Guldensporen-stadion ontploft: "Het is een mirakel"

door
Guldensporen-stadion ontploft:

De samenstelling van de Jupiler Pro League staat sinds zondagnamiddag bekend. Zo verzekerede KV Kortrijk zich van laatste plekje in de barragewedstrijden tegen Lommel SK. Na het laatste fluitsignaal van de terugmatch was de vreugde dan ook enorm in het Guldensporenstadion.

In de voorbije weken raakte al bekend dat KAS Eupen en RWDM het hoogste niveau verlaten. Hun plaatsjes worden ingenomen door respectievelijk Beerschot VA en FCV Dender. Voor het laatste overgebleven plekje moesten Kortrijk en Lommel nog vol aan de bak. Hun heenmatch eindigde alvast op 0-1 voor KVK.

Maar in de return konden de Limburgers al snel op voorsprong komen. En die 0-1-stand hielden ze uiteindelijk vast, waardoor het tot verlengingen kwam. Daarin ging het nog alle richtingen op. De Kerels konden immers op een 2-1-voorsprong komen, terwijl de bezoekers een rode kaart incasseerden.

Veldbestorming

Met een man minder kwam Lommel via een strafschop echter toch weer langszij. Maar in de tweede verlenging deed Kortrijk de boeken toch helemaal dicht. Dankzij een hattrick van invaller Thierry Ambrose eindigde de partij op 4-2. Daarop volgde een heuse veldbestorming bij de KVK-achterban.

En ook bij de spelers was de ontlading bijzonder groot. "Het is ongelooflijk. Het is een mirakel. We kenden een moeilijk seizoen met enkele lastige wedstrijden, maar deze club blijft waar het behoort", reageerde aanvoerder Joao Silva tegenover Het Nieuwsblad.

Hattrick-held Ambrose

De held van de avond was echter Ambrose. De aanvaller moest vrede nemen met een plek op de bank, maar als invaller scoorde hij in de verlengingen zowaar nog een hattrick. "Ik ben niet de redder van KV Kortrijk. Voetbal speel je als ploeg, het is een teamgebeuren. Nu ga ik wel even genieten van mijn hattrick en van deze belangrijke overwinning. We zullen hier nog een feestje bouwen, wees daar maar zeker van", aldus de spits.

KVK is een meerwaarde voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

22
22
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

99
99
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

188
188
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

260
260
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

72
72
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

172
172
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

193
193
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

261
261
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

179
179
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

113
113
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

413
413
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

291
291
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

96
96
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

465
465
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

242
242
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

115
115
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

365
365
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

342
342
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

318
318
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

818
818
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

222
222
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

955
955
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

759
759
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

169
169

Meer sportnieuws