Gouden assist Lokonga, dure slipper voor Openda en co

75 stemmen
Gouden assist Lokonga, dure slipper voor Openda en co

Ook in de Premier League draait de degradatiestrijd op volle toeren. Daarin wist Luton Town vrijdagavond alvast een belangrijk punt te pakken tegen Everton FC, met dank aan Albert Sambi Lokonga. In Duitsland liet RB Leipzig dan weer twee dure punten liggen.

LEES OOK: ‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Premier League

Net als de titelstrijd is ook het gevecht om het behoud erg spannend in de Premier League. Met nog drie speeldagen te gaan, komen in principe nog drie ploegen in aanmerking voor het laatste veilige plekje. Eén daarvan is Luton Town. Dat nam het vrijdagavond op tegen Everton, met landgenoten Lokonga en Kaminski in de basiself.

Die laatste moest zich halfweg de eerste helft echter al gewonnen geven. Zo kwamen de Toffee's, met Onana andermaal als invaller, op voorsprong na een strafschop van Calvert-Lewin. Maar de thuisploeg wist vrijwel meteen te antwoorden. Lokonga dropte de bal netjes in de box, waarna spits Adebayo zijn tiende van het seizoen kon maken.

Vervolgens kon het nog alle richtingen uit, de 1-1 was echter ook meteen de eindstand. Met dit puntje komt Luton op gelijke hoogte van Nottingham Forrest, dat op de veilige 17de plaats staat. Het Burnley FC van coach Vincent Kompany telt slechts twee puntjes meer. Nottingham en Burnley komen later dit weekend wel nog in actie.

Bundesliga

Bayer Leverkusen is al een tijdje zeker van de Duitse landstitel, maar in de Bundesliga wordt wel nog volop gestreden voor de overgebleven Champions League-tickets. Wat dat betreft kon RB Leipzig vrijdagavond een gouden zaak doen indien het de volle buit pakte op TSG Hoffenheim. Openda en zijn maats konden ook in de eerste helft ook op 0-1 komen via Sesko.

Maar het lukte niet om die voorsprong te verdubbelen en in de tweede helft pakte Simons ook nog eens een rode kaart. Daar profiteerde de thuisploeg optimaal van: Kramaric zorgde in de slotminuten voor de 1-1. Leipzig laat hierdoor de kans liggen om voorlopig naar de derde plaats te springen en kan Dortmund later dit weekend weer zien naderen op de vierde plek.

Toch hoeft men allerminst te wanhopen: sinds deze week staat namelijk vast dat de Bundesliga liefst vijf ploegen mag afleveren aan de vernieuwde CL en dus is ook de vijfde plek voldoende voor een ticket voor het Kampioenenbal.

Lokonga verdient stilaan een nieuwe kans bij de Duivels ...

Meest recent

Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

16
16
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

97
97
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

43
43
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

27
27
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

297
297
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

144
144
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

89
89
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

94
94
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

138
138
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

418
418
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

126
126
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

133
133
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

180
180
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

225
225
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

224
224
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

184
184
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

424
424
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

86
86
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

549
549
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

85
85
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

476
476
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

673
673
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

268
268

Meer sportnieuws