'Kompany naar Bayern München: nieuwe informatie duikt op'

485 stemmen
'Kompany naar Bayern München: nieuwe informatie duikt op'

Vincent Kompany slaagde er dit seizoen niet in om Burnley FC in de Premier League te houden, desondanks zou hij een bijzonder mooie stap kunnen zetten. Zo raakte maandag bekend dat Bayern München aan de Belgische coach denkt. En die interesse blijkt behoorlijk concreet.

Na zijn veelbesproken vertrek als hoofdcoach van Anderlecht, koos Kompany meteen voor een nieuwe uitdaging. Zo ging hij aan de slag als sportief opperhoofd van Burnley. Dat was net uit de Premier League gedegradeerd. En zijn overgang naar Turf Moor was een schot in de roos. Zo leidde hij Burnley meteen naar een overtuigende titel in de Championship.

Logischerwijs werd de ex-aanvoerder van Manchester City dan ook gelinkt aan verschillende andere clubs. Maar hij besloot de Clarets trouw te blijven. Met de nodige verwachtingen begonnen hij en zijn ploeg aan hun campagne in de Premier League. Dat werd evenwel niet zo'n groot succes als het voorbije seizoen.

LEES OOK: 'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Van degradatie naar droomclub

Kompany liet Burnley bij momenten wel aantrekkelijk voetbal spelen, de resultaten waren ondermaats. De Clarets bengelden een heel seizoen onderaan het klassement. Door enkele goede resultaten in de laatste weken was er wel nog een sprankel hoop op het behoud. Maar inmiddels is de degradatie dus een feit.

De algemene verwachting was dat Kompany samen met Burnley een doorstart zou maken in de Championship. Zelfs de vermeende interesse van Brighton zou daar niets aan veranderen. Maar maandag werd door verschillende bronnen gemeld dat ook het grote Bayern München aan zijn mouw trekt. Der Rekordmeister speurt naar een opvolger voor Thomas Tuchel, maar botste tijdens die zoektocht op de ene afwijzing na de andere.

Telefonisch contact met bestuur

Daardoor zou het bestuur ondertussen bij Kompany zijn uitgekomen, die voldoet aan verschillende vereisten. Inmiddels kwam transferexpert Fabrizio Romano met meer informatie over de situatie. Zo zou de Belgische trainer inmiddels telefoon hebben gehad van het Beierse bestuur om te polsen naar zijn situatie. Kompany zou hebben aangegeven dat hij wel interesse heeft, maar het dossier bevindt zich nog in een prille fase.

Transferwatcher Sacha Tavolieri voegt daar dan weer aan toe dat Kompany momenteel enkele dagen met vakantie is en tijdens die periode zal reflecteren over zijn toekomst. Een unieke kans als Bayern heeft zijn plannen uiteraard overhoop gegooid. In ieder geval zijn de kansen reëel dat straks een Belg aan het roer staat bij Der Rekordmeister, al worden er nog meer alternatieven gevolgd.

Kompany wordt de nieuwe coach van Bayern ...

Meest recent

'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

12
12
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

81
81
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

27
27
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

89
89
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

31
31
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

118
118
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

144
144
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

148
148
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

91
91
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

30
30
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

102
102
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

107
107
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

103
103
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

219
219
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

157
157
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

347
347
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

389
389
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

373
373
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

70
70
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

368
368
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200

Meer sportnieuws