Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

door
Anderlecht kampioen tegen Club? Titelscenario gekend

Nog twee speeldagen te gaan en Champions' Play-Offs zitten erop. Nog steeds komen drie ploegen mathematisch in aanmerking voor de titel. Maar na de puntendeling tussen Club Brugge en Union SG, is het RSC Anderlecht dat over de beste papieren beschikt.

Paars-Wit moest afgelopen zaterdag nog heel wat bibbergeld betalen, maar haalde het uiteindelijk met 2-1 van KRC Genk. Hierdoor konden de Brusselaars voorlopig weer naar de leidersplaats klimmen. En dus was het uitkijken naar de uitslag van de clash van maandagavond tussen Club Brugge en Union.

Die partij draaide uiteindelijk uit op een thriller. De bezoekers kwamen op voorsprong, maar Andreas Skov Olsen boog de situatie in zijn eentje volledig om. Via Koki Machida kwam Union echter weer langszij. En in de slotfase volgde nog een kansensfestival aan beide zijden. Het bleef evenwel bij 2-2.

LEES OOK: Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Eerste kans voor RSCA

Door deze puntendeling behoudt Anderlecht dus zijn leidersplaats. Het telt nu evenveel punten als Club, maar is in het voordeel wegens een betere eindnotering in de reguliere competitie. Ook Union behoudt nog een waterkansje, maar volgt op alweer drie punten van het kopduo.

Bijgevolg kan Paars-Wit komend weekend op eigen veld kampioen worden tegen uitgerekend Blauw-Zwart. Al moet dan wel aan enkele voorwaarden voldaan worden. Sowieso moet RSCA zijn wedstrijd zelf zien te winnen, een gelijkspel is niet voldoende. Én moet men rekenen op puntenverlies van Union op Cercle Brugge.

Spektakel op slotspeeldag

Bij eender welk ander scenario, zal de beslissing pas op de slotspeeldag vallen. En dan kan het nog alle richtingen uit. Tussen de drie tritelpretendenten staat dan immers geen onderling duel meer op het programma. Union krijgt het bezoek van KRC Genk, terwijl Club Brugge zijn stadsgenoot ontvangt. Anderlecht tot slot, speelt dan wel op verplaatsing en gaat op bezoek bij Antwerp. Het zou dus wel eens een nieuwe rollercoaster kunnen worden op de slotspeeldag. 

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

42
42
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

7
7
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

32
32
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

24
24
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

77
77
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

52
52
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

48
48
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

25
25
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

138
138
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

72
72
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

156
156
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

126
126
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

127
127
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

247
247
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

311
311
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

128
128
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

426
426
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

307
307
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

158
158
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

263
263
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

464
464

Meer sportnieuws