Interne strubbelingen bij Genk? "Op dit moment een groot probleem"

1150
Interne strubbelingen bij Genk?

KRC Genk hoopt zich alsnog te verzekeren van een Europees ticket, maar zal hoe dan ook moeten terugblikken op een tegenvallend seizoen. De samenwerking met coach Wouter Vrancken werd zelfs al stopgezet. Maar de problemen lijken nog dieper te zitten.

Na de tweede plaats van vorig seizoen, begon Racing met vernieuwde moed aan de huidige jaargang. Maar al snel stapelden de teleurstellingen zich op. De voorrondes van de Champions en Europa League draaiden uit op decepties, in de Conference League vormde de groepsfase het eindstation. Daarnaast werd Genk in de Croky Cup gewipt door tweedeklasser KV Oostende.

En ook in de competitie vielen de resultaten tegen. Uiteindelijk kon Racing zich pas op het laatste nippertje verzekeren van een plek in de Champions' Play-Offs. Daarin ging Genk verrassend sterk van start. Even leek het zich zelfs terug in het titeldebat te mengen. Maar na vier matchen zakte Racing weer helemaal in mekaar met een 0 op 12 tot gevolg.

LEES OOK: 'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

Vlucht vooruit

Die tegenvallende prestaties zorgden uiteraard ook voor de nodige interne fricties. In die mate zelfs dat de samenwerking met Vrancken vorige week per direct werd beëindigd. Genk liet vervolgens doorschemeren dat de trainer zijn zinnen had gezet op een verhuis naar AA Gent, wat volgens de club de hoofdreden was voor de breuk.

Maar analist Stijn Vreven heeft daar toch zijn bedenkingen bij. "Wat Wouter heeft gedaan is de vlucht vooruit gepakt. Hij kreeg een aanbieding van een andere club en is vertrokken. Maar het was dat of nog twee speeldagen blijven zitten en dan toch vertrekken bij Genk", liet Vreven bij TVL Sportcafé uitschijnen dat een ontslag sowieso al vast stond.

Twijfels bij interne werking

Ook Peter Vandenbempt denkt dat het Genkse bestuur niet rouwig is met de interesse van AA Gent en dat gebruikte om de samenwerking zonder vergoeding stop te zetten. Ook heeft hij grote bedenkingen bij de communicatie van de clubleiding. Zo deed men blijkbaar erg hun best om hun eigen versie van de feiten erdoor te krijgen.

Volgens Vandenbempt moet het bestuur dan ook eens zelf voor de spiegel gaan staan. "Als het tussenseizoen aanbreekt, is het voor de club misschien het moment om de interne werking eens tegen het licht te houden. Om de violen gelijk te stemmen zodanig dat iedereen weer op dezelfde lijn zit. Ik heb de indruk dat dat op dit moment toch een groot probleem is", klinkt het bij Sporza.

Het bestuur van Genk heeft nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

2
2
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

73
73
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

128
128
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

29
29
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

60
60
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

66
66
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

154
154
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

62
62
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

206
206
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

283
283
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

41
41
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

373
373
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

293
293
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

179
179
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

108
108
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

521
521

Meer sportnieuws