Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

653
Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

Nog twee speeldagen te gaan en Champions' Play-Offs zitten erop. Nog steeds komen drie ploegen mathematisch in aanmerking voor de titel. Maar na de puntendeling tussen Club Brugge en Union SG, is het RSC Anderlecht dat over de beste papieren beschikt.

Paars-Wit moest afgelopen zaterdag nog heel wat bibbergeld betalen, maar haalde het uiteindelijk met 2-1 van KRC Genk. Hierdoor konden de Brusselaars voorlopig weer naar de leidersplaats klimmen. En dus was het uitkijken naar de uitslag van de clash van maandagavond tussen Club Brugge en Union.

Die partij draaide uiteindelijk uit op een thriller. De bezoekers kwamen op voorsprong, maar Andreas Skov Olsen boog de situatie in zijn eentje volledig om. Via Koki Machida kwam Union echter weer langszij. En in de slotfase volgde nog een kansensfestival aan beide zijden. Het bleef evenwel bij 2-2.

LEES OOK: Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Eerste kans voor RSCA

Door deze puntendeling behoudt Anderlecht dus zijn leidersplaats. Het telt nu evenveel punten als Club, maar is in het voordeel wegens een betere eindnotering in de reguliere competitie. Ook Union behoudt nog een waterkansje, maar volgt op alweer drie punten van het kopduo.

Bijgevolg kan Paars-Wit komend weekend op eigen veld kampioen worden tegen uitgerekend Blauw-Zwart. Al moet dan wel aan enkele voorwaarden voldaan worden. Sowieso moet RSCA zijn wedstrijd zelf zien te winnen, een gelijkspel is niet voldoende. Én moet men rekenen op puntenverlies van Union op Cercle Brugge.

Spektakel op slotspeeldag

Bij eender welk ander scenario, zal de beslissing pas op de slotspeeldag vallen. En dan kan het nog alle richtingen uit. Tussen de drie tritelpretendenten staat dan immers geen onderling duel meer op het programma. Union krijgt het bezoek van KRC Genk, terwijl Club Brugge zijn stadsgenoot ontvangt. Anderlecht tot slot, speelt dan wel op verplaatsing en gaat op bezoek bij Antwerp. Het zou dus wel eens een nieuwe rollercoaster kunnen worden op de slotspeeldag. 

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

6
6
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

41
41
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

26
26
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

336
336
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

106
106
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

35
35
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

121
121
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

40
40
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

148
148
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

216
216
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

415
415
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

233
233
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

241
241
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

61
61
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

301
301
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

150
150
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

45
45
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

49
49
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

119
119
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

109
109
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

63
63
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

42
42

Meer sportnieuws