‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

door
‘Anderlecht staat op stelten voor Praet-droomcomeback’

Anderlecht overweegt een droomcomeback van Dennis Praet, die einde contract is bij Leicester City. Ondanks een seizoen met veel pech vanwege blessures, staat de 29-jarige middenvelder open voor een nieuwe uitdaging.

Praet sluit een terugkeer naar België niet uit, maar benadrukt dat de Serie A een speciale plek heeft in zijn hart. Anderlecht zoekt spelers die de ploeg aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten spelen en Praet past perfect in dat plaatje.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

Anderlecht droomt van Dennis Praet-comeback

Anderlecht speelde dit seizoen tot de allerlaatste speeldag mee voor de titel, een enorme vooruitgang ten opzichte van de vorige jaargang toen Sporting als elfde eindigde in het klassement.

Voor het komende seizoen zet Anderlecht opnieuw in op het kampioenschap en daarvoor zal de selectie stevig versterkt worden.

“Als ze die extra stap voorwaarts nu nog willen zetten, moet de club toch op zoek naar nieuwe spelers. Pionnen die paars-wit aanvallender, attractiever en dominanter moeten laten voetballen,” stelde Peter Vandenbempt bij Sporza.

La Dernière Heure meldt dat Dennis Praet in het vizier staat van de Belgische recordkampioen. De 15-voudige Rode Duivel en voormalig Gouden Schoen-winnaar is einde contract bij Leicester City en zoekt een nieuwe club.

Een toptransfer hangt dus in de lucht in het Lotto Park, hoewel Praet financieel serieus zou moeten inbinden om een terugkeer naar Anderlecht te bewerkstelligen. In 2019 ondertekende hij een Premier League-waardig contract bij Leicester en hij is vandaag nog steeds een van de grootverdieners van de Foxes.

Praet kende dit seizoen veel pech bij Leicester City

Dennis Praet had dit seizoen te kampen met veel pech bij Leicester City, waardoor hij weinig speelde en er na vijf jaar een einde komt aan de samenwerking. Begin dit seizoen was hij nochtans een basisspeler en beschouwde coach Enzo Maresca hem als de beste optie voor de nummer acht-positie.

Aan de start van het seizoen liep Praet echter een rugblessure op, waardoor hij twee à drie maanden uitgeschakeld was. In die periode won Leicester City veel wedstrijden en stond het team los aan kop in de Championship.

Matt Piper, een voormalige speler van Leicester, benadrukte in de "When You’re Smiling" podcast dat de middenvelder veel pech kende dit seizoen.

“De rest is geschiedenis. Praet zat op de bank en hij dacht ongetwijfeld: ‘Wat is er aan de hand?’ Wij allemaal trouwens. Maar dat is voetbal. Praet had geen geluk toen hij geblesseerd raakte. Het werkte altijd tegen hem.”

Praet sluit terugkeer naar België niet uit: “Maar Italië heeft streepje voor”

Dennis Praet voelt zelf dat hij aan iets nieuws toe is. Op 29-jarige leeftijd ervaart hij fysiek gezien het hoogtepunt van zijn carrière en wil hij ergens weer belangrijk worden.

In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde Praet dat de tactische Serie A, waar hij bij Sampdoria en Torino speelde, altijd een streepje voor zal hebben op andere competities. Anderzijds sluit hij ook geen terugkeer naar België uit.

“Belgische ploegen mogen altijd bellen, want ik sta voor alle landen open, in Europa dan toch.”

Praet kan Anderlecht een unieke veelzijdigheid bieden: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwde Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van Leicester City.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Antwerp FC liep Praet twee keer mis

In januari stond Dennis Praet hoog op de verlanglijst van Antwerp FC, dat hem als een goede vervanger zag voor het vertrek van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid. Er werd toen gesproken en er was interesse, maar een terugkeer naar België kwam er niet van.

“Maar dat was niet de beste oplossing”, zei Praet daarover. “En dan moest er toch weer over sommen worden gepraat, wat het allemaal moeilijker maakte. Als vrije speler sta ik nu sterker.”

Dat was al de tweede keer dat Antwerp een poging waagde om Praet aan te trekken. Vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil. Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro.

Nu, als vrije speler, is de situatie anders en staat Praet in een betere positie om zijn volgende stap te kiezen zonder financiële obstakels.

Speelt Praet volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

131
131
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

121
121
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

144
144
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

242
242
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

341
341
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

221
221
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

537
537
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

182
182
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

500
500
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1277
1277
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

426
426
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

402
402
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

384
384
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

290
290
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

509
509
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

204
204
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

361
361
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

397
397
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3099
3099
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

781
781
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

476
476
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

358
358

Meer sportnieuws