Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

398
Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

De Jupiler Pro League is stilaan geen competitie meer voor hartlijders. Na de zinderende slotspeeldag vorig jaar, zou het zomaar even kunnen dat we volgend weekend terug drie titelkandidaten hebben. Na een razend spannende maar kwalitatief weinig hoogstaande wedstrijd pakte Union een finale levenslijn op Jan Breydel en (tijdelijk) de koppositie. Paars-Wit kan zeker vanavond nog geen kampioen worden.

Kregen we opnieuw een hitchcock-scenario op de slotspeeldag of maakte Cercle een einde aan de titeldroom van Union deze namiddag? Het team van Blessin wist alvast wat het moest doen op Jan Breydel: winnen. Dan schonk het zich minimum nog een 'finale' op de slotspeeldag. De Vereniging mikte dan weer vol op plek vier. Beide ploegen wisselden slechts op één positie: Augusto kwam in het elftal bij de thuisploeg, bij de Unionisten verving Sykes centraal achterin Machida.

LEES OOK: Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Halfweg mag... Anderlecht dromen van de titel

Union eindigde vorige week furieus op Jan Breydel maar vandaag was het Cercle dat vurig van start ging. Na amper twee minuten spelen mikte Francis een poging niet gek ver over de kooi van Moris en even later moest de bezoekende doelman wel redding brengen bij een schot(je) van Daland. Aan de overzijde had Amoura op het kwartier na een prachtige doorsteekbal van Puertas de 0-1 aan de voet maar niet voor het eerst in deze PO's faalde de Algerijn pijnlijk.

Halfweg de eerste periode was er wel een prima actie van Amoura, aan de eerste paal vond hij Nilsson en de spitsbroeder tikte de 0-1 tegen de touwen. Plots vielen de doelpunten als rijpe appels uit de kast. Meteen nadien kwam de bal aan de overzijde in de kluts bij Augusto en hij zorgde al voor de 1-1. De VAR moest tussenbeide komen vanwege (onvrijwillig) handspel van Lemaréchal maar de goal telde wel degelijk. Op slag van rust krulde Puertas nog een vrije trap ruim over, halfweg kon geen van beide ploegen tevreden zijn.

Union zorgt voor nagelbijter op slotspeeldag

Na rust zorgden de bezoekers meteen voor heel wat druk en ze beloonden zichzelf ook met de vroege 1-2. Na een prima aanval legde Puertas terug tot bij Castro-Montes, die zette fluks zijn tegenstander in de wind en zette Union voor de tweede keer deze namiddag op voorsprong. De Vereniging zwalpte plots en ontsnapte kort nadien toen Warleson een prima schot van Puertas pareerde, even later mikte Amoura op de lat.

De bezoekers vergaten om de wedstrijd dood te maken en daar profiteerde Cercle bijna van iets na het uur. De pijlsnelle Lemaréchal flitste andermaal voorbij Sykes, met wat geluk kwam de bal bij Somers en die besloot vervolgens veel te slap in de handen van Moris.

De wedstrijd bleef ook nadien spannend om volgen, al zorgden de vele storende fouten ervoor dat er amper nog gevoetbald werd. Denkey liet op tien minuten van het einde de gelijkmaker liggen, aan de overzijde had Amoura ook weer veel teveel tijd nodig om de wedstrijd andermaal te beslissen. In het slot kwam Denkey letterlijk nog een haar tekort om de titeldroom van Union te doorprikken maar de Brusselse club hield knap stand en wipt zowaar weer even naar de leiding! Opmerkelijk: na de 0/12 volgt nu een fraaie 11/15 voor Blessin en co. Cercle doet een slechte zaak in de strijd om plek vier.

Scoreverloop:

0-1 (28') Nilsson, 1-1 (35') Augusto, 1-2 (50') Castro-Montes

Gelooft u nog in een mirakel voor Union?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

43
43
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

123
123
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

25
25
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

81
81
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

316
316
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

83
83
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

275
275
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

58
58
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

243
243
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

267
267
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

474
474
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

395
395
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

109
109
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

99
99
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

337
337
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

180
180
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

517
517
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

419
419
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

293
293
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

461
461
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

228
228
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

352
352
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

216
216
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

199
199
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

56
56

Meer sportnieuws