Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

688 stemmen
Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

Na een geweldige kraker hebben Club Brugge en Union de punten onder mekaar verdeeld op Jan Breydel. In een ware rollercoaster leek Blauw-Zwart de koppositie te pakken maar vooral het team van Blessin zal stevig balen na een waar slotoffensief. Anderlecht is de grote winnaar van deze speeldag.

Na de zege van Anderlecht in het afgelopen weekend was dit een echte do or die match voor zowel Club Brugge als Union. De Brusselse club pakte vorige week knap de beker en kon relaxed toeleven naar de clash op Jan Breydel, anders was het gesteld met de manschappen van Nicky Hayen, zij zagen een mooi Europees parcours stranden tegen Fiorentina en slikten na lange tijd nog eens een ontgoocheling. 

Bij de thuisploeg kreeg Odoi een plek in de basis, Vetlesen zat op de bank naast onder meer Skov Olsen. Bij de Unionisten was Teklab deze keer basispion, Lapoussin begon als invaller.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

Passionele strijd met veel storende fouten

Het begin van de wedstrijd was volledig voor een stevig pressend Union. Na vijf minuten spelen knalde Amoura met een spectaculaire omhaal ruim over de kooi van Mignolet, een paar minuten later krulde de Algerijn ook een eind naast de verste paal.

Club nam nadien gezwind over en kreeg via Thiago ook een dikke kans, de Braziliaan werkte zich voorbij Machida maar kon vervolgens zijn voet onvoldoende achter de bal zetten. Pas op het halfuur moest een doelman echt ingrijpen, na een stevige trap van Puertas ging Mignolet goed plat.

In het slotkwartier was er enorm veel strijd maar ook geweldig veel kleine en storende fouten (eigenlijk de gehele eerste helft), dat kwam het spelniveau allesbehalve ten goede. In het absolute slot mikte Vanaken nog een goede kopkans nipt naast en ook Onyedika kon zijn schot niet kadreren. Halfweg was het vooral Anderlecht dat met een brede glimlach in de zetel zat.

Parel Teklab gevolgd door Danish Dynamite

Beide ploegen moesten na rust uit een ander vaatje tappen en deden dat ook meteen. Eerst trof Puertas vanuit een scherpe hoek het zijnet, aan de overzijde kopte invaller Skov Olsen (na buitenspel Vanaken) tegen de paal. Het waren de bezoekers die kort nadien de voorsprong namen na een heus pareltje. Vanop links haalde Teklab uit en de bal verdween heerlijk in de winkelhaak: 0-1 voor Union. Plots moest vooral Club vol aan de bak of zijn titeldroom dreigde uiteen te spatten.

Maar nog voor het uur reageerde Blauw-Zwart vlijmscherp: centraal loodste Jutgla ploegmaat Skov Olsen door de buitenspelval en die liet Moris kansloos: 1-1. De thuisploeg incasseerde kort nadien wel een stevige uppercut toen Thiago uitviel met een ogenschijnlijk zware knieblessure. Club bleef wel de gevaarlijkste ploeg en halfweg de tweede periode mikte Skov Olsen een unieke kans nog op de paal. Blauw-Zwart bleef nu druk zetten en op twintig minuten van het einde leek andermaal Skov Olsen definitief een einde te maken aan de titelaspiraties van Blessin en co door de bal na een warrige fase binnen te schuiven: 2-1.

Bekerheld zet comeback in

En toch kwam er nog een stevige reactie van de bezoekers: meteen nadien mikte Nilsson met een gekruist schot op de paal en ook in de rebound kwamen de bezoekers niet aan de gelijkmaker. In het slot bleef Union druk zetten en dat werd na een hoekschop beloond met de 2-2, Machida was andermaal de held met een fraaie kopbal. Plots waren de bezoekers heer en meester en goed twee minuten later vergat Amoura oog in oog met Mignolet om de winning-goal te maken. In een knotsgek slot liet Union meermaals de overwinning liggen (en miste ook Skov Olsen nog een unieke kans) en zo bleef het bij een gelijkspel. Dat is vooral een groot cadeau voor de buren uit Anderlecht.

