Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

698 stemmen
Referee Department fileert penaltyfases Union-Genk

Na een seizoen waarin de arbitrage meermaals een kwalijke hoofdrol opeiste hebben de Belgische scheidsrechters meer dan degelijke play-offs achter de rug. Toch stond de razend spannende slotspeeldag plots weer bol van de discutabele beslissingen. Al denkt het Referee Department daar duidelijk anders over.

Frank De Bleeckere is het niet enkel eens met het optreden van Jonathan Lardot in de Brugse derby, in de match tussen Union en Genk viel volgens hem ook Lothar D'hondt en zijn team weinig te verwijten. Eerst annuleerde hij op aanraden van zijn video-assistent een penalty  voor de Limburgers, later ging de bal wél op de stip voor de Brusselaars.

LEES OOK: KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

VAR niks te verwijten

Tweemaal een correcte beoordeling, aldus De Bleeckere. "Alessio Castro-Montes maakt een normale loopbeweging en wijkt niet af van zijn richting. Ondanks het contact met Andi Zeqiri is er daarom geen sprake van een fout", klinkt het over de eerste fase. Ook bij de elfmeter voor Union valt er niks af te dingen op de tussenkomst van de VAR.

Nochtans vinden velen het streng dat Zakari El Ouahdi op de koop toe werd uitgesloten nadat hij een kopbal van Gustav Nilsson onvrijwillig met zijn arm uit het doel hield. "Dat begrijp ik, maar het reglement wordt hier gewoon toegepast. Zijn arm is open en maakt het lichaam breder, waardoor dit een terechte strafschop is", legt De Bleeckere uit.

El Ouahdi ontsnapt aan straf

"Mét het gevolg dat er een doelpunt verhinderd wordt, wat automatisch met een rode kaart wordt bestraft. Bewust of onbewust, de positie van de arm verhindert een doelpunt, wat resulteert in een rode kaart", besluit hij in de laatste Under Review van het afgelopen seizoen. Desondanks komt El Ouahdi er zonder een bijkomende schorsing vanaf.

Het Belang van Limburg meldt namelijk dat het bondsparket van de Belgische voetbalbond van mening is dat zijn uitsluiting volstaat. De rechtsachter moet dus niet op het strafbankje zitten en is zondag gewoon inzetbaar wanneer Genk het tegen AA Gent opneemt met een Europees ticket als inzet. Een opluchting voor Domenico Olivieri en co.

Terecht rood voor El Ouahdi?

Meest recent

Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

10
10
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

111
111
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

50
50
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

76
76
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

322
322
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

282
282
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

288
288
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

77
77
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

515
515
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

104
104
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

342
342
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

48
48
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

86
86
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

134
134
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

273
273
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

851
851
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

229
229
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

333
333
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

467
467
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

94
94
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

569
569
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

113
113
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

329
329

Meer sportnieuws