Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

4407 stemmen
Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

Club Brugge heeft zijn fantastische reeks in de Champions' Play-Offs zondagavond bekroond met de landstitel. Maar de titelmatch tegen Cercle Brugge (0-0) deed wel het nodige stof opwaaien. Zo werd de treffer van Groen-Zwart in de slotfase afgekeurd op aangeven van de VAR.

Blauw-Zwart had op de slotspeeldag voldoende aan een puntje om mathematisch zeker te zijn van de titel. En dat puntje bleek achteraf gezien ook broodnodig. Union SG won immers met 2-0 van KRC Genk en zou bij een nederlaag van Club alsnog kampioen zijn geworden. Maar zover kwam het dus niet. Daar zat de arbitrage voor één een ander tussen.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Bal wél over de lijn

Rond de 85ste minuut hield de blauw-zwarte familie immers collectief de adem in. Na een warrige fase voor het doel van Simon Mignolet, leek Cercle immers op voorsprong te komen dankzij Lopes Da Silva. Denis Odoi probeerde nog om de bal over de lijn te halen, maar uit de herhalingen leek die er toch over. En dus was het afwachten op het oordeel van de VAR.

Allereerst moest beslist worden of de bal wel degelijk over de lijn was. En dat bleek volgens het Referee Department ook het geval. "Het was een zeer gecompliceerde situatie. Alle aandacht gaat eerst naar de doellijn-situatie: is de bal over de lijn of niet? Dat was al een discussie op zich. Er is geen doellijntechnologie dus de VAR heeft de fase uit alle hoeken en kanten bekeken. En men heeft vastgesteld dat de bal toch over de doellijn was. Dat was ook op te merken op de beelden", stelt spreekbuis Frank De Bleeckere bij Under Review.

Buitenspel van Lopes

De bal bleek dus wel degelijk binnen. Desondanks werd het doelpunt toch afgekeurd. Bij de vrije trap die aan de fase vooraf ging, stond doelpuntenmaker Leonardo Lopes Da Silva immers nipt buitenspel. "Bij een doelpunt moet altijd nagegaan worden wat er vooraf ging. Dat is de procedure. Men merkte op dat er twee spelers van Cercle buitenspel stonden. Daland, maar die neemt niet deel aan het spel. En ook Lopes. Dan heeft men gezien dat Lopes contact maakte met Mechele. En hij neemt deel aan de actie, waardoor hij ook De Cuyper beïnvloed. Vanaf dat moment is het buitenspel en daar stopt de actie dus al", aldus De Bleeckere.

Allesbepalende situatie

Tot slot werden ook vragen gesteld bij het feit dat hoofdref Jonathan Lardot zelf naar het scherm werd gesommeerd, terwijl dat normaal gezien niet het geval is bij buitenspel-situaties. "Je mag zo'n beslissing niet onderschatten, dat is de beslissing van het seizoen. Daar zit zoveel druk op. Maar de scheidsrechter en VAR zijn rustig gebleven en namen hun tijd. Het is een allesbepalende situatie die met zorg behandeld moest worden en dat hebben op een zeer correcte manier gedaan. De beslissing is correct en het VAR-protocol is gevolgd. Ze hebben dit op een goede manier beoordeeld", besluit een tevreden De Bleeckere.

Correcte beslissing van de abitrage?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

603
603
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

136
136
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

101
101
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

83
83
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

76
76
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

244
244
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

113
113
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

310
310
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

98
98
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

85
85
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

281
281
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

703
703
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

286
286
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

520
520
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

45
45
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

108
108
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

137
137
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

637
637

Meer sportnieuws