Cegeka Arena smult: Genk omarmt nieuwe smaakmaker

door
Cegeka Arena smult: Genk omarmt nieuwe smaakmaker

KRC Genk heeft maandagavond een enorme stap gezet richting een Europees ticket. De Limburgers wonnen op eigen veld immers met 1-0 van Antwerp FC en hebben de vierde plaats binnen handbereik. Bovendien leerde de Cegeka Arena kennis maken met een nieuwe smaakmaker.

Racing heeft een erg matig seizoen achter de rug. Het faalde in zijn Europese campagne, werd uit de beker gewipt door tweedeklasser KV Oostende en ook de resultaten in de competitie waren ronduit ondermaats. Als klap op de vuurpijl werd ook nog eens per direct afscheid genomen van hoofdcoach Wouter Vrancken.

Om het seizoen toch nog ietwat redden, wou Genk in zijn twee laatste matchen alsnog beslag leggen op een Europees ticket. En dat lijkt ook te gaan lukken. Na de zege tegen Antwerp is Racing al sowieso verzekerd van minstens de vijfde plaats en de daarbij horende barragematch tegen AA Gent.

LEES OOK: Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

Basisdebuut Kos

En ook de vierde plek, die een rechtstreeks Europees ticket oplevert, is binnen handbereik. Het werd dus een geslaagde avond in de Cegeka Arena. Daar werd bovendien afscheid genomen van Maarten Vandevoordt en Bilal El Khannouss. Die eerste vertrekt naar RB Leipzig, die twee maakt allicht ook een fraaie transfer.

Maar opvolging is inmiddels verzekerd bij de Limburgers. Tegen Antwerp mocht de 16-jarige spelmaker Kos Karetsas bijvoorbeeld een eerste keer starten. En de jongeling liet meteen een uiterst veelbelovende indruk achter. Bovendien was hij goed voor een puike assist bij zijn eerste basisplaats.

Loftrompet weergalmt

De commentaren na zijn optreden waren dan ook lovend. Bij Sporza werd hij zelfs verkozen tot 'Man van de Match'. "Amper 16 jaar is hij, maar als je zoveel talent hebt als Konstantinos Karetsas, dan komt een eerste basisplaats nooit te vroeg. Karetsas bekroonde zijn debuut in de Genkse hoofdmacht meteen met een assist en liet flitsen van zijn klasse zien", klonk het. "Hij stond als 16-jarige voor het eerst in de basis. Speelde onbevangen. Schakelde een paar keer zijn directe tegenstander uit. Zette Zeqiri op weg naar de 1-0", analyseert men dan weer bij Het Belang van Limburg.

Karetsas moet komend weekend opnieuw starten ...

Meest recent

Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

2
2
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

61
61
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

145
145
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

26
26
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

121
121
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

125
125
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

55
55
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

124
124
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

47
47
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

122
122
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

161
161
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

231
231
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

351
351
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

141
141
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

73
73
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

203
203
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

179
179
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

100
100
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

419
419
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

168
168
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

232
232
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

173
173
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

91
91
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

232
232

Meer sportnieuws