'Club Brugge heeft plannetje klaar met Yaremchuk'

1497
'Club Brugge heeft plannetje klaar met Yaremchuk'

Nu de uitschakeling in de Conference League een feit is, kan Club Brugge zich volledig gaan toeleggen op de titelstrijd in eigen land. Ondertussen is de sportieve leiding ook al bezig met de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Het belooft dan ook een drukke zomer te worden.

Zoals alom geweten begint Club Brugge na het seizoen officieel aan het post Vincent Mannaert-tijdperk. En de nieuwe bestuurders staan meteen voor enkele grote uitdagingen. Allereerst moet een beslissing genomen worden in het trainersdossier. Gaat Blauw-Zwart door met Nicky Hayen of wordt het toch een compleet nieuwe T1?

LEES OOK: Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

Grote transferdossiers

Vervolgens zal de sportieve leiding zich moeten buigen over het transferwerk. Daar is men inmiddels zelfs al mee begonnen. Igor Thiago werd enkele maanden geleden bijvoorbeeld al verkocht aan Brentford FC. Met Ardon Jashari werd al een eerste aanwinst vastgelegd, terwijl nummer twee Zaid Romero eveneens in aantocht is.

Maar er ligt nog veel meer werk op de plank. Om komend seizoen op meerdere fronten te kunnen scoren, zal nog meer versterking nodig zijn. Bovendien komen nog meer spelers uit de huidige kern in aanmerking voor een vertrek. En tot slot zal men ook een beslissing moeten nemen over de verhuurde spelers die straks weer terugkeren naar Brugge.

Geen verlengd verblijf

Eén daarvan is Roman Yaremchuk. De Oekraïense aanvaller werd in de zomer van 2022 voor een recordsom van zo'n 17 miljoen euro aangetrokken, maar viel door de mand. Dit seizoen wordt hij dan ook verhuurd aan Valencia CF. Bij Los Che kende de international een moeizame start, inmiddels versierde hij er echter al een twaalftal basisplaatsen.

Maar Relevo liet deze week verstaan dat een verlengd verblijf niet aan de orde is. In de huidige huurdeal wordt een groot deel van de salariskosten gedragen door Club. Valencia zou niet in staat zijn om het volledige loon, zo'n 2 miljoen euro, over te nemen. En voor een eventuele transfersom zijn al helemaal geen middelen voorradig.

Nieuwe kans of transfer?

Indien er tegen het einde van de transferperiode nog geen oplossing is gevonden, zou Valencia een poging kunnen ondernemen om hem opnieuw aan beperkte voorwaarden te lenen. Zo'n scenario lijkt echter waarschijnlijk. En dus is Yaremchuk op de terugweg naar Brugge. Volgens Get Football zal de nieuwe (?) trainer moeten beslissen of hij de aanvaller een nieuwe kans geeft. Dat lijkt echter onwaarschijnlijk.

Club zou hem dan ook liefst willen verkopen, maar beseft dat het dan wellicht fors verlies maakt. Tenzij hij zich op het EK natuurlijk in de kijker kan spelen. Door zijn lopende contract tot medio 2026 lijkt een nieuwe uitleenbeurt ook niet volledig uitgesloten, dat is echter niet het verkozen scenario.

Club moet Yaremchuk een nieuwe kans geven ...

Meest recent

'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

21
21
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

56
56
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

83
83
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

30
30
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

119
119
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

59
59
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

171
171
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

166
166
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

127
127
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

469
469
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

449
449
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

165
165
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

236
236
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

234
234
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

284
284
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

174
174
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

669
669
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

21
21
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

397
397
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

182
182
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

246
246
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

222
222
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

406
406
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

397
397

Meer sportnieuws