Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

1266 stemmen
Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren. Een tienkoppig Blauw-Zwart slikte op het veld van ACF Fiorentina nog een late en zure tegentreffer: 3-2. Desondanks mogen verschillende Bruggelingen terugblikken op een sterke match.

De West-Vlamingen kwamen in Firenze al snel op achterstand, maar wisten weer langszij te komen via een strafschop van Hans Vanaken. In het slot van de eerste helft sloegen de Italianen echter opnieuw toe. En toen Raphael Onyedika na de pauze ook nog eens rood pakte, leek het kalf helemaal verdronken.

Maar na een uitstekende lange bal van Jorne Spileers, wist Igor Thiago de bordjes opnieuw in evenwicht te brengen. En ondanks een mannetje minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller M'Bala Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Beresterke Thiago

Een zure nederlaag dus, maar met oog op de terugmatch blijft er met deze tussenstand nog heel wat mogelijk. Bovendien wisten enkele Club-spelers indruk te maken op het Europese niveau. Vanaken was bijvoorbeeld opnieuw de maestro op het middenveld. Maar vooral het optreden van Thiago mocht gezien worden.

De Braziliaan scoorde niet alleen een cruciaal doelpunt en dwong een strafschop af, hij woog ook constant op de defensie van Fiorentina. Ook werkte hij hard in functie van de ploeg. De Italianen waren dan ook onder de indruk. Zo merkte Sporza-commentator Filip Joos op dat heel wat spelers van de tegenpartij hem achteraf persoonlijk kwamen feliciteren met zijn prestatie.

Beestige wedstrijd

En ook de commentaren op de krantenwebsites liegen er niet om. "Gevaarlijkste én beste man bij Club Brugge. Aan de basis van de strafschop én ijzersterk bij de 2-2. Beestige wedstrijd, ook zonder de bal", schrijft Het Nieuwsblad. "Hij versierde de strafschop en scoorde een moeilijk doelpunt. Ook in duels was hij enorm", aldus La Dernière Heure. "Eénmansvoorhoede. Krachtpatser. Killer - op gezette tijdstippen toch", beschrijft men de toekomstige spits van Brighton bij Het Laatste Nieuws.

Thiago was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

36
36
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

66
66
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

87
87
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

245
245
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

55
55
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

178
178
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

642
642
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

466
466
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

663
663
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

498
498
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

514
514

Meer sportnieuws