Union houdt titelkansen levend: uitblinker krijgt 7 op 10

door
Union houdt titelkansen levend: uitblinker krijgt 7 op 10

Union SG heeft zondagmiddag een streep getrokken onder een eventueel titelfeest bij stadsgenoot RSC Anderlecht. De Unionisten wonnen namelijk met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. En dus wordt de titelstrijd pas op de slotspeeldag beslist.

Anderlecht hoopte om zich zondagavond tot kampioen te kunnen kronen op eigen veld tegen Club Brugge. Maar om daarop kans te maken mocht Union eerder op de dag niet winnen van Cercle. Groen-Zwart had zelf dan weer nood aan een goed resultaat in de strijd om de Europese tickets.

LEES OOK: Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Lichtpuntjes in matige match

Bijgevolg stond er behoorlijk wat op het spel in het Jan Breydel-stadion. Maar dat kwam het spelniveau allerminst ten goede. Beide ploegen kozen immers voor een uiterst fysieke aanpak, met veel lange ballen en een recordaantal fouten. Voetbaltechnisch werd het een ronduit ondermaatse wedstrijd.

Gelukkig waren er toch enkele lichtpuntjes. Zo liet de defensie van Cercle een degelijke indruk achter. Bij Union was Charles Vanhoutte dan weer ijzersterk op het middenveld. Maar het was toch vooral weer genieten van Cameron Puertas, die andermaal uitpakte met technisch hoogstaand voetbal.

Voetballende oplossingen

Met een score van 7 op 10 was de spelmaker dan ook één van de beste spelers op het veld volgens Het Nieuwsblad. "Bood zich voortdurend aan en vond altijd de voetballende oplossing. Legde slim terug op Castro-Montes bij de 1-2, en had zelfs een assistje meer kunnen hebben als Amoura iets beter afwerkte."

Ook La Dernière Heure bekroonde Puertas met een dikke 7 op 10. "Zijn spelintelligentie werd samengevat bij het tweede doelpunt, waar hij na een schijnbeweging de assist gaf op Castro-Montes. Tekende ook voor enkele solo's en technische hoogstandjes, die niet werden uitgebuit door zijn ploegmaats."

Puertas verdient de prijs voor 'Speler van het Jaar' in de JPL ...

Meest recent

PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

1
1
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

3
3
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

6
6
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

16
16
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

21
21
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

9
9
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

61
61
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

25
25
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

52
52
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

412
412
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

169
169
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

207
207
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

53
53
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

372
372
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

86
86
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

91
91
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

118
118
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1051
1051
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

174
174
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

53
53
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

39
39
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

94
94
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

509
509
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

52
52

Meer sportnieuws