‘Hasi's droomtransfer: comeback met een knaller’

door
‘Hasi's droomtransfer: comeback met een knaller’

Besnik Hasi's sensationele terugkeer naar het Belgische voetbal bij KV Mechelen heeft de aandacht getrokken. KRC Genk, waar Wouter Vrancken vertrekt richting KAA Gent, zou weleens een optie kunnen zijn voor de Albanese Kosovaar. 

Johan Boskamp vindt Hasi zelfs de geknipte coach voor Racing. Zijn diepe band met Genk, waar hij als speler succes kende en een blijvende indruk achterliet, maakt hem een aantrekkelijke kandidaat voor de positie van hoofdtrainer.

Hasi's sterke persoonlijke connectie met de club werd versterkt door hun steun tijdens moeilijke tijden, zoals de Kosovo-actie in 1999. Nu staat hij voor een mogelijke 'droomtransfer' naar zijn geliefde Genk, dat altijd een speciale plaats in zijn hart heeft.

Stuntman Hasi zet zichzelf weer op de kaart in België

Besnik Hasi streefde ernaar zijn carrière nieuw leven in te blazen bij KV Mechelen nadat hij sinds maart 2022 zonder club zat na zijn ontslag bij het Saoedische Al-Ahli. Zijn vorige Belgische opdracht als hoofdcoach lag bijna tien jaar achter ons, toen hij Anderlecht in een spannende eindstrijd naar de landstitel leidde.

“Het is moeilijk om in België een club te vinden als trainer. Ik ben kampioen geworden met Anderlecht en heb de Champions League bereikt, maar toch vind je hier niet zomaar een club”, zei hij na zijn aanstelling bij Malinwa aan Gazet van Antwerpen.

Hasi had één duidelijk doel voor ogen toen hij aantrad als coach bij Mechelen: punten pakken en zo snel mogelijk opklimmen in het klassement. Hasi overtrof de verwachtingen en maakte een sterke indruk tijdens zijn rentree in de Belgische competitie.

“De manier waarop trainer Besnik Hasi de ploeg gereanimeerd heeft, is straf gedaan”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Soms rendeert een trainerswissel dus echt wel. In dit geval zelfs in extreme mate.”

“Wat Hasi heeft gedaan met Mechelen is puur stuntwerk”, stelde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. Zelfs de bestuursleden van KV Mechelen, die aanvankelijk sceptisch waren over zijn aanstelling, zijn nu vol lof over zijn werk.

Hasi wil in België blijven: klopt KRC Genk aan bij hem?

Na zijn stuntwerk bij KV Mechelen dit seizoen is het slechts een kwestie van tijd voordat Besnik Hasi de interesse wekt van andere clubs. Gazet van Antwerpen voorspelde terecht dat hij door zijn sterke comeback in het trainersvak ongetwijfeld andere aanbiedingen zal ontvangen.

Eind april maakte Hasi alvast bekend dat hij volgend seizoen niet langer trainer zal zijn bij KV Mechelen, nadat hij geen overeenstemming kon bereiken met de club over contractverlenging.

Hasi kan er zeker van zijn dat hij genoeg opties heeft na zijn indrukwekkende prestaties van de laatste maanden.

“Dat kan, maar je weet het niet. Ik word ook niet snel zenuwachtig. Ik wil wel sowieso in België blijven. Sinds januari krijg ik al aanbiedingen uit het buitenland, maar die interesseren mij nog niet. Vroeg of laat wil ik wel nog eens naar het buitenland”, aldus Hasi.

Hij zou binnenkort in het vizier van KRC Genk kunnen komen, waar Wouter Vrancken vertrekt richting KAA Gent. Johan Boskamp ziet de Albanese Kosovaar als de geschikte opvolger voor Vrancken bij Genk.

“Hij heeft goed werk geleverd bij KV Mechelen en ook bij alle clubs waar hij voordien aan de slag was”, zegt de Nederlander aan Het Belang van Limburg. “Daarnaast heeft hij ook een achtergrond als speler bij Genk. Hij kent de mentaliteit van het huis. Genk is toch altijd een beetje zijn club gebleven.”

Genk is Hasi’s tweede thuis: "Altijd een speciale plaats in mijn hart”

Besnik Hasi heeft een groot verleden en een diepe band met KRC Genk. Verspreid over twee periodes, onderbroken door een uitstapje naar 1860 München, bracht hij in totaal vijf jaar door als speler bij de Limburgse club.

Hasi maakte deel uit van de ploeg toen Genk in 1999 voor het eerst kampioen werd. Als middenvelder speelde hij bij Genk van 1994 tot 1997 en opnieuw van 1998 tot 2000. In 2000 sloot hij zijn hoofdstuk in Limburg af dat zijn leven drastisch veranderde en vertrok hij naar RSC Anderlecht.

“Het wordt een pijnlijk afscheid”, zei Hasi toen. “Ik zal allicht naar het Brusselse moeten verhuizen. Dat gebeurt niet van harte, want ik heb in Genk een massa vrienden gemaakt.”

