Nieuwe elementen in Genk-soap: "Ongepast van Vrancken"

door
Nieuwe elementen in Genk-soap:

KRC Genk strijdt nog volop voor een Europees ticket en vertolkt een belangrijke rol in het titeldebat, maar zal de rest van het seizoen moeten afwerken zonder zijn hoofdtrainer. Zo werd Wouter Vrancken vorige week per direct aan de kant geschoven. Inmiddels raakten meer details bekend over de breuk.

Vrancken werd in zomer van 2022 aangesteld als T1 in de Cegeka Arena en die zet pakte meteen goed uit. Uiteindelijk zou hij zijn ploeg tot op enkele minuten van de landstitel leiden. Na enkele maanden werd de trainer dan ook al beloond met een vernieuwd contract. Maar in de huidige jaargang vielen de resultaten dik tegen, wat zorgde voor onderlinge fricties tussen de trainer en het bestuur.

Vervolgens raakte ook nog eens bekend dat Vrancken in beeld was bij AA Gent. En dus besloot de clubleiding om in te grijpen. Na enkele gesprekken tussen beide kampen, werd besloten om de samenwerking meteen stop te zetten. Iets wat Racing de nodige kritiek opleverde. "Ik vind het onbegrijpelijk dat Genk één van de meest gegeerde trainers van België heeft weggejaagd", klonk het bijvoorbeeld bij analist Jacky Mathijssen.

LEES OOK: ‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Vrancken wou zélf weg

Maar inmiddels zijn nieuwe elementen opgedoken, die de soap ietwat in een ander daglicht plaatsen. Zo bleek dat Vrancken eerst zélf aangaf dat hij zijn zinnen had gezet op een andere uitdaging. "Reeds voor de dubbele confrontatie met Club Brugge liet de entourage van Wouter Vrancken weten dat hij voorkeur geeft aan een nieuwe uitdaging", liet Genk bijvoorbeeld verstaan in de officiële communicatie.

Sportieve baas Dimitri De Condé liet afgelopen weekend dan weer verstaan dat Genk nog getracht heeft om de trainer op andere gedachten te brengen. "Er waren twee scenario's. Scenario één was het beste: rond de tafel gaan, misschien eens goed op de tafel kloppen, maar wel met z'n allen verder gaan. Maar als Wouter echt naar Gent wou, moesten we meteen stoppen omdat er eventueel nog een barragematch zou zijn. Maar de bal lag in hun kamp. Wouter heeft er dan voor gekozen om Genk te verlaten", aldus De Condé.

Onbegrijpelijke timing

Op basis van deze nieuwe informatie, toont analist Marc Degryse zich dan ook kritisch voor Vrancken. "Ze kregen vóór de eerste wedstrijd tegen Club al een telefoontje van de entourage van Vrancken. Als dat juist is, vind ik zoiets toch ongepast van Vrancken, die ongetwijfeld op de hoogte moet zijn geweest van dat initiatief vanuit zijn entourage. Genk had net een 10 op 12 neergezet in de Champions’ Play-offs en dan ga je een telefoontje doen naar de club om te melden dat je graag naar AA Gent wil", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse snapt de onvrede van Vrancken weliswaar, maar vindt ook dat het bestuur een punt had. "Enerzijds kan ik Vrancken begrijpen dat de club hem in de winter een pak kwaliteit afpakte, en met name niet voor scorend vermogen zorgde, anderzijds werd Racing Genk voor de winter mét genoemde jongens uitgeschakeld in de beker door tweedeklasser Oostende, en ging het van de voorrondes in de Champions League naar niet eens Europees voetbal. Daar kan ik de wrevel van het bestuur goed begrijpen."

Genk had Vrancken tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

41
41
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

23
23
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

93
93
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

207
207
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

71
71
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

119
119
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

417
417
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

108
108
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

75
75
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

187
187
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

380
380
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

172
172
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

59
59
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

250
250
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

248
248
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

74
74
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

170
170
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

506
506
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

82
82
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

152
152
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

104
104
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

125
125
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

386
386

Meer sportnieuws