'Kompany neemt Anderlecht-bekenden mee naar München'

door
'Kompany neemt Anderlecht-bekenden mee naar München'

Het begint er steeds meer op te lijken dat komend seizoen een Belgische trainer aan het roer staat bij een Europese grootmacht. Zo is Vincent Kompany goed op weg om hoofdcoach te worden bij Bayern München. En hij zou die overstap niet alleen maken.

Dat een club als Bayern uitkomt bij Kompany is op zich best opmerkelijk. Met Burnley FC heeft hij immers niet zo'n goed seizoen achter de rug en degradeerde hij na één jaartje alweer uit de Premier League. Maar er spelen voldoende andere elementen in zijn voordeel.

Hij is jong, staat voor dominant voetbal, heeft dankzij zijn spelerscarrière een bepaalde status in de kleedkamer, spreekt een aardig woordje Duits én kent de Bundesliga van zijn zijn tijd bij Hamburg SV. Bovendien kreeg Bayern eerder al een 'njet' van een pak andere trainers.

LEES OOK: Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Onderhandeling op clubniveau

En dus besloot Der Rekordmeister om door te drukken. Naar verluidt werd inmiddels een akkoord gevonden met Kompany over een overeenkomst tot medio 2027. Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop. Burnley heeft namelijk recht op een afkoopvergoeding, Bayern wil die zo laag mogelijk houden.

Toch lijken de betrokken partijen ervan uit te gaan dat dit wel in orde komt. Zo zou er al volop gewerkt worden aan de samenstelling van de sportieve omkadering. En volgens Het Laatste Nieuws is Kompany van plan om enkele bekende gezichten mee te pakken naar de Allianz Arena.

Staff krijgt vorm

Assistent-trainer Floribert Ngalula en performance coach Bram Geers, met wie hij zowel bij Anderlecht als bij Burnley samenwerkte, zouden eveneens de overstap maken. Ook op Rodyse Munienge, zijn persoonlijke assistent, chauffeur en manusje-van-alles, reist naar verluidt mee naar Beieren. René Maric zou dan weer zijn T2 worden. De Oostenrijker is momenteel al aan de slag bij Bayern, onder meer als coach van de U19. Maar hij zou dus promotie krijgen. Kompany kent Maric alvast van hun gezamenlijke trainerscursus en zou hem er dolgraag bij hebben.

Kompany is klaar voor een topclub als Bayern ...

Meest recent

Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

117
117
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

217
217
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

106
106
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

161
161
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

166
166
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

227
227
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

405
405
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

367
367
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

280
280
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

210
210
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

103
103
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

226
226
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

75
75
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

58
58
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

190
190
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

51
51
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

155
155
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

363
363
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

53
53
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

523
523
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

111
111
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

238
238
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

118
118
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

519
519
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

174
174

Meer sportnieuws