Interne strubbelingen bij Genk? "Op dit moment een groot probleem"

door
Interne strubbelingen bij Genk?

KRC Genk hoopt zich alsnog te verzekeren van een Europees ticket, maar zal hoe dan ook moeten terugblikken op een tegenvallend seizoen. De samenwerking met coach Wouter Vrancken werd zelfs al stopgezet. Maar de problemen lijken nog dieper te zitten.

Na de tweede plaats van vorig seizoen, begon Racing met vernieuwde moed aan de huidige jaargang. Maar al snel stapelden de teleurstellingen zich op. De voorrondes van de Champions en Europa League draaiden uit op decepties, in de Conference League vormde de groepsfase het eindstation. Daarnaast werd Genk in de Croky Cup gewipt door tweedeklasser KV Oostende.

En ook in de competitie vielen de resultaten tegen. Uiteindelijk kon Racing zich pas op het laatste nippertje verzekeren van een plek in de Champions' Play-Offs. Daarin ging Genk verrassend sterk van start. Even leek het zich zelfs terug in het titeldebat te mengen. Maar na vier matchen zakte Racing weer helemaal in mekaar met een 0 op 12 tot gevolg.

LEES OOK: Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Vlucht vooruit

Die tegenvallende prestaties zorgden uiteraard ook voor de nodige interne fricties. In die mate zelfs dat de samenwerking met Vrancken vorige week per direct werd beëindigd. Genk liet vervolgens doorschemeren dat de trainer zijn zinnen had gezet op een verhuis naar AA Gent, wat volgens de club de hoofdreden was voor de breuk.

Maar analist Stijn Vreven heeft daar toch zijn bedenkingen bij. "Wat Wouter heeft gedaan is de vlucht vooruit gepakt. Hij kreeg een aanbieding van een andere club en is vertrokken. Maar het was dat of nog twee speeldagen blijven zitten en dan toch vertrekken bij Genk", liet Vreven bij TVL Sportcafé uitschijnen dat een ontslag sowieso al vast stond.

Twijfels bij interne werking

Ook Peter Vandenbempt denkt dat het Genkse bestuur niet rouwig is met de interesse van AA Gent en dat gebruikte om de samenwerking zonder vergoeding stop te zetten. Ook heeft hij grote bedenkingen bij de communicatie van de clubleiding. Zo deed men blijkbaar erg hun best om hun eigen versie van de feiten erdoor te krijgen.

Volgens Vandenbempt moet het bestuur dan ook eens zelf voor de spiegel gaan staan. "Als het tussenseizoen aanbreekt, is het voor de club misschien het moment om de interne werking eens tegen het licht te houden. Om de violen gelijk te stemmen zodanig dat iedereen weer op dezelfde lijn zit. Ik heb de indruk dat dat op dit moment toch een groot probleem is", klinkt het bij Sporza.

Het bestuur van Genk heeft nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

4
4
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

10
10
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

375
375
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

152
152
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

85
85
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

90
90
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

130
130
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

43
43
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

551
551
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

252
252
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

173
173
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

153
153
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

697
697
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

175
175
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

292
292
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

63
63
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

220
220
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

402
402
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

145
145
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

388
388
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

286
286
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

664
664
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1459
1459

Meer sportnieuws