Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

door
Union zorgt na potige strijd voor Hitchcock-scenario in PO's

De Jupiler Pro League is stilaan geen competitie meer voor hartlijders. Na de zinderende slotspeeldag vorig jaar, zou het zomaar even kunnen dat we volgend weekend terug drie titelkandidaten hebben. Na een razend spannende maar kwalitatief weinig hoogstaande wedstrijd pakte Union een finale levenslijn op Jan Breydel en (tijdelijk) de koppositie. Paars-Wit kan zeker vanavond nog geen kampioen worden.

Kregen we opnieuw een hitchcock-scenario op de slotspeeldag of maakte Cercle een einde aan de titeldroom van Union deze namiddag? Het team van Blessin wist alvast wat het moest doen op Jan Breydel: winnen. Dan schonk het zich minimum nog een 'finale' op de slotspeeldag. De Vereniging mikte dan weer vol op plek vier. Beide ploegen wisselden slechts op één positie: Augusto kwam in het elftal bij de thuisploeg, bij de Unionisten verving Sykes centraal achterin Machida.

LEES OOK: Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Halfweg mag... Anderlecht dromen van de titel

Union eindigde vorige week furieus op Jan Breydel maar vandaag was het Cercle dat vurig van start ging. Na amper twee minuten spelen mikte Francis een poging niet gek ver over de kooi van Moris en even later moest de bezoekende doelman wel redding brengen bij een schot(je) van Daland. Aan de overzijde had Amoura op het kwartier na een prachtige doorsteekbal van Puertas de 0-1 aan de voet maar niet voor het eerst in deze PO's faalde de Algerijn pijnlijk.

Halfweg de eerste periode was er wel een prima actie van Amoura, aan de eerste paal vond hij Nilsson en de spitsbroeder tikte de 0-1 tegen de touwen. Plots vielen de doelpunten als rijpe appels uit de kast. Meteen nadien kwam de bal aan de overzijde in de kluts bij Augusto en hij zorgde al voor de 1-1. De VAR moest tussenbeide komen vanwege (onvrijwillig) handspel van Lemaréchal maar de goal telde wel degelijk. Op slag van rust krulde Puertas nog een vrije trap ruim over, halfweg kon geen van beide ploegen tevreden zijn.

Union zorgt voor nagelbijter op slotspeeldag

Na rust zorgden de bezoekers meteen voor heel wat druk en ze beloonden zichzelf ook met de vroege 1-2. Na een prima aanval legde Puertas terug tot bij Castro-Montes, die zette fluks zijn tegenstander in de wind en zette Union voor de tweede keer deze namiddag op voorsprong. De Vereniging zwalpte plots en ontsnapte kort nadien toen Warleson een prima schot van Puertas pareerde, even later mikte Amoura op de lat.

De bezoekers vergaten om de wedstrijd dood te maken en daar profiteerde Cercle bijna van iets na het uur. De pijlsnelle Lemaréchal flitste andermaal voorbij Sykes, met wat geluk kwam de bal bij Somers en die besloot vervolgens veel te slap in de handen van Moris.

De wedstrijd bleef ook nadien spannend om volgen, al zorgden de vele storende fouten ervoor dat er amper nog gevoetbald werd. Denkey liet op tien minuten van het einde de gelijkmaker liggen, aan de overzijde had Amoura ook weer veel teveel tijd nodig om de wedstrijd andermaal te beslissen. In het slot kwam Denkey letterlijk nog een haar tekort om de titeldroom van Union te doorprikken maar de Brusselse club hield knap stand en wipt zowaar weer even naar de leiding! Opmerkelijk: na de 0/12 volgt nu een fraaie 11/15 voor Blessin en co. Cercle doet een slechte zaak in de strijd om plek vier.

Scoreverloop:

0-1 (28') Nilsson, 1-1 (35') Augusto, 1-2 (50') Castro-Montes

Gelooft u nog in een mirakel voor Union?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

4
4
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

33
33
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

103
103
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

10
10
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

246
246
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

603
603
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

104
104
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

18
18
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

72
72
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

74
74
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

99
99
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

434
434
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

253
253
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

128
128
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

402
402
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

577
577
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

321
321
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

134
134
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

103
103
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

32
32
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1461
1461
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

85
85

Meer sportnieuws