Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

door
Toch prijs voor Union: Puertas is 'Speler van het Jaar'

Daags na de ontknoping in de Champions' Play-Offs, werden de uitblinkers van de voorbije maanden nog eens in de bloemetjes gezet. In Middelkerke werden immers de 'Pro League Awards' uitgereikt. De hoofdprijs, de trofee voor 'Player of the Season', ging naar Cameron Puertas (Union SG).

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

Zo wordt de Gouden Schoen uitgereikt op basis van een kalenderjaar en gekozen door een select gezelschap van stemgerechtigden. Bij de 'Player of the Season', inmiddels een officiële organisatie van de Pro League zelf, gelden de prestaties van één seizoen. Én het zijn de spelers zelf die mogen stemmen.

LEES OOK: Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

Vanaken en Denkey afgetroefd

In aanloop naar de uitreiking werden alvast de genomineerden bekend gemaakt. Namens kersvers kampioen kwam aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken in aanmerking, terwijl topschutter Kévin Denkey revelatie Cercle Brugge vertegenwoordigde. Maar uiteindelijk trok de vicekampioen dus aan het langste einde met Puertas.

De Zwitsers met Spaanse roots heeft dan ook een geweldig seizoen achter de rug, waarin hij zich ontpopte tot dé draaischijf van Union. Hij hielp zijn club zo mee aan de tweede plaats, de beker en een fraai Europees parcours. Met 14 goals en 23 assists mogen ook zijn persoonlijke statistieken gezien worden.

Blessin, El Khannouss en ... Lardot

Puertas was echter niet de enige Unionist die in de bloemetjes werd gezet. Zo werd coach Alexander Blessin verkozen tot 'Trainer van het Seizoen'. Bij de dames werd Marie Detruyer van OHL dan weer verkozen tot 'Speelster van het Seizoen', terwijl Thibaud Verlinden (Beerschot) de beste man was in de Challenger Pro League. Ferran Jutgla (Club Brugge) scoorde dan weer het 'Doelpunt van het Seizoen'. KRC Genk-smaakmaker Bilal El Khannouss was het grootste talent. Tot slot mocht Jonathan Lardot de emoties van de titelmatch doorspoelen met de prijs voor 'Ref van het Seizoen'.

Overzicht van de winnaars:

Player of the Season (Jupiler Pro League: Cameron Puertas (Union SG)

Player of the Season (Lotto Super League): Marie Detruyer (OH Leuven)

Player of the Season (Challenger Pro League): Thibaud Verlinden (Beerschot)

Talent van het Seizoen: Bilal El Khannouss (KRC Genk)

Coach van het Seizoen: Alexander Blessin (Union SG)

Ref van het Seizoen: Jonathan Lardot

Goal van het Seizoen: Ferran Jutgla (Club Brugge)

Puertas was afgelopen seizoen de beste speler op de Belgische velden ...

Meest recent

D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

27
27
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

28
28
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

182
182
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

52
52
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

37
37
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

67
67
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

19
19
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

99
99
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

209
209
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

409
409
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

148
148
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

122
122
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

33
33
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

67
67
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

264
264
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

84
84
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

201
201
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

285
285
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

172
172
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

579
579
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

25
25
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

122
122
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

171
171
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

62
62

Meer sportnieuws