Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

398
Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

De Jupiler Pro League is stilaan geen competitie meer voor hartlijders. Na de zinderende slotspeeldag vorig jaar, zou het zomaar even kunnen dat we volgend weekend terug drie titelkandidaten hebben. Na een razend spannende maar kwalitatief weinig hoogstaande wedstrijd pakte Union een finale levenslijn op Jan Breydel en (tijdelijk) de koppositie. Paars-Wit kan zeker vanavond nog geen kampioen worden.

Kregen we opnieuw een hitchcock-scenario op de slotspeeldag of maakte Cercle een einde aan de titeldroom van Union deze namiddag? Het team van Blessin wist alvast wat het moest doen op Jan Breydel: winnen. Dan schonk het zich minimum nog een 'finale' op de slotspeeldag. De Vereniging mikte dan weer vol op plek vier. Beide ploegen wisselden slechts op één positie: Augusto kwam in het elftal bij de thuisploeg, bij de Unionisten verving Sykes centraal achterin Machida.

LEES OOK: Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

Halfweg mag... Anderlecht dromen van de titel

Union eindigde vorige week furieus op Jan Breydel maar vandaag was het Cercle dat vurig van start ging. Na amper twee minuten spelen mikte Francis een poging niet gek ver over de kooi van Moris en even later moest de bezoekende doelman wel redding brengen bij een schot(je) van Daland. Aan de overzijde had Amoura op het kwartier na een prachtige doorsteekbal van Puertas de 0-1 aan de voet maar niet voor het eerst in deze PO's faalde de Algerijn pijnlijk.

Halfweg de eerste periode was er wel een prima actie van Amoura, aan de eerste paal vond hij Nilsson en de spitsbroeder tikte de 0-1 tegen de touwen. Plots vielen de doelpunten als rijpe appels uit de kast. Meteen nadien kwam de bal aan de overzijde in de kluts bij Augusto en hij zorgde al voor de 1-1. De VAR moest tussenbeide komen vanwege (onvrijwillig) handspel van Lemaréchal maar de goal telde wel degelijk. Op slag van rust krulde Puertas nog een vrije trap ruim over, halfweg kon geen van beide ploegen tevreden zijn.

Union zorgt voor nagelbijter op slotspeeldag

Na rust zorgden de bezoekers meteen voor heel wat druk en ze beloonden zichzelf ook met de vroege 1-2. Na een prima aanval legde Puertas terug tot bij Castro-Montes, die zette fluks zijn tegenstander in de wind en zette Union voor de tweede keer deze namiddag op voorsprong. De Vereniging zwalpte plots en ontsnapte kort nadien toen Warleson een prima schot van Puertas pareerde, even later mikte Amoura op de lat.

De bezoekers vergaten om de wedstrijd dood te maken en daar profiteerde Cercle bijna van iets na het uur. De pijlsnelle Lemaréchal flitste andermaal voorbij Sykes, met wat geluk kwam de bal bij Somers en die besloot vervolgens veel te slap in de handen van Moris.

De wedstrijd bleef ook nadien spannend om volgen, al zorgden de vele storende fouten ervoor dat er amper nog gevoetbald werd. Denkey liet op tien minuten van het einde de gelijkmaker liggen, aan de overzijde had Amoura ook weer veel teveel tijd nodig om de wedstrijd andermaal te beslissen. In het slot kwam Denkey letterlijk nog een haar tekort om de titeldroom van Union te doorprikken maar de Brusselse club hield knap stand en wipt zowaar weer even naar de leiding! Opmerkelijk: na de 0/12 volgt nu een fraaie 11/15 voor Blessin en co. Cercle doet een slechte zaak in de strijd om plek vier.

Scoreverloop:

0-1 (28') Nilsson, 1-1 (35') Augusto, 1-2 (50') Castro-Montes

Gelooft u nog in een mirakel voor Union?

Meest recent

Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

10
10
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

60
60
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

15
15
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

83
83
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

642
642
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

30
30
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

97
97
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

57
57
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

51
51
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

296
296
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

129
129
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

77
77
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

164
164
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

224
224
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

169
169
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

110
110
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

215
215
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

126
126
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

78
78
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

90
90
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

164
164
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

26
26
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

78
78

Meer sportnieuws