Guldensporen-stadion ontploft: "Het is een mirakel"

door
Guldensporen-stadion ontploft:

De samenstelling van de Jupiler Pro League staat sinds zondagnamiddag bekend. Zo verzekerede KV Kortrijk zich van laatste plekje in de barragewedstrijden tegen Lommel SK. Na het laatste fluitsignaal van de terugmatch was de vreugde dan ook enorm in het Guldensporenstadion.

In de voorbije weken raakte al bekend dat KAS Eupen en RWDM het hoogste niveau verlaten. Hun plaatsjes worden ingenomen door respectievelijk Beerschot VA en FCV Dender. Voor het laatste overgebleven plekje moesten Kortrijk en Lommel nog vol aan de bak. Hun heenmatch eindigde alvast op 0-1 voor KVK.

Maar in de return konden de Limburgers al snel op voorsprong komen. En die 0-1-stand hielden ze uiteindelijk vast, waardoor het tot verlengingen kwam. Daarin ging het nog alle richtingen op. De Kerels konden immers op een 2-1-voorsprong komen, terwijl de bezoekers een rode kaart incasseerden.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Veldbestorming

Met een man minder kwam Lommel via een strafschop echter toch weer langszij. Maar in de tweede verlenging deed Kortrijk de boeken toch helemaal dicht. Dankzij een hattrick van invaller Thierry Ambrose eindigde de partij op 4-2. Daarop volgde een heuse veldbestorming bij de KVK-achterban.

En ook bij de spelers was de ontlading bijzonder groot. "Het is ongelooflijk. Het is een mirakel. We kenden een moeilijk seizoen met enkele lastige wedstrijden, maar deze club blijft waar het behoort", reageerde aanvoerder Joao Silva tegenover Het Nieuwsblad.

Hattrick-held Ambrose

De held van de avond was echter Ambrose. De aanvaller moest vrede nemen met een plek op de bank, maar als invaller scoorde hij in de verlengingen zowaar nog een hattrick. "Ik ben niet de redder van KV Kortrijk. Voetbal speel je als ploeg, het is een teamgebeuren. Nu ga ik wel even genieten van mijn hattrick en van deze belangrijke overwinning. We zullen hier nog een feestje bouwen, wees daar maar zeker van", aldus de spits.

KVK is een meerwaarde voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Bommetje bij Club Brugge: bliksemtransfer op til'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

24
24
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

175
175
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit?'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

224
224
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

264
264
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

67
67
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

43
43
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

69
69
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

175
175
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

71
71
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

294
294
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

172
172
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

57
57
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

142
142
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

183
183
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

76
76
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

428
428
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

128
128
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

119
119
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

106
106
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

198
198
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

151
151
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

243
243
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

122
122
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

783
783

Meer sportnieuws