Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

505 stemmen
Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

Op de Pro League Awards werd Jonathan Lardot zopas voor het tweede seizoen op rij in de bloemetjes gezet als beste scheidsrechter in België. Daags voordien eiste de 40-jarige Luikenaar nog een hoofdrol op de titelontknoping.

Na een lange VAR-interventie besloot Lardot in de Brugse derby tenslotte om een goal van Cercle af te keuren omwille van voorafgaand buitenspel. Daardoor bleef de brilscore op het bord en kroonde Club zich dus tot landskampioen.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Stress voor Lardot

En dus deed zijn beslissing heel wat stof opwaaien. Achteraf waren de meeste waarnemers het er wel over eens dat de arbitrage de juiste beslissing had genomen, wat inmiddels ook reeds werd bevestigd door het Referee Department.

Nu liet dus ook Lardot zelf nog eens zijn licht schijnen op de controversiële fase. "Ik moet toegeven dat er sprake was van stress en zenuwachtigheid ", aldus de ref, die verklaart waarom hij zelf een kijkje kwam nemen naar de beelden.

Bal was over de lijn

"We hebben lang overlegd. Ik vond het belangrijk dat de veldref, ik dus, de knoop doorhakte. Ik ben ervan overtuigd dat we de juiste beslissing genomen hebben", is Lardot een dag na de feiten nog altijd helemaal zeker van zijn stuk.

"Eerst moest de VAR checken of de bal over de lijn was. Dat bleek het geval, maar bij de check voor buitenspel bleek dat Lopes een voetje voorbij de lijn stond en actief deelnam aan het spel", gaat hij nog wat dieper in op de procedure.

Buitenspel van Lopes

"Ik had dat moment liever niet gehad. Het was niet simpel, deze call was cruciaal voor verschillende ploegen en de uitkomst van de competitie. Maar ik denk dat we het goed gedaan hebben", vervolgt de Scheidsrechter van het Jaar.

Tot slot legt Lardot uit waarom hij een onzekere indruk gaf. "Ik communiceerde nog met de VAR om mijn keuze te bevestigen. Dat ik daarbij met mijn handen een beweging heb gemaakt heb ik door de spanning zelfs niet gemerkt."

Refs moeten vaker zelf aan het woord komen

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

37
37
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

62
62
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

220
220
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

80
80
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

83
83
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

146
146
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

180
180
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

196
196
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

150
150
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

291
291
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

378
378
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

451
451
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

250
250
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

931
931
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

462
462
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

618
618

Meer sportnieuws