Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

4407
Referee Department velt oordeel over dé fase in titelmatch

Club Brugge heeft zijn fantastische reeks in de Champions' Play-Offs zondagavond bekroond met de landstitel. Maar de titelmatch tegen Cercle Brugge (0-0) deed wel het nodige stof opwaaien. Zo werd de treffer van Groen-Zwart in de slotfase afgekeurd op aangeven van de VAR.

Blauw-Zwart had op de slotspeeldag voldoende aan een puntje om mathematisch zeker te zijn van de titel. En dat puntje bleek achteraf gezien ook broodnodig. Union SG won immers met 2-0 van KRC Genk en zou bij een nederlaag van Club alsnog kampioen zijn geworden. Maar zover kwam het dus niet. Daar zat de arbitrage voor één een ander tussen.

LEES OOK: N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

Bal wél over de lijn

Rond de 85ste minuut hield de blauw-zwarte familie immers collectief de adem in. Na een warrige fase voor het doel van Simon Mignolet, leek Cercle immers op voorsprong te komen dankzij Lopes Da Silva. Denis Odoi probeerde nog om de bal over de lijn te halen, maar uit de herhalingen leek die er toch over. En dus was het afwachten op het oordeel van de VAR.

Allereerst moest beslist worden of de bal wel degelijk over de lijn was. En dat bleek volgens het Referee Department ook het geval. "Het was een zeer gecompliceerde situatie. Alle aandacht gaat eerst naar de doellijn-situatie: is de bal over de lijn of niet? Dat was al een discussie op zich. Er is geen doellijntechnologie dus de VAR heeft de fase uit alle hoeken en kanten bekeken. En men heeft vastgesteld dat de bal toch over de doellijn was. Dat was ook op te merken op de beelden", stelt spreekbuis Frank De Bleeckere bij Under Review.

Buitenspel van Lopes

De bal bleek dus wel degelijk binnen. Desondanks werd het doelpunt toch afgekeurd. Bij de vrije trap die aan de fase vooraf ging, stond doelpuntenmaker Leonardo Lopes Da Silva immers nipt buitenspel. "Bij een doelpunt moet altijd nagegaan worden wat er vooraf ging. Dat is de procedure. Men merkte op dat er twee spelers van Cercle buitenspel stonden. Daland, maar die neemt niet deel aan het spel. En ook Lopes. Dan heeft men gezien dat Lopes contact maakte met Mechele. En hij neemt deel aan de actie, waardoor hij ook De Cuyper beïnvloed. Vanaf dat moment is het buitenspel en daar stopt de actie dus al", aldus De Bleeckere.

Allesbepalende situatie

Tot slot werden ook vragen gesteld bij het feit dat hoofdref Jonathan Lardot zelf naar het scherm werd gesommeerd, terwijl dat normaal gezien niet het geval is bij buitenspel-situaties. "Je mag zo'n beslissing niet onderschatten, dat is de beslissing van het seizoen. Daar zit zoveel druk op. Maar de scheidsrechter en VAR zijn rustig gebleven en namen hun tijd. Het is een allesbepalende situatie die met zorg behandeld moest worden en dat hebben op een zeer correcte manier gedaan. De beslissing is correct en het VAR-protocol is gevolgd. Ze hebben dit op een goede manier beoordeeld", besluit een tevreden De Bleeckere.

Correcte beslissing van de abitrage?

Meest recent

'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Het huiswerk van RSC Anderlecht blijkt niet afgerond, want om de rangen te versterken hoopt Antoine ...

147
147
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

9
9
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

105
105
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

41
41
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

344
344
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

255
255
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

35
35
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

222
222
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

322
322
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

376
376
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

192
192
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

67
67
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

176
176
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

144
144
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

121
121
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

382
382
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

128
128
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

43
43
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

238
238
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

100
100
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

464
464
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

146
146
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

954
954
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

967
967
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

644
644

Meer sportnieuws