'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

door
'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

Na het verlies van de bekerfinale en de dramatische campagne in de Champions' Play-Offs, lijkt Antwerp FC achter te blijven zonder Europees ticket. Hierdoor loopt de club een aanzienlijke som aan extra inkomsten mis. En dat zal gerecupeerd moeten worden op de transfermarkt.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Vorig kalenderjaar leidde dat tot een ongezien hoogtepunt. RAFC kroonde zich tot landskampioen, won de Beker van België, pakte en passant de Supercup mee en vierde zijn debuut in de Champions League.

Die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winsten waren dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kan natuurlijk niet blijven bijsteken. Dus moet de tering naar de nering gezet worden.

LEES OOK: 'Overmars bezwijkt: Antwerp casht al op goudhaantje'

Halve selectie naar uitgang

In januari werd goudhaantje Arthur Vermeeren bijvoorbeeld al voor een smak geld aan Atlético Madrid verkocht. En na het seizoen kunnen nog meer spelers dat voorbeeld volgen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Jean Butez, Michel-Ange Balikwisha, Alhassan Yussuf, Jürgen Ekkelenkamp, Georges Ilhenekhena en zelfs Vincent Janssen mogelijk vertrekken.

Eerder raakte al bekend dat ook Mandela Keita allicht verpatst zal worden. Het Laatste Nieuws voegt daar aan toe dat de samenwerking met huurlingen als Owen Wijndal, Chidera Ejuke, Soumaila Coulibaly en Eliot Matazo normaal gezien niet verlengd wordt. En Ritchie De Laet maakte zelf al bekend dat hij de Bosuil zal uitzwaaien.

Jonge aanwinsten met veel potentieel

Nog volgens HLN heeft ook Zeno Van den Bosch zich inmiddels in de kijker van buitenlandse clubs gespeeld. Voor hem lijkt een extra jaartje aan de zijde van Toby Alderweireld, die normaal gezien wél op post blijft, echter aangewezen. Overigens is Antwerp niet van plan om enkel te verkopen. Zo zal er uiteraard ook versterking. Daarbij wordt gemikt op jonge spelers met veel potentieel zoals Ayrton Costa en Couhaib Driouech. Jongens die op termijn opnieuw een aardige som kunnen opbrengen, maar eerst de club nog sportieve diensten kunnen bewijzen.

Indien Antwerp slecht één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Hasi klopt op tafel bij Renard: "Dat heeft geen enkele zin"

RSC Anderlecht heeft zijn oefenkamp in Spanje met een flinke domper moeten afsluiten. In de ...

73
73
Domper Hayen: meubelstuk per direct weg bij KRC Genk

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

85
85
Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Het ontslag van coach Ruben Amorim heeft voorlopig weinig zoden aan de dijk gebracht bij Manchester ...

21
21
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

167
167
Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

27
27
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

42
42
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

249
249
Vertrek met Gouden Schoen? Nieuwe transferwending Tzolis

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

619
619
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

179
179
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

297
297
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

112
112
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

489
489
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

64
64
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

155
155
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

231
231
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

128
128
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

61
61
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

223
223
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

425
425
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

450
450
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

197
197
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

110
110
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

516
516
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

600
600
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

156
156

Meer sportnieuws