Riemer geeft excuus: "Ik zeur er nooit over, maar ..."

door
Riemer geeft excuus:

Net nu de eindmeet in zicht kwam, is RSC Anderlecht dan toch gestruikeld in de titelstrijd. De recordkampioen verloor zondagavond immers met 0-1 van Club Brugge. Hierdoor begint RSCA volgende week slechts op de derde plaats aan de slotspeeldag.

Door de zege van Union SG eerder op de dag, kon Paars-Wit zondag sowieso geen kampioen spelen. Maar het kreeg wel de kans om een grote stap richting de titel te zetten. De sfeer in een kolkend Lotto Park was dan ook optimaal. Bovendien had coach Brian Riemer voor een behoorlijk aanvallende basiself gekozen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

Gebrek aan efficiëntie

Die aanvallende intenties kwamen er echter niet uit tijdens de match. Zo nu en dan zorgde Paars-Wit weliswaar voor een tegenprik, maar die kansen kwamen voornamelijk uit de lucht gevallen. Het Brusselse veldspel was voorts ondermaats, het Brugse blok hield zonder al te grote problemen stand.

Volgens Riemer had dat vooral te maken met een gebrek aan efficiëntie in de zone van de waarheid. "We waren niet efficiënt en gevaarlijk genoeg in en rond de zestien. We trapten 27 voorzetten, maar geen enkele vormde een bedreiging. Onze kwaliteit in de laatste meters was niet goed genoeg", klonk het bij Sporza.

Gehavende selectie

De Deense coach maakte zelf dan weer geen goede beurt met zijn tactische keuzes. Al moet gezegd dat hij verschillende sleutelpionnen moest missen. Thorgan Hazard is al een tijdje geblesseerd, ook aanvoerder Jan Vertonghen was onvoldoende fit en Thomas Delaney was op zijn beurt geschorst.

Voor Riemer waren die afwezigen toch een bepaald excuus voor de zwakke prestatie. "Ik zeur nooit over blessures. Maar we missen opties om alles of niets te spelen. We zaten dun gezaaid in vuurkracht", aldus de trainer, die de titel nog niet uit zijn hoofd zet. "Ik geef nooit op. Dat zit niet in mijn DNA. Er is altijd hoop, kijk maar naar hoe het vorig jaar uitdraaide."

Wie werd volgens u het meeste gemist tegen Club?

Meest recent

‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

7
7
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

36
36
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

69
69
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

57
57
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

64
64
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

131
131
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

100
100
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

170
170
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

70
70
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

545
545
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

100
100
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

784
784
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

390
390
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

72
72
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

294
294
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

207
207
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

123
123
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

211
211
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

603
603
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

529
529
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

94
94
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

254
254
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

186
186
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

686
686

Meer sportnieuws