Guldensporen-stadion ontploft: "Het is een mirakel"

door
Guldensporen-stadion ontploft:

De samenstelling van de Jupiler Pro League staat sinds zondagnamiddag bekend. Zo verzekerede KV Kortrijk zich van laatste plekje in de barragewedstrijden tegen Lommel SK. Na het laatste fluitsignaal van de terugmatch was de vreugde dan ook enorm in het Guldensporenstadion.

In de voorbije weken raakte al bekend dat KAS Eupen en RWDM het hoogste niveau verlaten. Hun plaatsjes worden ingenomen door respectievelijk Beerschot VA en FCV Dender. Voor het laatste overgebleven plekje moesten Kortrijk en Lommel nog vol aan de bak. Hun heenmatch eindigde alvast op 0-1 voor KVK.

Maar in de return konden de Limburgers al snel op voorsprong komen. En die 0-1-stand hielden ze uiteindelijk vast, waardoor het tot verlengingen kwam. Daarin ging het nog alle richtingen op. De Kerels konden immers op een 2-1-voorsprong komen, terwijl de bezoekers een rode kaart incasseerden.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Veldbestorming

Met een man minder kwam Lommel via een strafschop echter toch weer langszij. Maar in de tweede verlenging deed Kortrijk de boeken toch helemaal dicht. Dankzij een hattrick van invaller Thierry Ambrose eindigde de partij op 4-2. Daarop volgde een heuse veldbestorming bij de KVK-achterban.

En ook bij de spelers was de ontlading bijzonder groot. "Het is ongelooflijk. Het is een mirakel. We kenden een moeilijk seizoen met enkele lastige wedstrijden, maar deze club blijft waar het behoort", reageerde aanvoerder Joao Silva tegenover Het Nieuwsblad.

Hattrick-held Ambrose

De held van de avond was echter Ambrose. De aanvaller moest vrede nemen met een plek op de bank, maar als invaller scoorde hij in de verlengingen zowaar nog een hattrick. "Ik ben niet de redder van KV Kortrijk. Voetbal speel je als ploeg, het is een teamgebeuren. Nu ga ik wel even genieten van mijn hattrick en van deze belangrijke overwinning. We zullen hier nog een feestje bouwen, wees daar maar zeker van", aldus de spits.

KVK is een meerwaarde voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

27
27
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

73
73
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

49
49
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

129
129
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

86
86
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

78
78
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

103
103
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

258
258
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

294
294
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

139
139
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

311
311
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

96
96
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

192
192
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws