'Kompany neemt Anderlecht-bekenden mee naar München'

1749
'Kompany neemt Anderlecht-bekenden mee naar München'

Het begint er steeds meer op te lijken dat komend seizoen een Belgische trainer aan het roer staat bij een Europese grootmacht. Zo is Vincent Kompany goed op weg om hoofdcoach te worden bij Bayern München. En hij zou die overstap niet alleen maken.

Dat een club als Bayern uitkomt bij Kompany is op zich best opmerkelijk. Met Burnley FC heeft hij immers niet zo'n goed seizoen achter de rug en degradeerde hij na één jaartje alweer uit de Premier League. Maar er spelen voldoende andere elementen in zijn voordeel.

Hij is jong, staat voor dominant voetbal, heeft dankzij zijn spelerscarrière een bepaalde status in de kleedkamer, spreekt een aardig woordje Duits én kent de Bundesliga van zijn zijn tijd bij Hamburg SV. Bovendien kreeg Bayern eerder al een 'njet' van een pak andere trainers.

LEES OOK: Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

Onderhandeling op clubniveau

En dus besloot Der Rekordmeister om door te drukken. Naar verluidt werd inmiddels een akkoord gevonden met Kompany over een overeenkomst tot medio 2027. Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop. Burnley heeft namelijk recht op een afkoopvergoeding, Bayern wil die zo laag mogelijk houden.

Toch lijken de betrokken partijen ervan uit te gaan dat dit wel in orde komt. Zo zou er al volop gewerkt worden aan de samenstelling van de sportieve omkadering. En volgens Het Laatste Nieuws is Kompany van plan om enkele bekende gezichten mee te pakken naar de Allianz Arena.

Staff krijgt vorm

Assistent-trainer Floribert Ngalula en performance coach Bram Geers, met wie hij zowel bij Anderlecht als bij Burnley samenwerkte, zouden eveneens de overstap maken. Ook op Rodyse Munienge, zijn persoonlijke assistent, chauffeur en manusje-van-alles, reist naar verluidt mee naar Beieren. René Maric zou dan weer zijn T2 worden. De Oostenrijker is momenteel al aan de slag bij Bayern, onder meer als coach van de U19. Maar hij zou dus promotie krijgen. Kompany kent Maric alvast van hun gezamenlijke trainerscursus en zou hem er dolgraag bij hebben.

Kompany is klaar voor een topclub als Bayern ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

39
39
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

65
65
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

21
21
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

89
89
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

50
50
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

370
370
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

153
153
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws