'Everton bereidt vertrek Onana voor: vraagprijs vastgelegd'

108
'Everton bereidt vertrek Onana voor: vraagprijs vastgelegd'

Everton FC is inmiddels zeker van het behoud in de Premier League, maar blijft met de nodige financiële problemen kampen. Hierdoor moeten de Toffee's in de zomer wellicht enkele spelers verkopen. Amadou Onana is één van de topkandidaten daarvoor.

De middenvelder was gedurende het WK in Qatar al één van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels. Die prestaties bevestigde hij ook tijdens de recente kwalificatiecampagne voor het EK. Tijdens de eindronde in Duitsland wordt logischerwijs ook een basisplek voor hem verwacht in de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco.

Ondertussen is Onana ook een mooi parcours aan het afleggen op clubniveau. Na een goed seizoen bij de Franse subtopper Lille OSC, maakte Onana in de zomer van 2022 de overstap naar de Premier League. Zo tekende hij voor de nodige miljoenen bij Everton FC. En daar groeide hij al snel uit tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Grof wild in Europa

Toch werd hij tijdens de voorbije transferzomer meermaals gelinkt aan een vertrek. Uiteindelijk bleef Onana op post en ook dit seizoen is hij indien fit een vaste titularis. Maar de kans is groot dat de middenvelder na het seizoen de poorten van Goodison Park dan toch achter zich dicht trekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Zo werd eerder deze week nog gemeld Tottenham Hotspur, FC Barcelona, Bayern München, Newcastle United en Arsenal FC belangstelling tonen in de diensten van de Rode Duivel. Met name de Gunners zouden flink voor hem doordrukken.

Vervanger bepaald

Ondertussen zou Everton al bezig zijn met de voorbereidingen op zijn vertrek. Zo meldt The Sun dat men inmiddels een geschikte vervanger heeft gevonden: Merlin Rohl. De 21-jarige Duitser speelt momenteel nog voor SC Freiburg. Zodra Onana verkocht is, zouden de Toffee's doordrukken voor Rohl. Al is een doorbraak rond de belg nog lang geen feit. Everton wil immers een forse som aan hem verdienen. Zo zou een vraagprijs van 50 miljoen pond, zo'n 58 miljoen euro, vastgelegd zijn.

Onana speelt volgend seizoen bij een topclub ...

Meest recent

Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

2
2
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

11
11
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

53
53
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

131
131
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

20
20
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

165
165
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

163
163
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

93
93
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

140
140
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

19
19
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

64
64
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

105
105
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

87
87
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

467
467
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

107
107
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

70
70
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

318
318

Meer sportnieuws