Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

door
Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

Op de Pro League Awards werd Jonathan Lardot zopas voor het tweede seizoen op rij in de bloemetjes gezet als beste scheidsrechter in België. Daags voordien eiste de 40-jarige Luikenaar nog een hoofdrol op de titelontknoping.

Na een lange VAR-interventie besloot Lardot in de Brugse derby tenslotte om een goal van Cercle af te keuren omwille van voorafgaand buitenspel. Daardoor bleef de brilscore op het bord en kroonde Club zich dus tot landskampioen.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Stress voor Lardot

En dus deed zijn beslissing heel wat stof opwaaien. Achteraf waren de meeste waarnemers het er wel over eens dat de arbitrage de juiste beslissing had genomen, wat inmiddels ook reeds werd bevestigd door het Referee Department.

Nu liet dus ook Lardot zelf nog eens zijn licht schijnen op de controversiële fase. "Ik moet toegeven dat er sprake was van stress en zenuwachtigheid ", aldus de ref, die verklaart waarom hij zelf een kijkje kwam nemen naar de beelden.

Bal was over de lijn

"We hebben lang overlegd. Ik vond het belangrijk dat de veldref, ik dus, de knoop doorhakte. Ik ben ervan overtuigd dat we de juiste beslissing genomen hebben", is Lardot een dag na de feiten nog altijd helemaal zeker van zijn stuk.

"Eerst moest de VAR checken of de bal over de lijn was. Dat bleek het geval, maar bij de check voor buitenspel bleek dat Lopes een voetje voorbij de lijn stond en actief deelnam aan het spel", gaat hij nog wat dieper in op de procedure.

Buitenspel van Lopes

"Ik had dat moment liever niet gehad. Het was niet simpel, deze call was cruciaal voor verschillende ploegen en de uitkomst van de competitie. Maar ik denk dat we het goed gedaan hebben", vervolgt de Scheidsrechter van het Jaar.

Tot slot legt Lardot uit waarom hij een onzekere indruk gaf. "Ik communiceerde nog met de VAR om mijn keuze te bevestigen. Dat ik daarbij met mijn handen een beweging heb gemaakt heb ik door de spanning zelfs niet gemerkt."

Refs moeten vaker zelf aan het woord komen

Meest recent

'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

6
6
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

12
12
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

51
51
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

14
14
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

216
216
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

47
47
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

128
128
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

192
192
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

359
359
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

366
366
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

36
36
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

98
98
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

262
262
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

46
46
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

101
101
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

86
86
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

227
227
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

305
305
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1163
1163
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

62
62
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

690
690
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

403
403
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

168
168

Meer sportnieuws