Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

688
Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

Na een geweldige kraker hebben Club Brugge en Union de punten onder mekaar verdeeld op Jan Breydel. In een ware rollercoaster leek Blauw-Zwart de koppositie te pakken maar vooral het team van Blessin zal stevig balen na een waar slotoffensief. Anderlecht is de grote winnaar van deze speeldag.

Na de zege van Anderlecht in het afgelopen weekend was dit een echte do or die match voor zowel Club Brugge als Union. De Brusselse club pakte vorige week knap de beker en kon relaxed toeleven naar de clash op Jan Breydel, anders was het gesteld met de manschappen van Nicky Hayen, zij zagen een mooi Europees parcours stranden tegen Fiorentina en slikten na lange tijd nog eens een ontgoocheling. 

Bij de thuisploeg kreeg Odoi een plek in de basis, Vetlesen zat op de bank naast onder meer Skov Olsen. Bij de Unionisten was Teklab deze keer basispion, Lapoussin begon als invaller.

LEES OOK: Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

Passionele strijd met veel storende fouten

Het begin van de wedstrijd was volledig voor een stevig pressend Union. Na vijf minuten spelen knalde Amoura met een spectaculaire omhaal ruim over de kooi van Mignolet, een paar minuten later krulde de Algerijn ook een eind naast de verste paal.

Club nam nadien gezwind over en kreeg via Thiago ook een dikke kans, de Braziliaan werkte zich voorbij Machida maar kon vervolgens zijn voet onvoldoende achter de bal zetten. Pas op het halfuur moest een doelman echt ingrijpen, na een stevige trap van Puertas ging Mignolet goed plat.

In het slotkwartier was er enorm veel strijd maar ook geweldig veel kleine en storende fouten (eigenlijk de gehele eerste helft), dat kwam het spelniveau allesbehalve ten goede. In het absolute slot mikte Vanaken nog een goede kopkans nipt naast en ook Onyedika kon zijn schot niet kadreren. Halfweg was het vooral Anderlecht dat met een brede glimlach in de zetel zat.

Parel Teklab gevolgd door Danish Dynamite

Beide ploegen moesten na rust uit een ander vaatje tappen en deden dat ook meteen. Eerst trof Puertas vanuit een scherpe hoek het zijnet, aan de overzijde kopte invaller Skov Olsen (na buitenspel Vanaken) tegen de paal. Het waren de bezoekers die kort nadien de voorsprong namen na een heus pareltje. Vanop links haalde Teklab uit en de bal verdween heerlijk in de winkelhaak: 0-1 voor Union. Plots moest vooral Club vol aan de bak of zijn titeldroom dreigde uiteen te spatten.

Maar nog voor het uur reageerde Blauw-Zwart vlijmscherp: centraal loodste Jutgla ploegmaat Skov Olsen door de buitenspelval en die liet Moris kansloos: 1-1. De thuisploeg incasseerde kort nadien wel een stevige uppercut toen Thiago uitviel met een ogenschijnlijk zware knieblessure. Club bleef wel de gevaarlijkste ploeg en halfweg de tweede periode mikte Skov Olsen een unieke kans nog op de paal. Blauw-Zwart bleef nu druk zetten en op twintig minuten van het einde leek andermaal Skov Olsen definitief een einde te maken aan de titelaspiraties van Blessin en co door de bal na een warrige fase binnen te schuiven: 2-1.

Bekerheld zet comeback in

En toch kwam er nog een stevige reactie van de bezoekers: meteen nadien mikte Nilsson met een gekruist schot op de paal en ook in de rebound kwamen de bezoekers niet aan de gelijkmaker. In het slot bleef Union druk zetten en dat werd na een hoekschop beloond met de 2-2, Machida was andermaal de held met een fraaie kopbal. Plots waren de bezoekers heer en meester en goed twee minuten later vergat Amoura oog in oog met Mignolet om de winning-goal te maken. In een knotsgek slot liet Union meermaals de overwinning liggen (en miste ook Skov Olsen nog een unieke kans) en zo bleef het bij een gelijkspel. Dat is vooral een groot cadeau voor de buren uit Anderlecht.

Scoreverloop:

0-1 (48') Teklab, 1-1 (57') Skov Olsen, 2-1 (72') Skov Olsen, 2-2 (84') Machida

Wie gaat het halen denkt u?

Meest recent

'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op komst'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

112
112
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

127
127
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

212
212
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

348
348
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

255
255
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

414
414
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

100
100
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

615
615
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

102
102
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

658
658
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

775
775
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1046
1046
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

616
616
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

359
359
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

293
293
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

825
825
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

771
771
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

316
316
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

85
85
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

393
393
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

308
308
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

72
72
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

265
265
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

249
249

Meer sportnieuws