Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

4407 stemmen
Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

Club Brugge heeft zijn fantastische reeks in de Champions' Play-Offs zondagavond bekroond met de landstitel. Maar de titelmatch tegen Cercle Brugge (0-0) deed wel het nodige stof opwaaien. Zo werd de treffer van Groen-Zwart in de slotfase afgekeurd op aangeven van de VAR.

Blauw-Zwart had op de slotspeeldag voldoende aan een puntje om mathematisch zeker te zijn van de titel. En dat puntje bleek achteraf gezien ook broodnodig. Union SG won immers met 2-0 van KRC Genk en zou bij een nederlaag van Club alsnog kampioen zijn geworden. Maar zover kwam het dus niet. Daar zat de arbitrage voor één een ander tussen.

LEES OOK: Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Bal wél over de lijn

Rond de 85ste minuut hield de blauw-zwarte familie immers collectief de adem in. Na een warrige fase voor het doel van Simon Mignolet, leek Cercle immers op voorsprong te komen dankzij Lopes Da Silva. Denis Odoi probeerde nog om de bal over de lijn te halen, maar uit de herhalingen leek die er toch over. En dus was het afwachten op het oordeel van de VAR.

Allereerst moest beslist worden of de bal wel degelijk over de lijn was. En dat bleek volgens het Referee Department ook het geval. "Het was een zeer gecompliceerde situatie. Alle aandacht gaat eerst naar de doellijn-situatie: is de bal over de lijn of niet? Dat was al een discussie op zich. Er is geen doellijntechnologie dus de VAR heeft de fase uit alle hoeken en kanten bekeken. En men heeft vastgesteld dat de bal toch over de doellijn was. Dat was ook op te merken op de beelden", stelt spreekbuis Frank De Bleeckere bij Under Review.

Buitenspel van Lopes

De bal bleek dus wel degelijk binnen. Desondanks werd het doelpunt toch afgekeurd. Bij de vrije trap die aan de fase vooraf ging, stond doelpuntenmaker Leonardo Lopes Da Silva immers nipt buitenspel. "Bij een doelpunt moet altijd nagegaan worden wat er vooraf ging. Dat is de procedure. Men merkte op dat er twee spelers van Cercle buitenspel stonden. Daland, maar die neemt niet deel aan het spel. En ook Lopes. Dan heeft men gezien dat Lopes contact maakte met Mechele. En hij neemt deel aan de actie, waardoor hij ook De Cuyper beïnvloed. Vanaf dat moment is het buitenspel en daar stopt de actie dus al", aldus De Bleeckere.

Allesbepalende situatie

Tot slot werden ook vragen gesteld bij het feit dat hoofdref Jonathan Lardot zelf naar het scherm werd gesommeerd, terwijl dat normaal gezien niet het geval is bij buitenspel-situaties. "Je mag zo'n beslissing niet onderschatten, dat is de beslissing van het seizoen. Daar zit zoveel druk op. Maar de scheidsrechter en VAR zijn rustig gebleven en namen hun tijd. Het is een allesbepalende situatie die met zorg behandeld moest worden en dat hebben op een zeer correcte manier gedaan. De beslissing is correct en het VAR-protocol is gevolgd. Ze hebben dit op een goede manier beoordeeld", besluit een tevreden De Bleeckere.

Correcte beslissing van de abitrage?

Meest recent

Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

37
37
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

16
16
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

23
23
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

19
19
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

25
25
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

226
226
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

371
371
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

286
286
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

418
418
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

343
343
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

107
107
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

787
787
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

112
112
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

693
693
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

158
158
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

108
108
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

161
161
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

99
99
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

73
73
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

283
283
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

22
22
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

375
375
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

589
589
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

1148
1148
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

325
325

Meer sportnieuws