'Club Brugge heeft plannetje klaar met Yaremchuk'

1497
'Club Brugge heeft plannetje klaar met Yaremchuk'

Nu de uitschakeling in de Conference League een feit is, kan Club Brugge zich volledig gaan toeleggen op de titelstrijd in eigen land. Ondertussen is de sportieve leiding ook al bezig met de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Het belooft dan ook een drukke zomer te worden.

Zoals alom geweten begint Club Brugge na het seizoen officieel aan het post Vincent Mannaert-tijdperk. En de nieuwe bestuurders staan meteen voor enkele grote uitdagingen. Allereerst moet een beslissing genomen worden in het trainersdossier. Gaat Blauw-Zwart door met Nicky Hayen of wordt het toch een compleet nieuwe T1?

LEES OOK: ‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Grote transferdossiers

Vervolgens zal de sportieve leiding zich moeten buigen over het transferwerk. Daar is men inmiddels zelfs al mee begonnen. Igor Thiago werd enkele maanden geleden bijvoorbeeld al verkocht aan Brentford FC. Met Ardon Jashari werd al een eerste aanwinst vastgelegd, terwijl nummer twee Zaid Romero eveneens in aantocht is.

Maar er ligt nog veel meer werk op de plank. Om komend seizoen op meerdere fronten te kunnen scoren, zal nog meer versterking nodig zijn. Bovendien komen nog meer spelers uit de huidige kern in aanmerking voor een vertrek. En tot slot zal men ook een beslissing moeten nemen over de verhuurde spelers die straks weer terugkeren naar Brugge.

Geen verlengd verblijf

Eén daarvan is Roman Yaremchuk. De Oekraïense aanvaller werd in de zomer van 2022 voor een recordsom van zo'n 17 miljoen euro aangetrokken, maar viel door de mand. Dit seizoen wordt hij dan ook verhuurd aan Valencia CF. Bij Los Che kende de international een moeizame start, inmiddels versierde hij er echter al een twaalftal basisplaatsen.

Maar Relevo liet deze week verstaan dat een verlengd verblijf niet aan de orde is. In de huidige huurdeal wordt een groot deel van de salariskosten gedragen door Club. Valencia zou niet in staat zijn om het volledige loon, zo'n 2 miljoen euro, over te nemen. En voor een eventuele transfersom zijn al helemaal geen middelen voorradig.

Nieuwe kans of transfer?

Indien er tegen het einde van de transferperiode nog geen oplossing is gevonden, zou Valencia een poging kunnen ondernemen om hem opnieuw aan beperkte voorwaarden te lenen. Zo'n scenario lijkt echter waarschijnlijk. En dus is Yaremchuk op de terugweg naar Brugge. Volgens Get Football zal de nieuwe (?) trainer moeten beslissen of hij de aanvaller een nieuwe kans geeft. Dat lijkt echter onwaarschijnlijk.

Club zou hem dan ook liefst willen verkopen, maar beseft dat het dan wellicht fors verlies maakt. Tenzij hij zich op het EK natuurlijk in de kijker kan spelen. Door zijn lopende contract tot medio 2026 lijkt een nieuwe uitleenbeurt ook niet volledig uitgesloten, dat is echter niet het verkozen scenario.

Club moet Yaremchuk een nieuwe kans geven ...

Meest recent

‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

38
38
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

1
1
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

74
74
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

8
8
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

55
55
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

335
335
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

79
79
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

478
478
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

126
126
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

689
689
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

66
66
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

77
77
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

964
964
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

55
55
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

66
66
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

226
226
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

153
153
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

381
381
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

184
184
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

88
88
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

134
134
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

263
263
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

111
111
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

598
598
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

612
612

Meer sportnieuws