Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

door
Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

Na een seizoen waarin de arbitrage meermaals een kwalijke hoofdrol opeiste hebben de Belgische scheidsrechters meer dan degelijke play-offs achter de rug. Toch stond de razend spannende slotspeeldag plots weer bol van de discutabele beslissingen. Al denkt het Referee Department daar duidelijk anders over.

Frank De Bleeckere is het niet enkel eens met het optreden van Jonathan Lardot in de Brugse derby, in de match tussen Union en Genk viel volgens hem ook Lothar D'hondt en zijn team weinig te verwijten. Eerst annuleerde hij op aanraden van zijn video-assistent een penalty  voor de Limburgers, later ging de bal wél op de stip voor de Brusselaars.

LEES OOK: Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

VAR niks te verwijten

Tweemaal een correcte beoordeling, aldus De Bleeckere. "Alessio Castro-Montes maakt een normale loopbeweging en wijkt niet af van zijn richting. Ondanks het contact met Andi Zeqiri is er daarom geen sprake van een fout", klinkt het over de eerste fase. Ook bij de elfmeter voor Union valt er niks af te dingen op de tussenkomst van de VAR.

Nochtans vinden velen het streng dat Zakari El Ouahdi op de koop toe werd uitgesloten nadat hij een kopbal van Gustav Nilsson onvrijwillig met zijn arm uit het doel hield. "Dat begrijp ik, maar het reglement wordt hier gewoon toegepast. Zijn arm is open en maakt het lichaam breder, waardoor dit een terechte strafschop is", legt De Bleeckere uit.

El Ouahdi ontsnapt aan straf

"Mét het gevolg dat er een doelpunt verhinderd wordt, wat automatisch met een rode kaart wordt bestraft. Bewust of onbewust, de positie van de arm verhindert een doelpunt, wat resulteert in een rode kaart", besluit hij in de laatste Under Review van het afgelopen seizoen. Desondanks komt El Ouahdi er zonder een bijkomende schorsing vanaf.

Het Belang van Limburg meldt namelijk dat het bondsparket van de Belgische voetbalbond van mening is dat zijn uitsluiting volstaat. De rechtsachter moet dus niet op het strafbankje zitten en is zondag gewoon inzetbaar wanneer Genk het tegen AA Gent opneemt met een Europees ticket als inzet. Een opluchting voor Domenico Olivieri en co.

Terecht rood voor El Ouahdi?

Meest recent

'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

6
6
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

40
40
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

84
84
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

50
50
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

151
151
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

124
124
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

103
103
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

212
212
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

265
265
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

135
135
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

214
214
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

108
108
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

254
254
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

195
195
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

114
114
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

398
398
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

162
162

Meer sportnieuws