Riemer geeft excuus: "Ik zeur er nooit over, maar ..."

door
Riemer geeft excuus:

Net nu de eindmeet in zicht kwam, is RSC Anderlecht dan toch gestruikeld in de titelstrijd. De recordkampioen verloor zondagavond immers met 0-1 van Club Brugge. Hierdoor begint RSCA volgende week slechts op de derde plaats aan de slotspeeldag.

Door de zege van Union SG eerder op de dag, kon Paars-Wit zondag sowieso geen kampioen spelen. Maar het kreeg wel de kans om een grote stap richting de titel te zetten. De sfeer in een kolkend Lotto Park was dan ook optimaal. Bovendien had coach Brian Riemer voor een behoorlijk aanvallende basiself gekozen.

LEES OOK: 'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Gebrek aan efficiëntie

Die aanvallende intenties kwamen er echter niet uit tijdens de match. Zo nu en dan zorgde Paars-Wit weliswaar voor een tegenprik, maar die kansen kwamen voornamelijk uit de lucht gevallen. Het Brusselse veldspel was voorts ondermaats, het Brugse blok hield zonder al te grote problemen stand.

Volgens Riemer had dat vooral te maken met een gebrek aan efficiëntie in de zone van de waarheid. "We waren niet efficiënt en gevaarlijk genoeg in en rond de zestien. We trapten 27 voorzetten, maar geen enkele vormde een bedreiging. Onze kwaliteit in de laatste meters was niet goed genoeg", klonk het bij Sporza.

Gehavende selectie

De Deense coach maakte zelf dan weer geen goede beurt met zijn tactische keuzes. Al moet gezegd dat hij verschillende sleutelpionnen moest missen. Thorgan Hazard is al een tijdje geblesseerd, ook aanvoerder Jan Vertonghen was onvoldoende fit en Thomas Delaney was op zijn beurt geschorst.

Voor Riemer waren die afwezigen toch een bepaald excuus voor de zwakke prestatie. "Ik zeur nooit over blessures. Maar we missen opties om alles of niets te spelen. We zaten dun gezaaid in vuurkracht", aldus de trainer, die de titel nog niet uit zijn hoofd zet. "Ik geef nooit op. Dat zit niet in mijn DNA. Er is altijd hoop, kijk maar naar hoe het vorig jaar uitdraaide."

Wie werd volgens u het meeste gemist tegen Club?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

69
69
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

56
56
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

71
71
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

50
50
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

88
88
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

103
103
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

95
95
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

72
72
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

197
197
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

238
238
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

240
240
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

226
226
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

403
403
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

658
658
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

323
323
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

505
505
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

432
432
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws