Riemer kiest vol de aanval, Club met verrassing in basiself

544 stemmen
Riemer kiest vol de aanval, Club met verrassing in basiself

De beslissing in de titelstrijd zal nog niet vallen, maar zondagavond wordt wel een sleutelmatch afgewerkt in de Champions' Play-Offs. Zo kruisen aartsrivalen RSC Anderlecht en Club Brugge de degens met mekaar. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de clash in het Lotto Park om 18u30 op gang.

Even leek het erop dat Anderlecht voor eigen volk voor de titel zou kunnen strijden. Maar daar stak Union SG een stokje voor. Door hun overwinning op het veld van Cercle Brugge, wordt het kampioenschap pas op de slotspeeldag beslist. Desondanks staat er nog steeds heel wat op het spel in het Lotto Park.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Aanvallend Anderlecht

Bij een overwinning heeft Anderlecht immers voldoende aan een punt in de laatste match op Antwerp om kampioen te worden. Ook een gelijkspel is gunstig. Verliest Paars-Wit, heeft het zijn lot niet meer in eigen handen. En dat terwijl sterkhouders als Vertonghen, Hazard en Delaney er niet bij zijn.

Coach Riemer moest dus schuiven met zijn basispionnen en kiest toch voor een verrassing. Zo pakt de Deen het wel erg aanvallend aan met Stroeykens en Verschaeren naast Rits op het middenveld. Voorin krijgt diepste man Dolberg dan weer de steun van Dreyer en Amuzu.

Versterkt middenveld bij Club

Ook Club kan maar beter een goed resultaat neerzetten. Een nederlaag betekent per definitie het einde van de titeldroom. Bij een zege duikt Blauw-Zwart de slotspeeldag dan weer in als leider. Voor de gelegenheid besloot coach Hayen wel om zijn elftal aan te passen.

Zo verschijnt Club aan de aftrap met een versterkt middenveld. Naast Vetlesen, Onyedika en Vanaken, start immers ook Nielsen in de basiself. Voorin neemt Jutgla de plaats van de geblesseerde Thiago in, met Skoras in steun. Skov Olsen begint dus op de bank, net als onder meer Nusa, Spileers en Sabbe.

Wie wint?

Meest recent

'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

33
33
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

74
74
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

36
36
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

209
209
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

18
18
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

355
355
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

252
252
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

271
271
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

111
111
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

57
57
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

108
108
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

87
87
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

43
43
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

197
197
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

236
236
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

126
126
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

76
76
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

724
724
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

498
498
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

264
264
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

299
299
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

112
112
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

78
78
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

76
76
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

349
349

Meer sportnieuws