Scoreverloop:

0-1 (48') Teklab, 1-1 (57') Skov Olsen, 2-1 (72') Skov Olsen, 2-2 (84') Machida

Wie gaat het halen denkt u?

Meest recent

Garcia krijgt gouden raad voor clash tegen Spanje

De Rode Duivels wisten zich overtuigend te plaatsen voor de kwartfinale. In de 1/8e finales werd de ...

59
59
‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst

Erling Haaland is een fenomeen en dat toont hij ook op het WK. De aanvaller zit al aan zeven ...

99
99
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

45
45
Jonathan Legear binnenkort hoofdtrainer in België?

Jonathan Legear tekende een contract bij Standard Luik en gaat als assistent van Vincent ...

34
34
Vandenbempt gelooft ogen niet: "Veel vragen Garcia"

Bondscoach Rudi Garcia deinst er niet voor terug om tegen schenen te stampen. Tegen Senegal zette de ...

160
160
Antwerp twijfelt niet en slaat meteen toe na wereldgoal

Royal Antwerp FC focuste zich de afgelopen jaren meer en meer op de eigen jeugd. Dat deed The Great ...

83
83
‘Monstertransfer: Karetsas plots aangeboden bij grootmacht’

Konstantinos Karetsas maakt al enkele seizoenen furore op de Belgische velden. Het Griekse toptalent ...

150
150
‘KRC Genk schrikt: bliksemvertrek Nicky Hayen lonkt’

Nicky Hayen kende een sterke periode bij Club Brugge, maar werd uiteindelijk toch ontslagen na een ...

421
421
Rudi Garcia is genadeloos: wat met De Bruyne op WK?

Bondscoach Rudi Garcia is er niet vies van om harde keuzes te maken. Tegen de Verenigde Staten zette ...

614
614
TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

285
285
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

85
85
Plots geloof bij Rode Duivels: duidelijke link met 1986

De Rode Duivels begonnen aarzelend aan het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Het ...

181
181
Raskin doet erg emotionele Onana-onthulling

De Rode Duivels wonnen in de 1/8e overtuigend van de Verenigde Staten. België won met 1-4 en ...

366
366
Één Rode Duivel verbaast vriend en vijand: “Dit is zijn WK”

De Rode Duivels wonnen met 1-4 van de Verenigde Staten en zitten in de kwartfinale van het WK 2026. ...

441
441
SK Beveren meldt groot transfernieuws: “Belangrijke schakel”

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen ...

94
94
Rode Duivels maken Trump belachelijk, Witsel reageert

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale na een topprestatie in de 1/8e finales. Gastland Verenigde ...

366
366
Grote vrees voor Onana: loodzwaar verdict dreigt

Amadou Onana mocht in de basis beginnen tegen de Verenigde Staten en de middenvelder kende een ...

261
261
"This guy" - Henry en Zlatan zetten twee Duivels op voetstuk

Na vier matige wedstrijden hebben de Rode Duivels eindelijk indruk gemaakt op het ...

1432
1432
Vanaken boven De Bruyne: Garcia komt met verklaring

De Rode Duivels hebben zich met een overtuigende zege tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

1325
1325
Pochettino bejubelt Belgen; knap gebaar van Balogun

Voor de Verenigde Staten zit het WK in eigen land erop. In de 1/8ste finales moesten de Amerikanen ...

544
544
Vanaken terug titularis? Krantencommentaren kristalhelder

Hans Vanaken verloor voor de 1/8ste finales van het WK zijn basisplek bij de Rode Duivels. Maar door ...

868
868
Martinez neemt meteen ontslag: pijnlijke details lekken uit

Voor Portugal, één van de schaduwfavorieten voor de eindzege, zit het WK 2026 er ...

649
649
Ideaal aftrapuur, nieuwe locatie: alles over België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

445
445
Grote zorgen om Onana; collega-Duivels tonen klasse

De Rode Duivels zullen hun 1/8ste finale van het WK 2026 tegen de Verenigde Staten niet snel ...

105
105
KBVB zit plots met Garcia-bom na stunt Rode Duivels

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK en Rudi Garcia heeft zijn minimumdoel gehaald. ...

682
682

Meer sportnieuws