'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

door
'Straffe wending Standard: terugkeer D'Onofrio op tafel'

Standard bereikte vrijdagavond een zoveelste dieptepunt. Uit onvrede met het bestuur besloot een deel van de achterban namelijk om de spelers te blokeren, waardoor de match tegen KVC Westerlo afgelast moest worden. Inmiddels lijkt wel een structurele oplossing in de maak.

Standard zit al een hele poos in een negatieve spiraal. Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, werd het merendeel van de aandelen in het voorjaar van 2022 verkocht aan het Noord-Amerikaanse '777 Partners'. Maar daar werd de club niet bepaald beter van. De verwachte investeringen bleven uit, van betrokkenheid bij de dagelijkse werking was weinig sprake.

Dat heeft uiteraard een nefaste invloed op de sportieve resultaten. En inmiddels ging het van kwaad naar erger. Zo raakte bekend dat '777 Partners' verschillende rechtszaken tegen zich heeft lopen met een schadeclaim die oploopt tot in de miljoenen. Er zouden heel wat juridische procedures lopen tegen de Noord-Amerikanen, zelfs Venanzi legde inmiddels klacht neer.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

777 trekt zich terug

Ondertussen is de schade bij Standard behoorlijk groot. Deze week kwam immers naar buiten dat er heel wat achterstallige betalingen zijn. De spelers zouden zelfs zijn ingelicht dat het onzeker is of en wanneer ze hun salaris van deze maand zullen ontvangen. Die financiële onzekerheid kostte de club inmiddels ook al een (tijdelijk) transferverbod.

De clubleiding maakt zich sterk dat een faillissement niet aan de orde is, maar het is duidelijk dat er heel wat zal moeten veranderen. En een oplossing lijkt ook in de maak. Verschillende bronnen bevestigen dat '777 Partners' inmiddels enkele sleutelfiguren zoals Josh Wander aan de kant schoof en de club weer wil verkopen. Liefst zelfs zo snel mogelijk.

Overname op komst

Volgende week al zouden gesprekken gevoerd worden met potentiële overnemers. Daarbij wordt een opvallend figuur naar voren geschoven. Zowel SudPresse als Het Laatste Nieuws melden namelijk dat Luciano D'Onofrio zijn grote comeback zou kunnen maken. De voormalige sterke man en architect van de laatste titels bij de Rouches, zou kunnen rekenen op de steun van enkele buitenlandse investeerders. Al zijn er nog meer geïnteresseerde partijen.

Een terugkeer van D'Onofrio zou een goede zaak zijn voor Standard ...

Meest recent

Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

0
0
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

7
7
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

227
227
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

36
36
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

26
26
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

101
101
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

114
114
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

173
173
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

97
97
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

132
132
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

341
341
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

78
78
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

500
500
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

312
312
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

137
137
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

146
146
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

73
73
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

100
100
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

115
115
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

240
240
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

67
67
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

89
89
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

642
642
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

188
188

Meer sportnieuws