Brugge plots in rep en roer: datum titelfeest Club bekend

door
Brugge plots in rep en roer: datum titelfeest Club bekend

Volgende zondag kent het seizoen in de Jupiler Pro League zijn ontknoping en die belooft nog bijzonder spannend te worden. In principe zijn er nog drie teams die kampioen kunnen worden: Club Brugge, Union en Anderlecht. Blauw-Zwart is echter veruit de grootste kanshebber.

Door de 0-1-zege van zondag in het Lotto Park begint Club immers als leider aan de slotspeeldag, met drie punten voorsprong op Union en Anderlecht. Dat betekent dat het voldoende heeft aan een gelijkspel tegen Cercle om de titel binnen te halen. Dat zou een bijzonder straffe prestatie zijn.

LEES OOK: Topper Antwerp–Club Brugge ontploft… op sociale media

Brugge moet plots titelfeest plannen

Bij aanvang van de play-offs gaf immers niemand een cent om de Brugse kansen. Ze hadden de reguliere competitie afgesloten met een nederlaag op STVV, net Ronny Deila ontslagen en met Nicky Hayen een nobele onbekende aangesteld. Ze moesten bovendien als vierde in de stand nog negen punten goedmaken op het dan onaantastbaar geachte Union.

Plannen voor een titelfeest waren er in Brugge dan ook niet. Maar terwijl Union aan de play-offs begonnen met een nul op twaalf, leefde Club weer helemaal op. Het pakte een indrukwekkende 23 op 27 en verbaasde daarmee vriend en vijand. En dus moet het stadsbestuur nu plots toch een viering plannen.

Viering in binnenstad op maandag 27 mei

"We kennen het verhaal van het vel en de beer, maar het is logisch dat we in deze omstandigheden toch voorbereidingen moeten treffen voor een titelfeest", laat burgemeester Dirk De fauw weten aan Het Nieuwsblad. "Als dat er komt, dan zal dat op maandag 27 mei zijn, daags na de beslissende wedstrijd."

Voor vele fans zal dat niet ideaal zijn, want de viering valt dan op een gewone werkdag. Er kan echter niet gewacht worden. "Dat is zo afgesproken met het bestuur van Club Brugge. De spelers gaan na het seizoenseinde in verlof. Als we dagenlang zouden wachten, dan zouden velen van hen er niet bij kunnen zijn", legt De fauw immers uit.

Had de viering op een andere datum gepland moeten worden?

Meest recent

Bekersprookje in Lotto Park? Amateurclub stunt op voorhand

Dinsdagavond wordt er geschiedenis geschreven in Ninove. De club uit eerste nationale trekt voor ...

25
25
Dender leeft op hoop en wacht nu wel heel 'pikant' duel

Het seizoen verloopt rampzalig voor Dender. Na 12 speeldagen in de Jupiler Pro League prijken de ...

9
9
Godts is weer God bij Ajax: geplaagde topclub veert recht

Ajax heeft eindelijk weer aangeknoopt met een overwinning buitenshuis — en dat op ...

8
8
Topper Antwerp–Club Brugge ontploft… op sociale media

De topper tussen Antwerp en Club Brugge is nog volop bezig, maar op sociale media is het al aan het ...

241
241
Tranen bij Benito Raman: spandoek raakt diep in Mechelen

Een pakkend moment in het AFAS Stadion. Ondanks het verlies van zijn vader kwam Benito Raman in ...

73
73
Max Dean slaat Gentse fans met complete verstomming

Hij stond bijna een jaar aan de kant, maar gisteravond zorgde Max Dean voor het soort moment waar ...

58
58
Frank Boeckx richt pijlen op Janssen, die gevat reageert

De spanning is te snijden op de Bosuil. Antwerp ontvangt Club Brugge in een topper die niet alleen ...

52
52
Jesper Fredberg zet Italiaanse revolutie door met RSCA-pion

Er broeit iets in Genua. Sinds Jesper Fredberg — vorig seizoen nog bij Anderlecht — de ...

150
150
Schalke 04 herrijst onder Miron Muslic: droom leeft

Schalke 04 lijkt eindelijk uit zijn coma te ontwaken. Waar Karel Geraerts vorig seizoen nog ten ...

126
126
Hayen verrast weer met basiself, Wils onder zware druk

Antwerp staat op de Bosuil voor een cruciaal testmoment. Stef Wils staat na een magere 2 op 18 zwaar ...

140
140
Vanderbiest gefrustreerd bij Malinwa: "Niets mee te maken"

Een tik in de slotminuut. KV Mechelen leek op weg naar een logische overwinning tegen OHL, maar ...

109
109
Kums praat over toekomstplannen: “Ongelooflijk…”

Sven Kums is weer even terug bij KAA Gent. De middenvelder is een icoon van de Buffalo’s en de ...

109
109
Standard Luik compleet afgemaakt: elf spelers gebuisd

Standard Luik kreeg tegen KAA Gent een pak voor de broek. De Rouches verloren met 4-0 en het oordeel ...

143
143
Yamal blijft Real uitdagen voor Clasico: alarm in Spanje

De Clasico tussen Real Madrid en FC Barcelona blijft de gemoederen bezighouden. Thibaut Courtois was ...

99
99
Mazzu officieel terug in JPL: OHL legt keuze uit

Felice Mazzu is de nieuwe hoofdtrainer van Oud-Heverlee Leuven, dat maakte de club op de ...

136
136
“Vergiftigd geschenk Wils, Overmars moet ingrijpen”

Royal Antwerp FC staat plots in de gevarenzone in de Jupiler Pro League. Zondag staat de topper ...

179
179
Pijnlijke details blessure De Bruyne: “Schuld van Conte”

Kevin De Bruyne zette Napoli op weg naar een overwinning tegen Internazionale, maar de middenvelder ...

259
259
'Druk neemt stevig toe: Anderlecht beslist over Hasi'

RSC Anderlecht lijkt ook dit seizoen absoluut geen aanspraak te kunnen maken op een prijs. Een ...

484
484
‘Drama in Club Brugge: Ordóñez-soap barst weer los’

Club Brugge is op weg naar een nieuwe transfersoap rond Joël Ordóñez. Liverpool ...

400
400
Grote zorgen bij Standard: Fossey luidt alarmbel

Standard speelde een bijzonder slechte wedstrijd op het veld van AA Gent. Ze verloren kansloos met ...

177
177
RSCA slaat toe: gouden zet voorbode voor nieuwe wind?

RSC Anderlecht wil Jean Kindermans terughalen naar Neerpede. Marc Coucke wil daarmee voor ...

548
548
Feyenoord richting top dankzij straffe Belgische bijdrage

In Nederland staat de topper tussen Feyenoord en PSV op het programma. Ajax lijkt dit jaar niet mee ...

52
52
Barça razend: schokkende reden achter 'Courtois-haat'

Barça kookt, en de reden is pijnlijk simpel: net op het beslissende moment staat Thibaut ...

189
189
Club Brugge gooit 14 miljoen in prullenbak: transfers op komst

Club Brugge deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers, vooral in aanvallend opzicht. De ...

1124
1124
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

30
30

Meer sportnieuws