Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

523 stemmen
Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

Club Brugge heeft zijn landstitel zondag na het laatste fluitsignaal in de titelmatch uitgebreid gevierd. De supporters zorgden zelfs voor een heuse veldbestorming in het Jan Breydel-stadion. Jammer genoeg gingen enkele 'feestvierders' daarbij over de schreef.

Voor aanvang van de Champions' Play-Offs leek Club redelijk kansloos voor de titel. De achterstand van 19 punten werd weliswaar gehalveerd, maar op basis van de matige prestaties in de reguliere competitie was er weinig hoop een sterke reeks. Tot Nicky Hayen het stokje overnam van de ontslagen Ronny Deila.

Onder het bewind van de interim-coach begon de Brugse motor plots weer op volle toeren te draaien. Dat zorgde voor een indrukwekkende puntentotaal van 24 op 30. En omdat de concurrentie ook nog eens dure punten liet liggen, kon Blauw-Zwart uiteindelijk toch het kampioenschap binnen halen.

LEES OOK: 'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Jan Breydel davert

Bij de achterban was de vreugde dan ook extra groot door deze straffe remonte. Zeker omdat Club in de titelmatch nog eens goed wegkwam met de afgekeurde treffer van Cercle. Vlak na het laatste fluitsignaal barstte Jan Breydel dan ook uit zijn voegen. Zo werd het veld zelfs overspoeld met blauw-zwarte supporters.

Maar die veldbestorming leverde ook de nodige ongeregeldheden op. Op beelden die circuleren op sociale media is bijvoorbeeld te zien hoe Cercle-doelman Warleson werd neergehaald. Daar bleef het evenwel niet bij. Zo laat Groen-Zwart via de officiële kanalen weten dat de Braziliaan ook een klap in het gezicht heeft gekregen.

Onderzoek opgestart

De schade bij Warleson valt gelukkig nog mee, maar er bleek dus wel degelijk meer aan de hand dan een ongelukkige uitschuiver. Het incident blijft dan ook niet zonder gevolgen. "De Brugse politiediensten onderzoeken de zaak en sporen de dader(s) op", wordt verwezen naar een officieel onderzoek. Naar verluidt nam Club ook al contact op met Cercle om navraag te doen over de toestand van de doelman. Overigens werd ook de nodige materiële schade geleden, maar daar zal de club in deze omstandigheden allicht niet te zwaar aan tillen.

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

122
122
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

462
462
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

50
50
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

209
209
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

83
83
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

47
47
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

78
78
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

73
73
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

220
220
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

281
281
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

368
368
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

382
382
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

385
385
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

154
154
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

187
187
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

406
406
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

460
460
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

104
104
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

212
212
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

101
101
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

689
689

Meer sportnieuws