Nieuwe elementen in Genk-soap: "Ongepast van Vrancken"

1490
Nieuwe elementen in Genk-soap:

KRC Genk strijdt nog volop voor een Europees ticket en vertolkt een belangrijke rol in het titeldebat, maar zal de rest van het seizoen moeten afwerken zonder zijn hoofdtrainer. Zo werd Wouter Vrancken vorige week per direct aan de kant geschoven. Inmiddels raakten meer details bekend over de breuk.

Vrancken werd in zomer van 2022 aangesteld als T1 in de Cegeka Arena en die zet pakte meteen goed uit. Uiteindelijk zou hij zijn ploeg tot op enkele minuten van de landstitel leiden. Na enkele maanden werd de trainer dan ook al beloond met een vernieuwd contract. Maar in de huidige jaargang vielen de resultaten dik tegen, wat zorgde voor onderlinge fricties tussen de trainer en het bestuur.

Vervolgens raakte ook nog eens bekend dat Vrancken in beeld was bij AA Gent. En dus besloot de clubleiding om in te grijpen. Na enkele gesprekken tussen beide kampen, werd besloten om de samenwerking meteen stop te zetten. Iets wat Racing de nodige kritiek opleverde. "Ik vind het onbegrijpelijk dat Genk één van de meest gegeerde trainers van België heeft weggejaagd", klonk het bijvoorbeeld bij analist Jacky Mathijssen.

LEES OOK: De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Vrancken wou zélf weg

Maar inmiddels zijn nieuwe elementen opgedoken, die de soap ietwat in een ander daglicht plaatsen. Zo bleek dat Vrancken eerst zélf aangaf dat hij zijn zinnen had gezet op een andere uitdaging. "Reeds voor de dubbele confrontatie met Club Brugge liet de entourage van Wouter Vrancken weten dat hij voorkeur geeft aan een nieuwe uitdaging", liet Genk bijvoorbeeld verstaan in de officiële communicatie.

Sportieve baas Dimitri De Condé liet afgelopen weekend dan weer verstaan dat Genk nog getracht heeft om de trainer op andere gedachten te brengen. "Er waren twee scenario's. Scenario één was het beste: rond de tafel gaan, misschien eens goed op de tafel kloppen, maar wel met z'n allen verder gaan. Maar als Wouter echt naar Gent wou, moesten we meteen stoppen omdat er eventueel nog een barragematch zou zijn. Maar de bal lag in hun kamp. Wouter heeft er dan voor gekozen om Genk te verlaten", aldus De Condé.

Onbegrijpelijke timing

Op basis van deze nieuwe informatie, toont analist Marc Degryse zich dan ook kritisch voor Vrancken. "Ze kregen vóór de eerste wedstrijd tegen Club al een telefoontje van de entourage van Vrancken. Als dat juist is, vind ik zoiets toch ongepast van Vrancken, die ongetwijfeld op de hoogte moet zijn geweest van dat initiatief vanuit zijn entourage. Genk had net een 10 op 12 neergezet in de Champions’ Play-offs en dan ga je een telefoontje doen naar de club om te melden dat je graag naar AA Gent wil", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse snapt de onvrede van Vrancken weliswaar, maar vindt ook dat het bestuur een punt had. "Enerzijds kan ik Vrancken begrijpen dat de club hem in de winter een pak kwaliteit afpakte, en met name niet voor scorend vermogen zorgde, anderzijds werd Racing Genk voor de winter mét genoemde jongens uitgeschakeld in de beker door tweedeklasser Oostende, en ging het van de voorrondes in de Champions League naar niet eens Europees voetbal. Daar kan ik de wrevel van het bestuur goed begrijpen."

Genk had Vrancken tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

2
2
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

30
30
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

149
149
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

141
141
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

44
44
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

249
249
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

228
228
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

421
421
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

378
378
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

160
160
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

45
45
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

94
94
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

66
66
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

133
133
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

307
307
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

120
120
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

53
53
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

178
178
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

375
375
Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Frankrijk. Uiteraard is dat een speciale match voor Mika ...

126
126
Ramp voor België: AC Milan loert naar Van Bommel

Mark van Bommel heeft amper één match als bondscoach van de Rode Duivels achter de ...

426
426
Van Bommel charmeert: verhaal à la Martinez op komst?

Mark van Bommel heeft zijn opening bij de Rode Duivels niet gemist. België speelde fris en ...

79
79
Geen tweede Union SG in JPL: "Niet onze ambitie"

Voor veel Belgische voetbalclubs is Europees voetbal de ultieme droom. Bij Lommel SK liggen de ...

102
102
Extra weelde voor Van Bommel, géén blunder van Garcia

De waan van de dag. Rudi Garcia kreeg de afgelopen dagen nog wat sneren van bepaalde media. Onder ...

82
82
'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

138
138

Meer sportnieuws