Heikel punt Anderlecht: "Zo gaan ze niet veel trainers vinden"

door
Heikel punt Anderlecht:

RSC Anderlecht stond voor aanvang van de voorlaatste speeldag nog aan de leiding, maar dreigt desondanks toch naast de landstitel te grijpen. Dat is deels de verantwoordelijkheid van coach Brian Riemer. Een ontslag lijkt evenwel niet aan de orde.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, heeft Paars-Wit wel degelijk progressie gemaakt. Sowieso zal de recordkampioen eindigen in de top drie en mag het zich dus opmaken voor zijn rentree op het Europese toneel. Maar een ploeg die bij aanvang van de voorlaatste speeldag aan de leiding stond en de titel alsnog weggaf, kan niet anders dan spreken van een gemiste kans.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Bovendien werd het in tegenstelling tot de titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers. En dat is volgend seizoen wel weer het geval.

LEES OOK: Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Striemende kritiek

Paars-Wit zal dus een wrang gevoel overhouden aan de ontknoping. Zeker als het straks ook nog eens naast de tweede plaats grijpt. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen. Met name op tactisch vlak maakte hij geen goede beurt.

In de voorbije dagen weerklonk de kritiek aan zijn adres dan ook bijzonder scherp. Analist en ex-doelman Silvio Proto opperde zelfs voor een ontslag van de trainer. Daar lijkt het bestuur evenwel niets voor te voelen. De algemene verwachting is dat Riemer ook volgend seizoen aan het roer zal staan bij Paars-Wit. Dat heeft niet in het minst te maken met de rol van CEO Sports Jesper Fredberg.

Gezag ondermijnd

Hij was het namelijk die Riemer naar het Lotto Park haalde. Bovendien werken de twee Denen wel heel nauw samen. Tijdens de wedstrijden staat Fredberg bijvoorbeeld constant in contact met zijn landgenoot om zijn eigen visie op de matchen door te geven en zelfs instructies te geven. Volgens analist Jan Boskamp, destijds zelf aan de slag als hoofdcoach bij RSCA, is dat echter geen gezonde situatie.

Bovendien zouden die waardeverhoudingen de zoektocht naar een nieuwe trainer bemoeilijken. "Zolang zijn vriendje hem alles in zijn oortje toefluistert vanuit de tribune blijft Riemer aan zeker? Fredberg blijft voorlopig buiten schot, maar hij is toch de man die samen met Riemer beslist over wat er gebeurd op het veld. Noem me maar ouderwets, maar ik blijf dat vreemd vinden. Stel dat ze Riemer toch buitengooien, dan moeten ze op zoek naar een andere trainer die dat oortje van Fredberg wil dragen. Ik zeg het je nu al: veel gaan ze er zo niet vinden. Het ondermijnt je gezag als coach bij de spelers", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Fredberg heeft té veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

83
83
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

65
65
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

22
22
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

167
167
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

59
59
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

360
360
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

148
148
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

355
355
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

361
361
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

290
290
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

111
111
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

212
212
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

534
534
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

145
145
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

114
114
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

252
252
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

161
161
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

403
403
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

296
296

Meer sportnieuws