De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

door
De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

RSC Anderlecht heeft een goed seizoen afgewerkt. De derde plaats in de Jupiler Pro League was een logische uitkomst. Welke kern gaat RSCA volgend jaar hebben? Trainer Brian Riemer krijgt nu al een aantal extra spelers.

In doel gaat Kasper Schmeichel niet blijven. Makelaars kregen maanden geleden al het sein dat RSCA een nieuwe doelman zoekt. Colin Coosemans zal tweede keeper zijn en krijgt Timon Vanhoutte een rol als derde keeper? Mads Kikkenborg overtuigt niet en het zou niet verbazen als hij uitgeleend wordt. Koen Casteels is de droomkandidaat om Schmeichel op te volgen.

Opties doel: Nieuwe keeper, Coosemans, Kikkenborg (?) en Vanhoutte

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Defensieve versterking

Achteraan is er het meeste twijfel. Zeno Debast vertrekt naar Sporting CP en wat met Jan Vertonghen? Ludwig Augustinsson (aankoop) en Federico Gattoni (huur) blijven mogelijk. Killian Sardella heeft nog maar één jaar contract en daar moet een beslissing volgen: bijtekenen of vertrekken. Louis Patris blijft als back-up, maar door het drukkere programma zal hij wellicht meer aan de bak komen.

Op links is Moussa N'Diaye klaar voor de echte doorbraak. Riemer krijgt er ook jonge talenten bij: Amando Lapage (19) is klaar voor een volgende stap. Is dat bij Anderlecht of bij een andere club? Nunzio Engwanda (16) is een toptalent en kan ook achteraan spelen. Tot slot is er ook Marco Kana. Hij krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding. Hij speelde 24 matchen bij KV Kortrijk en soms als centrale verdediger. Vorig jaar werd hij daar in de voorbereiding ook uitgetest door Riemer. Mohammed Bouchouari maakt geen deel uit van de plannen en mag weg.

Transfers: Onze redactie weet dat er een links- en rechtsvoetige centrale verdediger wordt gezocht. Eén meer ervaren speler en een jonge verdediger. Dat is sowieso nodig, ook als Vertonghen en Gattoni aan boord blijven. 

Opties defensie: Twee nieuwe verdedigers, Sardella (?), Patris, Augustinsson (?), N’Diaye, Gattoni (?), Vertonghen (?), Lapage, Engwanda, Kana

Kana en Flips

Kana kan ook de doublure worden van Mats Rits op het middenveld, als hij zich weet te tonen in de voorbereiding. Het is nu of nooit voor hem om nog door te breken bij Anderlecht. Een verhaal à la Théo Leoni? Engwanda kan ook als defensieve middenvelder uit de voeten. Paars-Wit heeft met Théo Leoni, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren nog drie zekerheden in de kern. Thomas Delaney tekent voor 2 jaar als RSCA de aankoopoptie licht bij Sevilla.

Majeed Ashimeru, Amadou Diawara, Abdulrazak Ishaq en Kristian Arnstad hebben geen toekomst meer in Brussel. Gewogen en te licht bevonden. Dat werd hen al even geleden meegedeeld. Zij verlaten de club. Riemer gaat Alexis Flips ook een nieuwe kans geven. Hij krijgt een uitgelezen mogelijkheid door de blessure van Thorgan Hazard. Zijn uitleenbeurt aan Ankaraguçu was geen succes met amper 1 assist. Hij was wel een basispion in de laatste 5 matchen. Grijpt hij alsnog zijn kans?

Met Tristan Degreef (19) staat er nog een talent klaar. Hij promoveert naar de A-kern en van hem wordt veel verwacht. Hij zal volgend jaar zeker minuten vergaren. Nathan De Cat klopt ook al op de deur, maar de defensive middenvelder zal wellicht zal nog even in de wachtkamer zitten. Maar het zou niet verbazen als het 15-jarige toptalent na een straf debuutjaar bij RSCA Futures al eens de selectie haalt tijdens de volgende jaargang.

Transfers: Anderlecht wil een centrale middenvelder aantrekken. Het profiel? Iemand met hoge intensiteit en aanvallend ingesteld. Een betere versie van Ashimeru, zeg maar. 

Opties middenveld: Nieuwe middenvelder, Rits, Leoni, Verschaeren, Stroeykens, Delaney (?), Flips, Kana, Engwanda, Degreef, Hazard

Twee snelle flankaanvallers op komst

In de aanval zoekt Anderlecht voorlopig geen nieuwe centrumspits. Kasper Dolberg en Luis Vazquez blijven aan boord. Robbie Ure maakte bovendien indruk en wordt mogelijk doorgeschoven vanuit de Futures, Keisuke Goto wellicht nog niet. Antoine Colassin mag/moet de club verlaten. De grootste vraagstukken liggen op de flanken. 

Francis Amuzu mag bij een degelijk tot goed bod weg. Nilson Angulo staat voor het seizoen van de waarheid: doorbreken of einde verhaal bij RSCA. Anders Dreyer kan mits een topbod mogelijk ook vertrekken, maar Paars-Wit kan hem maar best houden. Hij was in 59 matchen voor RSCA betrokken bij 39 goals. Zijn vertrek zou voor een enorm grote aderlating zorgen, zeker aangezien Hazard niet speelt tot Nieuwjaar. 

Transfers: We haalden het vorig jaar al aan in de zomer: Anderlecht heeft nood aan flitsende flankaanvallers. Volgens onze bronnen willen ze er twee halen. Het profiel: op links willen ze een rechtsvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen, op rechts een linksvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen. Dat zijn dure profielen. 

Opties aanval: Dolberg, Vazquez, Ure (?), Dreyer (?), Angulo, Amuzu (?), twee nieuwe flankaanvallers

Conclusie: Anderlecht wil de kern vooral verbreden. Er zullen zeker 6 spelers worden aangetrokken. Dat aantal kan stijgen als iemand als pakweg Anders Dreyer ook nog vertrekt. Fredberg hoopt snel toe te slaan en ervaring te koppelen aan spelers die op termijn met een meerwaarde kunnen worden verkocht. Een leegloop komt er niet in Brussel. Het zal zeker geen zomer zoals vorig jaar worden. Fredberg wil de kern grotendeels samenhouden, maar de hiaten wel opvullen. 

Gaat RSCA volgend jaar een titeluitdager zijn?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

48
48
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

45
45
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

40
40
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

73
73
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

203
203
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

168
168
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

283
283
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

94
94
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

288
288
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

930
930
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

292
292
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

789
789
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

727
727
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

492
492
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws