Riemer geeft excuus: "Ik zeur er nooit over, maar ..."

832 stemmen
Riemer geeft excuus:

Net nu de eindmeet in zicht kwam, is RSC Anderlecht dan toch gestruikeld in de titelstrijd. De recordkampioen verloor zondagavond immers met 0-1 van Club Brugge. Hierdoor begint RSCA volgende week slechts op de derde plaats aan de slotspeeldag.

Door de zege van Union SG eerder op de dag, kon Paars-Wit zondag sowieso geen kampioen spelen. Maar het kreeg wel de kans om een grote stap richting de titel te zetten. De sfeer in een kolkend Lotto Park was dan ook optimaal. Bovendien had coach Brian Riemer voor een behoorlijk aanvallende basiself gekozen.

LEES OOK: Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Gebrek aan efficiëntie

Die aanvallende intenties kwamen er echter niet uit tijdens de match. Zo nu en dan zorgde Paars-Wit weliswaar voor een tegenprik, maar die kansen kwamen voornamelijk uit de lucht gevallen. Het Brusselse veldspel was voorts ondermaats, het Brugse blok hield zonder al te grote problemen stand.

Volgens Riemer had dat vooral te maken met een gebrek aan efficiëntie in de zone van de waarheid. "We waren niet efficiënt en gevaarlijk genoeg in en rond de zestien. We trapten 27 voorzetten, maar geen enkele vormde een bedreiging. Onze kwaliteit in de laatste meters was niet goed genoeg", klonk het bij Sporza.

Gehavende selectie

De Deense coach maakte zelf dan weer geen goede beurt met zijn tactische keuzes. Al moet gezegd dat hij verschillende sleutelpionnen moest missen. Thorgan Hazard is al een tijdje geblesseerd, ook aanvoerder Jan Vertonghen was onvoldoende fit en Thomas Delaney was op zijn beurt geschorst.

Voor Riemer waren die afwezigen toch een bepaald excuus voor de zwakke prestatie. "Ik zeur nooit over blessures. Maar we missen opties om alles of niets te spelen. We zaten dun gezaaid in vuurkracht", aldus de trainer, die de titel nog niet uit zijn hoofd zet. "Ik geef nooit op. Dat zit niet in mijn DNA. Er is altijd hoop, kijk maar naar hoe het vorig jaar uitdraaide."

Wie werd volgens u het meeste gemist tegen Club?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

93
93
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

49
49
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

31
31
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

118
118
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

284
284
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

47
47
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

214
214
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

143
143
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

143
143
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

428
428
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

167
167
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws