Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

door
Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

Op de Pro League Awards werd Jonathan Lardot zopas voor het tweede seizoen op rij in de bloemetjes gezet als beste scheidsrechter in België. Daags voordien eiste de 40-jarige Luikenaar nog een hoofdrol op de titelontknoping.

Na een lange VAR-interventie besloot Lardot in de Brugse derby tenslotte om een goal van Cercle af te keuren omwille van voorafgaand buitenspel. Daardoor bleef de brilscore op het bord en kroonde Club zich dus tot landskampioen.

LEES OOK: Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Stress voor Lardot

En dus deed zijn beslissing heel wat stof opwaaien. Achteraf waren de meeste waarnemers het er wel over eens dat de arbitrage de juiste beslissing had genomen, wat inmiddels ook reeds werd bevestigd door het Referee Department.

Nu liet dus ook Lardot zelf nog eens zijn licht schijnen op de controversiële fase. "Ik moet toegeven dat er sprake was van stress en zenuwachtigheid ", aldus de ref, die verklaart waarom hij zelf een kijkje kwam nemen naar de beelden.

Bal was over de lijn

"We hebben lang overlegd. Ik vond het belangrijk dat de veldref, ik dus, de knoop doorhakte. Ik ben ervan overtuigd dat we de juiste beslissing genomen hebben", is Lardot een dag na de feiten nog altijd helemaal zeker van zijn stuk.

"Eerst moest de VAR checken of de bal over de lijn was. Dat bleek het geval, maar bij de check voor buitenspel bleek dat Lopes een voetje voorbij de lijn stond en actief deelnam aan het spel", gaat hij nog wat dieper in op de procedure.

Buitenspel van Lopes

"Ik had dat moment liever niet gehad. Het was niet simpel, deze call was cruciaal voor verschillende ploegen en de uitkomst van de competitie. Maar ik denk dat we het goed gedaan hebben", vervolgt de Scheidsrechter van het Jaar.

Tot slot legt Lardot uit waarom hij een onzekere indruk gaf. "Ik communiceerde nog met de VAR om mijn keuze te bevestigen. Dat ik daarbij met mijn handen een beweging heb gemaakt heb ik door de spanning zelfs niet gemerkt."

Refs moeten vaker zelf aan het woord komen

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

80
80
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

111
111
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

158
158
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

332
332
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

119
119
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

57
57
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

575
575
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

328
328
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

138
138
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

314
314
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

869
869
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

138
138
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

330
330
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

343
343
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

345
345
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

174
174
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws