Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

653 stemmen
Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

Nog twee speeldagen te gaan en Champions' Play-Offs zitten erop. Nog steeds komen drie ploegen mathematisch in aanmerking voor de titel. Maar na de puntendeling tussen Club Brugge en Union SG, is het RSC Anderlecht dat over de beste papieren beschikt.

Paars-Wit moest afgelopen zaterdag nog heel wat bibbergeld betalen, maar haalde het uiteindelijk met 2-1 van KRC Genk. Hierdoor konden de Brusselaars voorlopig weer naar de leidersplaats klimmen. En dus was het uitkijken naar de uitslag van de clash van maandagavond tussen Club Brugge en Union.

Die partij draaide uiteindelijk uit op een thriller. De bezoekers kwamen op voorsprong, maar Andreas Skov Olsen boog de situatie in zijn eentje volledig om. Via Koki Machida kwam Union echter weer langszij. En in de slotfase volgde nog een kansensfestival aan beide zijden. Het bleef evenwel bij 2-2.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Eerste kans voor RSCA

Door deze puntendeling behoudt Anderlecht dus zijn leidersplaats. Het telt nu evenveel punten als Club, maar is in het voordeel wegens een betere eindnotering in de reguliere competitie. Ook Union behoudt nog een waterkansje, maar volgt op alweer drie punten van het kopduo.

Bijgevolg kan Paars-Wit komend weekend op eigen veld kampioen worden tegen uitgerekend Blauw-Zwart. Al moet dan wel aan enkele voorwaarden voldaan worden. Sowieso moet RSCA zijn wedstrijd zelf zien te winnen, een gelijkspel is niet voldoende. Én moet men rekenen op puntenverlies van Union op Cercle Brugge.

Spektakel op slotspeeldag

Bij eender welk ander scenario, zal de beslissing pas op de slotspeeldag vallen. En dan kan het nog alle richtingen uit. Tussen de drie tritelpretendenten staat dan immers geen onderling duel meer op het programma. Union krijgt het bezoek van KRC Genk, terwijl Club Brugge zijn stadsgenoot ontvangt. Anderlecht tot slot, speelt dan wel op verplaatsing en gaat op bezoek bij Antwerp. Het zou dus wel eens een nieuwe rollercoaster kunnen worden op de slotspeeldag. 

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

15
15
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

48
48
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

88
88
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

61
61
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

90
90
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

371
371
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

211
211
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

124
124
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

759
759
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

578
578
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1017
1017
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws