'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

door
'Crisis Standard houdt aan: vertrek Leko dreigt'

Door alle problemen bij hoofdeigenaar '777 Partners' blijft de toekomst van Standard bijzonder onzeker ogen. De kans dat die toekomst er eentje met Ivan Leko wordt, lijkt in ieder geval onwaarschijnlijk. Zo meldt SudPresse dat de Kroaat het mogelijk voor bekeken houdt.

Sinds de Luikse club in handen kwam van de Noord-Amerikaanse investeringsmaatschappij '777 Partners', loopt het sportief gezien niet van een leien dakje. Mede door de eigenaars, die veel minder (financiële) middelen voorzagen dan verwacht. En ondertussen is ook duidelijk hoe dat komt. Zo blijkt dat '777 Partners' zelf met de nodige financiële problemen te maken heeft.

Er lopen verschillende juridische procedures tegen hun, met schadeclaims die oplopen tot hallucinante bedragen. En dat heeft uiteraard ook zijn effect op Standard. De club is niet langer in staat om alle financiële verplichtingen na te komen, wat inmiddels leidde tot een tijdelijk transferverbod. De lonen van april werden wel betaald, voor de komende maanden heerst er vooral heel wat onduidelijkheid.

LEES OOK: Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Leko diep teleurgesteld

Vorige week raakte ook nog eens bekend dat de rechtbank de Belgische rekeningen en activa van '777 Partners' liet bevriezen, wat een verkoop van de club er niet makkelijker op maakt. CEO Pierre Locht trok inmiddels zijn conclusies en is bezig aan zijn opzegtermijn. De bestuurlijke crisis is dan ook gigantisch. En daar komen ook nog eens de bedroevende prestaties op het veld bovenop.

Na de 1-4-nederlaag van afgelopen weekend tegen AA Gent, haalde Leko dan ook zwaar uit. "Ik ben trots en dankbaar om coach te zijn van deze club ... maar ik wil geen deel meer uitmaken van deze grap. Want dat zijn we op dit moment: een grap. Van de top tot de bodem van de club. Ik schaam me om deel uit te maken van het slechtste Standard uit de geschiedenis", klonk het vernietigend.

Toekomst Leko in gevaar

De Kroatische trainer tekende in januari nochtans voor tweeënhalf seizoen. Hij was toen ook op de hoogte van de problemen, maar wist niet dat ze zo groot waren. Bovendien kreeg hij toen de garanties dat Standard op termijn weer strijdvaardig zou kunnen zijn. Maar dat blijken dus loze beloftes. Volgens SudPresse is dan ook moeilijk voor te stellen dat Leko op deze manier aan boord blijft bij de Rouches. Wellicht volgt na de afsluitende match van komend weekend in Mechelen meer duidelijkheid.

Leko is na het seizoen weg bij Standard ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

1
1
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

28
28
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

11
11
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

43
43
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

85
85
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

91
91
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

80
80
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

122
122
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

241
241
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

390
390
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

701
701
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

142
142
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

94
94
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

92
92
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

115
115
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

479
479
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

287
287
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

137
137
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

118
118
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

442
442
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

627
627
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

330
330
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

146
146

Meer sportnieuws