'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

door
'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

Standard bereikte vrijdagavond een zoveelste dieptepunt. Uit onvrede met het bestuur besloot een deel van de achterban namelijk om de spelers te blokeren, waardoor de match tegen KVC Westerlo afgelast moest worden. Inmiddels lijkt wel een structurele oplossing in de maak.

Standard zit al een hele poos in een negatieve spiraal. Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, werd het merendeel van de aandelen in het voorjaar van 2022 verkocht aan het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Maar daar werd de club niet bepaald beter van. De verwachte investeringen bleven uit, van betrokkenheid bij de dagelijkse werking was weinig sprake.

Dat heeft uiteraard een nefaste invloed op de sportieve resultaten. En inmiddels ging het van kwaad naar erger. Zo raakte bekend dat '777 Partners' verschillende rechtszaken tegen zich heeft lopen met een schadeclaim die oploopt tot in de miljoenen. Er zouden heel wat juridische procedures lopen tegen de Noord-Amerikanen, zelfs Venanzi legde inmiddels klacht neer.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

777 trekt zich terug

Ondertussen is de schade bij Standard behoorlijk groot. Deze week kwam immers naar buiten dat er heel wat achterstallige betalingen zijn. De spelers zouden zelfs zijn ingelicht dat het onzeker is of en wanneer ze hun salaris van deze maand zullen ontvangen. Die financiële onzekerheid kostte de club inmiddels ook al een (tijdelijk) transferverbod.

De clubleiding maakt zich sterk dat een faillissement niet aan de orde is, maar het is duidelijk dat er heel wat zal moeten veranderen. En een oplossing lijkt ook in de maak. Verschillende bronnen bevestigen dat '777 Partners' inmiddels enkele sleutelfiguren zoals Josh Wander aan de kant schoof en de club weer wil verkopen. Liefst zelfs zo snel mogelijk.

Overname op komst

Volgende week al zouden gesprekken gevoerd worden met potentiële overnemers. Daarbij wordt een opvallend figuur naar voren geschoven. Zowel SudPresse als Het Laatste Nieuws melden namelijk dat Luciano D'Onofrio zijn grote comeback zou kunnen maken. De voormalige sterke man en architect van de laatste titels bij de Rouches, zou kunnen rekenen op de steun van enkele buitenlandse investeerders. Al zijn er nog meer geïnteresseerde partijen.

Een terugkeer van D'Onofrio zou een goede zaak zijn voor Standard ...

Meest recent

'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

40
40
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

87
87
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

11
11
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

105
105
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

93
93
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

147
147
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

89
89
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

205
205
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

357
357
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

115
115
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

66
66
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

46
46
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

55
55
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

206
206
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1214
1214
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

259
259
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

140
140
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

43
43
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

233
233
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

125
125
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

360
360
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

255
255
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

430
430
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

259
259

Meer sportnieuws