De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

door
De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

RSC Anderlecht heeft een goed seizoen afgewerkt. De derde plaats in de Jupiler Pro League was een logische uitkomst. Welke kern gaat RSCA volgend jaar hebben? Trainer Brian Riemer krijgt nu al een aantal extra spelers.

In doel gaat Kasper Schmeichel niet blijven. Makelaars kregen maanden geleden al het sein dat RSCA een nieuwe doelman zoekt. Colin Coosemans zal tweede keeper zijn en krijgt Timon Vanhoutte een rol als derde keeper? Mads Kikkenborg overtuigt niet en het zou niet verbazen als hij uitgeleend wordt. Koen Casteels is de droomkandidaat om Schmeichel op te volgen.

Opties doel: Nieuwe keeper, Coosemans, Kikkenborg (?) en Vanhoutte

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Defensieve versterking

Achteraan is er het meeste twijfel. Zeno Debast vertrekt naar Sporting CP en wat met Jan Vertonghen? Ludwig Augustinsson (aankoop) en Federico Gattoni (huur) blijven mogelijk. Killian Sardella heeft nog maar één jaar contract en daar moet een beslissing volgen: bijtekenen of vertrekken. Louis Patris blijft als back-up, maar door het drukkere programma zal hij wellicht meer aan de bak komen.

Op links is Moussa N'Diaye klaar voor de echte doorbraak. Riemer krijgt er ook jonge talenten bij: Amando Lapage (19) is klaar voor een volgende stap. Is dat bij Anderlecht of bij een andere club? Nunzio Engwanda (16) is een toptalent en kan ook achteraan spelen. Tot slot is er ook Marco Kana. Hij krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding. Hij speelde 24 matchen bij KV Kortrijk en soms als centrale verdediger. Vorig jaar werd hij daar in de voorbereiding ook uitgetest door Riemer. Mohammed Bouchouari maakt geen deel uit van de plannen en mag weg.

Transfers: Onze redactie weet dat er een links- en rechtsvoetige centrale verdediger wordt gezocht. Eén meer ervaren speler en een jonge verdediger. Dat is sowieso nodig, ook als Vertonghen en Gattoni aan boord blijven. 

Opties defensie: Twee nieuwe verdedigers, Sardella (?), Patris, Augustinsson (?), N’Diaye, Gattoni (?), Vertonghen (?), Lapage, Engwanda, Kana

Kana en Flips

Kana kan ook de doublure worden van Mats Rits op het middenveld, als hij zich weet te tonen in de voorbereiding. Het is nu of nooit voor hem om nog door te breken bij Anderlecht. Een verhaal à la Théo Leoni? Engwanda kan ook als defensieve middenvelder uit de voeten. Paars-Wit heeft met Théo Leoni, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren nog drie zekerheden in de kern. Thomas Delaney tekent voor 2 jaar als RSCA de aankoopoptie licht bij Sevilla.

Majeed Ashimeru, Amadou Diawara, Abdulrazak Ishaq en Kristian Arnstad hebben geen toekomst meer in Brussel. Gewogen en te licht bevonden. Dat werd hen al even geleden meegedeeld. Zij verlaten de club. Riemer gaat Alexis Flips ook een nieuwe kans geven. Hij krijgt een uitgelezen mogelijkheid door de blessure van Thorgan Hazard. Zijn uitleenbeurt aan Ankaraguçu was geen succes met amper 1 assist. Hij was wel een basispion in de laatste 5 matchen. Grijpt hij alsnog zijn kans?

Met Tristan Degreef (19) staat er nog een talent klaar. Hij promoveert naar de A-kern en van hem wordt veel verwacht. Hij zal volgend jaar zeker minuten vergaren. Nathan De Cat klopt ook al op de deur, maar de defensive middenvelder zal wellicht zal nog even in de wachtkamer zitten. Maar het zou niet verbazen als het 15-jarige toptalent na een straf debuutjaar bij RSCA Futures al eens de selectie haalt tijdens de volgende jaargang.

Transfers: Anderlecht wil een centrale middenvelder aantrekken. Het profiel? Iemand met hoge intensiteit en aanvallend ingesteld. Een betere versie van Ashimeru, zeg maar. 

Opties middenveld: Nieuwe middenvelder, Rits, Leoni, Verschaeren, Stroeykens, Delaney (?), Flips, Kana, Engwanda, Degreef, Hazard

Twee snelle flankaanvallers op komst

In de aanval zoekt Anderlecht voorlopig geen nieuwe centrumspits. Kasper Dolberg en Luis Vazquez blijven aan boord. Robbie Ure maakte bovendien indruk en wordt mogelijk doorgeschoven vanuit de Futures, Keisuke Goto wellicht nog niet. Antoine Colassin mag/moet de club verlaten. De grootste vraagstukken liggen op de flanken. 

Francis Amuzu mag bij een degelijk tot goed bod weg. Nilson Angulo staat voor het seizoen van de waarheid: doorbreken of einde verhaal bij RSCA. Anders Dreyer kan mits een topbod mogelijk ook vertrekken, maar Paars-Wit kan hem maar best houden. Hij was in 59 matchen voor RSCA betrokken bij 39 goals. Zijn vertrek zou voor een enorm grote aderlating zorgen, zeker aangezien Hazard niet speelt tot Nieuwjaar. 

Transfers: We haalden het vorig jaar al aan in de zomer: Anderlecht heeft nood aan flitsende flankaanvallers. Volgens onze bronnen willen ze er twee halen. Het profiel: op links willen ze een rechtsvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen, op rechts een linksvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen. Dat zijn dure profielen. 

Opties aanval: Dolberg, Vazquez, Ure (?), Dreyer (?), Angulo, Amuzu (?), twee nieuwe flankaanvallers

Conclusie: Anderlecht wil de kern vooral verbreden. Er zullen zeker 6 spelers worden aangetrokken. Dat aantal kan stijgen als iemand als pakweg Anders Dreyer ook nog vertrekt. Fredberg hoopt snel toe te slaan en ervaring te koppelen aan spelers die op termijn met een meerwaarde kunnen worden verkocht. Een leegloop komt er niet in Brussel. Het zal zeker geen zomer zoals vorig jaar worden. Fredberg wil de kern grotendeels samenhouden, maar de hiaten wel opvullen. 

Gaat RSCA volgend jaar een titeluitdager zijn?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

42
42
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

11
11
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

141
141
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

88
88
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

370
370
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

195
195
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

301
301
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

259
259
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

638
638
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

595
595
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

83
83
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

82
82
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

322
322
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

386
386

Meer sportnieuws