'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

door
'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

Na het verlies van de bekerfinale en de dramatische campagne in de Champions' Play-Offs, lijkt Antwerp FC achter te blijven zonder Europees ticket. Hierdoor loopt de club een aanzienlijke som aan extra inkomsten mis. En dat zal gerecupeerd moeten worden op de transfermarkt.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Vorig kalenderjaar leidde dat tot een ongezien hoogtepunt. RAFC kroonde zich tot landskampioen, won de Beker van België, pakte en passant de Supercup mee en vierde zijn debuut in de Champions League.

Die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winsten waren dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kan natuurlijk niet blijven bijsteken. Dus moet de tering naar de nering gezet worden.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Halve selectie naar uitgang

In januari werd goudhaantje Arthur Vermeeren bijvoorbeeld al voor een smak geld aan Atlético Madrid verkocht. En na het seizoen kunnen nog meer spelers dat voorbeeld volgen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Jean Butez, Michel-Ange Balikwisha, Alhassan Yussuf, Jürgen Ekkelenkamp, Georges Ilhenekhena en zelfs Vincent Janssen mogelijk vertrekken.

Eerder raakte al bekend dat ook Mandela Keita allicht verpatst zal worden. Het Laatste Nieuws voegt daar aan toe dat de samenwerking met huurlingen als Owen Wijndal, Chidera Ejuke, Soumaila Coulibaly en Eliot Matazo normaal gezien niet verlengd wordt. En Ritchie De Laet maakte zelf al bekend dat hij de Bosuil zal uitzwaaien.

Jonge aanwinsten met veel potentieel

Nog volgens HLN heeft ook Zeno Van den Bosch zich inmiddels in de kijker van buitenlandse clubs gespeeld. Voor hem lijkt een extra jaartje aan de zijde van Toby Alderweireld, die normaal gezien wél op post blijft, echter aangewezen. Overigens is Antwerp niet van plan om enkel te verkopen. Zo zal er uiteraard ook versterking. Daarbij wordt gemikt op jonge spelers met veel potentieel zoals Ayrton Costa en Couhaib Driouech. Jongens die op termijn opnieuw een aardige som kunnen opbrengen, maar eerst de club nog sportieve diensten kunnen bewijzen.

Indien Antwerp slecht één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

39
39
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

32
32
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

261
261
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

57
57
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

110
110
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

152
152
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

63
63
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

122
122
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

79
79
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

136
136
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

58
58
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

37
37
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

221
221
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

90
90
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

334
334
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

352
352
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

98
98
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

194
194
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

384
384
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

182
182
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

377
377
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

157
157
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

388
388
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

373
373
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

319
319

Meer sportnieuws