Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

door
Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

Een week geleden viel het doek over het seizoen in de Premier League. Inmiddels is ook de samenstelling van de Engelse topcompetitie voor volgend seizoen bekend. Zo pakte Southampton het laatste ticket voor promotie na een erg spannende finale tegen Leeds United.

Traditiegetrouw zakten ook dit seizoen weer drie ploegen uit de Engelse eerste divisie: Luton Town, Burnley FC en Sheffield United. Twee van de vrijgekomen plekjes waren al ingenomen. Leicester City verzekerde zich immers van de titel in de Championship, terwijl Ipswich Town de verrassende nummer twee werd.

De nummers drie tot en met zes in het klassement streden in de voorbije weken voor het laatste ticket aan de hand van een mini-toernooi. Uiteindelijk waren het Leeds United en Southampton, respectievelijk derde en vierde in de eindstand, die de finale haalden.

LEES OOK: 'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

Amstrong held op Wembley

Die finale werd zondagnamiddag afgewerkt op Wembley. En het werd een bijzonder spannend duel. Na een klein halfuur spelen wist man in vorm Armstrong de score te openen namens Southampton. Leeds-doelman Meslier voorkwam zelfs dat die voorsprong aan de rust nog groter was.

In de tweede helft kon het bijgevolg nog alle richtingen uit. En naarmate het einde van de partij naderde, werd het nog bijzonder spannend. Maar verder dan een poging tegen het doelkader kwam Leeds uiteindelijk niet. En zo maakt Southampton na één jaartje zijn comeback in de Premier League.

Gigantische opbrengsten

De Saints staan dus voor de lastige opdracht om komend het seizoen het behoud te vrijwaren. Niet evident: afgelopen seizoen degradeerden de drie promovendi meteen terug naar de Championship. Al krijgt de club wel een flinke hulp om die opdracht tot een goed einde te brengen. Zo de promotie in totaal een slordige 160 miljoen euro opbrengen.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

31
31
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

110
110
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

61
61
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

79
79
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

380
380
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

212
212
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

110
110
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

481
481
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

389
389
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

567
567
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

229
229
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

440
440
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

331
331
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

87
87
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

525
525
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

342
342
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

105
105
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

219
219
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

571
571
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

300
300
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

75
75
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

117
117
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

46
46
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

480
480
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

451
451

Meer sportnieuws