'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

door
'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

Standard bereikte vrijdagavond een zoveelste dieptepunt. Uit onvrede met het bestuur besloot een deel van de achterban namelijk om de spelers te blokeren, waardoor de match tegen KVC Westerlo afgelast moest worden. Inmiddels lijkt wel een structurele oplossing in de maak.

Standard zit al een hele poos in een negatieve spiraal. Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, werd het merendeel van de aandelen in het voorjaar van 2022 verkocht aan het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Maar daar werd de club niet bepaald beter van. De verwachte investeringen bleven uit, van betrokkenheid bij de dagelijkse werking was weinig sprake.

Dat heeft uiteraard een nefaste invloed op de sportieve resultaten. En inmiddels ging het van kwaad naar erger. Zo raakte bekend dat '777 Partners' verschillende rechtszaken tegen zich heeft lopen met een schadeclaim die oploopt tot in de miljoenen. Er zouden heel wat juridische procedures lopen tegen de Noord-Amerikanen, zelfs Venanzi legde inmiddels klacht neer.

LEES OOK: Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

777 trekt zich terug

Ondertussen is de schade bij Standard behoorlijk groot. Deze week kwam immers naar buiten dat er heel wat achterstallige betalingen zijn. De spelers zouden zelfs zijn ingelicht dat het onzeker is of en wanneer ze hun salaris van deze maand zullen ontvangen. Die financiële onzekerheid kostte de club inmiddels ook al een (tijdelijk) transferverbod.

De clubleiding maakt zich sterk dat een faillissement niet aan de orde is, maar het is duidelijk dat er heel wat zal moeten veranderen. En een oplossing lijkt ook in de maak. Verschillende bronnen bevestigen dat '777 Partners' inmiddels enkele sleutelfiguren zoals Josh Wander aan de kant schoof en de club weer wil verkopen. Liefst zelfs zo snel mogelijk.

Overname op komst

Volgende week al zouden gesprekken gevoerd worden met potentiële overnemers. Daarbij wordt een opvallend figuur naar voren geschoven. Zowel SudPresse als Het Laatste Nieuws melden namelijk dat Luciano D'Onofrio zijn grote comeback zou kunnen maken. De voormalige sterke man en architect van de laatste titels bij de Rouches, zou kunnen rekenen op de steun van enkele buitenlandse investeerders. Al zijn er nog meer geïnteresseerde partijen.

Een terugkeer van D'Onofrio zou een goede zaak zijn voor Standard ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

14
14
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

20
20
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

25
25
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

48
48
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

36
36
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

37
37
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

66
66
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

154
154
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

125
125
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

115
115
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

59
59
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

52
52
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

114
114
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

171
171
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

256
256
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

148
148
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

96
96
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

199
199
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

356
356
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

67
67
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

118
118
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

485
485
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

130
130
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws