Riemer kiest vol de aanval, Club met verrassing in basiself

door
Riemer kiest vol de aanval, Club met verrassing in basiself

De beslissing in de titelstrijd zal nog niet vallen, maar zondagavond wordt wel een sleutelmatch afgewerkt in de Champions' Play-Offs. Zo kruisen aartsrivalen RSC Anderlecht en Club Brugge de degens met mekaar. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de clash in het Lotto Park om 18u30 op gang.

Even leek het erop dat Anderlecht voor eigen volk voor de titel zou kunnen strijden. Maar daar stak Union SG een stokje voor. Door hun overwinning op het veld van Cercle Brugge, wordt het kampioenschap pas op de slotspeeldag beslist. Desondanks staat er nog steeds heel wat op het spel in het Lotto Park.

LEES OOK: Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

Aanvallend Anderlecht

Bij een overwinning heeft Anderlecht immers voldoende aan een punt in de laatste match op Antwerp om kampioen te worden. Ook een gelijkspel is gunstig. Verliest Paars-Wit, heeft het zijn lot niet meer in eigen handen. En dat terwijl sterkhouders als Vertonghen, Hazard en Delaney er niet bij zijn.

Coach Riemer moest dus schuiven met zijn basispionnen en kiest toch voor een verrassing. Zo pakt de Deen het wel erg aanvallend aan met Stroeykens en Verschaeren naast Rits op het middenveld. Voorin krijgt diepste man Dolberg dan weer de steun van Dreyer en Amuzu.

Versterkt middenveld bij Club

Ook Club kan maar beter een goed resultaat neerzetten. Een nederlaag betekent per definitie het einde van de titeldroom. Bij een zege duikt Blauw-Zwart de slotspeeldag dan weer in als leider. Voor de gelegenheid besloot coach Hayen wel om zijn elftal aan te passen.

Zo verschijnt Club aan de aftrap met een versterkt middenveld. Naast Vetlesen, Onyedika en Vanaken, start immers ook Nielsen in de basiself. Voorin neemt Jutgla de plaats van de geblesseerde Thiago in, met Skoras in steun. Skov Olsen begint dus op de bank, net als onder meer Nusa, Spileers en Sabbe.

Wie wint?

Meest recent

'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

1
1
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

11
11
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

11
11
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

79
79
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

38
38
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

63
63
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

319
319
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

182
182
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

67
67
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

96
96
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

308
308
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

59
59
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

158
158
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

185
185
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

175
175
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

866
866
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

165
165
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

46
46
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

137
137
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

376
376
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

273
273
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

625
625

Meer sportnieuws