'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

door
'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

Door alle problemen bij hoofdeigenaar '777 Partners' blijft de toekomst van Standard bijzonder onzeker ogen. De kans dat die toekomst er eentje met Ivan Leko wordt, lijkt in ieder geval onwaarschijnlijk. Zo meldt SudPresse dat de Kroaat het mogelijk voor bekeken houdt.

Sinds de Luikse club in handen kwam van de Noord-Amerikaanse investeringsmaatschappij '777 Partners', loopt het sportief gezien niet van een leien dakje. Mede door de eigenaars, die veel minder (financiële) middelen voorzagen dan verwacht. En ondertussen is ook duidelijk hoe dat komt. Zo blijkt dat '777 Partners' zelf met de nodige financiële problemen te maken heeft.

Er lopen verschillende juridische procedures tegen hun, met schadeclaims die oplopen tot hallucinante bedragen. En dat heeft uiteraard ook zijn effect op Standard. De club is niet langer in staat om alle financiële verplichtingen na te komen, wat inmiddels leidde tot een tijdelijk transferverbod. De lonen van april werden wel betaald, voor de komende maanden heerst er vooral heel wat onduidelijkheid.

LEES OOK: 'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Leko diep teleurgesteld

Vorige week raakte ook nog eens bekend dat de rechtbank de Belgische rekeningen en activa van '777 Partners' liet bevriezen, wat een verkoop van de club er niet makkelijker op maakt. CEO Pierre Locht trok inmiddels zijn conclusies en is bezig aan zijn opzegtermijn. De bestuurlijke crisis is dan ook gigantisch. En daar komen ook nog eens de bedroevende prestaties op het veld bovenop.

Na de 1-4-nederlaag van afgelopen weekend tegen AA Gent, haalde Leko dan ook zwaar uit. "Ik ben trots en dankbaar om coach te zijn van deze club ... maar ik wil geen deel meer uitmaken van deze grap. Want dat zijn we op dit moment: een grap. Van de top tot de bodem van de club. Ik schaam me om deel uit te maken van het slechtste Standard uit de geschiedenis", klonk het vernietigend.

Toekomst Leko in gevaar

De Kroatische trainer tekende in januari nochtans voor tweeënhalf seizoen. Hij was toen ook op de hoogte van de problemen, maar wist niet dat ze zo groot waren. Bovendien kreeg hij toen de garanties dat Standard op termijn weer strijdvaardig zou kunnen zijn. Maar dat blijken dus loze beloftes. Volgens SudPresse is dan ook moeilijk voor te stellen dat Leko op deze manier aan boord blijft bij de Rouches. Wellicht volgt na de afsluitende match van komend weekend in Mechelen meer duidelijkheid.

Leko is na het seizoen weg bij Standard ...

Meest recent

Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

132
132
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

122
122
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

74
74
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

246
246
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

775
775
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

108
108
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

277
277
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

111
111
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

209
209
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

280
280
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

31
31
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

221
221
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

308
308
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

113
113
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

185
185
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

154
154
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

324
324
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

190
190
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

210
210
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

228
228
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

97
97
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

276
276
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

368
368
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

190
190

Meer sportnieuws