“Genk is mijn tweede thuis. Ik heb er ontzettend graag gevoetbald”, verklaarde Hasi aan Het Belang van Limburg. Bij Genk beleefde hij niet alleen zijn beste professionele jaren, maar ook persoonlijk liet de club en haar supporters een diepe indruk op hem achter.

Toen in 1999 de gruwelijke oorlog uitbrak in Kosovo, organiseerde de voetbalclub een grootschalige Kosovo-actie waar maar liefst 15.000 supporters aan deelnamen. De opbrengst van de avond, van drankverkoop tot hotdogs, werd volledig overhandigd aan Hasi.

Hasi, zelf van Kosovaarse afkomst, schonk het geld op zijn beurt aan een organisatie in Tirana die zich bekommerde om de mensen uit zijn geboortedorp in Kosovo. Zelfs de leerlingen van het Biotechnicum in Bocholt hadden destijds 212.000 frank ingezameld om Hasi's shirt te bemachtigen, ten voordele van Kosovo.

In totaal werd er anderhalf miljoen Belgische frank verzameld, waarmee Hasi naar Gjakova - zijn geboortedorp - trok en 385 families kon ondersteunen om hun leven weer op te bouwen. “Genk zal voor altijd een speciale plaats in mijn hart krijgen.”

POLL: Genk moet Hasi halen als nieuwe coach

Meest recent

"Zijn aan het forceren" - Alderweireld duidelijk over afscheid

Aanstaande zaterdag krijgt Antwerp FC het bezoek van Union SG. Dat wordt een sleutelduel binnen de ...

52
52
Barça kampioen! Sensationele Lamine Yamal beslist titelmatch

FC Barcelona heeft zich donderdagavond verzekerd van zijn 28ste landstitel. De Catalanen wonnen de ...

170
170
"Verwacht hem daar als trainer" - Geraerts naar JPL-club?

Het einde van het seizoen nadert en dat is hét moment voor coaches die zonder club zitten om ...

173
173
Kampioen deze week bekend? Pro League hakt belangrijke knoop door

De kans dat het effectief zover komt is relatief klein, maar komend weekend kan het doek vallen over ...

149
149
'City gaat wild op mercato: Serie A-uitblinker onderweg'

Manchester City maakt zich momenteel op voor de finale van de FA Cup van aanstaande zaterdag. ...

60
60
'Droomtransfer De Cuyper: halve finalist UCL schiet in actie'

Maxim De Cuyper was de voorbije twee seizoenen één van de grote smaakmakers bij Club ...

480
480
Transferwending? "Als ik volgend seizoen nog bij Genk speel ..."

KRC Genk wil zijn selectie tijdens de komende transferperiode zo goed mogelijk intact houden, maar ...

229
229
Afscheid van JPL-legende: Lior Refaelov stopt met voetbal

Eind dit seizoen hangen verschillende grote namen uit het Belgische voetbal hun kicksen aan de haak. ...

86
86
'Club moet buigen: vertrek steunpilaar onvermijdelijk'

Club Brugge is momenteel nog in een bijzonder spannend titelduel met Union SG verwikkeld. Maar de ...

351
351
'Slot in de wolken: Liverpool heeft eerste topaanwinst beet'

Liverpool FC heeft nog twee wedstrijden op het programma staan. Maar vermits de titel al een tijdje ...

114
114
'Alleen met deze garantie komt Bertaccini naar Anderlecht'

Adriano Bertaccini is één van de smaakmakers uit de Jupiler Pro League die in de ...

476
476
Duivels hebben goud in handen: "Kan één van besten ter wereld worden"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de eerste ...

215
215
Anderlecht komt met groot nieuws over afscheid Vertonghen

RSC Anderlecht werkt aanstaande zondag tegen Club Brugge zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen ...

287
287
'KVM dichtbij 'nieuwe' coach: alle signalen in één richting'

KV Mechelen greep afgelopen weekend definitief naast de eindzege in de Europe Play-Offs. En dus kan ...

608
608
Club doet grandioze transferzaak: woekerwinst van 51 miljoen

Club Brugge wist de voorbije seizoenen indrukwekkende financiële cijfers voor te leggen. Dat ...

683
683
'Real gaat compleet los: dríé toptransfers voor WK clubs'

Real Madrid heeft een pover seizoen achter de rug en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo staat de ...

295
295
'Garcia leert lesje: volledig nieuwe naam bij Duivels'

Volgende week maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de eerste WK-kwalficatiewedstrijden van de ...

353
353
'Club Brugge hakt knoop door: spits richting exit'

Club Brugge dreigt komende zomer tal van smaakmakers te verliezen, die dan wel stuk voor stuk heel ...

530
530
'Complete make-over bij AA Gent: toptargets bekend'

Met een schamele drie op 24 is AA Gent het zwakke broertje van de Champions' Play-Offs. Volgend ...

641
641
'Fink gooit roer om: minstens 7 (!) wissels bij KRC Genk?'

Sinds vorig weekend is KRC Genk mathematisch uitgeteld voor de titel. Vermits de Limburgers ook al ...

709
709

Meer sportnieuws