Cegeka Arena smult: Genk omarmt nieuwe smaakmaker

door
Cegeka Arena smult: Genk omarmt nieuwe smaakmaker

KRC Genk heeft maandagavond een enorme stap gezet richting een Europees ticket. De Limburgers wonnen op eigen veld immers met 1-0 van Antwerp FC en hebben de vierde plaats binnen handbereik. Bovendien leerde de Cegeka Arena kennis maken met een nieuwe smaakmaker.

Racing heeft een erg matig seizoen achter de rug. Het faalde in zijn Europese campagne, werd uit de beker gewipt door tweedeklasser KV Oostende en ook de resultaten in de competitie waren ronduit ondermaats. Als klap op de vuurpijl werd ook nog eens per direct afscheid genomen van hoofdcoach Wouter Vrancken.

Om het seizoen toch nog ietwat redden, wou Genk in zijn twee laatste matchen alsnog beslag leggen op een Europees ticket. En dat lijkt ook te gaan lukken. Na de zege tegen Antwerp is Racing al sowieso verzekerd van minstens de vijfde plaats en de daarbij horende barragematch tegen AA Gent.

LEES OOK: Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

Basisdebuut Kos

En ook de vierde plek, die een rechtstreeks Europees ticket oplevert, is binnen handbereik. Het werd dus een geslaagde avond in de Cegeka Arena. Daar werd bovendien afscheid genomen van Maarten Vandevoordt en Bilal El Khannouss. Die eerste vertrekt naar RB Leipzig, die twee maakt allicht ook een fraaie transfer.

Maar opvolging is inmiddels verzekerd bij de Limburgers. Tegen Antwerp mocht de 16-jarige spelmaker Kos Karetsas bijvoorbeeld een eerste keer starten. En de jongeling liet meteen een uiterst veelbelovende indruk achter. Bovendien was hij goed voor een puike assist bij zijn eerste basisplaats.

Loftrompet weergalmt

De commentaren na zijn optreden waren dan ook lovend. Bij Sporza werd hij zelfs verkozen tot 'Man van de Match'. "Amper 16 jaar is hij, maar als je zoveel talent hebt als Konstantinos Karetsas, dan komt een eerste basisplaats nooit te vroeg. Karetsas bekroonde zijn debuut in de Genkse hoofdmacht meteen met een assist en liet flitsen van zijn klasse zien", klonk het. "Hij stond als 16-jarige voor het eerst in de basis. Speelde onbevangen. Schakelde een paar keer zijn directe tegenstander uit. Zette Zeqiri op weg naar de 1-0", analyseert men dan weer bij Het Belang van Limburg.

Karetsas moet komend weekend opnieuw starten ...

Meest recent

Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

35
35
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

120
120
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

88
88
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

72
72
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

216
216
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

129
129
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

244
244
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

130
130
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

73
73
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

550
550
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

252
252
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

628
628
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

436
436
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

288
288
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

170
170
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

121
121
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

71
71
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

172
172
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

183
183
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

396
396
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

363
363
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

126
126

Meer sportnieuws