Genk in nieuw systeem? Olivieri laat van zich horen

door
Genk in nieuw systeem? Olivieri laat van zich horen

In de Champions' Play-Offs zijn alle ogen logischerwijs op de titelstrijd gericht, maar ook de Europese tickets moeten nog verdeeld worden. En wat dat betreft staat op pinkstermaandag een sleutelmatch op het programma. Dan krijgt KRC Genk het bezoek van Antwerp FC.

De Limburgers hebben een bijzonder woelige periode achter de rug. Racing begon namelijk voortreffelijk aan de nacompetitie, maar kende vervolgens een gigantische terugval met vier nederlagen op rij. Als klap op de vuurpijl werd ook nog eens per direct afscheid genomen van hoofdtrainer Wouter Vrancken.

Maar nu die storm ietwat gaan liggen is, kan men weer volop focussen op het enig overgebleven doel: een Europees ticket behalen. In die optiek wordt de wedstrijd van maandag bepalend. Indien Genk wint van Antwerp, of zelfs gelijkspeelt, is het minstens zeker van de vijfde plaats en barragematch tegen AA Gent.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Alles of niets voor RAFC

Gezien de vormcurve van de Great Old moeten er ook kansen liggen. De uittredende kampioen verloor liefst acht van zijn negen recentste wedstrijden. Maar langs de andere kant wordt het maandag alles of niets voor Antwerp, enkel een overwinning is voldoende om in aanmerking te blijven voor Europees voetbal.

Domenico Olivieri verwacht zich dan ook aan een lastige match. "We gaan hen zeker niet onderschatten. We moeten gewoon naar onszelf kijken en zullen er met het publiek achter ons vol voor gaan. Maar gemakkelijk zal het zeker niet worden, Antwerp komt immers niet naar hier om zich te laten afslachten", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Ander spelsysteem?

Aan Genkse zijde wordt het uitkijken naar hoe de interim-coach zijn basispionnen zal schikken. Tijdens zijn eerste match op Anderlecht wisselde Olivieri immers van systeem door met twee spitsen te gaan spelen. Maar veel leverde die aanpassing niet op. De kans bestaat dus dat hij het roer terug omgooit. "Dat zullen jullie maandag zien. Beide opties zijn mogelijk. We zijn alleszins klaar voor de komst van Antwerp. Als ik zie hoe we deze week getraind hebben, kan ik niet anders dan heel tevreden zijn."

Genk moet Olivieri permanent benoemen als T1 ...

Meest recent

Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

22
22
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

42
42
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

45
45
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

85
85
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

69
69
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

169
169
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

212
212
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

572
572
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

32
32
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

210
210
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

64
64
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

821
821
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

330
330
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

123
123
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

154
154
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

372
372
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

51
51
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

135
135
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1823
1823
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

578
578
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

630
630
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

225
225
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

488
488
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

358
358

Meer sportnieuws