Schmeichel laat Anderlecht nog steeds in het ongewisse

door
Schmeichel laat Anderlecht nog steeds in het ongewisse

Anderlecht kan zich zondag met wat meeval al verzekeren van de 35ste landstitel uit de clubgeschiedenis, als Union punten laat liggen en Paars-Wit daarna ook zelf de maat neemt van Club Brugge. Het zou een straffe ommekeer zijn na zeven jaar zonder prijs en een magere elfde plaats vorig seizoen.

Vorige zomer gooide Anderlecht het echter over een volledig andere boeg en haalde het vooral veel ervaren spelers binnen. Eén van de meest opmerkelijke aanwinsten was Kasper Schmeichel. De Deense doelman was immers wel een ronkende naam, maar ook al 36 jaar oud en bij OGC Nice was hij op een zijspoor beland.

Schmeichel maakt indruk bij Anderlecht

In zijn eerste maanden kreeg Schmeichel ook veel kritiek, onder meer omdat hij fysiek niet helemaal scherp leek te staan. Maar die kritiek heeft intussen plaats gemaakt voor lof, want de voorbije maanden krikte hij zijn niveau op en was hij regelmatig belangrijk voor Anderlecht.

Alleen is het nog maar de vraag of Schmeichel volgend seizoen nog in het Lotto Park te bewonderen zal zijn. Hij is straks einde contract en Anderlecht beschikt wel over een optie voor een extra jaar, maar dan moet het wel zijn jaarloon van 250.000 euro verdubbelen.

Schmeichel wil niet ingaan op zijn toekomst

En Schmeichel zelf laat de club ook nog in het ongewisse over zijn plannen. "Het enige waar ik me op dit moment op focus, is de titel pakken met Anderlecht", laat hij weten in Het Laatste Nieuws. "Ik ben nu niet bezig met mijn toekomst. Eerst duidelijkheid over het einde van dit seizoen en nadien zal ik met de club samenzitten om te kijken hoe het verder gaat."

Het lijkt er wel op dat ze bij Anderlecht serieus rekening houden met een vertrek van Schmeichel, want de voorbije weken werden ze al aan verschillende andere doelmannen gelinkt. Zo zouden ze al met Bayern München gesproken hebben om Daniel Peretz mogelijk te huren en vrijdag viel zelfs de naam van Koen Casteels bij RSCA.

JOUW MENING TELT:
Moet Schmeichel bij Anderlecht blijven?

Meest recent

'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

10
10
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

138
138
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

36
36
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

626
626
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

452
452
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

361
361
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1268
1268
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

422
422
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

476
476
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

405
405
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

185
185
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

129
129
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

120
120
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

180
180
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

80
80
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

538
538
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

166
166
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

386
386
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

66
66
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

88
88
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

568
568
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

115
115
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

138
138
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

769
769
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

248
248

Meer sportnieuws