Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

1266
Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren. Een tienkoppig Blauw-Zwart slikte op het veld van ACF Fiorentina nog een late en zure tegentreffer: 3-2. Desondanks mogen verschillende Bruggelingen terugblikken op een sterke match.

De West-Vlamingen kwamen in Firenze al snel op achterstand, maar wisten weer langszij te komen via een strafschop van Hans Vanaken. In het slot van de eerste helft sloegen de Italianen echter opnieuw toe. En toen Raphael Onyedika na de pauze ook nog eens rood pakte, leek het kalf helemaal verdronken.

Maar na een uitstekende lange bal van Jorne Spileers, wist Igor Thiago de bordjes opnieuw in evenwicht te brengen. En ondanks een mannetje minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller M'Bala Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

LEES OOK: 'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Beresterke Thiago

Een zure nederlaag dus, maar met oog op de terugmatch blijft er met deze tussenstand nog heel wat mogelijk. Bovendien wisten enkele Club-spelers indruk te maken op het Europese niveau. Vanaken was bijvoorbeeld opnieuw de maestro op het middenveld. Maar vooral het optreden van Thiago mocht gezien worden.

De Braziliaan scoorde niet alleen een cruciaal doelpunt en dwong een strafschop af, hij woog ook constant op de defensie van Fiorentina. Ook werkte hij hard in functie van de ploeg. De Italianen waren dan ook onder de indruk. Zo merkte Sporza-commentator Filip Joos op dat heel wat spelers van de tegenpartij hem achteraf persoonlijk kwamen feliciteren met zijn prestatie.

Beestige wedstrijd

En ook de commentaren op de krantenwebsites liegen er niet om. "Gevaarlijkste én beste man bij Club Brugge. Aan de basis van de strafschop én ijzersterk bij de 2-2. Beestige wedstrijd, ook zonder de bal", schrijft Het Nieuwsblad. "Hij versierde de strafschop en scoorde een moeilijk doelpunt. Ook in duels was hij enorm", aldus La Dernière Heure. "Eénmansvoorhoede. Krachtpatser. Killer - op gezette tijdstippen toch", beschrijft men de toekomstige spits van Brighton bij Het Laatste Nieuws.

Thiago was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

68
68
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

18
18
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

183
183
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

79
79
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

129
129
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

270
270
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

114
114
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

113
113
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

507
507
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

142
142
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

98
98
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

117
117
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

32
32
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

80
80
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

313
313
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

56
56
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

126
126
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

232
232
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

238
238
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws