Anderlecht of Club kampioen? "Zij hebben de beste kansen"

door
Anderlecht of Club kampioen?

Met nog slechts twee speeldagen op de teller is de titelstrijd in de Jupiler Pro League nog altijd niet in een beslissende plooi gevallen. Mathematisch gezien komen zelfs nog drie ploegen in aanmerking voor het kampioenschap. Al lijkt het vooral een duel tussen Club Brugge en RSC Anderlecht te gaan worden. 

Dit seizoen zag het er lange tijd naar uit dat Union SG het eindelijk zou halen na een geweldige campagne in de reguliere competitie. Maar na de puntenhalvering en een zwakke start van de Play-Offs, hebben de Unionisten hun lot niet meer in eigen handen. Ze hebben zelfs nood aan heus mirakel.

LEES OOK: Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Club Brugge favoriet

Door de achterstand van Union lijkt het dus een tweestrijd te gaan worden tussen Anderlecht en Club Brugge. Beide ploegen tellen evenveel punten, maar Paars-Wit is in het voordeel vanwege een betere eindnotering in de reguliere competitie. En dus moet Blauw-Zwart zondag gaan winnen in het Lotto Park om zijn lot weer in eigen handen te krijgen.

Desondanks is Club nog steeds de favoriet volgens columnist Hans Vandeweghe. "Zondag heeft Anderlecht dat thuisvoordeel en het heeft ook twee dagen langer kunnen recupereren dan Club, maar toch geef ik Brugge de beste kansen. Die ploeg zit nog steeds in goede papieren, heeft getoond dat het op verplaatsing stevig kan uithalen en Anderlecht kampt toch met wat blessures", klinkt het bij De Morgen.

Miljoenen op spel

Ondertussen raakte wel bekend dat Club het zonder Igor Thiago moet doen, wat toch ook een aderlating betekent. En uiteraard mag Anderlecht ook niet afgeschreven worden. Paars-Wit heeft zondag zelfs voldoende aan een gelijkspel om in pole-positie aan de slotspeeldag te beginnen. Logischerwijs wil het kampioen worden voor eigen volk, maar de druk is iets minder groot dan die op Club.

Al wijst Vandeweghe erop dat Paars-Wit niet enkel met sportieve motieven in het achterhoofd speelt. "Het wordt een heel belangrijke wedstrijd, omdat naast de titel ook het geld van de Champions League ervan afhangt. In dat opzicht is het voor Anderlecht zelfs nog belangrijker, die kunnen dat extra geld goed gebruiken."

Wie maakt volgens u het meeste kans op de titel?

Meest recent

Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

33
33
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

75
75
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

50
50
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

203
203
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

180
180
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

59
59
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

518
518
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

192
192
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

310
310
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

750
750
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

295
295
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

516
516
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

319
319
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

654
654
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

809
809
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

833
833
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

61
61
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1105
1105
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

853
853
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

429
429
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

502
502
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

758
758
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

397
397
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

382
382
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

601
601

Meer sportnieuws