Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

1266
Italianen vol ontzag: Club-uitblinker maakt indruk in Europa

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren. Een tienkoppig Blauw-Zwart slikte op het veld van ACF Fiorentina nog een late en zure tegentreffer: 3-2. Desondanks mogen verschillende Bruggelingen terugblikken op een sterke match.

De West-Vlamingen kwamen in Firenze al snel op achterstand, maar wisten weer langszij te komen via een strafschop van Hans Vanaken. In het slot van de eerste helft sloegen de Italianen echter opnieuw toe. En toen Raphael Onyedika na de pauze ook nog eens rood pakte, leek het kalf helemaal verdronken.

Maar na een uitstekende lange bal van Jorne Spileers, wist Igor Thiago de bordjes opnieuw in evenwicht te brengen. En ondanks een mannetje minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller M'Bala Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

LEES OOK: 'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Beresterke Thiago

Een zure nederlaag dus, maar met oog op de terugmatch blijft er met deze tussenstand nog heel wat mogelijk. Bovendien wisten enkele Club-spelers indruk te maken op het Europese niveau. Vanaken was bijvoorbeeld opnieuw de maestro op het middenveld. Maar vooral het optreden van Thiago mocht gezien worden.

De Braziliaan scoorde niet alleen een cruciaal doelpunt en dwong een strafschop af, hij woog ook constant op de defensie van Fiorentina. Ook werkte hij hard in functie van de ploeg. De Italianen waren dan ook onder de indruk. Zo merkte Sporza-commentator Filip Joos op dat heel wat spelers van de tegenpartij hem achteraf persoonlijk kwamen feliciteren met zijn prestatie.

Beestige wedstrijd

En ook de commentaren op de krantenwebsites liegen er niet om. "Gevaarlijkste én beste man bij Club Brugge. Aan de basis van de strafschop én ijzersterk bij de 2-2. Beestige wedstrijd, ook zonder de bal", schrijft Het Nieuwsblad. "Hij versierde de strafschop en scoorde een moeilijk doelpunt. Ook in duels was hij enorm", aldus La Dernière Heure. "Eénmansvoorhoede. Krachtpatser. Killer - op gezette tijdstippen toch", beschrijft men de toekomstige spits van Brighton bij Het Laatste Nieuws.

Thiago was de beste man bij Club Brugge ...

Meest recent

Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

618
618
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

8
8
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

83
83
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

54
54
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

31
31
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

221
221
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

101
101
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

60
60
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

139
139
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

218
218
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

167
167
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

100
100
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

199
199
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

42
42
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

117
117
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

68
68
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

30
30
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

82
82
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

149
149
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

25
25
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

72
72
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

34
34
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

153
153
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

45
45
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

82
82

Meer sportnieuws