'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

door
'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

Door alle problemen bij hoofdeigenaar '777 Partners' blijft de toekomst van Standard bijzonder onzeker ogen. De kans dat die toekomst er eentje met Ivan Leko wordt, lijkt in ieder geval onwaarschijnlijk. Zo meldt SudPresse dat de Kroaat het mogelijk voor bekeken houdt.

Sinds de Luikse club in handen kwam van de Noord-Amerikaanse investeringsmaatschappij '777 Partners', loopt het sportief gezien niet van een leien dakje. Mede door de eigenaars, die veel minder (financiële) middelen voorzagen dan verwacht. En ondertussen is ook duidelijk hoe dat komt. Zo blijkt dat '777 Partners' zelf met de nodige financiële problemen te maken heeft.

Er lopen verschillende juridische procedures tegen hun, met schadeclaims die oplopen tot hallucinante bedragen. En dat heeft uiteraard ook zijn effect op Standard. De club is niet langer in staat om alle financiële verplichtingen na te komen, wat inmiddels leidde tot een tijdelijk transferverbod. De lonen van april werden wel betaald, voor de komende maanden heerst er vooral heel wat onduidelijkheid.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Leko diep teleurgesteld

Vorige week raakte ook nog eens bekend dat de rechtbank de Belgische rekeningen en activa van '777 Partners' liet bevriezen, wat een verkoop van de club er niet makkelijker op maakt. CEO Pierre Locht trok inmiddels zijn conclusies en is bezig aan zijn opzegtermijn. De bestuurlijke crisis is dan ook gigantisch. En daar komen ook nog eens de bedroevende prestaties op het veld bovenop.

Na de 1-4-nederlaag van afgelopen weekend tegen AA Gent, haalde Leko dan ook zwaar uit. "Ik ben trots en dankbaar om coach te zijn van deze club ... maar ik wil geen deel meer uitmaken van deze grap. Want dat zijn we op dit moment: een grap. Van de top tot de bodem van de club. Ik schaam me om deel uit te maken van het slechtste Standard uit de geschiedenis", klonk het vernietigend.

Toekomst Leko in gevaar

De Kroatische trainer tekende in januari nochtans voor tweeënhalf seizoen. Hij was toen ook op de hoogte van de problemen, maar wist niet dat ze zo groot waren. Bovendien kreeg hij toen de garanties dat Standard op termijn weer strijdvaardig zou kunnen zijn. Maar dat blijken dus loze beloftes. Volgens SudPresse is dan ook moeilijk voor te stellen dat Leko op deze manier aan boord blijft bij de Rouches. Wellicht volgt na de afsluitende match van komend weekend in Mechelen meer duidelijkheid.

Leko is na het seizoen weg bij Standard ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

152
152
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

44
44
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

36
36
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

252
252
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

354
354
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

290
290
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

398
398
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

633
633
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

776
776
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

504
504
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1226
1226
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

790
790
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

449
449
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1120
1120
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

673
673
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1531
1531

Meer sportnieuws