Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

door
Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

Daags na de ontknoping in de Champions' Play-Offs, werden de uitblinkers van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes gezet. In Middelkerke werden immers de 'Pro League Awards' uitgereikt. De hoofdprijs, de trofee voor 'Player of the Season', ging naar Cameron Puertas (Union SG).

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

Zo wordt de Gouden Schoen uitgereikt op basis van een kalenderjaar en gekozen door een select gezelschap van stemgerechtigden. Bij de 'Player of the Season', inmiddels een officiële organisatie van de Pro League zelf, gelden de prestaties van één seizoen. Én het zijn de spelers zelf die mogen stemmen.

LEES OOK: Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Vanaken en Denkey afgetroefd

In aanloop naar de uitreiking werden alvast de genomineerden bekend gemaakt. Namens kersvers kampioen kwam aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken in aanmerking, terwijl topschutter Kévin Denkey revelatie Cercle Brugge vertegenwoordigde. Maar uiteindelijk trok de vicekampioen dus aan het langste einde met Puertas.

De Zwitsers met Spaanse roots heeft dan ook een geweldig seizoen achter de rug, waarin hij zich ontpopte tot dé draaischijf van Union. Hij hielp zijn club zo mee aan de tweede plaats, de beker en een fraai Europees parcours. Met 14 goals en 23 assists mogen ook zijn persoonlijke statistieken gezien worden.

Blessin, El Khannouss en ... Lardot

Puertas was echter niet de enige Unionist die in de bloemetjes werd gezet. Zo werd coach Alexander Blessin verkozen tot 'Trainer van het Seizoen'. Bij de dames werd Marie Detruyer van OHL dan weer verkozen tot 'Speelster van het Seizoen', terwijl Thibaud Verlinden (Beerschot) de beste man was in de Challenger Pro League. Ferran Jutgla (Club Brugge) scoorde dan weer het 'Doelpunt van het Seizoen'. KRC Genk-smaakmaker Bilal El Khannouss was het grootste talent. Tot slot mocht Jonathan Lardot de emoties van de titelmatch doorspoelen met de prijs voor 'Ref van het Seizoen'.

Overzicht van de winnaars:

Player of the Season (Jupiler Pro League: Cameron Puertas (Union SG)

Player of the Season (Lotto Super League): Marie Detruyer (OH Leuven)

Player of the Season (Challenger Pro League): Thibaud Verlinden (Beerschot)

Talent van het Seizoen: Bilal El Khannouss (KRC Genk)

Coach van het Seizoen: Alexander Blessin (Union SG)

Ref van het Seizoen: Jonathan Lardot

Goal van het Seizoen: Ferran Jutgla (Club Brugge)

🚀

Puertas was afgelopen seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

41
41
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

63
63
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

60
60
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

13
13
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

76
76
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

207
207
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

216
216
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

121
121
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

46
46
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

100
100
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

92
92
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

410
410
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

131
131
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

251
251
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

53
53
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

67
67
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

377
377
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

95
95
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

374
374
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

244
244
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

228
228
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

272
272
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

80
80
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

565
565

Meer sportnieuws