Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

505 stemmen
Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

Op de Pro League Awards werd Jonathan Lardot zopas voor het tweede seizoen op rij in de bloemetjes gezet als beste scheidsrechter in België. Daags voordien eiste de 40-jarige Luikenaar nog een hoofdrol op de titelontknoping.

Na een lange VAR-interventie besloot Lardot in de Brugse derby tenslotte om een goal van Cercle af te keuren omwille van voorafgaand buitenspel. Daardoor bleef de brilscore op het bord en kroonde Club zich dus tot landskampioen.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Stress voor Lardot

En dus deed zijn beslissing heel wat stof opwaaien. Achteraf waren de meeste waarnemers het er wel over eens dat de arbitrage de juiste beslissing had genomen, wat inmiddels ook reeds werd bevestigd door het Referee Department.

Nu liet dus ook Lardot zelf nog eens zijn licht schijnen op de controversiële fase. "Ik moet toegeven dat er sprake was van stress en zenuwachtigheid ", aldus de ref, die verklaart waarom hij zelf een kijkje kwam nemen naar de beelden.

Bal was over de lijn

"We hebben lang overlegd. Ik vond het belangrijk dat de veldref, ik dus, de knoop doorhakte. Ik ben ervan overtuigd dat we de juiste beslissing genomen hebben", is Lardot een dag na de feiten nog altijd helemaal zeker van zijn stuk.

"Eerst moest de VAR checken of de bal over de lijn was. Dat bleek het geval, maar bij de check voor buitenspel bleek dat Lopes een voetje voorbij de lijn stond en actief deelnam aan het spel", gaat hij nog wat dieper in op de procedure.

Buitenspel van Lopes

"Ik had dat moment liever niet gehad. Het was niet simpel, deze call was cruciaal voor verschillende ploegen en de uitkomst van de competitie. Maar ik denk dat we het goed gedaan hebben", vervolgt de Scheidsrechter van het Jaar.

Tot slot legt Lardot uit waarom hij een onzekere indruk gaf. "Ik communiceerde nog met de VAR om mijn keuze te bevestigen. Dat ik daarbij met mijn handen een beweging heb gemaakt heb ik door de spanning zelfs niet gemerkt."

Refs moeten vaker zelf aan het woord komen

Meest recent

Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

1
1
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

20
20
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

29
29
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

128
128
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

58
58
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

297
297
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

326
326
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

316
316
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

714
714
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

161
161
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

219
219
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

318
318
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

49
49
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

528
528
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

194
194
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

166
166
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

60
60
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

67
67
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

456
456
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

263
263
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

592
592
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

127
127
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

146
146

Meer sportnieuws