Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

door
Cercle-sterkhouder krijgt klappen bij veldbestorming: politie grijpt in

Club Brugge heeft zijn landstitel zondag na het laatste fluitsignaal in de titelmatch uitgebreid gevierd. De supporters zorgden zelfs voor een heuse veldbestorming in het Jan Breydel-stadion. Jammer genoeg gingen enkele 'feestvierders' daarbij over de schreef.

Voor aanvang van de Champions' Play-Offs leek Club redelijk kansloos voor de titel. De achterstand van 19 punten werd weliswaar gehalveerd, maar op basis van de matige prestaties in de reguliere competitie was er weinig hoop een sterke reeks. Tot Nicky Hayen het stokje overnam van de ontslagen Ronny Deila.

Onder het bewind van de interim-coach begon de Brugse motor plots weer op volle toeren te draaien. Dat zorgde voor een indrukwekkende puntentotaal van 24 op 30. En omdat de concurrentie ook nog eens dure punten liet liggen, kon Blauw-Zwart uiteindelijk toch het kampioenschap binnen halen.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Jan Breydel davert

Bij de achterban was de vreugde dan ook extra groot door deze straffe remonte. Zeker omdat Club in de titelmatch nog eens goed wegkwam met de afgekeurde treffer van Cercle. Vlak na het laatste fluitsignaal barstte Jan Breydel dan ook uit zijn voegen. Zo werd het veld zelfs overspoeld met blauw-zwarte supporters.

Maar die veldbestorming leverde ook de nodige ongeregeldheden op. Op beelden die circuleren op sociale media is bijvoorbeeld te zien hoe Cercle-doelman Warleson werd neergehaald. Daar bleef het evenwel niet bij. Zo laat Groen-Zwart via de officiële kanalen weten dat de Braziliaan ook een klap in het gezicht heeft gekregen.

Onderzoek opgestart

De schade bij Warleson valt gelukkig nog mee, maar er bleek dus wel degelijk meer aan de hand dan een ongelukkige uitschuiver. Het incident blijft dan ook niet zonder gevolgen. "De Brugse politiediensten onderzoeken de zaak en sporen de dader(s) op", wordt verwezen naar een officieel onderzoek. Naar verluidt nam Club ook al contact op met Cercle om navraag te doen over de toestand van de doelman. Overigens werd ook de nodige materiële schade geleden, maar daar zal de club in deze omstandigheden allicht niet te zwaar aan tillen.

Club moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

0
0
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

11
11
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

47
47
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

258
258
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

10
10
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

107
107
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

144
144
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

905
905
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

160
160
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

286
286
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

426
426
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

127
127
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

270
270
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

325
325
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

66
66
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

565
565
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

468
468
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

193
193
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

493
493
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

475
475
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

89
89
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

401
401
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

627
627
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

241
241
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

296
296

Meer sportnieuws