Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

523 stemmen
Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

Club Brugge heeft zijn landstitel zondag na het laatste fluitsignaal in de titelmatch uitgebreid gevierd. De supporters zorgden zelfs voor een heuse veldbestorming in het Jan Breydel-stadion. Jammer genoeg gingen enkele 'feestvierders' daarbij over de schreef.

Voor aanvang van de Champions' Play-Offs leek Club redelijk kansloos voor de titel. De achterstand van 19 punten werd weliswaar gehalveerd, maar op basis van de matige prestaties in de reguliere competitie was er weinig hoop een sterke reeks. Tot Nicky Hayen het stokje overnam van de ontslagen Ronny Deila.

Onder het bewind van de interim-coach begon de Brugse motor plots weer op volle toeren te draaien. Dat zorgde voor een indrukwekkende puntentotaal van 24 op 30. En omdat de concurrentie ook nog eens dure punten liet liggen, kon Blauw-Zwart uiteindelijk toch het kampioenschap binnen halen.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Jan Breydel davert

Bij de achterban was de vreugde dan ook extra groot door deze straffe remonte. Zeker omdat Club in de titelmatch nog eens goed wegkwam met de afgekeurde treffer van Cercle. Vlak na het laatste fluitsignaal barstte Jan Breydel dan ook uit zijn voegen. Zo werd het veld zelfs overspoeld met blauw-zwarte supporters.

Maar die veldbestorming leverde ook de nodige ongeregeldheden op. Op beelden die circuleren op sociale media is bijvoorbeeld te zien hoe Cercle-doelman Warleson werd neergehaald. Daar bleef het evenwel niet bij. Zo laat Groen-Zwart via de officiële kanalen weten dat de Braziliaan ook een klap in het gezicht heeft gekregen.

Onderzoek opgestart

De schade bij Warleson valt gelukkig nog mee, maar er bleek dus wel degelijk meer aan de hand dan een ongelukkige uitschuiver. Het incident blijft dan ook niet zonder gevolgen. "De Brugse politiediensten onderzoeken de zaak en sporen de dader(s) op", wordt verwezen naar een officieel onderzoek. Naar verluidt nam Club ook al contact op met Cercle om navraag te doen over de toestand van de doelman. Overigens werd ook de nodige materiële schade geleden, maar daar zal de club in deze omstandigheden allicht niet te zwaar aan tillen.

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

5
5
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

20
20
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

69
69
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

106
106
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

44
44
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

98
98
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

95
95
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

54
54
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

350
350
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

309
309
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

94
94
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

301
301
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

250
250
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

246
246
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

460
460
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

179
179
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

92
92
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

233
233
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

75
75
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

151
151
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

71
71
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

162
162
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

279
279
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

673
673

Meer sportnieuws