Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

door
Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

De Jupiler Pro League is stilaan geen competitie meer voor hartlijders. Na de zinderende slotspeeldag vorig jaar, zou het zomaar even kunnen dat we volgend weekend terug drie titelkandidaten hebben. Na een razend spannende maar kwalitatief weinig hoogstaande wedstrijd pakte Union een finale levenslijn op Jan Breydel en (tijdelijk) de koppositie. Paars-Wit kan zeker vanavond nog geen kampioen worden.

Kregen we opnieuw een hitchcock-scenario op de slotspeeldag of maakte Cercle een einde aan de titeldroom van Union deze namiddag? Het team van Blessin wist alvast wat het moest doen op Jan Breydel: winnen. Dan schonk het zich minimum nog een 'finale' op de slotspeeldag. De Vereniging mikte dan weer vol op plek vier. Beide ploegen wisselden slechts op één positie: Augusto kwam in het elftal bij de thuisploeg, bij de Unionisten verving Sykes centraal achterin Machida.

LEES OOK: Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Halfweg mag... Anderlecht dromen van de titel

Union eindigde vorige week furieus op Jan Breydel maar vandaag was het Cercle dat vurig van start ging. Na amper twee minuten spelen mikte Francis een poging niet gek ver over de kooi van Moris en even later moest de bezoekende doelman wel redding brengen bij een schot(je) van Daland. Aan de overzijde had Amoura op het kwartier na een prachtige doorsteekbal van Puertas de 0-1 aan de voet maar niet voor het eerst in deze PO's faalde de Algerijn pijnlijk.

Halfweg de eerste periode was er wel een prima actie van Amoura, aan de eerste paal vond hij Nilsson en de spitsbroeder tikte de 0-1 tegen de touwen. Plots vielen de doelpunten als rijpe appels uit de kast. Meteen nadien kwam de bal aan de overzijde in de kluts bij Augusto en hij zorgde al voor de 1-1. De VAR moest tussenbeide komen vanwege (onvrijwillig) handspel van Lemaréchal maar de goal telde wel degelijk. Op slag van rust krulde Puertas nog een vrije trap ruim over, halfweg kon geen van beide ploegen tevreden zijn.

Union zorgt voor nagelbijter op slotspeeldag

Na rust zorgden de bezoekers meteen voor heel wat druk en ze beloonden zichzelf ook met de vroege 1-2. Na een prima aanval legde Puertas terug tot bij Castro-Montes, die zette fluks zijn tegenstander in de wind en zette Union voor de tweede keer deze namiddag op voorsprong. De Vereniging zwalpte plots en ontsnapte kort nadien toen Warleson een prima schot van Puertas pareerde, even later mikte Amoura op de lat.

De bezoekers vergaten om de wedstrijd dood te maken en daar profiteerde Cercle bijna van iets na het uur. De pijlsnelle Lemaréchal flitste andermaal voorbij Sykes, met wat geluk kwam de bal bij Somers en die besloot vervolgens veel te slap in de handen van Moris.

De wedstrijd bleef ook nadien spannend om volgen, al zorgden de vele storende fouten ervoor dat er amper nog gevoetbald werd. Denkey liet op tien minuten van het einde de gelijkmaker liggen, aan de overzijde had Amoura ook weer veel teveel tijd nodig om de wedstrijd andermaal te beslissen. In het slot kwam Denkey letterlijk nog een haar tekort om de titeldroom van Union te doorprikken maar de Brusselse club hield knap stand en wipt zowaar weer even naar de leiding! Opmerkelijk: na de 0/12 volgt nu een fraaie 11/15 voor Blessin en co. Cercle doet een slechte zaak in de strijd om plek vier.

Scoreverloop:

0-1 (28') Nilsson, 1-1 (35') Augusto, 1-2 (50') Castro-Montes

Gelooft u nog in een mirakel voor Union?

Meest recent

Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

48
48
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

101
101
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

115
115
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

30
30
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

187
187
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

301
301
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

289
289
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

110
110
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

207
207
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

119
119
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

315
315
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

89
89
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

45
45
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

91
91
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

383
383
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

357
357
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

193
193
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

267
267
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

456
456
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

354
354
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

32
32
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

499
499
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

96
96

Meer sportnieuws