Nieuwe elementen in Genk-soap: "Ongepast van Vrancken"

1490
Nieuwe elementen in Genk-soap:

KRC Genk strijdt nog volop voor een Europees ticket en vertolkt een belangrijke rol in het titeldebat, maar zal de rest van het seizoen moeten afwerken zonder zijn hoofdtrainer. Zo werd Wouter Vrancken vorige week per direct aan de kant geschoven. Inmiddels raakten meer details bekend over de breuk.

Vrancken werd in zomer van 2022 aangesteld als T1 in de Cegeka Arena en die zet pakte meteen goed uit. Uiteindelijk zou hij zijn ploeg tot op enkele minuten van de landstitel leiden. Na enkele maanden werd de trainer dan ook al beloond met een vernieuwd contract. Maar in de huidige jaargang vielen de resultaten dik tegen, wat zorgde voor onderlinge fricties tussen de trainer en het bestuur.

Vervolgens raakte ook nog eens bekend dat Vrancken in beeld was bij AA Gent. En dus besloot de clubleiding om in te grijpen. Na enkele gesprekken tussen beide kampen, werd besloten om de samenwerking meteen stop te zetten. Iets wat Racing de nodige kritiek opleverde. "Ik vind het onbegrijpelijk dat Genk één van de meest gegeerde trainers van België heeft weggejaagd", klonk het bijvoorbeeld bij analist Jacky Mathijssen.

LEES OOK: Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Vrancken wou zélf weg

Maar inmiddels zijn nieuwe elementen opgedoken, die de soap ietwat in een ander daglicht plaatsen. Zo bleek dat Vrancken eerst zélf aangaf dat hij zijn zinnen had gezet op een andere uitdaging. "Reeds voor de dubbele confrontatie met Club Brugge liet de entourage van Wouter Vrancken weten dat hij voorkeur geeft aan een nieuwe uitdaging", liet Genk bijvoorbeeld verstaan in de officiële communicatie.

Sportieve baas Dimitri De Condé liet afgelopen weekend dan weer verstaan dat Genk nog getracht heeft om de trainer op andere gedachten te brengen. "Er waren twee scenario's. Scenario één was het beste: rond de tafel gaan, misschien eens goed op de tafel kloppen, maar wel met z'n allen verder gaan. Maar als Wouter echt naar Gent wou, moesten we meteen stoppen omdat er eventueel nog een barragematch zou zijn. Maar de bal lag in hun kamp. Wouter heeft er dan voor gekozen om Genk te verlaten", aldus De Condé.

Onbegrijpelijke timing

Op basis van deze nieuwe informatie, toont analist Marc Degryse zich dan ook kritisch voor Vrancken. "Ze kregen vóór de eerste wedstrijd tegen Club al een telefoontje van de entourage van Vrancken. Als dat juist is, vind ik zoiets toch ongepast van Vrancken, die ongetwijfeld op de hoogte moet zijn geweest van dat initiatief vanuit zijn entourage. Genk had net een 10 op 12 neergezet in de Champions’ Play-offs en dan ga je een telefoontje doen naar de club om te melden dat je graag naar AA Gent wil", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse snapt de onvrede van Vrancken weliswaar, maar vindt ook dat het bestuur een punt had. "Enerzijds kan ik Vrancken begrijpen dat de club hem in de winter een pak kwaliteit afpakte, en met name niet voor scorend vermogen zorgde, anderzijds werd Racing Genk voor de winter mét genoemde jongens uitgeschakeld in de beker door tweedeklasser Oostende, en ging het van de voorrondes in de Champions League naar niet eens Europees voetbal. Daar kan ik de wrevel van het bestuur goed begrijpen."

Genk had Vrancken tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

28
28
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

16
16
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

213
213
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

30
30
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

368
368
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

74
74
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

39
39
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

238
238
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

91
91
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

121
121
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

400
400
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

64
64
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

633
633
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

186
186
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

270
270
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

179
179
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

92
92
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

297
297
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

952
952
'Barça lang niet voldaan: in extremis dubbele toptransfer'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

315
315
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

585
585
Nieuwe stadiondomper voor Club: schepen spreekt heldere taal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

849
849
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

472
472
Cercle Brugge ruikt stunt tegen Club: "Derby's ..."

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

555
555
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

376
376

Meer sportnieuws