Proto maakt opvallende rentree bij Belgische club

door
Proto maakt opvallende rentree bij Belgische club

Silvio Proto zette begin 2021 een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière, waarin hij Rode Duivel was en maar liefst zeventien prijzen pakte: zes titels, twee bekers en zeven Supercups in België en een beker en een Supercup in Italië. Sindsdien was hij niet meer in de voetbalwereld actief.

Proto dook wel her en der nog op als analist, vooral om het te hebben over Anderlecht. Paars-Wit was immers de club van het hart van de doelman, die er maar liefst elf jaar onder contract stond tussen 2005 en 2016. Bij een club ging hij echter nooit aan de slag. Daar komt nu wel verandering in.

Proto gaat aan de slag bij La Louvière

Kersvers tweedeklasser RAAL La Louvière kondigt immers aan dat het Proto heeft weten te strikken. Hij gaat er aan de slag als technisch verantwoordelijke voor de doelmannen. Dat houdt concreet in dat hij verantwoordelijk wordt voor het opleiden van jonge keepers, de keeperstrainers in de jeugd gaat begeleiden en ook zal samenwerken met Manu Miraglia, de keeperstrainer van de A-ploeg.

Dat Proto uitgerekend bij La Louvière weer in de voetbalwereld terugkeert, hoeft niet te verbazen. Dat is immers de club waar hij zijn profcarrière begon - hij maakte er van 1999 tot 2005 deel uit van de A-kern. Bovendien is zijn oud-ploegmaat Nicolas Frutos er momenteel Head of Football.

Terug waar het allemaal begon

"Dit is echt thuiskomen voor mij", reageert Proto dan ook. "Het project van RAAL is fantastisch en de resultaten zijn nu al uitstekend. Het is een plezier om daarvan deel uit te kunnen maken. Ik wil graag mijn ervaring doorgeven aan de jongeren van de club, want deze regio barst van het talent."

La Louvière keert dus met een extra bekende naam terug op het profniveau. Het mag volgend seizoen immers aan de slag in 1B, nadat dit seizoen met ruime voorsprong de titel veroverd werd in eerste nationale. 

JOUW MENING TELT:
Mooie stap voor Proto?

Meest recent

Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

14
14
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

91
91
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

22
22
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

35
35
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

270
270
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

66
66
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

51
51
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

469
469
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

132
132
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

197
197
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

198
198
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

155
155
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

60
60
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

180
180
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

529
529
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

490
490
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

231
231
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

558
558
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1477
1477
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

98
98
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

154
154
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

184
184
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

106
106
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

628
628

Meer sportnieuws