Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

door
Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren. Een tienkoppig Blauw-Zwart slikte op het veld van ACF Fiorentina nog een late en zure tegentreffer: 3-2. Desondanks mogen verschillende Bruggelingen terugblikken op een sterke match.

De West-Vlamingen kwamen in Firenze al snel op achterstand, maar wisten weer langszij te komen via een strafschop van Hans Vanaken. In het slot van de eerste helft sloegen de Italianen echter opnieuw toe. En toen Raphael Onyedika na de pauze ook nog eens rood pakte, leek het kalf helemaal verdronken.

Maar na een uitstekende lange bal van Jorne Spileers, wist Igor Thiago de bordjes opnieuw in evenwicht te brengen. En ondanks een mannetje minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller M'Bala Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

LEES OOK: 'Antwerp ziet in januari volgende sterkhouder vertrekken'

Beresterke Thiago

Een zure nederlaag dus, maar met oog op de terugmatch blijft er met deze tussenstand nog heel wat mogelijk. Bovendien wisten enkele Club-spelers indruk te maken op het Europese niveau. Vanaken was bijvoorbeeld opnieuw de maestro op het middenveld. Maar vooral het optreden van Thiago mocht gezien worden.

De Braziliaan scoorde niet alleen een cruciaal doelpunt en dwong een strafschop af, hij woog ook constant op de defensie van Fiorentina. Ook werkte hij hard in functie van de ploeg. De Italianen waren dan ook onder de indruk. Zo merkte Sporza-commentator Filip Joos op dat heel wat spelers van de tegenpartij hem achteraf persoonlijk kwamen feliciteren met zijn prestatie.

Beestige wedstrijd

En ook de commentaren op de krantenwebsites liegen er niet om. "Gevaarlijkste én beste man bij Club Brugge. Aan de basis van de strafschop én ijzersterk bij de 2-2. Beestige wedstrijd, ook zonder de bal", schrijft Het Nieuwsblad. "Hij versierde de strafschop en scoorde een moeilijk doelpunt. Ook in duels was hij enorm", aldus La Dernière Heure. "Eénmansvoorhoede. Krachtpatser. Killer - op gezette tijdstippen toch", beschrijft men de toekomstige spits van Brighton bij Het Laatste Nieuws.

Thiago was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

'Transfertwist bij Club Brugge: Vermant weg in januari?'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand haar deuren, maar de geruchtenmolen draait nu al ...

8
8
Garcia en Tielemans spreken ferme taal: "Dat moét"

Rond 16u45 mogen de Rode Duivels hun WK-kwalificatie vieren. Iets anders zou een blamage zijn. Rudi ...

18
18
Club-fans in shock: verrassende namen op transferlijst

Club Brugge legt een shortlist op tafel: van U20-parels tot een Premier League-keeper. Het gaat om ...

146
146
Rode Duivel keihard afgemaakt: “Hij liet niks zien”

Sasha Tavolieri heeft zich bij LN24 stevig laten gaan richting één Rode Duivel. De ...

128
128
'Ajax zet twee topnamen op lijstje als opvolger Kroes'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

52
52
Duivel laat Boskamp sprakeloos: “Zo zag ik hem NOOIT”

De Rode Duivels willen zich zaterdag, ten laatste dinsdag, verzekeren van hun WK-ticket. In de duels ...

65
65
'Engeland stort zich op De Cat: spectaculair prijskaartje gelekt'

De veelbesproken passage van Nathan De Cat op het WK U17, werd er uiteindelijk één van ...

514
514
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

165
165
'Alles op de titel: City pakt uit tijdens wintermercato'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

51
51
'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

322
322
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

374
374
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

261
261
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

208
208
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

182
182
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

89
89
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

52
52
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

68
68
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

130
130
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

245
245
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

70
70
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

111
111
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

64
64
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

853
853
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

111
111
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

72
72

Meer sportnieuws