'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

door
'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

Na het verlies van de bekerfinale en de dramatische campagne in de Champions' Play-Offs, lijkt Antwerp FC achter te blijven zonder Europees ticket. Hierdoor loopt de club een aanzienlijke som aan extra inkomsten mis. En dat zal gerecupeerd moeten worden op de transfermarkt.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Vorig kalenderjaar leidde dat tot een ongezien hoogtepunt. RAFC kroonde zich tot landskampioen, won de Beker van België, pakte en passant de Supercup mee en vierde zijn debuut in de Champions League.

Die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winsten waren dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kan natuurlijk niet blijven bijsteken. Dus moet de tering naar de nering gezet worden.

LEES OOK: Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Halve selectie naar uitgang

In januari werd goudhaantje Arthur Vermeeren bijvoorbeeld al voor een smak geld aan Atlético Madrid verkocht. En na het seizoen kunnen nog meer spelers dat voorbeeld volgen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Jean Butez, Michel-Ange Balikwisha, Alhassan Yussuf, Jürgen Ekkelenkamp, Georges Ilhenekhena en zelfs Vincent Janssen mogelijk vertrekken.

Eerder raakte al bekend dat ook Mandela Keita allicht verpatst zal worden. Het Laatste Nieuws voegt daar aan toe dat de samenwerking met huurlingen als Owen Wijndal, Chidera Ejuke, Soumaila Coulibaly en Eliot Matazo normaal gezien niet verlengd wordt. En Ritchie De Laet maakte zelf al bekend dat hij de Bosuil zal uitzwaaien.

Jonge aanwinsten met veel potentieel

Nog volgens HLN heeft ook Zeno Van den Bosch zich inmiddels in de kijker van buitenlandse clubs gespeeld. Voor hem lijkt een extra jaartje aan de zijde van Toby Alderweireld, die normaal gezien wél op post blijft, echter aangewezen. Overigens is Antwerp niet van plan om enkel te verkopen. Zo zal er uiteraard ook versterking. Daarbij wordt gemikt op jonge spelers met veel potentieel zoals Ayrton Costa en Couhaib Driouech. Jongens die op termijn opnieuw een aardige som kunnen opbrengen, maar eerst de club nog sportieve diensten kunnen bewijzen.

Indien Antwerp slecht één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

59
59
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

78
78
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

20
20
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

126
126
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

185
185
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

214
214
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

457
457
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

94
94
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

450
450
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

516
516
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

276
276
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

166
166
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

63
63
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

172
172
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

87
87
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

240
240
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

671
671
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

114
114
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

195
195
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

298
298
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

252
252
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

149
149
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

123
123

Meer sportnieuws