Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

door
Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

Club Brugge heeft zijn landstitel zondag na het laatste fluitsignaal in de titelmatch uitgebreid gevierd. De supporters zorgden zelfs voor een heuse veldbestorming in het Jan Breydel-stadion. Jammer genoeg gingen enkele 'feestvierders' daarbij over de schreef.

Voor aanvang van de Champions' Play-Offs leek Club redelijk kansloos voor de titel. De achterstand van 19 punten werd weliswaar gehalveerd, maar op basis van de matige prestaties in de reguliere competitie was er weinig hoop een sterke reeks. Tot Nicky Hayen het stokje overnam van de ontslagen Ronny Deila.

Onder het bewind van de interim-coach begon de Brugse motor plots weer op volle toeren te draaien. Dat zorgde voor een indrukwekkende puntentotaal van 24 op 30. En omdat de concurrentie ook nog eens dure punten liet liggen, kon Blauw-Zwart uiteindelijk toch het kampioenschap binnen halen.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Jan Breydel davert

Bij de achterban was de vreugde dan ook extra groot door deze straffe remonte. Zeker omdat Club in de titelmatch nog eens goed wegkwam met de afgekeurde treffer van Cercle. Vlak na het laatste fluitsignaal barstte Jan Breydel dan ook uit zijn voegen. Zo werd het veld zelfs overspoeld met blauw-zwarte supporters.

Maar die veldbestorming leverde ook de nodige ongeregeldheden op. Op beelden die circuleren op sociale media is bijvoorbeeld te zien hoe Cercle-doelman Warleson werd neergehaald. Daar bleef het evenwel niet bij. Zo laat Groen-Zwart via de officiële kanalen weten dat de Braziliaan ook een klap in het gezicht heeft gekregen.

Onderzoek opgestart

De schade bij Warleson valt gelukkig nog mee, maar er bleek dus wel degelijk meer aan de hand dan een ongelukkige uitschuiver. Het incident blijft dan ook niet zonder gevolgen. "De Brugse politiediensten onderzoeken de zaak en sporen de dader(s) op", wordt verwezen naar een officieel onderzoek. Naar verluidt nam Club ook al contact op met Cercle om navraag te doen over de toestand van de doelman. Overigens werd ook de nodige materiële schade geleden, maar daar zal de club in deze omstandigheden allicht niet te zwaar aan tillen.

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

32
32
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

41
41
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

114
114
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

221
221
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

99
99
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

149
149
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

197
197
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

392
392
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

254
254
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

674
674
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

227
227
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

544
544
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

232
232
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

579
579
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

761
761

Meer sportnieuws