De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

door
De werken van Fredberg: dit staat er op de planning

RSC Anderlecht heeft een goed seizoen afgewerkt. De derde plaats in de Jupiler Pro League was een logische uitkomst. Welke kern gaat RSCA volgend jaar hebben? Trainer Brian Riemer krijgt nu al een aantal extra spelers.

In doel gaat Kasper Schmeichel niet blijven. Makelaars kregen maanden geleden al het sein dat RSCA een nieuwe doelman zoekt. Colin Coosemans zal tweede keeper zijn en krijgt Timon Vanhoutte een rol als derde keeper? Mads Kikkenborg overtuigt niet en het zou niet verbazen als hij uitgeleend wordt. Koen Casteels is de droomkandidaat om Schmeichel op te volgen.

Opties doel: Nieuwe keeper, Coosemans, Kikkenborg (?) en Vanhoutte

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Defensieve versterking

Achteraan is er het meeste twijfel. Zeno Debast vertrekt naar Sporting CP en wat met Jan Vertonghen? Ludwig Augustinsson (aankoop) en Federico Gattoni (huur) blijven mogelijk. Killian Sardella heeft nog maar één jaar contract en daar moet een beslissing volgen: bijtekenen of vertrekken. Louis Patris blijft als back-up, maar door het drukkere programma zal hij wellicht meer aan de bak komen.

Op links is Moussa N'Diaye klaar voor de echte doorbraak. Riemer krijgt er ook jonge talenten bij: Amando Lapage (19) is klaar voor een volgende stap. Is dat bij Anderlecht of bij een andere club? Nunzio Engwanda (16) is een toptalent en kan ook achteraan spelen. Tot slot is er ook Marco Kana. Hij krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding. Hij speelde 24 matchen bij KV Kortrijk en soms als centrale verdediger. Vorig jaar werd hij daar in de voorbereiding ook uitgetest door Riemer. Mohammed Bouchouari maakt geen deel uit van de plannen en mag weg.

Transfers: Onze redactie weet dat er een links- en rechtsvoetige centrale verdediger wordt gezocht. Eén meer ervaren speler en een jonge verdediger. Dat is sowieso nodig, ook als Vertonghen en Gattoni aan boord blijven. 

Opties defensie: Twee nieuwe verdedigers, Sardella (?), Patris, Augustinsson (?), N’Diaye, Gattoni (?), Vertonghen (?), Lapage, Engwanda, Kana

Kana en Flips

Kana kan ook de doublure worden van Mats Rits op het middenveld, als hij zich weet te tonen in de voorbereiding. Het is nu of nooit voor hem om nog door te breken bij Anderlecht. Een verhaal à la Théo Leoni? Engwanda kan ook als defensieve middenvelder uit de voeten. Paars-Wit heeft met Théo Leoni, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren nog drie zekerheden in de kern. Thomas Delaney tekent voor 2 jaar als RSCA de aankoopoptie licht bij Sevilla.

Majeed Ashimeru, Amadou Diawara, Abdulrazak Ishaq en Kristian Arnstad hebben geen toekomst meer in Brussel. Gewogen en te licht bevonden. Dat werd hen al even geleden meegedeeld. Zij verlaten de club. Riemer gaat Alexis Flips ook een nieuwe kans geven. Hij krijgt een uitgelezen mogelijkheid door de blessure van Thorgan Hazard. Zijn uitleenbeurt aan Ankaraguçu was geen succes met amper 1 assist. Hij was wel een basispion in de laatste 5 matchen. Grijpt hij alsnog zijn kans?

Met Tristan Degreef (19) staat er nog een talent klaar. Hij promoveert naar de A-kern en van hem wordt veel verwacht. Hij zal volgend jaar zeker minuten vergaren. Nathan De Cat klopt ook al op de deur, maar de defensive middenvelder zal wellicht zal nog even in de wachtkamer zitten. Maar het zou niet verbazen als het 15-jarige toptalent na een straf debuutjaar bij RSCA Futures al eens de selectie haalt tijdens de volgende jaargang.

Transfers: Anderlecht wil een centrale middenvelder aantrekken. Het profiel? Iemand met hoge intensiteit en aanvallend ingesteld. Een betere versie van Ashimeru, zeg maar. 

Opties middenveld: Nieuwe middenvelder, Rits, Leoni, Verschaeren, Stroeykens, Delaney (?), Flips, Kana, Engwanda, Degreef, Hazard

Twee snelle flankaanvallers op komst

In de aanval zoekt Anderlecht voorlopig geen nieuwe centrumspits. Kasper Dolberg en Luis Vazquez blijven aan boord. Robbie Ure maakte bovendien indruk en wordt mogelijk doorgeschoven vanuit de Futures, Keisuke Goto wellicht nog niet. Antoine Colassin mag/moet de club verlaten. De grootste vraagstukken liggen op de flanken. 

Francis Amuzu mag bij een degelijk tot goed bod weg. Nilson Angulo staat voor het seizoen van de waarheid: doorbreken of einde verhaal bij RSCA. Anders Dreyer kan mits een topbod mogelijk ook vertrekken, maar Paars-Wit kan hem maar best houden. Hij was in 59 matchen voor RSCA betrokken bij 39 goals. Zijn vertrek zou voor een enorm grote aderlating zorgen, zeker aangezien Hazard niet speelt tot Nieuwjaar. 

Transfers: We haalden het vorig jaar al aan in de zomer: Anderlecht heeft nood aan flitsende flankaanvallers. Volgens onze bronnen willen ze er twee halen. Het profiel: op links willen ze een rechtsvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen, op rechts een linksvoetige flankaanvaller met snelheid en die aan hoge intensiteit kan spelen. Dat zijn dure profielen. 

Opties aanval: Dolberg, Vazquez, Ure (?), Dreyer (?), Angulo, Amuzu (?), twee nieuwe flankaanvallers

Conclusie: Anderlecht wil de kern vooral verbreden. Er zullen zeker 6 spelers worden aangetrokken. Dat aantal kan stijgen als iemand als pakweg Anders Dreyer ook nog vertrekt. Fredberg hoopt snel toe te slaan en ervaring te koppelen aan spelers die op termijn met een meerwaarde kunnen worden verkocht. Een leegloop komt er niet in Brussel. Het zal zeker geen zomer zoals vorig jaar worden. Fredberg wil de kern grotendeels samenhouden, maar de hiaten wel opvullen. 

Gaat RSCA volgend jaar een titeluitdager zijn?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

30
30
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

36
36
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

106
106
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

203
203
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

95
95
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

142
142
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

193
193
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

386
386
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

253
253
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

78
78
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

664
664
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

246
246
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

226
226
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

104
104
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

176
176
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

541
541
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

231
231
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

102
102
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

571
571
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

65
65
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

757
757

Meer sportnieuws