'Kompany neemt Anderlecht-bekenden mee naar München'

door
'Kompany neemt Anderlecht-bekenden mee naar München'

Het begint er steeds meer op te lijken dat komend seizoen een Belgische trainer aan het roer staat bij een Europese grootmacht. Zo is Vincent Kompany goed op weg om hoofdcoach te worden bij Bayern München. En hij zou die overstap niet alleen maken.

Dat een club als Bayern uitkomt bij Kompany is op zich best opmerkelijk. Met Burnley FC heeft hij immers niet zo'n goed seizoen achter de rug en degradeerde hij na één jaartje alweer uit de Premier League. Maar er spelen voldoende andere elementen in zijn voordeel.

Hij is jong, staat voor dominant voetbal, heeft dankzij zijn spelerscarrière een bepaalde status in de kleedkamer, spreekt een aardig woordje Duits én kent de Bundesliga van zijn zijn tijd bij Hamburg SV. Bovendien kreeg Bayern eerder al een 'njet' van een pak andere trainers.

LEES OOK: Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

Onderhandeling op clubniveau

En dus besloot Der Rekordmeister om door te drukken. Naar verluidt werd inmiddels een akkoord gevonden met Kompany over een overeenkomst tot medio 2027. Op clubniveau lopen de onderhandelingen volop. Burnley heeft namelijk recht op een afkoopvergoeding, Bayern wil die zo laag mogelijk houden.

Toch lijken de betrokken partijen ervan uit te gaan dat dit wel in orde komt. Zo zou er al volop gewerkt worden aan de samenstelling van de sportieve omkadering. En volgens Het Laatste Nieuws is Kompany van plan om enkele bekende gezichten mee te pakken naar de Allianz Arena.

Staff krijgt vorm

Assistent-trainer Floribert Ngalula en performance coach Bram Geers, met wie hij zowel bij Anderlecht als bij Burnley samenwerkte, zouden eveneens de overstap maken. Ook op Rodyse Munienge, zijn persoonlijke assistent, chauffeur en manusje-van-alles, reist naar verluidt mee naar Beieren. René Maric zou dan weer zijn T2 worden. De Oostenrijker is momenteel al aan de slag bij Bayern, onder meer als coach van de U19. Maar hij zou dus promotie krijgen. Kompany kent Maric alvast van hun gezamenlijke trainerscursus en zou hem er dolgraag bij hebben.

Kompany is klaar voor een topclub als Bayern ...

Meest recent

'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

29
29
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

16
16
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

78
78
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

62
62
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

68
68
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

60
60
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

154
154
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

57
57
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

118
118
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1072
1072
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

58
58
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

65
65
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

457
457
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

214
214
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

114
114
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

144
144
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

131
131
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1009
1009
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

122
122
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

367
367
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

855
855
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

129
129
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

85
85

Meer sportnieuws