Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

688
Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

Na een geweldige kraker hebben Club Brugge en Union de punten onder mekaar verdeeld op Jan Breydel. In een ware rollercoaster leek Blauw-Zwart de koppositie te pakken maar vooral het team van Blessin zal stevig balen na een waar slotoffensief. Anderlecht is de grote winnaar van deze speeldag.

Na de zege van Anderlecht in het afgelopen weekend was dit een echte do or die match voor zowel Club Brugge als Union. De Brusselse club pakte vorige week knap de beker en kon relaxed toeleven naar de clash op Jan Breydel, anders was het gesteld met de manschappen van Nicky Hayen, zij zagen een mooi Europees parcours stranden tegen Fiorentina en slikten na lange tijd nog eens een ontgoocheling. 

Bij de thuisploeg kreeg Odoi een plek in de basis, Vetlesen zat op de bank naast onder meer Skov Olsen. Bij de Unionisten was Teklab deze keer basispion, Lapoussin begon als invaller.

LEES OOK: Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

Passionele strijd met veel storende fouten

Het begin van de wedstrijd was volledig voor een stevig pressend Union. Na vijf minuten spelen knalde Amoura met een spectaculaire omhaal ruim over de kooi van Mignolet, een paar minuten later krulde de Algerijn ook een eind naast de verste paal.

Club nam nadien gezwind over en kreeg via Thiago ook een dikke kans, de Braziliaan werkte zich voorbij Machida maar kon vervolgens zijn voet onvoldoende achter de bal zetten. Pas op het halfuur moest een doelman echt ingrijpen, na een stevige trap van Puertas ging Mignolet goed plat.

In het slotkwartier was er enorm veel strijd maar ook geweldig veel kleine en storende fouten (eigenlijk de gehele eerste helft), dat kwam het spelniveau allesbehalve ten goede. In het absolute slot mikte Vanaken nog een goede kopkans nipt naast en ook Onyedika kon zijn schot niet kadreren. Halfweg was het vooral Anderlecht dat met een brede glimlach in de zetel zat.

Parel Teklab gevolgd door Danish Dynamite

Beide ploegen moesten na rust uit een ander vaatje tappen en deden dat ook meteen. Eerst trof Puertas vanuit een scherpe hoek het zijnet, aan de overzijde kopte invaller Skov Olsen (na buitenspel Vanaken) tegen de paal. Het waren de bezoekers die kort nadien de voorsprong namen na een heus pareltje. Vanop links haalde Teklab uit en de bal verdween heerlijk in de winkelhaak: 0-1 voor Union. Plots moest vooral Club vol aan de bak of zijn titeldroom dreigde uiteen te spatten.

Maar nog voor het uur reageerde Blauw-Zwart vlijmscherp: centraal loodste Jutgla ploegmaat Skov Olsen door de buitenspelval en die liet Moris kansloos: 1-1. De thuisploeg incasseerde kort nadien wel een stevige uppercut toen Thiago uitviel met een ogenschijnlijk zware knieblessure. Club bleef wel de gevaarlijkste ploeg en halfweg de tweede periode mikte Skov Olsen een unieke kans nog op de paal. Blauw-Zwart bleef nu druk zetten en op twintig minuten van het einde leek andermaal Skov Olsen definitief een einde te maken aan de titelaspiraties van Blessin en co door de bal na een warrige fase binnen te schuiven: 2-1.

Bekerheld zet comeback in

En toch kwam er nog een stevige reactie van de bezoekers: meteen nadien mikte Nilsson met een gekruist schot op de paal en ook in de rebound kwamen de bezoekers niet aan de gelijkmaker. In het slot bleef Union druk zetten en dat werd na een hoekschop beloond met de 2-2, Machida was andermaal de held met een fraaie kopbal. Plots waren de bezoekers heer en meester en goed twee minuten later vergat Amoura oog in oog met Mignolet om de winning-goal te maken. In een knotsgek slot liet Union meermaals de overwinning liggen (en miste ook Skov Olsen nog een unieke kans) en zo bleef het bij een gelijkspel. Dat is vooral een groot cadeau voor de buren uit Anderlecht.

Scoreverloop:

0-1 (48') Teklab, 1-1 (57') Skov Olsen, 2-1 (72') Skov Olsen, 2-2 (84') Machida

Wie gaat het halen denkt u?

Meest recent

Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

11
11
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

360
360
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

248
248
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

510
510
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

655
655
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

123
123
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

52
52
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

245
245
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

128
128
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

357
357
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

472
472
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

699
699
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

171
171
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

80
80
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

510
510
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

561
561
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

302
302
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

106
106
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

56
56
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

236
236
Albert tipt Belgische topclubs: "Eén van de besten in de JPL"

Philippe Albert analyseert voor La Capitale de matchen in de Jupiler Pro League. De voormalige ...

167
167
Anderlecht sluit opmerkelijke deal omtrent Hatenboer

Cedric Hatenboer trok voor 1 miljoen euro van Anderlecht naar Sparta Rotterdam. Dat is voor RSCA een ...

443
443
'Transferdomino: Anderlecht-deal heeft gevolgen voor Genk'

Het is voor KRC Genk al een zeer drukke week geweest wat betreft transfers. Het haalde met Benjamin ...

329
329
Patro en Westerlo laten aanvallers nog vertrekken

Met nog iets meer dan een dag voor de boeg in de zomermercato leggen de Belgische clubs de laatste ...

22
22
Anderlecht zet volgende vinkje: middenvelder strijkt neer

Anderlecht is in het absolute slot van de mercato nog druk in de weer. Het wil nog af van enkele ...

512
512

Meer sportnieuws