Genk in nieuw systeem? Olivieri laat van zich horen

658 stemmen
Genk in nieuw systeem? Olivieri laat van zich horen

In de Champions' Play-Offs zijn alle ogen logischerwijs op de titelstrijd gericht, maar ook de Europese tickets moeten nog verdeeld worden. En wat dat betreft staat op pinkstermaandag een sleutelmatch op het programma. Dan krijgt KRC Genk het bezoek van Antwerp FC.

De Limburgers hebben een bijzonder woelige periode achter de rug. Racing begon namelijk voortreffelijk aan de nacompetitie, maar kende vervolgens een gigantische terugval met vier nederlagen op rij. Als klap op de vuurpijl werd ook nog eens per direct afscheid genomen van hoofdtrainer Wouter Vrancken.

Maar nu die storm ietwat gaan liggen is, kan men weer volop focussen op het enig overgebleven doel: een Europees ticket behalen. In die optiek wordt de wedstrijd van maandag bepalend. Indien Genk wint van Antwerp, of zelfs gelijkspeelt, is het minstens zeker van de vijfde plaats en barragematch tegen AA Gent.

LEES OOK: 'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Alles of niets voor RAFC

Gezien de vormcurve van de Great Old moeten er ook kansen liggen. De uittredende kampioen verloor liefst acht van zijn negen recentste wedstrijden. Maar langs de andere kant wordt het maandag alles of niets voor Antwerp, enkel een overwinning is voldoende om in aanmerking te blijven voor Europees voetbal.

Domenico Olivieri verwacht zich dan ook aan een lastige match. "We gaan hen zeker niet onderschatten. We moeten gewoon naar onszelf kijken en zullen er met het publiek achter ons vol voor gaan. Maar gemakkelijk zal het zeker niet worden, Antwerp komt immers niet naar hier om zich te laten afslachten", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Ander spelsysteem?

Aan Genkse zijde wordt het uitkijken naar hoe de interim-coach zijn basispionnen zal schikken. Tijdens zijn eerste match op Anderlecht wisselde Olivieri immers van systeem door met twee spitsen te gaan spelen. Maar veel leverde die aanpassing niet op. De kans bestaat dus dat hij het roer terug omgooit. "Dat zullen jullie maandag zien. Beide opties zijn mogelijk. We zijn alleszins klaar voor de komst van Antwerp. Als ik zie hoe we deze week getraind hebben, kan ik niet anders dan heel tevreden zijn."

Genk moet Olivieri permanent benoemen als T1 ...

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

487
487
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

92
92
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

86
86
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

70
70
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

70
70
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

233
233
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

102
102
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

300
300
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

33
33
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

93
93
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

83
83
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

276
276
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

66
66
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

182
182
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

693
693
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

275
275
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

514
514
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

45
45
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

106
106
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

134
134
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

632
632

Meer sportnieuws