Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

door
Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren. Een tienkoppig Blauw-Zwart slikte op het veld van ACF Fiorentina nog een late en zure tegentreffer: 3-2. Desondanks mogen verschillende Bruggelingen terugblikken op een sterke match.

De West-Vlamingen kwamen in Firenze al snel op achterstand, maar wisten weer langszij te komen via een strafschop van Hans Vanaken. In het slot van de eerste helft sloegen de Italianen echter opnieuw toe. En toen Raphael Onyedika na de pauze ook nog eens rood pakte, leek het kalf helemaal verdronken.

Maar na een uitstekende lange bal van Jorne Spileers, wist Igor Thiago de bordjes opnieuw in evenwicht te brengen. En ondanks een mannetje minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller M'Bala Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

LEES OOK: Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Beresterke Thiago

Een zure nederlaag dus, maar met oog op de terugmatch blijft er met deze tussenstand nog heel wat mogelijk. Bovendien wisten enkele Club-spelers indruk te maken op het Europese niveau. Vanaken was bijvoorbeeld opnieuw de maestro op het middenveld. Maar vooral het optreden van Thiago mocht gezien worden.

De Braziliaan scoorde niet alleen een cruciaal doelpunt en dwong een strafschop af, hij woog ook constant op de defensie van Fiorentina. Ook werkte hij hard in functie van de ploeg. De Italianen waren dan ook onder de indruk. Zo merkte Sporza-commentator Filip Joos op dat heel wat spelers van de tegenpartij hem achteraf persoonlijk kwamen feliciteren met zijn prestatie.

Beestige wedstrijd

En ook de commentaren op de krantenwebsites liegen er niet om. "Gevaarlijkste én beste man bij Club Brugge. Aan de basis van de strafschop én ijzersterk bij de 2-2. Beestige wedstrijd, ook zonder de bal", schrijft Het Nieuwsblad. "Hij versierde de strafschop en scoorde een moeilijk doelpunt. Ook in duels was hij enorm", aldus La Dernière Heure. "Eénmansvoorhoede. Krachtpatser. Killer - op gezette tijdstippen toch", beschrijft men de toekomstige spits van Brighton bij Het Laatste Nieuws.

Thiago was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

48
48
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

135
135
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

87
87
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

144
144
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

151
151
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

187
187
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

366
366
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

359
359
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

260
260
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

198
198
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

96
96
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

218
218
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

71
71
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

56
56
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

185
185
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

51
51
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

150
150
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

359
359
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

53
53
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

519
519
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

106
106
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

237
237
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

115
115
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

514
514
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

174
174

Meer sportnieuws