Raes ziet enorm nadeel voor Club: "Ik geef Verhaeghe gelijk"

1289 stemmen
Raes ziet enorm nadeel voor Club:

Club Brugge mag nog altijd dromen van de finale van de Conference League, maar makkelijk zal dat zeker niet worden. Het zal volgende week in zijn terugwedstrijd tegen Fiorentina een 3-2-nederlaag moeten zien goed te maken om nog een ticket naar Athene te mogen boeken.

Dat is sowieso al een lastige opdracht, maar daar komt nog eens bij dat Blauw-Zwart zich tegelijk ook moet focussen op de play-offs. Het kwam vorig weekend naast Anderlecht in de rangschikking en moet zien te winnen op Antwerp om zijn titelkansen gaaf te houden.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge heeft moordende kalender

De voorbije jaren werd er in Brugge weleens kritiek geleverd op het systeem van de play-offs, die volgens Bart Verhaeghe ervoor zorgen dat de kansen van Belgische teams fnuiken om het ver te schoppen in Europa. Dat het zwaartepunt van de competitie op hetzelfde moment ligt als de eindfases van de Europese toernooien, is een flink nadeel voor Belgische teams.

Frank Raes vindt dat de voorzitter van Club wel een punt heeft. "Ze spelen zondagmiddag om halftwee al tegen Antwerp en dan moeten ze woensdag alweer spelen, omdat je donderdag in Brugge de Bloedprocessie hebt én de bekerfinale. Ik geef Bart Verhaeghe in dit wel gelijk: dat komt allemaal zeer snel op elkaar", stelt de commentator in Sjotcast.

Minder druk voor Fiorentina

Het contrast is groot met het programma van de Europese tegenstanders. In de vorige ronde kreeg PAOK zelfs vrij in het weekend voor de terugmatch, terwijl Fiorentina nu ook een veel makkelijker programma heeft. Zij speelden vorig weekend met Sassuolo tegen de voorlaatste in de Serie A en treffen zondag met Hellas Verona opnieuw een laagvlieger.

De Italianen zullen dus kunnen gaan roteren, een luxe die Club zich niet kan veroorloven. Het beste dat ze kunnen hopen is dat een zege op de Bosuil hen voldoende vertrouwen en energie geeft dat ze komende woensdag de vermoeidheid niet al te hard zullen voelen.

Zijn de play-offs een nadeel voor Belgische clubs in Europa?

Meest recent

Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

14
14
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

43
43
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

123
123
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

271
271
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1049
1049
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

111
111
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

158
158
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

79
79
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

40
40
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

172
172
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

209
209
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

160
160
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

301
301
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

390
390
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

207
207
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

118
118
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

874
874
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

525
525
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

367
367
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39

Meer sportnieuws