'Antwerp wil uitpakken: Eredivisie-smaakmaker van 4 miljoen'

door
'Antwerp wil uitpakken: Eredivisie-smaakmaker van 4 miljoen'

Antwerp FC staat donderdag voor dé match van het seizoen in de bekerfinale tegen Union SG. Ondertussen wordt achter de schermen ook al volop naar het komende seizoen toegewerkt. Zo zou de Great Old alweer een volgende zomeraanwinst in het vizier hebben.

Dankzij de middelen die preses Paul Gheysens ter beschikking stelde, wist sportieve baas Marc Overmars een selectie te kneden die in staat bleek om voor de prijzen te spelen. Zo pakte RAFC vorig seizoen de landstitel én de beker. Maar om die kampioenenkern te vormen, werd uiteraard ook heel wat uitgegeven.

Die kosten werden grotendeels gedragen voor Gheysens zelf, maar die kan natuurlijk niet blijven bijpassen. En dus moet RAFC zelf meer inkomsten vergaren. Met name door de verkoop van bepaalde spelers. Zo werd Arthur Vermeeren in januari al voor een aardige som aan Atlético Madrid verpatst.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Versterking noodzakelijk

Komende zomer zal die uitverkoop worden voortgezet. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat álle spelers uit de huidige selectie op de transferlijst staat. Dat hoeft niet persé te betekenen dat ze ook allemaal vertrekken, maar de club zal wel elk transferbod nauwgezet evalueren.

Daar tegenover moet echter ook versterking volgen. En daar is de sportieve leiding, die het moet zonder de geschorste Overmars, volop mee bezig. Met de Argentijn Ayrton Costa lijkt alvast een extra linksback onderweg. Daarnaast werd ook al navraag gedaan naar de ervaren middenvelder Tjaronn Chery.

Aanvaller van 4 miljoen

En ook het volgende target lijkt bekend. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Antwerp zijn zinnen heeft gezet op Couhaib Driouech. Deze 21-jarige flankaanvaller speelt momenteel voor Excelsior Rotterdam, waar hij in de voorbije maanden uitgroeide tot één van de smaakmakers op de Nederlandse velden. In januari stond hij dan ook al dicht bij een overstap naar landskampioen PSV, terwijl Feyenoord eveneens interesse toont. Maar Antwerp hoopt hen dus te snel af te zijn. Daar zal het wel een aardige budget voor nodig hebben. Zo zou Driouech minstens 4 miljoen euro moeten kosten.

In welke linie heeft Antwerp het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

102
102
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

122
122
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

170
170
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

277
277
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

464
464
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

199
199
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

254
254
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

302
302
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

147
147
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

371
371
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

239
239
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

334
334
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

619
619
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

430
430
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

170
170
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

310
310
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

872
872
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

368
368
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

619
619
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

145
145
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws