'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

door
'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

Na het verlies van de bekerfinale en de dramatische campagne in de Champions' Play-Offs, lijkt Antwerp FC achter te blijven zonder Europees ticket. Hierdoor loopt de club een aanzienlijke som aan extra inkomsten mis. En dat zal gerecupeerd moeten worden op de transfermarkt.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Vorig kalenderjaar leidde dat tot een ongezien hoogtepunt. RAFC kroonde zich tot landskampioen, won de Beker van België, pakte en passant de Supercup mee en vierde zijn debuut in de Champions League.

Die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winsten waren dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kan natuurlijk niet blijven bijsteken. Dus moet de tering naar de nering gezet worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

Halve selectie naar uitgang

In januari werd goudhaantje Arthur Vermeeren bijvoorbeeld al voor een smak geld aan Atlético Madrid verkocht. En na het seizoen kunnen nog meer spelers dat voorbeeld volgen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Jean Butez, Michel-Ange Balikwisha, Alhassan Yussuf, Jürgen Ekkelenkamp, Georges Ilhenekhena en zelfs Vincent Janssen mogelijk vertrekken.

Eerder raakte al bekend dat ook Mandela Keita allicht verpatst zal worden. Het Laatste Nieuws voegt daar aan toe dat de samenwerking met huurlingen als Owen Wijndal, Chidera Ejuke, Soumaila Coulibaly en Eliot Matazo normaal gezien niet verlengd wordt. En Ritchie De Laet maakte zelf al bekend dat hij de Bosuil zal uitzwaaien.

Jonge aanwinsten met veel potentieel

Nog volgens HLN heeft ook Zeno Van den Bosch zich inmiddels in de kijker van buitenlandse clubs gespeeld. Voor hem lijkt een extra jaartje aan de zijde van Toby Alderweireld, die normaal gezien wél op post blijft, echter aangewezen. Overigens is Antwerp niet van plan om enkel te verkopen. Zo zal er uiteraard ook versterking. Daarbij wordt gemikt op jonge spelers met veel potentieel zoals Ayrton Costa en Couhaib Driouech. Jongens die op termijn opnieuw een aardige som kunnen opbrengen, maar eerst de club nog sportieve diensten kunnen bewijzen.

Indien Antwerp slecht één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

35
35
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

31
31
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

15
15
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

104
104
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

71
71
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

92
92
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

87
87
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

115
115
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

196
196
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

47
47
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

224
224
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

491
491
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

174
174
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

86
86
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

131
131
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

129
129
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

343
343
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

64
64
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

245
245
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

374
374
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

205
205
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

203
203

Meer sportnieuws