Anderlecht of Club kampioen? "Zij hebben de beste kansen"

door
Anderlecht of Club kampioen?

Met nog slechts twee speeldagen op de teller is de titelstrijd in de Jupiler Pro League nog altijd niet in een beslissende plooi gevallen. Mathematisch gezien komen zelfs nog drie ploegen in aanmerking voor het kampioenschap. Al lijkt het vooral een duel tussen Club Brugge en RSC Anderlecht te gaan worden. 

Dit seizoen zag het er lange tijd naar uit dat Union SG het eindelijk zou halen na een geweldige campagne in de reguliere competitie. Maar na de puntenhalvering en een zwakke start van de Play-Offs, hebben de Unionisten hun lot niet meer in eigen handen. Ze hebben zelfs nood aan heus mirakel.

LEES OOK: 'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Club Brugge favoriet

Door de achterstand van Union lijkt het dus een tweestrijd te gaan worden tussen Anderlecht en Club Brugge. Beide ploegen tellen evenveel punten, maar Paars-Wit is in het voordeel vanwege een betere eindnotering in de reguliere competitie. En dus moet Blauw-Zwart zondag gaan winnen in het Lotto Park om zijn lot weer in eigen handen te krijgen.

Desondanks is Club nog steeds de favoriet volgens columnist Hans Vandeweghe. "Zondag heeft Anderlecht dat thuisvoordeel en het heeft ook twee dagen langer kunnen recupereren dan Club, maar toch geef ik Brugge de beste kansen. Die ploeg zit nog steeds in goede papieren, heeft getoond dat het op verplaatsing stevig kan uithalen en Anderlecht kampt toch met wat blessures", klinkt het bij De Morgen.

Miljoenen op spel

Ondertussen raakte wel bekend dat Club het zonder Igor Thiago moet doen, wat toch ook een aderlating betekent. En uiteraard mag Anderlecht ook niet afgeschreven worden. Paars-Wit heeft zondag zelfs voldoende aan een gelijkspel om in pole-positie aan de slotspeeldag te beginnen. Logischerwijs wil het kampioen worden voor eigen volk, maar de druk is iets minder groot dan die op Club.

Al wijst Vandeweghe erop dat Paars-Wit niet enkel met sportieve motieven in het achterhoofd speelt. "Het wordt een heel belangrijke wedstrijd, omdat naast de titel ook het geld van de Champions League ervan afhangt. In dat opzicht is het voor Anderlecht zelfs nog belangrijker, die kunnen dat extra geld goed gebruiken."

Wie maakt volgens u het meeste kans op de titel?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

12
12
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

29
29
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

21
21
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

41
41
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

44
44
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

106
106
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

78
78
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

66
66
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

83
83
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

46
46
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

228
228
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

264
264
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

123
123
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

75
75
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

42
42
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

299
299
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

83
83
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

121
121
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

342
342
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

201
201
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

113
113
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

443
443
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

190
190

Meer sportnieuws