Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

4407
Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

Club Brugge heeft zijn fantastische reeks in de Champions' Play-Offs zondagavond bekroond met de landstitel. Maar de titelmatch tegen Cercle Brugge (0-0) deed wel het nodige stof opwaaien. Zo werd de treffer van Groen-Zwart in de slotfase afgekeurd op aangeven van de VAR.

Blauw-Zwart had op de slotspeeldag voldoende aan een puntje om mathematisch zeker te zijn van de titel. En dat puntje bleek achteraf gezien ook broodnodig. Union SG won immers met 2-0 van KRC Genk en zou bij een nederlaag van Club alsnog kampioen zijn geworden. Maar zover kwam het dus niet. Daar zat de arbitrage voor één een ander tussen.

LEES OOK: Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Bal wél over de lijn

Rond de 85ste minuut hield de blauw-zwarte familie immers collectief de adem in. Na een warrige fase voor het doel van Simon Mignolet, leek Cercle immers op voorsprong te komen dankzij Lopes Da Silva. Denis Odoi probeerde nog om de bal over de lijn te halen, maar uit de herhalingen leek die er toch over. En dus was het afwachten op het oordeel van de VAR.

Allereerst moest beslist worden of de bal wel degelijk over de lijn was. En dat bleek volgens het Referee Department ook het geval. "Het was een zeer gecompliceerde situatie. Alle aandacht gaat eerst naar de doellijn-situatie: is de bal over de lijn of niet? Dat was al een discussie op zich. Er is geen doellijntechnologie dus de VAR heeft de fase uit alle hoeken en kanten bekeken. En men heeft vastgesteld dat de bal toch over de doellijn was. Dat was ook op te merken op de beelden", stelt spreekbuis Frank De Bleeckere bij Under Review.

Buitenspel van Lopes

De bal bleek dus wel degelijk binnen. Desondanks werd het doelpunt toch afgekeurd. Bij de vrije trap die aan de fase vooraf ging, stond doelpuntenmaker Leonardo Lopes Da Silva immers nipt buitenspel. "Bij een doelpunt moet altijd nagegaan worden wat er vooraf ging. Dat is de procedure. Men merkte op dat er twee spelers van Cercle buitenspel stonden. Daland, maar die neemt niet deel aan het spel. En ook Lopes. Dan heeft men gezien dat Lopes contact maakte met Mechele. En hij neemt deel aan de actie, waardoor hij ook De Cuyper beïnvloed. Vanaf dat moment is het buitenspel en daar stopt de actie dus al", aldus De Bleeckere.

Allesbepalende situatie

Tot slot werden ook vragen gesteld bij het feit dat hoofdref Jonathan Lardot zelf naar het scherm werd gesommeerd, terwijl dat normaal gezien niet het geval is bij buitenspel-situaties. "Je mag zo'n beslissing niet onderschatten, dat is de beslissing van het seizoen. Daar zit zoveel druk op. Maar de scheidsrechter en VAR zijn rustig gebleven en namen hun tijd. Het is een allesbepalende situatie die met zorg behandeld moest worden en dat hebben op een zeer correcte manier gedaan. De beslissing is correct en het VAR-protocol is gevolgd. Ze hebben dit op een goede manier beoordeeld", besluit een tevreden De Bleeckere.

Correcte beslissing van de abitrage?

Meest recent

'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

7
7
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

49
49
Man City haalt stevig uit: 100 miljoen voor opvolger Rodri

Manchester City hoopt dit seizoen een frisse start te nemen na het vertrek van Pep Guardiola. Dat ...

16
16
Deschacht doet sociale media daveren met één opvallend beeld

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren al heel wat nieuwe hoofdstukken aangesneden. Van het ...

44
44
Beerschot laat winteraanwinst nu alweer vertrekken

Beerschot greep vorig seizoen op het nippertje naast promotie naar de Jupiler Pro League. De ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Kassa Anderlecht rinkelt, Club geeft korting'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

182
182
Ronaldo woest: Postecoglou grijpt genadeloos in

Cristiano Ronaldo zit nog steeds in Saudi-Arabië, maar de Portugese superster kende een mindere ...

51
51
‘Overmars zweet: nog zeven Antwerp-transfers op komst’

De zomermercato loopt nog een dikke week door en Marc Overmars moet nog vol aan de bak bij Royal ...

441
441
Japanse druk op De Meyer voor Europese clash STVV?

Sint-Truiden VV staat voor een historische clash tegen het Cypriotische Omonoia Nicosia. De ...

91
91
Nederland en Xavi spreken wel héél forse taal

Nederland stelde Xavi Hernandez voor als de nieuwe bondscoach. Een grote naam en ook grote ambities. ...

80
80
'Anderlecht dumpt mogelijk volgende Renard-aankoop'

Bij RSC Anderlecht is nog maar eens duidelijk wat voor een wanbeleid er de afgelopen jaren heerste. ...

561
561
'Euvrard baalt: sterkhouder verlaat Standard'

Een toch wel stevige tegenvaller voor Vincent Euvrard. De trainer van Standard ziet volgens Sasha ...

189
189
'Club Brugge wil af van jeugdproduct en zoekt oplossing'

Club Brugge gaat Mike Wisdom weghalen bij Bayern München en nadien is het transferhuiswerk aan ...

587
587
Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

RSC Anderlecht is bezig aan een opvallende zomermercato. De aanwinsten lijken een stuk beter te zijn ...

1294
1294
Verhuurde spelers: twee spelers schitteren meteen met goals

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

125
125
Vreemde situatie bij Antwerp: "Kan hem niet begrijpen"

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

444
444
Nieuwe voetbaltempel Club: Madou dropt cruciaal nieuws

Een zestal buurtbewoners probeert via een cassatie-beroep nog stokken in de wielen te steken. Maar ...

1275
1275
'Bestuur heeft genoeg gezien: Anderlecht-exit na 66 duels'

RSC Anderlecht liet Nathan-Dylan Saliba naar Villarreal CF vertrekken en staat ook op punt afscheid ...

861
861
Allegri open en eerlijk: zo denkt Napoli-coach écht over De Bruyne

Met een doelpunt en assist is Kevin De Bruyne sterk aan het seizoen begonnen in de Serie A. De ...

391
391
‘Kompany gooit nieuwe Club-aanwinst van de campus’

Club Brugge staat op het punt om vijf miljoen euro neer te tellen voor een amper zeventienjarig ...

928
928
'KRC Genk grijpt in: extra topaanwinst, vier vertrekkers'

Met 4 op 9 is de seizoensstart van KRC Genk vooralsnog niet denderend, zeker niet gezien de manier ...

1087
1087
'Club Brugge pakt uit: achtste zomeraanwinst gearriveerd'

Binnen een dikke week sluit de zomermercato zijn deuren, heel wat ploegen willen vlak voor de ...

517
517
'Transferbom in Premier League: City legt monsterbod neer'

Manchester City zou op punt staan om een slordige 100 miljoen euro neer te tellen voor Ayyoub ...

159
159
'Contract van drie jaar: Anderlecht heeft transferdeal beet'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

706
706
CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

De komende dagen worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

285
285

Meer sportnieuws