Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

door
Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

Na een seizoen waarin de arbitrage meermaals een kwalijke hoofdrol opeiste hebben de Belgische scheidsrechters meer dan degelijke play-offs achter de rug. Toch stond de razend spannende slotspeeldag plots weer bol van de discutabele beslissingen. Al denkt het Referee Department daar duidelijk anders over.

Frank De Bleeckere is het niet enkel eens met het optreden van Jonathan Lardot in de Brugse derby, in de match tussen Union en Genk viel volgens hem ook Lothar D'hondt en zijn team weinig te verwijten. Eerst annuleerde hij op aanraden van zijn video-assistent een penalty  voor de Limburgers, later ging de bal wél op de stip voor de Brusselaars.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

VAR niks te verwijten

Tweemaal een correcte beoordeling, aldus De Bleeckere. "Alessio Castro-Montes maakt een normale loopbeweging en wijkt niet af van zijn richting. Ondanks het contact met Andi Zeqiri is er daarom geen sprake van een fout", klinkt het over de eerste fase. Ook bij de elfmeter voor Union valt er niks af te dingen op de tussenkomst van de VAR.

Nochtans vinden velen het streng dat Zakari El Ouahdi op de koop toe werd uitgesloten nadat hij een kopbal van Gustav Nilsson onvrijwillig met zijn arm uit het doel hield. "Dat begrijp ik, maar het reglement wordt hier gewoon toegepast. Zijn arm is open en maakt het lichaam breder, waardoor dit een terechte strafschop is", legt De Bleeckere uit.

El Ouahdi ontsnapt aan straf

"Mét het gevolg dat er een doelpunt verhinderd wordt, wat automatisch met een rode kaart wordt bestraft. Bewust of onbewust, de positie van de arm verhindert een doelpunt, wat resulteert in een rode kaart", besluit hij in de laatste Under Review van het afgelopen seizoen. Desondanks komt El Ouahdi er zonder een bijkomende schorsing vanaf.

Het Belang van Limburg meldt namelijk dat het bondsparket van de Belgische voetbalbond van mening is dat zijn uitsluiting volstaat. De rechtsachter moet dus niet op het strafbankje zitten en is zondag gewoon inzetbaar wanneer Genk het tegen AA Gent opneemt met een Europees ticket als inzet. Een opluchting voor Domenico Olivieri en co.

Terecht rood voor El Ouahdi?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

28
28
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

28
28
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

46
46
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

33
33
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

56
56
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

49
49
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

222
222
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

63
63
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

28
28
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

218
218
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

340
340
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

640
640
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

79
79
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

123
123
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

129
129
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

796
796
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

401
401
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

394
394
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

177
177
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

451
451
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

291
291
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1288
1288
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

134
134
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

167
167

Meer sportnieuws