'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

652 stemmen
'Extreme makeover Antwerp: twaalf (!) spelers richting exit'

Na het verlies van de bekerfinale en de dramatische campagne in de Champions' Play-Offs, lijkt Antwerp FC achter te blijven zonder Europees ticket. Hierdoor loopt de club een aanzienlijke som aan extra inkomsten mis. En dat zal gerecupeerd moeten worden op de transfermarkt.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Vorig kalenderjaar leidde dat tot een ongezien hoogtepunt. RAFC kroonde zich tot landskampioen, won de Beker van België, pakte en passant de Supercup mee en vierde zijn debuut in de Champions League.

Die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winsten waren dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kan natuurlijk niet blijven bijsteken. Dus moet de tering naar de nering gezet worden.

LEES OOK: 'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Halve selectie naar uitgang

In januari werd goudhaantje Arthur Vermeeren bijvoorbeeld al voor een smak geld aan Atlético Madrid verkocht. En na het seizoen kunnen nog meer spelers dat voorbeeld volgen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Jean Butez, Michel-Ange Balikwisha, Alhassan Yussuf, Jürgen Ekkelenkamp, Georges Ilhenekhena en zelfs Vincent Janssen mogelijk vertrekken.

Eerder raakte al bekend dat ook Mandela Keita allicht verpatst zal worden. Het Laatste Nieuws voegt daar aan toe dat de samenwerking met huurlingen als Owen Wijndal, Chidera Ejuke, Soumaila Coulibaly en Eliot Matazo normaal gezien niet verlengd wordt. En Ritchie De Laet maakte zelf al bekend dat hij de Bosuil zal uitzwaaien.

Jonge aanwinsten met veel potentieel

Nog volgens HLN heeft ook Zeno Van den Bosch zich inmiddels in de kijker van buitenlandse clubs gespeeld. Voor hem lijkt een extra jaartje aan de zijde van Toby Alderweireld, die normaal gezien wél op post blijft, echter aangewezen. Overigens is Antwerp niet van plan om enkel te verkopen. Zo zal er uiteraard ook versterking. Daarbij wordt gemikt op jonge spelers met veel potentieel zoals Ayrton Costa en Couhaib Driouech. Jongens die op termijn opnieuw een aardige som kunnen opbrengen, maar eerst de club nog sportieve diensten kunnen bewijzen.

Indien Antwerp slecht één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

39
39
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

146
146
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

69
69
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

245
245
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

261
261
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

74
74
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

299
299
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

453
453
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

401
401
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

152
152
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

69
69
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

124
124
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

228
228
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

292
292
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

139
139
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

819
819
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

534
534
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

303
303

Meer sportnieuws