Guldensporen-stadion ontploft: "Het is een mirakel"

door
Guldensporen-stadion ontploft:

De samenstelling van de Jupiler Pro League staat sinds zondagnamiddag bekend. Zo verzekerede KV Kortrijk zich van laatste plekje in de barragewedstrijden tegen Lommel SK. Na het laatste fluitsignaal van de terugmatch was de vreugde dan ook enorm in het Guldensporenstadion.

In de voorbije weken raakte al bekend dat KAS Eupen en RWDM het hoogste niveau verlaten. Hun plaatsjes worden ingenomen door respectievelijk Beerschot VA en FCV Dender. Voor het laatste overgebleven plekje moesten Kortrijk en Lommel nog vol aan de bak. Hun heenmatch eindigde alvast op 0-1 voor KVK.

Maar in de return konden de Limburgers al snel op voorsprong komen. En die 0-1-stand hielden ze uiteindelijk vast, waardoor het tot verlengingen kwam. Daarin ging het nog alle richtingen op. De Kerels konden immers op een 2-1-voorsprong komen, terwijl de bezoekers een rode kaart incasseerden.

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Veldbestorming

Met een man minder kwam Lommel via een strafschop echter toch weer langszij. Maar in de tweede verlenging deed Kortrijk de boeken toch helemaal dicht. Dankzij een hattrick van invaller Thierry Ambrose eindigde de partij op 4-2. Daarop volgde een heuse veldbestorming bij de KVK-achterban.

En ook bij de spelers was de ontlading bijzonder groot. "Het is ongelooflijk. Het is een mirakel. We kenden een moeilijk seizoen met enkele lastige wedstrijden, maar deze club blijft waar het behoort", reageerde aanvoerder Joao Silva tegenover Het Nieuwsblad.

Hattrick-held Ambrose

De held van de avond was echter Ambrose. De aanvaller moest vrede nemen met een plek op de bank, maar als invaller scoorde hij in de verlengingen zowaar nog een hattrick. "Ik ben niet de redder van KV Kortrijk. Voetbal speel je als ploeg, het is een teamgebeuren. Nu ga ik wel even genieten van mijn hattrick en van deze belangrijke overwinning. We zullen hier nog een feestje bouwen, wees daar maar zeker van", aldus de spits.

KVK is een meerwaarde voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Gezondheidstoestand Boskamp: Gijp Jr. geeft belangrijke update

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

3
3
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

97
97
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

69
69
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

260
260
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

33
33
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

127
127
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

404
404
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

46
46
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

586
586
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

329
329
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

913
913
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

217
217
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

64
64
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

39
39
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

188
188
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

190
190
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

120
120
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

562
562
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

263
263
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

397
397
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

113
113
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

521
521
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

369
369
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

91
91

Meer sportnieuws