'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

door
'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

Standard bereikte vrijdagavond een zoveelste dieptepunt. Uit onvrede met het bestuur besloot een deel van de achterban namelijk om de spelers te blokeren, waardoor de match tegen KVC Westerlo afgelast moest worden. Inmiddels lijkt wel een structurele oplossing in de maak.

Standard zit al een hele poos in een negatieve spiraal. Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, werd het merendeel van de aandelen in het voorjaar van 2022 verkocht aan het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Maar daar werd de club niet bepaald beter van. De verwachte investeringen bleven uit, van betrokkenheid bij de dagelijkse werking was weinig sprake.

Dat heeft uiteraard een nefaste invloed op de sportieve resultaten. En inmiddels ging het van kwaad naar erger. Zo raakte bekend dat '777 Partners' verschillende rechtszaken tegen zich heeft lopen met een schadeclaim die oploopt tot in de miljoenen. Er zouden heel wat juridische procedures lopen tegen de Noord-Amerikanen, zelfs Venanzi legde inmiddels klacht neer.

LEES OOK: Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

777 trekt zich terug

Ondertussen is de schade bij Standard behoorlijk groot. Deze week kwam immers naar buiten dat er heel wat achterstallige betalingen zijn. De spelers zouden zelfs zijn ingelicht dat het onzeker is of en wanneer ze hun salaris van deze maand zullen ontvangen. Die financiële onzekerheid kostte de club inmiddels ook al een (tijdelijk) transferverbod.

De clubleiding maakt zich sterk dat een faillissement niet aan de orde is, maar het is duidelijk dat er heel wat zal moeten veranderen. En een oplossing lijkt ook in de maak. Verschillende bronnen bevestigen dat '777 Partners' inmiddels enkele sleutelfiguren zoals Josh Wander aan de kant schoof en de club weer wil verkopen. Liefst zelfs zo snel mogelijk.

Overname op komst

Volgende week al zouden gesprekken gevoerd worden met potentiële overnemers. Daarbij wordt een opvallend figuur naar voren geschoven. Zowel SudPresse als Het Laatste Nieuws melden namelijk dat Luciano D'Onofrio zijn grote comeback zou kunnen maken. De voormalige sterke man en architect van de laatste titels bij de Rouches, zou kunnen rekenen op de steun van enkele buitenlandse investeerders. Al zijn er nog meer geïnteresseerde partijen.

Een terugkeer van D'Onofrio zou een goede zaak zijn voor Standard ...

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

122
122
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

24
24
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

102
102
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

75
75
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

492
492
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

77
77
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

146
146
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

443
443
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

547
547
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

172
172
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

264
264
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

513
513
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

615
615
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

151
151
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

680
680
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

330
330
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

471
471
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

89
89
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

62
62
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

273
273
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

108
108
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

312
312
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

254
254
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

112
112
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

101
101

Meer sportnieuws