Proto maakt opvallende rentree bij Belgische club

door
Proto maakt opvallende rentree bij Belgische club

Silvio Proto zette begin 2021 een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière, waarin hij Rode Duivel was en maar liefst zeventien prijzen pakte: zes titels, twee bekers en zeven Supercups in België en een beker en een Supercup in Italië. Sindsdien was hij niet meer in de voetbalwereld actief.

Proto dook wel her en der nog op als analist, vooral om het te hebben over Anderlecht. Paars-Wit was immers de club van het hart van de doelman, die er maar liefst elf jaar onder contract stond tussen 2005 en 2016. Bij een club ging hij echter nooit aan de slag. Daar komt nu wel verandering in.

LEES OOK: JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Proto gaat aan de slag bij La Louvière

Kersvers tweedeklasser RAAL La Louvière kondigt immers aan dat het Proto heeft weten te strikken. Hij gaat er aan de slag als technisch verantwoordelijke voor de doelmannen. Dat houdt concreet in dat hij verantwoordelijk wordt voor het opleiden van jonge keepers, de keeperstrainers in de jeugd gaat begeleiden en ook zal samenwerken met Manu Miraglia, de keeperstrainer van de A-ploeg.

Dat Proto uitgerekend bij La Louvière weer in de voetbalwereld terugkeert, hoeft niet te verbazen. Dat is immers de club waar hij zijn profcarrière begon - hij maakte er van 1999 tot 2005 deel uit van de A-kern. Bovendien is zijn oud-ploegmaat Nicolas Frutos er momenteel Head of Football.

Terug waar het allemaal begon

"Dit is echt thuiskomen voor mij", reageert Proto dan ook. "Het project van RAAL is fantastisch en de resultaten zijn nu al uitstekend. Het is een plezier om daarvan deel uit te kunnen maken. Ik wil graag mijn ervaring doorgeven aan de jongeren van de club, want deze regio barst van het talent."

La Louvière keert dus met een extra bekende naam terug op het profniveau. Het mag volgend seizoen immers aan de slag in 1B, nadat dit seizoen met ruime voorsprong de titel veroverd werd in eerste nationale. 

Mooie stap voor Proto?

Meest recent

Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

0
0
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

0
0
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

27
27
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

13
13
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

130
130
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

263
263
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

54
54
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

392
392
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

29
29
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

11
11
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

116
116
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

284
284
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

177
177
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

757
757
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

133
133
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

192
192
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

436
436
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

73
73
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

590
590
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

447
447
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

712
712
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

535
535
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

283
283
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1332
1332
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

388
388

Meer sportnieuws