Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

198
Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

Daags na de ontknoping in de Champions' Play-Offs, werden de uitblinkers van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes gezet. In Middelkerke werden immers de 'Pro League Awards' uitgereikt. De hoofdprijs, de trofee voor 'Player of the Season', ging naar Cameron Puertas (Union SG).

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

Zo wordt de Gouden Schoen uitgereikt op basis van een kalenderjaar en gekozen door een select gezelschap van stemgerechtigden. Bij de 'Player of the Season', inmiddels een officiële organisatie van de Pro League zelf, gelden de prestaties van één seizoen. Én het zijn de spelers zelf die mogen stemmen.

LEES OOK: Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Vanaken en Denkey afgetroefd

In aanloop naar de uitreiking werden alvast de genomineerden bekend gemaakt. Namens kersvers kampioen kwam aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken in aanmerking, terwijl topschutter Kévin Denkey revelatie Cercle Brugge vertegenwoordigde. Maar uiteindelijk trok de vicekampioen dus aan het langste einde met Puertas.

De Zwitsers met Spaanse roots heeft dan ook een geweldig seizoen achter de rug, waarin hij zich ontpopte tot dé draaischijf van Union. Hij hielp zijn club zo mee aan de tweede plaats, de beker en een fraai Europees parcours. Met 14 goals en 23 assists mogen ook zijn persoonlijke statistieken gezien worden.

Blessin, El Khannouss en ... Lardot

Puertas was echter niet de enige Unionist die in de bloemetjes werd gezet. Zo werd coach Alexander Blessin verkozen tot 'Trainer van het Seizoen'. Bij de dames werd Marie Detruyer van OHL dan weer verkozen tot 'Speelster van het Seizoen', terwijl Thibaud Verlinden (Beerschot) de beste man was in de Challenger Pro League. Ferran Jutgla (Club Brugge) scoorde dan weer het 'Doelpunt van het Seizoen'. KRC Genk-smaakmaker Bilal El Khannouss was het grootste talent. Tot slot mocht Jonathan Lardot de emoties van de titelmatch doorspoelen met de prijs voor 'Ref van het Seizoen'.

Overzicht van de winnaars:

Player of the Season (Jupiler Pro League: Cameron Puertas (Union SG)

Player of the Season (Lotto Super League): Marie Detruyer (OH Leuven)

Player of the Season (Challenger Pro League): Thibaud Verlinden (Beerschot)

Talent van het Seizoen: Bilal El Khannouss (KRC Genk)

Coach van het Seizoen: Alexander Blessin (Union SG)

Ref van het Seizoen: Jonathan Lardot

Goal van het Seizoen: Ferran Jutgla (Club Brugge)

Puertas was afgelopen seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

33
33
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

117
117
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

48
48
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

407
407
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

125
125
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

60
60
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

52
52
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

158
158
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

228
228
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

444
444
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

312
312
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

284
284
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

713
713
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

652
652
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

78
78
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

311
311
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

105
105
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

285
285
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1429
1429
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

123
123
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

418
418
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

232
232
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

141
141
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

215
215

Meer sportnieuws