Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

653 stemmen
Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

Nog twee speeldagen te gaan en Champions' Play-Offs zitten erop. Nog steeds komen drie ploegen mathematisch in aanmerking voor de titel. Maar na de puntendeling tussen Club Brugge en Union SG, is het RSC Anderlecht dat over de beste papieren beschikt.

Paars-Wit moest afgelopen zaterdag nog heel wat bibbergeld betalen, maar haalde het uiteindelijk met 2-1 van KRC Genk. Hierdoor konden de Brusselaars voorlopig weer naar de leidersplaats klimmen. En dus was het uitkijken naar de uitslag van de clash van maandagavond tussen Club Brugge en Union.

Die partij draaide uiteindelijk uit op een thriller. De bezoekers kwamen op voorsprong, maar Andreas Skov Olsen boog de situatie in zijn eentje volledig om. Via Koki Machida kwam Union echter weer langszij. En in de slotfase volgde nog een kansensfestival aan beide zijden. Het bleef evenwel bij 2-2.

LEES OOK: 'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Eerste kans voor RSCA

Door deze puntendeling behoudt Anderlecht dus zijn leidersplaats. Het telt nu evenveel punten als Club, maar is in het voordeel wegens een betere eindnotering in de reguliere competitie. Ook Union behoudt nog een waterkansje, maar volgt op alweer drie punten van het kopduo.

Bijgevolg kan Paars-Wit komend weekend op eigen veld kampioen worden tegen uitgerekend Blauw-Zwart. Al moet dan wel aan enkele voorwaarden voldaan worden. Sowieso moet RSCA zijn wedstrijd zelf zien te winnen, een gelijkspel is niet voldoende. Én moet men rekenen op puntenverlies van Union op Cercle Brugge.

Spektakel op slotspeeldag

Bij eender welk ander scenario, zal de beslissing pas op de slotspeeldag vallen. En dan kan het nog alle richtingen uit. Tussen de drie tritelpretendenten staat dan immers geen onderling duel meer op het programma. Union krijgt het bezoek van KRC Genk, terwijl Club Brugge zijn stadsgenoot ontvangt. Anderlecht tot slot, speelt dan wel op verplaatsing en gaat op bezoek bij Antwerp. Het zou dus wel eens een nieuwe rollercoaster kunnen worden op de slotspeeldag. 

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

86
86
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

23
23
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

78
78
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

73
73
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

109
109
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

140
140
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

162
162
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

765
765
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

517
517
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

690
690
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2181
2181
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws