Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

688
Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

Na een geweldige kraker hebben Club Brugge en Union de punten onder mekaar verdeeld op Jan Breydel. In een ware rollercoaster leek Blauw-Zwart de koppositie te pakken maar vooral het team van Blessin zal stevig balen na een waar slotoffensief. Anderlecht is de grote winnaar van deze speeldag.

Na de zege van Anderlecht in het afgelopen weekend was dit een echte do or die match voor zowel Club Brugge als Union. De Brusselse club pakte vorige week knap de beker en kon relaxed toeleven naar de clash op Jan Breydel, anders was het gesteld met de manschappen van Nicky Hayen, zij zagen een mooi Europees parcours stranden tegen Fiorentina en slikten na lange tijd nog eens een ontgoocheling. 

Bij de thuisploeg kreeg Odoi een plek in de basis, Vetlesen zat op de bank naast onder meer Skov Olsen. Bij de Unionisten was Teklab deze keer basispion, Lapoussin begon als invaller.

LEES OOK: Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Passionele strijd met veel storende fouten

Het begin van de wedstrijd was volledig voor een stevig pressend Union. Na vijf minuten spelen knalde Amoura met een spectaculaire omhaal ruim over de kooi van Mignolet, een paar minuten later krulde de Algerijn ook een eind naast de verste paal.

Club nam nadien gezwind over en kreeg via Thiago ook een dikke kans, de Braziliaan werkte zich voorbij Machida maar kon vervolgens zijn voet onvoldoende achter de bal zetten. Pas op het halfuur moest een doelman echt ingrijpen, na een stevige trap van Puertas ging Mignolet goed plat.

In het slotkwartier was er enorm veel strijd maar ook geweldig veel kleine en storende fouten (eigenlijk de gehele eerste helft), dat kwam het spelniveau allesbehalve ten goede. In het absolute slot mikte Vanaken nog een goede kopkans nipt naast en ook Onyedika kon zijn schot niet kadreren. Halfweg was het vooral Anderlecht dat met een brede glimlach in de zetel zat.

Parel Teklab gevolgd door Danish Dynamite

Beide ploegen moesten na rust uit een ander vaatje tappen en deden dat ook meteen. Eerst trof Puertas vanuit een scherpe hoek het zijnet, aan de overzijde kopte invaller Skov Olsen (na buitenspel Vanaken) tegen de paal. Het waren de bezoekers die kort nadien de voorsprong namen na een heus pareltje. Vanop links haalde Teklab uit en de bal verdween heerlijk in de winkelhaak: 0-1 voor Union. Plots moest vooral Club vol aan de bak of zijn titeldroom dreigde uiteen te spatten.

Maar nog voor het uur reageerde Blauw-Zwart vlijmscherp: centraal loodste Jutgla ploegmaat Skov Olsen door de buitenspelval en die liet Moris kansloos: 1-1. De thuisploeg incasseerde kort nadien wel een stevige uppercut toen Thiago uitviel met een ogenschijnlijk zware knieblessure. Club bleef wel de gevaarlijkste ploeg en halfweg de tweede periode mikte Skov Olsen een unieke kans nog op de paal. Blauw-Zwart bleef nu druk zetten en op twintig minuten van het einde leek andermaal Skov Olsen definitief een einde te maken aan de titelaspiraties van Blessin en co door de bal na een warrige fase binnen te schuiven: 2-1.

Bekerheld zet comeback in

En toch kwam er nog een stevige reactie van de bezoekers: meteen nadien mikte Nilsson met een gekruist schot op de paal en ook in de rebound kwamen de bezoekers niet aan de gelijkmaker. In het slot bleef Union druk zetten en dat werd na een hoekschop beloond met de 2-2, Machida was andermaal de held met een fraaie kopbal. Plots waren de bezoekers heer en meester en goed twee minuten later vergat Amoura oog in oog met Mignolet om de winning-goal te maken. In een knotsgek slot liet Union meermaals de overwinning liggen (en miste ook Skov Olsen nog een unieke kans) en zo bleef het bij een gelijkspel. Dat is vooral een groot cadeau voor de buren uit Anderlecht.

Scoreverloop:

0-1 (48') Teklab, 1-1 (57') Skov Olsen, 2-1 (72') Skov Olsen, 2-2 (84') Machida

Wie gaat het halen denkt u?

Meest recent

Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

2
2
Croonen over knappe cijfers KRC Genk: "Zijn we trots op"

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

17
17
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

85
85
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

152
152
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

19
19
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

45
45
Hoe dé WK-kritiek op Garcia plots verstomt onder Van Bommel

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

107
107
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

82
82
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

51
51
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

52
52
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

42
42
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

235
235
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

159
159
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

280
280
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

39
39
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

63
63
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

360
360
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

100
100
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

273
273
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

34
34
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

51
51
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

106
106
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

83
83
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

372
372
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

32
32

Meer sportnieuws