Nieuwe elementen in Genk-soap: "Ongepast van Vrancken"

door
Nieuwe elementen in Genk-soap:

KRC Genk strijdt nog volop voor een Europees ticket en vertolkt een belangrijke rol in het titeldebat, maar zal de rest van het seizoen moeten afwerken zonder zijn hoofdtrainer. Zo werd Wouter Vrancken vorige week per direct aan de kant geschoven. Inmiddels raakten meer details bekend over de breuk.

Vrancken werd in zomer van 2022 aangesteld als T1 in de Cegeka Arena en die zet pakte meteen goed uit. Uiteindelijk zou hij zijn ploeg tot op enkele minuten van de landstitel leiden. Na enkele maanden werd de trainer dan ook al beloond met een vernieuwd contract. Maar in de huidige jaargang vielen de resultaten dik tegen, wat zorgde voor onderlinge fricties tussen de trainer en het bestuur.

Vervolgens raakte ook nog eens bekend dat Vrancken in beeld was bij AA Gent. En dus besloot de clubleiding om in te grijpen. Na enkele gesprekken tussen beide kampen, werd besloten om de samenwerking meteen stop te zetten. Iets wat Racing de nodige kritiek opleverde. "Ik vind het onbegrijpelijk dat Genk één van de meest gegeerde trainers van België heeft weggejaagd", klonk het bijvoorbeeld bij analist Jacky Mathijssen.

LEES OOK: Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Vrancken wou zélf weg

Maar inmiddels zijn nieuwe elementen opgedoken, die de soap ietwat in een ander daglicht plaatsen. Zo bleek dat Vrancken eerst zélf aangaf dat hij zijn zinnen had gezet op een andere uitdaging. "Reeds voor de dubbele confrontatie met Club Brugge liet de entourage van Wouter Vrancken weten dat hij voorkeur geeft aan een nieuwe uitdaging", liet Genk bijvoorbeeld verstaan in de officiële communicatie.

Sportieve baas Dimitri De Condé liet afgelopen weekend dan weer verstaan dat Genk nog getracht heeft om de trainer op andere gedachten te brengen. "Er waren twee scenario's. Scenario één was het beste: rond de tafel gaan, misschien eens goed op de tafel kloppen, maar wel met z'n allen verder gaan. Maar als Wouter echt naar Gent wou, moesten we meteen stoppen omdat er eventueel nog een barragematch zou zijn. Maar de bal lag in hun kamp. Wouter heeft er dan voor gekozen om Genk te verlaten", aldus De Condé.

Onbegrijpelijke timing

Op basis van deze nieuwe informatie, toont analist Marc Degryse zich dan ook kritisch voor Vrancken. "Ze kregen vóór de eerste wedstrijd tegen Club al een telefoontje van de entourage van Vrancken. Als dat juist is, vind ik zoiets toch ongepast van Vrancken, die ongetwijfeld op de hoogte moet zijn geweest van dat initiatief vanuit zijn entourage. Genk had net een 10 op 12 neergezet in de Champions’ Play-offs en dan ga je een telefoontje doen naar de club om te melden dat je graag naar AA Gent wil", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse snapt de onvrede van Vrancken weliswaar, maar vindt ook dat het bestuur een punt had. "Enerzijds kan ik Vrancken begrijpen dat de club hem in de winter een pak kwaliteit afpakte, en met name niet voor scorend vermogen zorgde, anderzijds werd Racing Genk voor de winter mét genoemde jongens uitgeschakeld in de beker door tweedeklasser Oostende, en ging het van de voorrondes in de Champions League naar niet eens Europees voetbal. Daar kan ik de wrevel van het bestuur goed begrijpen."

Genk had Vrancken tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

149
149
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

78
78
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

161
161
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

112
112
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

90
90
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

53
53
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

208
208
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

213
213
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

44
44
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

397
397
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

253
253
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

493
493
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

442
442
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

476
476
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

148
148
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

363
363
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

253
253
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

328
328
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

509
509
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

528
528
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

678
678

Meer sportnieuws