Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

198 stemmen
Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

Daags na de ontknoping in de Champions' Play-Offs, werden de uitblinkers van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes gezet. In Middelkerke werden immers de 'Pro League Awards' uitgereikt. De hoofdprijs, de trofee voor 'Player of the Season', ging naar Cameron Puertas (Union SG).

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

Zo wordt de Gouden Schoen uitgereikt op basis van een kalenderjaar en gekozen door een select gezelschap van stemgerechtigden. Bij de 'Player of the Season', inmiddels een officiële organisatie van de Pro League zelf, gelden de prestaties van één seizoen. Én het zijn de spelers zelf die mogen stemmen.

LEES OOK: DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

Vanaken en Denkey afgetroefd

In aanloop naar de uitreiking werden alvast de genomineerden bekend gemaakt. Namens kersvers kampioen kwam aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken in aanmerking, terwijl topschutter Kévin Denkey revelatie Cercle Brugge vertegenwoordigde. Maar uiteindelijk trok de vicekampioen dus aan het langste einde met Puertas.

De Zwitsers met Spaanse roots heeft dan ook een geweldig seizoen achter de rug, waarin hij zich ontpopte tot dé draaischijf van Union. Hij hielp zijn club zo mee aan de tweede plaats, de beker en een fraai Europees parcours. Met 14 goals en 23 assists mogen ook zijn persoonlijke statistieken gezien worden.

Blessin, El Khannouss en ... Lardot

Puertas was echter niet de enige Unionist die in de bloemetjes werd gezet. Zo werd coach Alexander Blessin verkozen tot 'Trainer van het Seizoen'. Bij de dames werd Marie Detruyer van OHL dan weer verkozen tot 'Speelster van het Seizoen', terwijl Thibaud Verlinden (Beerschot) de beste man was in de Challenger Pro League. Ferran Jutgla (Club Brugge) scoorde dan weer het 'Doelpunt van het Seizoen'. KRC Genk-smaakmaker Bilal El Khannouss was het grootste talent. Tot slot mocht Jonathan Lardot de emoties van de titelmatch doorspoelen met de prijs voor 'Ref van het Seizoen'.

Overzicht van de winnaars:

Player of the Season (Jupiler Pro League: Cameron Puertas (Union SG)

Player of the Season (Lotto Super League): Marie Detruyer (OH Leuven)

Player of the Season (Challenger Pro League): Thibaud Verlinden (Beerschot)

Talent van het Seizoen: Bilal El Khannouss (KRC Genk)

Coach van het Seizoen: Alexander Blessin (Union SG)

Ref van het Seizoen: Jonathan Lardot

Goal van het Seizoen: Ferran Jutgla (Club Brugge)

🚀

Puertas was afgelopen seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

120
120
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

134
134
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

123
123
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

173
173
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

146
146
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

440
440
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

216
216
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

231
231
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

257
257
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

33
33
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

45
45
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

426
426
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

209
209
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

491
491
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

61
61
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

93
93
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

245
245
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

623
623
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

177
177
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

224
224
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

80
80
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

297
297
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

639
639
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

114
114

Meer sportnieuws