'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

399 stemmen
'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

Door alle problemen bij hoofdeigenaar '777 Partners' blijft de toekomst van Standard bijzonder onzeker ogen. De kans dat die toekomst er eentje met Ivan Leko wordt, lijkt in ieder geval onwaarschijnlijk. Zo meldt SudPresse dat de Kroaat het mogelijk voor bekeken houdt.

Sinds de Luikse club in handen kwam van de Noord-Amerikaanse investeringsmaatschappij '777 Partners', loopt het sportief gezien niet van een leien dakje. Mede door de eigenaars, die veel minder (financiële) middelen voorzagen dan verwacht. En ondertussen is ook duidelijk hoe dat komt. Zo blijkt dat '777 Partners' zelf met de nodige financiële problemen te maken heeft.

Er lopen verschillende juridische procedures tegen hun, met schadeclaims die oplopen tot hallucinante bedragen. En dat heeft uiteraard ook zijn effect op Standard. De club is niet langer in staat om alle financiële verplichtingen na te komen, wat inmiddels leidde tot een tijdelijk transferverbod. De lonen van april werden wel betaald, voor de komende maanden heerst er vooral heel wat onduidelijkheid.

LEES OOK: 'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Leko diep teleurgesteld

Vorige week raakte ook nog eens bekend dat de rechtbank de Belgische rekeningen en activa van '777 Partners' liet bevriezen, wat een verkoop van de club er niet makkelijker op maakt. CEO Pierre Locht trok inmiddels zijn conclusies en is bezig aan zijn opzegtermijn. De bestuurlijke crisis is dan ook gigantisch. En daar komen ook nog eens de bedroevende prestaties op het veld bovenop.

Na de 1-4-nederlaag van afgelopen weekend tegen AA Gent, haalde Leko dan ook zwaar uit. "Ik ben trots en dankbaar om coach te zijn van deze club ... maar ik wil geen deel meer uitmaken van deze grap. Want dat zijn we op dit moment: een grap. Van de top tot de bodem van de club. Ik schaam me om deel uit te maken van het slechtste Standard uit de geschiedenis", klonk het vernietigend.

Toekomst Leko in gevaar

De Kroatische trainer tekende in januari nochtans voor tweeënhalf seizoen. Hij was toen ook op de hoogte van de problemen, maar wist niet dat ze zo groot waren. Bovendien kreeg hij toen de garanties dat Standard op termijn weer strijdvaardig zou kunnen zijn. Maar dat blijken dus loze beloftes. Volgens SudPresse is dan ook moeilijk voor te stellen dat Leko op deze manier aan boord blijft bij de Rouches. Wellicht volgt na de afsluitende match van komend weekend in Mechelen meer duidelijkheid.

Leko is na het seizoen weg bij Standard ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

28
28
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

105
105
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

51
51
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

70
70
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

373
373
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

95
95
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

144
144
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

519
519
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

62
62
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

249
249
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

372
372
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1330
1330
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

568
568
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

188
188
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

208
208
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

838
838
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

615
615
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

208
208
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws