'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

door
'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

Standard bereikte vrijdagavond een zoveelste dieptepunt. Uit onvrede met het bestuur besloot een deel van de achterban namelijk om de spelers te blokeren, waardoor de match tegen KVC Westerlo afgelast moest worden. Inmiddels lijkt wel een structurele oplossing in de maak.

Standard zit al een hele poos in een negatieve spiraal. Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, werd het merendeel van de aandelen in het voorjaar van 2022 verkocht aan het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Maar daar werd de club niet bepaald beter van. De verwachte investeringen bleven uit, van betrokkenheid bij de dagelijkse werking was weinig sprake.

Dat heeft uiteraard een nefaste invloed op de sportieve resultaten. En inmiddels ging het van kwaad naar erger. Zo raakte bekend dat '777 Partners' verschillende rechtszaken tegen zich heeft lopen met een schadeclaim die oploopt tot in de miljoenen. Er zouden heel wat juridische procedures lopen tegen de Noord-Amerikanen, zelfs Venanzi legde inmiddels klacht neer.

LEES OOK: 'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

777 trekt zich terug

Ondertussen is de schade bij Standard behoorlijk groot. Deze week kwam immers naar buiten dat er heel wat achterstallige betalingen zijn. De spelers zouden zelfs zijn ingelicht dat het onzeker is of en wanneer ze hun salaris van deze maand zullen ontvangen. Die financiële onzekerheid kostte de club inmiddels ook al een (tijdelijk) transferverbod.

De clubleiding maakt zich sterk dat een faillissement niet aan de orde is, maar het is duidelijk dat er heel wat zal moeten veranderen. En een oplossing lijkt ook in de maak. Verschillende bronnen bevestigen dat '777 Partners' inmiddels enkele sleutelfiguren zoals Josh Wander aan de kant schoof en de club weer wil verkopen. Liefst zelfs zo snel mogelijk.

Overname op komst

Volgende week al zouden gesprekken gevoerd worden met potentiële overnemers. Daarbij wordt een opvallend figuur naar voren geschoven. Zowel SudPresse als Het Laatste Nieuws melden namelijk dat Luciano D'Onofrio zijn grote comeback zou kunnen maken. De voormalige sterke man en architect van de laatste titels bij de Rouches, zou kunnen rekenen op de steun van enkele buitenlandse investeerders. Al zijn er nog meer geïnteresseerde partijen.

Een terugkeer van D'Onofrio zou een goede zaak zijn voor Standard ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

0
0
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

0
0
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

41
41
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

66
66
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

54
54
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

76
76
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

50
50
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

55
55
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

321
321
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

114
114
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

37
37
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

223
223
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

318
318
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

237
237
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

246
246
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

236
236
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

428
428
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

714
714
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

450
450
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

633
633
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

345
345
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

442
442
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

120
120
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

242
242
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

49
49

Meer sportnieuws