Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

4407 stemmen
Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

Club Brugge heeft zijn fantastische reeks in de Champions' Play-Offs zondagavond bekroond met de landstitel. Maar de titelmatch tegen Cercle Brugge (0-0) deed wel het nodige stof opwaaien. Zo werd de treffer van Groen-Zwart in de slotfase afgekeurd op aangeven van de VAR.

Blauw-Zwart had op de slotspeeldag voldoende aan een puntje om mathematisch zeker te zijn van de titel. En dat puntje bleek achteraf gezien ook broodnodig. Union SG won immers met 2-0 van KRC Genk en zou bij een nederlaag van Club alsnog kampioen zijn geworden. Maar zover kwam het dus niet. Daar zat de arbitrage voor één een ander tussen.

LEES OOK: 'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Bal wél over de lijn

Rond de 85ste minuut hield de blauw-zwarte familie immers collectief de adem in. Na een warrige fase voor het doel van Simon Mignolet, leek Cercle immers op voorsprong te komen dankzij Lopes Da Silva. Denis Odoi probeerde nog om de bal over de lijn te halen, maar uit de herhalingen leek die er toch over. En dus was het afwachten op het oordeel van de VAR.

Allereerst moest beslist worden of de bal wel degelijk over de lijn was. En dat bleek volgens het Referee Department ook het geval. "Het was een zeer gecompliceerde situatie. Alle aandacht gaat eerst naar de doellijn-situatie: is de bal over de lijn of niet? Dat was al een discussie op zich. Er is geen doellijntechnologie dus de VAR heeft de fase uit alle hoeken en kanten bekeken. En men heeft vastgesteld dat de bal toch over de doellijn was. Dat was ook op te merken op de beelden", stelt spreekbuis Frank De Bleeckere bij Under Review.

Buitenspel van Lopes

De bal bleek dus wel degelijk binnen. Desondanks werd het doelpunt toch afgekeurd. Bij de vrije trap die aan de fase vooraf ging, stond doelpuntenmaker Leonardo Lopes Da Silva immers nipt buitenspel. "Bij een doelpunt moet altijd nagegaan worden wat er vooraf ging. Dat is de procedure. Men merkte op dat er twee spelers van Cercle buitenspel stonden. Daland, maar die neemt niet deel aan het spel. En ook Lopes. Dan heeft men gezien dat Lopes contact maakte met Mechele. En hij neemt deel aan de actie, waardoor hij ook De Cuyper beïnvloed. Vanaf dat moment is het buitenspel en daar stopt de actie dus al", aldus De Bleeckere.

Allesbepalende situatie

Tot slot werden ook vragen gesteld bij het feit dat hoofdref Jonathan Lardot zelf naar het scherm werd gesommeerd, terwijl dat normaal gezien niet het geval is bij buitenspel-situaties. "Je mag zo'n beslissing niet onderschatten, dat is de beslissing van het seizoen. Daar zit zoveel druk op. Maar de scheidsrechter en VAR zijn rustig gebleven en namen hun tijd. Het is een allesbepalende situatie die met zorg behandeld moest worden en dat hebben op een zeer correcte manier gedaan. De beslissing is correct en het VAR-protocol is gevolgd. Ze hebben dit op een goede manier beoordeeld", besluit een tevreden De Bleeckere.

Correcte beslissing van de abitrage?

Meest recent

Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

119
119
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

242
242
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

55
55
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

62
62
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

35
35
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

104
104
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

90
90
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

390
390
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

78
78
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

65
65
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

789
789
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

144
144
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

488
488
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

287
287
Meunier heeft knaltransfer beet en mikt op allerhoogste

Thomas Meunier leek aanvankelijk op weg naar Valencia. Nadat zijn contract bij Lille afliep werd de ...

67
67
Senna Miangue verrast met nieuwe uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De linksvoetige verdediger verliet zijn Hongaarse club ...

34
34
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

134
134
Charleroi slaat toe en strikt middenvelder

Sporting Charleroi heeft zopas zijn volgende nieuwe speler aangekondigd. De Zebra's hebben een ...

19
19
Scholes velt oordeel over transfer Tielemans naar Man Utd

Youri Tielemans heeft zijn transfer naar Manchester United afgerond. De Engelsen betaalden 41 ...

295
295
'Anderlecht vindt akkoord met Bundesliga-club'

RSC Anderlecht incasseerde al 45 miljoen euro deze mercato en daar komt wellicht wel nog wat bij. De ...

907
907
Neemt Club Brugge risico met Sommer? Boeckx verrast

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren verwend met de komst van doelmannen die in hun ...

568
568
Allegri over Lukaku en De Bruyne: "Buitengewone voetballer"

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne genieten van hun vakantie. De twee kenden een zeer moeilijk jaar ...

115
115
Club Brugge zwiert met miljoenen: derde zomeraanwinst binnen

Club Brugge blijft zich roeren op de transfermarkt. In navolging van Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ...

318
318
Drastische verandering in JPL: WK-regel wordt overgenomen

Tijdens het WK 2026 werden heel wat nieuwe regels en andere nieuwigheden gelanceerd. Een deel ...

478
478
'Toekomst drie WK-Duivels: Club vraagt riante transfersom'

Club Brugge was tijdens het voorbije WK mede-hofleverancier van de Belgische selectie. Zo leverde de ...

959
959

Meer sportnieuws