De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

1032
De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

RSC Anderlecht heeft een goed seizoen afgewerkt. De derde plaats in de Jupiler Pro League was een logische uitkomst. Welke kern gaat RSCA volgend jaar hebben? Trainer Brian Riemer krijgt nu al een aantal extra spelers.

In doel gaat Kasper Schmeichel niet blijven. Makelaars kregen maanden geleden al het sein dat RSCA een nieuwe doelman zoekt. Colin Coosemans zal tweede keeper zijn en krijgt Timon Vanhoutte een rol als derde keeper? Mads Kikkenborg overtuigt niet en het zou niet verbazen als hij uitgeleend wordt. Koen Casteels is de droomkandidaat om Schmeichel op te volgen.

Opties doel: Nieuwe keeper, Coosemans, Kikkenborg (?) en Vanhoutte

LEES OOK: 'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

Defensieve versterking

Achteraan is er het meeste twijfel. Zeno Debast vertrekt naar Sporting CP en wat met Jan Vertonghen? Ludwig Augustinsson (aankoop) en Federico Gattoni (huur) blijven mogelijk. Killian Sardella heeft nog maar één jaar contract en daar moet een beslissing volgen: bijtekenen of vertrekken. Louis Patris blijft als back-up, maar door het drukkere programma zal hij wellicht meer aan de bak komen.

Op links is Moussa N'Diaye klaar voor de echte doorbraak. Riemer krijgt er ook jonge talenten bij: Amando Lapage (19) is klaar voor een volgende stap. Is dat bij Anderlecht of bij een andere club? Nunzio Engwanda (16) is een toptalent en kan ook achteraan spelen. Tot slot is er ook Marco Kana. Hij krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding. Hij speelde 24 matchen bij KV Kortrijk en soms als centrale verdediger. Vorig jaar werd hij daar in de voorbereiding ook uitgetest door Riemer. Mohammed Bouchouari maakt geen deel uit van de plannen en mag weg.

Transfers: Onze redactie weet dat er een links- en rechtsvoetige centrale verdediger wordt gezocht. Eén meer ervaren speler en een jonge verdediger. Dat is sowieso nodig, ook als Vertonghen en Gattoni aan boord blijven. 

Opties defensie: Twee nieuwe verdedigers, Sardella (?), Patris, Augustinsson (?), N’Diaye, Gattoni (?), Vertonghen (?), Lapage, Engwanda, Kana

Kana en Flips

Kana kan ook de doublure worden van Mats Rits op het middenveld, als hij zich weet te tonen in de voorbereiding. Het is nu of nooit voor hem om nog door te breken bij Anderlecht. Een verhaal à la Théo Leoni? Engwanda kan ook als defensieve middenvelder uit de voeten. Paars-Wit heeft met Théo Leoni, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren nog drie zekerheden in de kern. Thomas Delaney tekent voor 2 jaar als RSCA de aankoopoptie licht bij Sevilla.

Majeed Ashimeru, Amadou Diawara, Abdulrazak Ishaq en Kristian Arnstad hebben geen toekomst meer in Brussel. Gewogen en te licht bevonden. Dat werd hen al even geleden meegedeeld. Zij verlaten de club. Riemer gaat Alexis Flips ook een nieuwe kans geven. Hij krijgt een uitgelezen mogelijkheid door de blessure van Thorgan Hazard. Zijn uitleenbeurt aan Ankaraguçu was geen succes met amper 1 assist. Hij was wel een basispion in de laatste 5 matchen. Grijpt hij alsnog zijn kans?

Met Tristan Degreef (19) staat er nog een talent klaar. Hij promoveert naar de A-kern en van hem wordt veel verwacht. Hij zal volgend jaar zeker minuten vergaren. Nathan De Cat klopt ook al op de deur, maar de defensive middenvelder zal wellicht zal nog even in de wachtkamer zitten. Maar het zou niet verbazen als het 15-jarige toptalent na een straf debuutjaar bij RSCA Futures al eens de selectie haalt tijdens de volgende jaargang.

Transfers: Anderlecht wil een centrale middenvelder aantrekken. Het profiel? Iemand met hoge intensiteit en aanvallend ingesteld. Een betere versie van Ashimeru, zeg maar. 

Opties middenveld: Nieuwe middenvelder, Rits, Leoni, Verschaeren, Stroeykens, Delaney (?), Flips, Kana, Engwanda, Degreef, Hazard

Twee snelle flankaanvallers op komst

In de aanval zoekt Anderlecht voorlopig geen nieuwe centrumspits. Kasper Dolberg en Luis Vazquez blijven aan boord. Robbie Ure maakte bovendien indruk en wordt mogelijk doorgeschoven vanuit de Futures, Keisuke Goto wellicht nog niet. Antoine Colassin mag/moet de club verlaten. De grootste vraagstukken liggen op de flanken. 

Francis Amuzu mag bij een degelijk tot goed bod weg. Nilson Angulo staat voor het seizoen van de waarheid: doorbreken of einde verhaal bij RSCA. Anders Dreyer kan mits een topbod mogelijk ook vertrekken, maar Paars-Wit kan hem maar best houden. Hij was in 59 matchen voor RSCA betrokken bij 39 goals. Zijn vertrek zou voor een enorm grote aderlating zorgen, zeker aangezien Hazard niet speelt tot Nieuwjaar. 

Transfers: We haalden het vorig jaar al aan in de zomer: Anderlecht heeft nood aan flitsende flankaanvallers. Volgens onze bronnen willen ze er twee halen. Het profiel: op links willen ze een rechtsvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen, op rechts een linksvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen. Dat zijn dure profielen. 

Opties aanval: Dolberg, Vazquez, Ure (?), Dreyer (?), Angulo, Amuzu (?), twee nieuwe flankaanvallers

Conclusie: Anderlecht wil de kern vooral verbreden. Er zullen zeker 6 spelers worden aangetrokken. Dat aantal kan stijgen als iemand als pakweg Anders Dreyer ook nog vertrekt. Fredberg hoopt snel toe te slaan en ervaring te koppelen aan spelers die op termijn met een meerwaarde kunnen worden verkocht. Een leegloop komt er niet in Brussel. Het zal zeker geen zomer zoals vorig jaar worden. Fredberg wil de kern grotendeels samenhouden, maar de hiaten wel opvullen. 

Gaat RSCA volgend jaar een titeluitdager zijn?

Meest recent

Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

15
15
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

158
158
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

151
151
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

163
163
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

454
454
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

427
427
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

11
11
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

61
61
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

259
259
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

84
84
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

190
190
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1201
1201
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

97
97
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

355
355
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

218
218
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

117
117
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

187
187
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

241
241
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

263
263
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

202
202
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

91
91
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

510
510
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

169
169
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

484
484

Meer sportnieuws