Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

398
Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

De Jupiler Pro League is stilaan geen competitie meer voor hartlijders. Na de zinderende slotspeeldag vorig jaar, zou het zomaar even kunnen dat we volgend weekend terug drie titelkandidaten hebben. Na een razend spannende maar kwalitatief weinig hoogstaande wedstrijd pakte Union een finale levenslijn op Jan Breydel en (tijdelijk) de koppositie. Paars-Wit kan zeker vanavond nog geen kampioen worden.

Kregen we opnieuw een hitchcock-scenario op de slotspeeldag of maakte Cercle een einde aan de titeldroom van Union deze namiddag? Het team van Blessin wist alvast wat het moest doen op Jan Breydel: winnen. Dan schonk het zich minimum nog een 'finale' op de slotspeeldag. De Vereniging mikte dan weer vol op plek vier. Beide ploegen wisselden slechts op één positie: Augusto kwam in het elftal bij de thuisploeg, bij de Unionisten verving Sykes centraal achterin Machida.

LEES OOK: Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Halfweg mag... Anderlecht dromen van de titel

Union eindigde vorige week furieus op Jan Breydel maar vandaag was het Cercle dat vurig van start ging. Na amper twee minuten spelen mikte Francis een poging niet gek ver over de kooi van Moris en even later moest de bezoekende doelman wel redding brengen bij een schot(je) van Daland. Aan de overzijde had Amoura op het kwartier na een prachtige doorsteekbal van Puertas de 0-1 aan de voet maar niet voor het eerst in deze PO's faalde de Algerijn pijnlijk.

Halfweg de eerste periode was er wel een prima actie van Amoura, aan de eerste paal vond hij Nilsson en de spitsbroeder tikte de 0-1 tegen de touwen. Plots vielen de doelpunten als rijpe appels uit de kast. Meteen nadien kwam de bal aan de overzijde in de kluts bij Augusto en hij zorgde al voor de 1-1. De VAR moest tussenbeide komen vanwege (onvrijwillig) handspel van Lemaréchal maar de goal telde wel degelijk. Op slag van rust krulde Puertas nog een vrije trap ruim over, halfweg kon geen van beide ploegen tevreden zijn.

Union zorgt voor nagelbijter op slotspeeldag

Na rust zorgden de bezoekers meteen voor heel wat druk en ze beloonden zichzelf ook met de vroege 1-2. Na een prima aanval legde Puertas terug tot bij Castro-Montes, die zette fluks zijn tegenstander in de wind en zette Union voor de tweede keer deze namiddag op voorsprong. De Vereniging zwalpte plots en ontsnapte kort nadien toen Warleson een prima schot van Puertas pareerde, even later mikte Amoura op de lat.

De bezoekers vergaten om de wedstrijd dood te maken en daar profiteerde Cercle bijna van iets na het uur. De pijlsnelle Lemaréchal flitste andermaal voorbij Sykes, met wat geluk kwam de bal bij Somers en die besloot vervolgens veel te slap in de handen van Moris.

De wedstrijd bleef ook nadien spannend om volgen, al zorgden de vele storende fouten ervoor dat er amper nog gevoetbald werd. Denkey liet op tien minuten van het einde de gelijkmaker liggen, aan de overzijde had Amoura ook weer veel teveel tijd nodig om de wedstrijd andermaal te beslissen. In het slot kwam Denkey letterlijk nog een haar tekort om de titeldroom van Union te doorprikken maar de Brusselse club hield knap stand en wipt zowaar weer even naar de leiding! Opmerkelijk: na de 0/12 volgt nu een fraaie 11/15 voor Blessin en co. Cercle doet een slechte zaak in de strijd om plek vier.

Scoreverloop:

0-1 (28') Nilsson, 1-1 (35') Augusto, 1-2 (50') Castro-Montes

Gelooft u nog in een mirakel voor Union?

Meest recent

Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

7
7
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

59
59
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

11
11
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

34
34
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

463
463
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

24
24
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

243
243
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

41
41
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

158
158
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

91
91
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

41
41
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

263
263
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

136
136
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

59
59
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

92
92
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

217
217
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

100
100
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

492
492
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

497
497
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

404
404
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

147
147
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

253
253
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

216
216
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

478
478

Meer sportnieuws