Club-uitblinker zorgt voor ergernis: "Nog nooit gezien"

987 stemmen
Club-uitblinker zorgt voor ergernis:

Met nog twee speeldagen te gaan blijft Club Brugge in de running voor de landstitel. Maar na de puntendeling tegen Union SG heeft Blauw-Zwart zijn leidersplaats wel weer moeten inleveren. En dus kan er komende zondag maar best gewonnen worden op Anderlecht.

Zaterdag had Anderlecht al de koppositie in het klassement overgenomen. Club kreeg maandag echter de kans om weer over Paars-Wit te springen indien het thuis won van Union. Maar daar slaagden de Bruggelingen uiteindelijk niet in. Zo eindigde de topper na een spectaculaire tweede helft op 2-2.

Een resultaat waar men vooral bij RSCA blij was. De Brusselaars hebben nu immers de kans om volgende week kampioen te worden op eigen veld tegen Club Brugge. Voor Blauw-Zwart betekent een nederlaag in het Lotto Park sowieso het einde van de titelaspiraties en zelfs een gelijkspel lijkt onvoldoende.

LEES OOK: Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

Basisplaats voor Skov?

De Bruggelingen zullen dus op hun best moeten zijn tegen de grote rivaal. Maar interim-coach Nicky Hayen zal dan één van zijn belangrijkste spelers moeten missen. Zo viel Igor Thiago maandagavond geblesseerd uit en het verdict is behoorlijk zwaar voor de Braziliaanse spits. Door een letsel aan de mediale band zit zijn seizoen er namelijk op.

Hayen zal zijn aanvallende pionnen dus moeten herschikken. De algemene verwachting is dat Ferran Jutgla zal doorschuiven naar het centrum. Bijgevolg komt er wel een plekje vrij op de flanken. De meest logische optie zou zijn om Andreas Skov Olsen daar te posteren. Die was maandag als invaller nog goed voor twee cruciale doelpunten.

Verkeerde focus

Maar niet iedereen blijkt daarvan overtuigd. Vital Borkelmans, destijds goed voor bijna 350 matchen namens Club, stelt zich immers grote vragen bij de ingesteldheid van Skov Olsen. "Ik weet niet of je sowieso met Skov Olsen moet starten. Na 20 minuten was hij piepedood. Ik heb dat nog nooit gezien. En je mag dan nog sukkelen met blessures. Bij hem zit het gewoon tussen de oren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Volgens Borkelmans is de Deen te veel bezig met randzaken, wat een invloed heeft op zijn fysieke prestaties. "Hij denkt aan zijn transfer en het EK, maar je moet daar helemaal niet aan denken. Dat je kampioen kan worden, daar moet je mee bezig zijn. Als je twee keer scoort, zou dat een boost moeten zijn. Dan kan je niet moe worden - ik heb me daar enorm aan geërgerd. Vandaar: begin met Skoras en Nusa."

Skov Olsen moet starten tegen Anderlecht ...

Meest recent

Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

1
1
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

13
13
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

138
138
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

11
11
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

262
262
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

90
90
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

42
42
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

191
191
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

32
32
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

45
45
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

199
199
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

593
593
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

183
183
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

442
442
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

76
76
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

223
223
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

549
549
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

539
539
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

493
493
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

370
370
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

204
204
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

607
607
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

274
274
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1101
1101

Meer sportnieuws