De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

door
De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

RSC Anderlecht heeft een goed seizoen afgewerkt. De derde plaats in de Jupiler Pro League was een logische uitkomst. Welke kern gaat RSCA volgend jaar hebben? Trainer Brian Riemer krijgt nu al een aantal extra spelers.

In doel gaat Kasper Schmeichel niet blijven. Makelaars kregen maanden geleden al het sein dat RSCA een nieuwe doelman zoekt. Colin Coosemans zal tweede keeper zijn en krijgt Timon Vanhoutte een rol als derde keeper? Mads Kikkenborg overtuigt niet en het zou niet verbazen als hij uitgeleend wordt. Koen Casteels is de droomkandidaat om Schmeichel op te volgen.

Opties doel: Nieuwe keeper, Coosemans, Kikkenborg (?) en Vanhoutte

LEES OOK: Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Defensieve versterking

Achteraan is er het meeste twijfel. Zeno Debast vertrekt naar Sporting CP en wat met Jan Vertonghen? Ludwig Augustinsson (aankoop) en Federico Gattoni (huur) blijven mogelijk. Killian Sardella heeft nog maar één jaar contract en daar moet een beslissing volgen: bijtekenen of vertrekken. Louis Patris blijft als back-up, maar door het drukkere programma zal hij wellicht meer aan de bak komen.

Op links is Moussa N'Diaye klaar voor de echte doorbraak. Riemer krijgt er ook jonge talenten bij: Amando Lapage (19) is klaar voor een volgende stap. Is dat bij Anderlecht of bij een andere club? Nunzio Engwanda (16) is een toptalent en kan ook achteraan spelen. Tot slot is er ook Marco Kana. Hij krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding. Hij speelde 24 matchen bij KV Kortrijk en soms als centrale verdediger. Vorig jaar werd hij daar in de voorbereiding ook uitgetest door Riemer. Mohammed Bouchouari maakt geen deel uit van de plannen en mag weg.

Transfers: Onze redactie weet dat er een links- en rechtsvoetige centrale verdediger wordt gezocht. Eén meer ervaren speler en een jonge verdediger. Dat is sowieso nodig, ook als Vertonghen en Gattoni aan boord blijven. 

Opties defensie: Twee nieuwe verdedigers, Sardella (?), Patris, Augustinsson (?), N’Diaye, Gattoni (?), Vertonghen (?), Lapage, Engwanda, Kana

Kana en Flips

Kana kan ook de doublure worden van Mats Rits op het middenveld, als hij zich weet te tonen in de voorbereiding. Het is nu of nooit voor hem om nog door te breken bij Anderlecht. Een verhaal à la Théo Leoni? Engwanda kan ook als defensieve middenvelder uit de voeten. Paars-Wit heeft met Théo Leoni, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren nog drie zekerheden in de kern. Thomas Delaney tekent voor 2 jaar als RSCA de aankoopoptie licht bij Sevilla.

Majeed Ashimeru, Amadou Diawara, Abdulrazak Ishaq en Kristian Arnstad hebben geen toekomst meer in Brussel. Gewogen en te licht bevonden. Dat werd hen al even geleden meegedeeld. Zij verlaten de club. Riemer gaat Alexis Flips ook een nieuwe kans geven. Hij krijgt een uitgelezen mogelijkheid door de blessure van Thorgan Hazard. Zijn uitleenbeurt aan Ankaraguçu was geen succes met amper 1 assist. Hij was wel een basispion in de laatste 5 matchen. Grijpt hij alsnog zijn kans?

Met Tristan Degreef (19) staat er nog een talent klaar. Hij promoveert naar de A-kern en van hem wordt veel verwacht. Hij zal volgend jaar zeker minuten vergaren. Nathan De Cat klopt ook al op de deur, maar de defensive middenvelder zal wellicht zal nog even in de wachtkamer zitten. Maar het zou niet verbazen als het 15-jarige toptalent na een straf debuutjaar bij RSCA Futures al eens de selectie haalt tijdens de volgende jaargang.

Transfers: Anderlecht wil een centrale middenvelder aantrekken. Het profiel? Iemand met hoge intensiteit en aanvallend ingesteld. Een betere versie van Ashimeru, zeg maar. 

Opties middenveld: Nieuwe middenvelder, Rits, Leoni, Verschaeren, Stroeykens, Delaney (?), Flips, Kana, Engwanda, Degreef, Hazard

Twee snelle flankaanvallers op komst

In de aanval zoekt Anderlecht voorlopig geen nieuwe centrumspits. Kasper Dolberg en Luis Vazquez blijven aan boord. Robbie Ure maakte bovendien indruk en wordt mogelijk doorgeschoven vanuit de Futures, Keisuke Goto wellicht nog niet. Antoine Colassin mag/moet de club verlaten. De grootste vraagstukken liggen op de flanken. 

Francis Amuzu mag bij een degelijk tot goed bod weg. Nilson Angulo staat voor het seizoen van de waarheid: doorbreken of einde verhaal bij RSCA. Anders Dreyer kan mits een topbod mogelijk ook vertrekken, maar Paars-Wit kan hem maar best houden. Hij was in 59 matchen voor RSCA betrokken bij 39 goals. Zijn vertrek zou voor een enorm grote aderlating zorgen, zeker aangezien Hazard niet speelt tot Nieuwjaar. 

Transfers: We haalden het vorig jaar al aan in de zomer: Anderlecht heeft nood aan flitsende flankaanvallers. Volgens onze bronnen willen ze er twee halen. Het profiel: op links willen ze een rechtsvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen, op rechts een linksvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen. Dat zijn dure profielen. 

Opties aanval: Dolberg, Vazquez, Ure (?), Dreyer (?), Angulo, Amuzu (?), twee nieuwe flankaanvallers

Conclusie: Anderlecht wil de kern vooral verbreden. Er zullen zeker 6 spelers worden aangetrokken. Dat aantal kan stijgen als iemand als pakweg Anders Dreyer ook nog vertrekt. Fredberg hoopt snel toe te slaan en ervaring te koppelen aan spelers die op termijn met een meerwaarde kunnen worden verkocht. Een leegloop komt er niet in Brussel. Het zal zeker geen zomer zoals vorig jaar worden. Fredberg wil de kern grotendeels samenhouden, maar de hiaten wel opvullen. 

Gaat RSCA volgend jaar een titeluitdager zijn?

Meest recent

‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

12
12
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

43
43
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

35
35
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

62
62
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

214
214
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

73
73
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

128
128
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

232
232
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

113
113
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

101
101
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

135
135
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

440
440
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

89
89
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

555
555
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

816
816
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

136
136
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

438
438
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

329
329
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

660
660
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

446
446
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

119
119
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

936
936
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

463
463
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

266
266

Meer sportnieuws