Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

door
Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

Club Brugge heeft zijn landstitel zondag na het laatste fluitsignaal in de titelmatch uitgebreid gevierd. De supporters zorgden zelfs voor een heuse veldbestorming in het Jan Breydel-stadion. Jammer genoeg gingen enkele 'feestvierders' daarbij over de schreef.

Voor aanvang van de Champions' Play-Offs leek Club redelijk kansloos voor de titel. De achterstand van 19 punten werd weliswaar gehalveerd, maar op basis van de matige prestaties in de reguliere competitie was er weinig hoop een sterke reeks. Tot Nicky Hayen het stokje overnam van de ontslagen Ronny Deila.

Onder het bewind van de interim-coach begon de Brugse motor plots weer op volle toeren te draaien. Dat zorgde voor een indrukwekkende puntentotaal van 24 op 30. En omdat de concurrentie ook nog eens dure punten liet liggen, kon Blauw-Zwart uiteindelijk toch het kampioenschap binnen halen.

LEES OOK: Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Jan Breydel davert

Bij de achterban was de vreugde dan ook extra groot door deze straffe remonte. Zeker omdat Club in de titelmatch nog eens goed wegkwam met de afgekeurde treffer van Cercle. Vlak na het laatste fluitsignaal barstte Jan Breydel dan ook uit zijn voegen. Zo werd het veld zelfs overspoeld met blauw-zwarte supporters.

Maar die veldbestorming leverde ook de nodige ongeregeldheden op. Op beelden die circuleren op sociale media is bijvoorbeeld te zien hoe Cercle-doelman Warleson werd neergehaald. Daar bleef het evenwel niet bij. Zo laat Groen-Zwart via de officiële kanalen weten dat de Braziliaan ook een klap in het gezicht heeft gekregen.

Onderzoek opgestart

De schade bij Warleson valt gelukkig nog mee, maar er bleek dus wel degelijk meer aan de hand dan een ongelukkige uitschuiver. Het incident blijft dan ook niet zonder gevolgen. "De Brugse politiediensten onderzoeken de zaak en sporen de dader(s) op", wordt verwezen naar een officieel onderzoek. Naar verluidt nam Club ook al contact op met Cercle om navraag te doen over de toestand van de doelman. Overigens werd ook de nodige materiële schade geleden, maar daar zal de club in deze omstandigheden allicht niet te zwaar aan tillen.

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

18
18
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

8
8
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

27
27
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

89
89
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

249
249
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

200
200
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

151
151
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

56
56
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

167
167
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

179
179
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

162
162
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

62
62
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

326
326
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

162
162
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

547
547
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

276
276
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

515
515
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

743
743
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

344
344
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

802
802
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

128
128
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

405
405
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

638
638
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

561
561

Meer sportnieuws