Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

door
Lardot laat licht schijnen op controverse rond Brugse derby

Op de Pro League Awards werd Jonathan Lardot zopas voor het tweede seizoen op rij in de bloemetjes gezet als beste scheidsrechter in België. Daags voordien eiste de 40-jarige Luikenaar nog een hoofdrol op de titelontknoping.

Na een lange VAR-interventie besloot Lardot in de Brugse derby tenslotte om een goal van Cercle af te keuren omwille van voorafgaand buitenspel. Daardoor bleef de brilscore op het bord en kroonde Club zich dus tot landskampioen.

LEES OOK: De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

Stress voor Lardot

En dus deed zijn beslissing heel wat stof opwaaien. Achteraf waren de meeste waarnemers het er wel over eens dat de arbitrage de juiste beslissing had genomen, wat inmiddels ook reeds werd bevestigd door het Referee Department.

Nu liet dus ook Lardot zelf nog eens zijn licht schijnen op de controversiële fase. "Ik moet toegeven dat er sprake was van stress en zenuwachtigheid ", aldus de ref, die verklaart waarom hij zelf een kijkje kwam nemen naar de beelden.

Bal was over de lijn

"We hebben lang overlegd. Ik vond het belangrijk dat de veldref, ik dus, de knoop doorhakte. Ik ben ervan overtuigd dat we de juiste beslissing genomen hebben", is Lardot een dag na de feiten nog altijd helemaal zeker van zijn stuk.

"Eerst moest de VAR checken of de bal over de lijn was. Dat bleek het geval, maar bij de check voor buitenspel bleek dat Lopes een voetje voorbij de lijn stond en actief deelnam aan het spel", gaat hij nog wat dieper in op de procedure.

Buitenspel van Lopes

"Ik had dat moment liever niet gehad. Het was niet simpel, deze call was cruciaal voor verschillende ploegen en de uitkomst van de competitie. Maar ik denk dat we het goed gedaan hebben", vervolgt de Scheidsrechter van het Jaar.

Tot slot legt Lardot uit waarom hij een onzekere indruk gaf. "Ik communiceerde nog met de VAR om mijn keuze te bevestigen. Dat ik daarbij met mijn handen een beweging heb gemaakt heb ik door de spanning zelfs niet gemerkt."

Refs moeten vaker zelf aan het woord komen

Meest recent

Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

26
26
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

13
13
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

53
53
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

33
33
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

59
59
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

112
112
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

125
125
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

14
14
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

74
74
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

313
313
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

33
33
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

212
212
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

96
96
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

101
101
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

86
86
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

232
232
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

252
252
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

298
298
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

103
103
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

88
88
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

568
568
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

323
323

Meer sportnieuws