'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

door
'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

Door alle problemen bij hoofdeigenaar '777 Partners' blijft de toekomst van Standard bijzonder onzeker ogen. De kans dat die toekomst er eentje met Ivan Leko wordt, lijkt in ieder geval onwaarschijnlijk. Zo meldt SudPresse dat de Kroaat het mogelijk voor bekeken houdt.

Sinds de Luikse club in handen kwam van de Noord-Amerikaanse investeringsmaatschappij '777 Partners', loopt het sportief gezien niet van een leien dakje. Mede door de eigenaars, die veel minder (financiële) middelen voorzagen dan verwacht. En ondertussen is ook duidelijk hoe dat komt. Zo blijkt dat '777 Partners' zelf met de nodige financiële problemen te maken heeft.

Er lopen verschillende juridische procedures tegen hun, met schadeclaims die oplopen tot hallucinante bedragen. En dat heeft uiteraard ook zijn effect op Standard. De club is niet langer in staat om alle financiële verplichtingen na te komen, wat inmiddels leidde tot een tijdelijk transferverbod. De lonen van april werden wel betaald, voor de komende maanden heerst er vooral heel wat onduidelijkheid.

LEES OOK: Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Leko diep teleurgesteld

Vorige week raakte ook nog eens bekend dat de rechtbank de Belgische rekeningen en activa van '777 Partners' liet bevriezen, wat een verkoop van de club er niet makkelijker op maakt. CEO Pierre Locht trok inmiddels zijn conclusies en is bezig aan zijn opzegtermijn. De bestuurlijke crisis is dan ook gigantisch. En daar komen ook nog eens de bedroevende prestaties op het veld bovenop.

Na de 1-4-nederlaag van afgelopen weekend tegen AA Gent, haalde Leko dan ook zwaar uit. "Ik ben trots en dankbaar om coach te zijn van deze club ... maar ik wil geen deel meer uitmaken van deze grap. Want dat zijn we op dit moment: een grap. Van de top tot de bodem van de club. Ik schaam me om deel uit te maken van het slechtste Standard uit de geschiedenis", klonk het vernietigend.

Toekomst Leko in gevaar

De Kroatische trainer tekende in januari nochtans voor tweeënhalf seizoen. Hij was toen ook op de hoogte van de problemen, maar wist niet dat ze zo groot waren. Bovendien kreeg hij toen de garanties dat Standard op termijn weer strijdvaardig zou kunnen zijn. Maar dat blijken dus loze beloftes. Volgens SudPresse is dan ook moeilijk voor te stellen dat Leko op deze manier aan boord blijft bij de Rouches. Wellicht volgt na de afsluitende match van komend weekend in Mechelen meer duidelijkheid.

Leko is na het seizoen weg bij Standard ...

Meest recent

RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

2
2
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

28
28
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

71
71
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

30
30
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

175
175
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

62
62
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

54
54
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

81
81
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

147
147
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

312
312
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

72
72
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

140
140
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

23
23
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

401
401
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

328
328
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

530
530
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

450
450
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

436
436
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

176
176
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

437
437

Meer sportnieuws