Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

688
Club Brugge en Union balen na knotsgekke rollercoaster

Na een geweldige kraker hebben Club Brugge en Union de punten onder mekaar verdeeld op Jan Breydel. In een ware rollercoaster leek Blauw-Zwart de koppositie te pakken maar vooral het team van Blessin zal stevig balen na een waar slotoffensief. Anderlecht is de grote winnaar van deze speeldag.

Na de zege van Anderlecht in het afgelopen weekend was dit een echte do or die match voor zowel Club Brugge als Union. De Brusselse club pakte vorige week knap de beker en kon relaxed toeleven naar de clash op Jan Breydel, anders was het gesteld met de manschappen van Nicky Hayen, zij zagen een mooi Europees parcours stranden tegen Fiorentina en slikten na lange tijd nog eens een ontgoocheling. 

Bij de thuisploeg kreeg Odoi een plek in de basis, Vetlesen zat op de bank naast onder meer Skov Olsen. Bij de Unionisten was Teklab deze keer basispion, Lapoussin begon als invaller.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Passionele strijd met veel storende fouten

Het begin van de wedstrijd was volledig voor een stevig pressend Union. Na vijf minuten spelen knalde Amoura met een spectaculaire omhaal ruim over de kooi van Mignolet, een paar minuten later krulde de Algerijn ook een eind naast de verste paal.

Club nam nadien gezwind over en kreeg via Thiago ook een dikke kans, de Braziliaan werkte zich voorbij Machida maar kon vervolgens zijn voet onvoldoende achter de bal zetten. Pas op het halfuur moest een doelman echt ingrijpen, na een stevige trap van Puertas ging Mignolet goed plat.

In het slotkwartier was er enorm veel strijd maar ook geweldig veel kleine en storende fouten (eigenlijk de gehele eerste helft), dat kwam het spelniveau allesbehalve ten goede. In het absolute slot mikte Vanaken nog een goede kopkans nipt naast en ook Onyedika kon zijn schot niet kadreren. Halfweg was het vooral Anderlecht dat met een brede glimlach in de zetel zat.

Parel Teklab gevolgd door Danish Dynamite

Beide ploegen moesten na rust uit een ander vaatje tappen en deden dat ook meteen. Eerst trof Puertas vanuit een scherpe hoek het zijnet, aan de overzijde kopte invaller Skov Olsen (na buitenspel Vanaken) tegen de paal. Het waren de bezoekers die kort nadien de voorsprong namen na een heus pareltje. Vanop links haalde Teklab uit en de bal verdween heerlijk in de winkelhaak: 0-1 voor Union. Plots moest vooral Club vol aan de bak of zijn titeldroom dreigde uiteen te spatten.

Maar nog voor het uur reageerde Blauw-Zwart vlijmscherp: centraal loodste Jutgla ploegmaat Skov Olsen door de buitenspelval en die liet Moris kansloos: 1-1. De thuisploeg incasseerde kort nadien wel een stevige uppercut toen Thiago uitviel met een ogenschijnlijk zware knieblessure. Club bleef wel de gevaarlijkste ploeg en halfweg de tweede periode mikte Skov Olsen een unieke kans nog op de paal. Blauw-Zwart bleef nu druk zetten en op twintig minuten van het einde leek andermaal Skov Olsen definitief een einde te maken aan de titelaspiraties van Blessin en co door de bal na een warrige fase binnen te schuiven: 2-1.

Bekerheld zet comeback in

En toch kwam er nog een stevige reactie van de bezoekers: meteen nadien mikte Nilsson met een gekruist schot op de paal en ook in de rebound kwamen de bezoekers niet aan de gelijkmaker. In het slot bleef Union druk zetten en dat werd na een hoekschop beloond met de 2-2, Machida was andermaal de held met een fraaie kopbal. Plots waren de bezoekers heer en meester en goed twee minuten later vergat Amoura oog in oog met Mignolet om de winning-goal te maken. In een knotsgek slot liet Union meermaals de overwinning liggen (en miste ook Skov Olsen nog een unieke kans) en zo bleef het bij een gelijkspel. Dat is vooral een groot cadeau voor de buren uit Anderlecht.

Scoreverloop:

0-1 (48') Teklab, 1-1 (57') Skov Olsen, 2-1 (72') Skov Olsen, 2-2 (84') Machida

Wie gaat het halen denkt u?

Meest recent

Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

3
3
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

1
1
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

42
42
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

22
22
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

30
30
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

298
298
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

112
112
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

56
56
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

23
23
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

32
32
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

54
54
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

45
45
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

65
65
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

65
65
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

122
122
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

330
330
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

363
363
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

133
133
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

127
127
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

83
83
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

434
434
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

177
177
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

178
178
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

202
202

Meer sportnieuws