Interne strubbelingen bij Genk? "Op dit moment een groot probleem"

1150 stemmen
Interne strubbelingen bij Genk?

KRC Genk hoopt zich alsnog te verzekeren van een Europees ticket, maar zal hoe dan ook moeten terugblikken op een tegenvallend seizoen. De samenwerking met coach Wouter Vrancken werd zelfs al stopgezet. Maar de problemen lijken nog dieper te zitten.

Na de tweede plaats van vorig seizoen, begon Racing met vernieuwde moed aan de huidige jaargang. Maar al snel stapelden de teleurstellingen zich op. De voorrondes van de Champions en Europa League draaiden uit op decepties, in de Conference League vormde de groepsfase het eindstation. Daarnaast werd Genk in de Croky Cup gewipt door tweedeklasser KV Oostende.

En ook in de competitie vielen de resultaten tegen. Uiteindelijk kon Racing zich pas op het laatste nippertje verzekeren van een plek in de Champions' Play-Offs. Daarin ging Genk verrassend sterk van start. Even leek het zich zelfs terug in het titeldebat te mengen. Maar na vier matchen zakte Racing weer helemaal in mekaar met een 0 op 12 tot gevolg.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

Vlucht vooruit

Die tegenvallende prestaties zorgden uiteraard ook voor de nodige interne fricties. In die mate zelfs dat de samenwerking met Vrancken vorige week per direct werd beëindigd. Genk liet vervolgens doorschemeren dat de trainer zijn zinnen had gezet op een verhuis naar AA Gent, wat volgens de club de hoofdreden was voor de breuk.

Maar analist Stijn Vreven heeft daar toch zijn bedenkingen bij. "Wat Wouter heeft gedaan is de vlucht vooruit gepakt. Hij kreeg een aanbieding van een andere club en is vertrokken. Maar het was dat of nog twee speeldagen blijven zitten en dan toch vertrekken bij Genk", liet Vreven bij TVL Sportcafé uitschijnen dat een ontslag sowieso al vast stond.

Twijfels bij interne werking

Ook Peter Vandenbempt denkt dat het Genkse bestuur niet rouwig is met de interesse van AA Gent en dat gebruikte om de samenwerking zonder vergoeding stop te zetten. Ook heeft hij grote bedenkingen bij de communicatie van de clubleiding. Zo deed men blijkbaar erg hun best om hun eigen versie van de feiten erdoor te krijgen.

Volgens Vandenbempt moet het bestuur dan ook eens zelf voor de spiegel gaan staan. "Als het tussenseizoen aanbreekt, is het voor de club misschien het moment om de interne werking eens tegen het licht te houden. Om de violen gelijk te stemmen zodanig dat iedereen weer op dezelfde lijn zit. Ik heb de indruk dat dat op dit moment toch een groot probleem is", klinkt het bij Sporza.

Het bestuur van Genk heeft nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

9
9
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

3
3
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

24
24
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

58
58
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

105
105
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

140
140
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

312
312
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

73
73
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

721
721
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

265
265
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

88
88
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

435
435
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

267
267
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

226
226
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

313
313
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

430
430
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

121
121
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

574
574
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

243
243
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1024
1024
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

241
241
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

480
480
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

731
731
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

269
269

Meer sportnieuws