Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

door
Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

Daags na de ontknoping in de Champions' Play-Offs, werden de uitblinkers van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes gezet. In Middelkerke werden immers de 'Pro League Awards' uitgereikt. De hoofdprijs, de trofee voor 'Player of the Season', ging naar Cameron Puertas (Union SG).

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

Zo wordt de Gouden Schoen uitgereikt op basis van een kalenderjaar en gekozen door een select gezelschap van stemgerechtigden. Bij de 'Player of the Season', inmiddels een officiële organisatie van de Pro League zelf, gelden de prestaties van één seizoen. Én het zijn de spelers zelf die mogen stemmen.

LEES OOK: Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Vanaken en Denkey afgetroefd

In aanloop naar de uitreiking werden alvast de genomineerden bekend gemaakt. Namens kersvers kampioen kwam aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken in aanmerking, terwijl topschutter Kévin Denkey revelatie Cercle Brugge vertegenwoordigde. Maar uiteindelijk trok de vicekampioen dus aan het langste einde met Puertas.

De Zwitsers met Spaanse roots heeft dan ook een geweldig seizoen achter de rug, waarin hij zich ontpopte tot dé draaischijf van Union. Hij hielp zijn club zo mee aan de tweede plaats, de beker en een fraai Europees parcours. Met 14 goals en 23 assists mogen ook zijn persoonlijke statistieken gezien worden.

Blessin, El Khannouss en ... Lardot

Puertas was echter niet de enige Unionist die in de bloemetjes werd gezet. Zo werd coach Alexander Blessin verkozen tot 'Trainer van het Seizoen'. Bij de dames werd Marie Detruyer van OHL dan weer verkozen tot 'Speelster van het Seizoen', terwijl Thibaud Verlinden (Beerschot) de beste man was in de Challenger Pro League. Ferran Jutgla (Club Brugge) scoorde dan weer het 'Doelpunt van het Seizoen'. KRC Genk-smaakmaker Bilal El Khannouss was het grootste talent. Tot slot mocht Jonathan Lardot de emoties van de titelmatch doorspoelen met de prijs voor 'Ref van het Seizoen'.

Overzicht van de winnaars:

Player of the Season (Jupiler Pro League: Cameron Puertas (Union SG)

Player of the Season (Lotto Super League): Marie Detruyer (OH Leuven)

Player of the Season (Challenger Pro League): Thibaud Verlinden (Beerschot)

Talent van het Seizoen: Bilal El Khannouss (KRC Genk)

Coach van het Seizoen: Alexander Blessin (Union SG)

Ref van het Seizoen: Jonathan Lardot

Goal van het Seizoen: Ferran Jutgla (Club Brugge)

🚀

Puertas was afgelopen seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

48
48
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

37
37
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

57
57
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

69
69
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

99
99
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

33
33
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

78
78
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

270
270
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

193
193
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

196
196
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

92
92
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

91
91
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

352
352
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

337
337
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

308
308
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

446
446
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

376
376

Meer sportnieuws