Cegeka Arena smult: Genk omarmt nieuwe smaakmaker

door
Cegeka Arena smult: Genk omarmt nieuwe smaakmaker

KRC Genk heeft maandagavond een enorme stap gezet richting een Europees ticket. De Limburgers wonnen op eigen veld immers met 1-0 van Antwerp FC en hebben de vierde plaats binnen handbereik. Bovendien leerde de Cegeka Arena kennis maken met een nieuwe smaakmaker.

Racing heeft een erg matig seizoen achter de rug. Het faalde in zijn Europese campagne, werd uit de beker gewipt door tweedeklasser KV Oostende en ook de resultaten in de competitie waren ronduit ondermaats. Als klap op de vuurpijl werd ook nog eens per direct afscheid genomen van hoofdcoach Wouter Vrancken.

Om het seizoen toch nog ietwat redden, wou Genk in zijn twee laatste matchen alsnog beslag leggen op een Europees ticket. En dat lijkt ook te gaan lukken. Na de zege tegen Antwerp is Racing al sowieso verzekerd van minstens de vijfde plaats en de daarbij horende barragematch tegen AA Gent.

LEES OOK: Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Basisdebuut Kos

En ook de vierde plek, die een rechtstreeks Europees ticket oplevert, is binnen handbereik. Het werd dus een geslaagde avond in de Cegeka Arena. Daar werd bovendien afscheid genomen van Maarten Vandevoordt en Bilal El Khannouss. Die eerste vertrekt naar RB Leipzig, die twee maakt allicht ook een fraaie transfer.

Maar opvolging is inmiddels verzekerd bij de Limburgers. Tegen Antwerp mocht de 16-jarige spelmaker Kos Karetsas bijvoorbeeld een eerste keer starten. En de jongeling liet meteen een uiterst veelbelovende indruk achter. Bovendien was hij goed voor een puike assist bij zijn eerste basisplaats.

Loftrompet weergalmt

De commentaren na zijn optreden waren dan ook lovend. Bij Sporza werd hij zelfs verkozen tot 'Man van de Match'. "Amper 16 jaar is hij, maar als je zoveel talent hebt als Konstantinos Karetsas, dan komt een eerste basisplaats nooit te vroeg. Karetsas bekroonde zijn debuut in de Genkse hoofdmacht meteen met een assist en liet flitsen van zijn klasse zien", klonk het. "Hij stond als 16-jarige voor het eerst in de basis. Speelde onbevangen. Schakelde een paar keer zijn directe tegenstander uit. Zette Zeqiri op weg naar de 1-0", analyseert men dan weer bij Het Belang van Limburg.

Karetsas moet komend weekend opnieuw starten ...

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

227
227
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

172
172
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

177
177
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

29
29
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

217
217
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

98
98
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

650
650
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

307
307
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

546
546
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

106
106
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

468
468
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

517
517
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

334
334
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

272
272
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

168
168
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

378
378
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

355
355
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

532
532
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

46
46
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

411
411
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

236
236
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

432
432
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

557
557

Meer sportnieuws