Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

688
Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

Na een geweldige kraker hebben Club Brugge en Union de punten onder mekaar verdeeld op Jan Breydel. In een ware rollercoaster leek Blauw-Zwart de koppositie te pakken maar vooral het team van Blessin zal stevig balen na een waar slotoffensief. Anderlecht is de grote winnaar van deze speeldag.

Na de zege van Anderlecht in het afgelopen weekend was dit een echte do or die match voor zowel Club Brugge als Union. De Brusselse club pakte vorige week knap de beker en kon relaxed toeleven naar de clash op Jan Breydel, anders was het gesteld met de manschappen van Nicky Hayen, zij zagen een mooi Europees parcours stranden tegen Fiorentina en slikten na lange tijd nog eens een ontgoocheling. 

Bij de thuisploeg kreeg Odoi een plek in de basis, Vetlesen zat op de bank naast onder meer Skov Olsen. Bij de Unionisten was Teklab deze keer basispion, Lapoussin begon als invaller.

LEES OOK: Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

Passionele strijd met veel storende fouten

Het begin van de wedstrijd was volledig voor een stevig pressend Union. Na vijf minuten spelen knalde Amoura met een spectaculaire omhaal ruim over de kooi van Mignolet, een paar minuten later krulde de Algerijn ook een eind naast de verste paal.

Club nam nadien gezwind over en kreeg via Thiago ook een dikke kans, de Braziliaan werkte zich voorbij Machida maar kon vervolgens zijn voet onvoldoende achter de bal zetten. Pas op het halfuur moest een doelman echt ingrijpen, na een stevige trap van Puertas ging Mignolet goed plat.

In het slotkwartier was er enorm veel strijd maar ook geweldig veel kleine en storende fouten (eigenlijk de gehele eerste helft), dat kwam het spelniveau allesbehalve ten goede. In het absolute slot mikte Vanaken nog een goede kopkans nipt naast en ook Onyedika kon zijn schot niet kadreren. Halfweg was het vooral Anderlecht dat met een brede glimlach in de zetel zat.

Parel Teklab gevolgd door Danish Dynamite

Beide ploegen moesten na rust uit een ander vaatje tappen en deden dat ook meteen. Eerst trof Puertas vanuit een scherpe hoek het zijnet, aan de overzijde kopte invaller Skov Olsen (na buitenspel Vanaken) tegen de paal. Het waren de bezoekers die kort nadien de voorsprong namen na een heus pareltje. Vanop links haalde Teklab uit en de bal verdween heerlijk in de winkelhaak: 0-1 voor Union. Plots moest vooral Club vol aan de bak of zijn titeldroom dreigde uiteen te spatten.

Maar nog voor het uur reageerde Blauw-Zwart vlijmscherp: centraal loodste Jutgla ploegmaat Skov Olsen door de buitenspelval en die liet Moris kansloos: 1-1. De thuisploeg incasseerde kort nadien wel een stevige uppercut toen Thiago uitviel met een ogenschijnlijk zware knieblessure. Club bleef wel de gevaarlijkste ploeg en halfweg de tweede periode mikte Skov Olsen een unieke kans nog op de paal. Blauw-Zwart bleef nu druk zetten en op twintig minuten van het einde leek andermaal Skov Olsen definitief een einde te maken aan de titelaspiraties van Blessin en co door de bal na een warrige fase binnen te schuiven: 2-1.

Bekerheld zet comeback in

En toch kwam er nog een stevige reactie van de bezoekers: meteen nadien mikte Nilsson met een gekruist schot op de paal en ook in de rebound kwamen de bezoekers niet aan de gelijkmaker. In het slot bleef Union druk zetten en dat werd na een hoekschop beloond met de 2-2, Machida was andermaal de held met een fraaie kopbal. Plots waren de bezoekers heer en meester en goed twee minuten later vergat Amoura oog in oog met Mignolet om de winning-goal te maken. In een knotsgek slot liet Union meermaals de overwinning liggen (en miste ook Skov Olsen nog een unieke kans) en zo bleef het bij een gelijkspel. Dat is vooral een groot cadeau voor de buren uit Anderlecht.

Scoreverloop:

0-1 (48') Teklab, 1-1 (57') Skov Olsen, 2-1 (72') Skov Olsen, 2-2 (84') Machida

Wie gaat het halen denkt u?

Meest recent

Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

2
2
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

8
8
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

2
2
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

15
15
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

146
146
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

7
7
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

144
144
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

80
80
'Extreme make-over RSCA: race tegen de klok voor Sibierski'

Ondanks het tot dusver geslaagde parcours in Europa, heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart ...

408
408
'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, dat op het punt staat om stevig te cashen op Lucca Brughmans. ...

149
149
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

152
152
Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden zondag toch twee rode kaarten uitgedeeld. Erik ...

589
589
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Ondanks de vele investeringen tot dusver blijkt het huiswerk van RSC Anderlecht niet afgerond. Om de ...

686
686
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

20
20
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

173
173
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

75
75
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

402
402
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

324
324
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

50
50
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

302
302
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

396
396
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

444
444
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

237
237
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

76
76
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

203
203

Meer sportnieuws