Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

698 stemmen
Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

Na een seizoen waarin de arbitrage meermaals een kwalijke hoofdrol opeiste hebben de Belgische scheidsrechters meer dan degelijke play-offs achter de rug. Toch stond de razend spannende slotspeeldag plots weer bol van de discutabele beslissingen. Al denkt het Referee Department daar duidelijk anders over.

Frank De Bleeckere is het niet enkel eens met het optreden van Jonathan Lardot in de Brugse derby, in de match tussen Union en Genk viel volgens hem ook Lothar D'hondt en zijn team weinig te verwijten. Eerst annuleerde hij op aanraden van zijn video-assistent een penalty  voor de Limburgers, later ging de bal wél op de stip voor de Brusselaars.

LEES OOK: 'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

VAR niks te verwijten

Tweemaal een correcte beoordeling, aldus De Bleeckere. "Alessio Castro-Montes maakt een normale loopbeweging en wijkt niet af van zijn richting. Ondanks het contact met Andi Zeqiri is er daarom geen sprake van een fout", klinkt het over de eerste fase. Ook bij de elfmeter voor Union valt er niks af te dingen op de tussenkomst van de VAR.

Nochtans vinden velen het streng dat Zakari El Ouahdi op de koop toe werd uitgesloten nadat hij een kopbal van Gustav Nilsson onvrijwillig met zijn arm uit het doel hield. "Dat begrijp ik, maar het reglement wordt hier gewoon toegepast. Zijn arm is open en maakt het lichaam breder, waardoor dit een terechte strafschop is", legt De Bleeckere uit.

El Ouahdi ontsnapt aan straf

"Mét het gevolg dat er een doelpunt verhinderd wordt, wat automatisch met een rode kaart wordt bestraft. Bewust of onbewust, de positie van de arm verhindert een doelpunt, wat resulteert in een rode kaart", besluit hij in de laatste Under Review van het afgelopen seizoen. Desondanks komt El Ouahdi er zonder een bijkomende schorsing vanaf.

Het Belang van Limburg meldt namelijk dat het bondsparket van de Belgische voetbalbond van mening is dat zijn uitsluiting volstaat. De rechtsachter moet dus niet op het strafbankje zitten en is zondag gewoon inzetbaar wanneer Genk het tegen AA Gent opneemt met een Europees ticket als inzet. Een opluchting voor Domenico Olivieri en co.

Terecht rood voor El Ouahdi?

Meest recent

'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

241
241
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

57
57
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

349
349
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1205
1205
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

223
223
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

325
325
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

325
325
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

295
295
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

945
945
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

329
329
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

250
250
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

285
285
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

317
317
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

69
69
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

56
56
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

514
514
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

215
215
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

39
39
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

146
146
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

381
381
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

283
283
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

79
79
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

130
130
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

275
275
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

116
116

Meer sportnieuws