'Hayen schakelt razendsnel: vervanger Thiago staat al klaar'

4007
'Hayen schakelt razendsnel: vervanger Thiago staat al klaar'

Club Brugge staat komend weekend voor de levensbelangrijke verplaatsing naar RSC Anderlecht. Bij een nederlaag in het Lotto Park is de blauw-zwart titeldroom meteen voorbij. Verliezen is dus geen optie, maar de Bruggelingen zullen één van de steunpilaren moeten missen.

Zaterdag had Anderlecht al de koppositie in het klassement overgenomen. Club kreeg maandag echter de kans om weer over Paars-Wit te springen indien het thuis won van Union. Maar daar slaagden de Bruggelingen uiteindelijk niet in. Zo eindigde de topper na een spectaculaire tweede helft op 2-2.

Een resultaat waar men vooral bij RSCA blij was. De Brusselaars hebben nu immers de kans om volgende week kampioen te worden op eigen veld tegen Club Brugge. Voor Blauw-Zwart betekent een nederlaag in het Lotto Park sowieso het einde van de titelaspiraties en zelfs een gelijkspel lijkt onvoldoende.

LEES OOK: Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Seizoen Thiago voorbij

De Bruggelingen zullen dus op hun best moeten zijn tegen de grote rivaal. Maar interim-coach Nicky Hayen zal dan één van zijn belangrijkste spelers moeten missen. Zo viel Igor Thiago maandagavond geblesseerd uit en het verdict is behoorlijk zwaar voor de Braziliaanse spits.

Dinsdag maakten de Bruggelingen immers bekend dat Thiago een letsel aan de mediale band heeft opgelopen. Bijgevolg zal de aanvaller, die in de zomer naar het Engelse Brentford FC verhuist, dit seizoen niet meer in actie komen. Een flinke aderlating voor Blauw-Zwart.

Ander profiel als vervanger

Een gelijkaardige type als Thiago, die met zijn fysieke vermogen telkens weegt op de defensie van de tegenstander, heeft Club immers niet in de selectie. Volgens Het Laatste Nieuws bestaat er dan ook weinig twijfel over dat Hayen voor Ferran Jutgla als vervanger zal kiezen in de spits-positie. De Spanjaard speelde de voorbije weken vooral op de flank, maar is van nature wel een centrumaanvaller. En in afwezigheid van Thiago was hij tegen PAOK FC toch ook goed voor twee goals als spits. Al zal de ploeg zich toch wat moeten aanpassen naar zijn kwaliteiten en vooral gebreken ten opzichte van Thiago.

Jutgla als diepe spits moet voldoende zijn om kampioen te worden in de resterende matchen ...

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

2
2
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

108
108
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

4
4
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

15
15
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

138
138
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

88
88
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

111
111
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

203
203
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

104
104
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

41
41
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

336
336
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

452
452
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

119
119
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

380
380
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

539
539
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

408
408

Meer sportnieuws