Union houdt titelkansen levend: uitblinker krijgt 7 op 10

70 stemmen
Union houdt titelkansen levend: uitblinker krijgt 7 op 10

Union SG heeft zondagmiddag een streep getrokken onder een eventueel titelfeest bij stadsgenoot RSC Anderlecht. De Unionisten wonnen namelijk met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. En dus wordt de titelstrijd pas op de slotspeeldag beslist.

Anderlecht hoopte om zich zondagavond tot kampioen te kunnen kronen op eigen veld tegen Club Brugge. Maar om daarop kans te maken mocht Union eerder op de dag niet winnen van Cercle. Groen-Zwart had zelf dan weer nood aan een goed resultaat in de strijd om de Europese tickets.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Lichtpuntjes in matige match

Bijgevolg stond er behoorlijk wat op het spel in het Jan Breydel-stadion. Maar dat kwam het spelniveau allerminst ten goede. Beide ploegen kozen immers voor een uiterst fysieke aanpak, met veel lange ballen en een recordaantal fouten. Voetbaltechnisch werd het een ronduit ondermaatse wedstrijd.

Gelukkig waren er toch enkele lichtpuntjes. Zo liet de defensie van Cercle een degelijke indruk achter. Bij Union was Charles Vanhoutte dan weer ijzersterk op het middenveld. Maar het was toch vooral weer genieten van Cameron Puertas, die andermaal uitpakte met technisch hoogstaand voetbal.

Voetballende oplossingen

Met een score van 7 op 10 was de spelmaker dan ook één van de beste spelers op het veld volgens Het Nieuwsblad. "Bood zich voortdurend aan en vond altijd de voetballende oplossing. Legde slim terug op Castro-Montes bij de 1-2, en had zelfs een assistje meer kunnen hebben als Amoura iets beter afwerkte."

Ook La Dernière Heure bekroonde Puertas met een dikke 7 op 10. "Zijn spelintelligentie werd samengevat bij het tweede doelpunt, waar hij na een schijnbeweging de assist gaf op Castro-Montes. Tekende ook voor enkele solo's en technische hoogstandjes, die niet werden uitgebuit door zijn ploegmaats."

Puertas verdient de prijs voor 'Speler van het Jaar' in de JPL ...

Meest recent

Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

13
13
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

6
6
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

156
156
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

27
27
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

46
46
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

107
107
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

223
223
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

58
58
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

738
738
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

188
188
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

255
255
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

405
405
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

84
84
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

502
502
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

107
107
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

267
267
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

149
149
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

86
86
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

284
284
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

87
87
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

70
70
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

234
234
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

196
196

Meer sportnieuws