Nieuwe elementen in Genk-soap: "Ongepast van Vrancken"

1490 stemmen
Nieuwe elementen in Genk-soap:

KRC Genk strijdt nog volop voor een Europees ticket en vertolkt een belangrijke rol in het titeldebat, maar zal de rest van het seizoen moeten afwerken zonder zijn hoofdtrainer. Zo werd Wouter Vrancken vorige week per direct aan de kant geschoven. Inmiddels raakten meer details bekend over de breuk.

Vrancken werd in zomer van 2022 aangesteld als T1 in de Cegeka Arena en die zet pakte meteen goed uit. Uiteindelijk zou hij zijn ploeg tot op enkele minuten van de landstitel leiden. Na enkele maanden werd de trainer dan ook al beloond met een vernieuwd contract. Maar in de huidige jaargang vielen de resultaten dik tegen, wat zorgde voor onderlinge fricties tussen de trainer en het bestuur.

Vervolgens raakte ook nog eens bekend dat Vrancken in beeld was bij AA Gent. En dus besloot de clubleiding om in te grijpen. Na enkele gesprekken tussen beide kampen, werd besloten om de samenwerking meteen stop te zetten. Iets wat Racing de nodige kritiek opleverde. "Ik vind het onbegrijpelijk dat Genk één van de meest gegeerde trainers van België heeft weggejaagd", klonk het bijvoorbeeld bij analist Jacky Mathijssen.

LEES OOK: Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

Vrancken wou zélf weg

Maar inmiddels zijn nieuwe elementen opgedoken, die de soap ietwat in een ander daglicht plaatsen. Zo bleek dat Vrancken eerst zélf aangaf dat hij zijn zinnen had gezet op een andere uitdaging. "Reeds voor de dubbele confrontatie met Club Brugge liet de entourage van Wouter Vrancken weten dat hij voorkeur geeft aan een nieuwe uitdaging", liet Genk bijvoorbeeld verstaan in de officiële communicatie.

Sportieve baas Dimitri De Condé liet afgelopen weekend dan weer verstaan dat Genk nog getracht heeft om de trainer op andere gedachten te brengen. "Er waren twee scenario's. Scenario één was het beste: rond de tafel gaan, misschien eens goed op de tafel kloppen, maar wel met z'n allen verder gaan. Maar als Wouter echt naar Gent wou, moesten we meteen stoppen omdat er eventueel nog een barragematch zou zijn. Maar de bal lag in hun kamp. Wouter heeft er dan voor gekozen om Genk te verlaten", aldus De Condé.

Onbegrijpelijke timing

Op basis van deze nieuwe informatie, toont analist Marc Degryse zich dan ook kritisch voor Vrancken. "Ze kregen vóór de eerste wedstrijd tegen Club al een telefoontje van de entourage van Vrancken. Als dat juist is, vind ik zoiets toch ongepast van Vrancken, die ongetwijfeld op de hoogte moet zijn geweest van dat initiatief vanuit zijn entourage. Genk had net een 10 op 12 neergezet in de Champions’ Play-offs en dan ga je een telefoontje doen naar de club om te melden dat je graag naar AA Gent wil", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Degryse snapt de onvrede van Vrancken weliswaar, maar vindt ook dat het bestuur een punt had. "Enerzijds kan ik Vrancken begrijpen dat de club hem in de winter een pak kwaliteit afpakte, en met name niet voor scorend vermogen zorgde, anderzijds werd Racing Genk voor de winter mét genoemde jongens uitgeschakeld in de beker door tweedeklasser Oostende, en ging het van de voorrondes in de Champions League naar niet eens Europees voetbal. Daar kan ik de wrevel van het bestuur goed begrijpen."

Genk had Vrancken tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

89
89
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

52
52
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

45
45
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

429
429
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

104
104
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1046
1046
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

248
248
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

94
94
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

384
384
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

378
378
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

199
199
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

324
324
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

431
431
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

422
422
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

427
427
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

487
487
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

466
466
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

146
146
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

125
125
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

33
33
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

210
210
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

66
66
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

95
95
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

569
569
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

108
108

Meer sportnieuws