Union niet voldaan met bekerwinst: "Kampioen? Of course!"

door
Union niet voldaan met bekerwinst:

In hun eerste twee seizoenen op het hoogste niveau bleef Union telkens achter met lege handen na dramatische ontknopingen in de titelstrijd, maar in de derde jaargang heeft het eindelijk een prijs kunnen pakken. De Brusselaars sleepten donderdag de Croky Cup in de wacht door in de finale Antwerp over de knie te leggen.

Dat werd uiteraard grondig gevierd bij Union. Niet alleen omdat de beker de beloning was voor het harde werk van de voorbije drie seizoenen, maar ook omdat het voor de club de eerste hoofdprijs was in maar liefst 89 jaar. Sinds de landstitel in 1935 werd de prijzenkast van Union enkel nog gevuld met titels in lagere reeksen.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Machida de bekerheld bij Union

Nu was het dus wel prijs, met dank aan Koki Machida. De Japanse verdediger ontpopte zich tot dé bekerheld van Union. Hij had in de halve finale tegen Club Brugge al een cruciaal doelpunt gescoord en nu maakte hij ook in de finale de enige goal van de wedstrijd.

"Het lijkt wel alsof ik enkel in de beker kan scoren”, kon Machida dan ook lachen bij Het Nieuwsblad. "Dit is één van de mooiste momenten in mijn carrière, ik zal dit nooit vergeten. Na al die jaren verdienen we dit zo hard, we hebben hier enorm voor gevochten. De finale was misschien niet de mooiste wedstrijd, maar dat doet er nu niet toe."

Union wil nog kampioen worden

Heel veel tijd om te vieren heeft Union echter niet, want de competitie is nog volop aan de gang. Maandag wacht al hun volgende opdracht, want dan moeten ze op speeldag acht van de Champions' Play-Off op bezoek bij Club Brugge. Bij winst kunnen ze weer over Blauw-Zwart in het klassement wippen.

"Of we nog kampioen kunnen worden? Of course!", is Machida overtuigd. "Maandag spelen we een belangrijke wedstrijd tegen Club, en zij hebben net een tikje gekregen na hun nederlaag tegen Fiorentina. We zijn enorm gemotiveerd om daar te winnen."

Zal Union nog de dubbel pakken?

Meest recent

UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

16
16
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

49
49
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

281
281
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

15
15
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

57
57
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

55
55
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

401
401
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

323
323
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

119
119
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

39
39
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

91
91
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

99
99
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

339
339
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

235
235
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

336
336
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

450
450
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

48
48
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

58
58
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

262
262
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

330
330
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

138
138
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

139
139
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

83
83

Meer sportnieuws