Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

door
Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

Club Brugge zal aanstaande woensdag vol aan de bak moeten op eigen veld indien het alsnog de finale van de Conference League wil halen. Blauw-Zwart verloor donderdagavond immers zijn heenmatch tegen ACF Fiorentina. Ondanks een rode kaart van Raphael Onyedika leek Club een gelijkspel uit de brand te gaan slepen, maar in de extra tijd werd het alsnog 3-2.

Op weg naar de halve finales rekende Club Brugge af met onder meer Molde FK en PAOK FC. Niet meteen de zwaarste tegenstanders. Fiorentina was dan ook de lastigste opponent tot dusver in de Europese campagne. En dat werd in de aanvangsfase van de heenwedstrijd meteen duidelijk.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Sterke start van thuisploeg

Nog geen vijf minuten ver konden de Italianen immers al op voorsprong klimmen. Sottil dribbelde zich vrij op zijn linkerflank en pakte vervolgens uit met een puik schot waar Jackers kansloos op was. Een flinke domper voor de Bruggelingen, die ook nog eens ontsnapten aan de 2-0 van Gonzalez.

Maar het Brugse antwoord liet niet lang op zich wachten. Thiago trapte de bal in de zestien op de arm van Biraghi, waarna een strafschop werd gegeven. Vanaken nam zijn verantwoordelijkheid en zette de elfmeter koelbloedig om. En daarna hield Blauw-Zwart behoorlijk goed stand.

Rode kaart Onyedika

De beste kansen bleven wel voor Fiorentina. Vlak voor rust werden ze daar ook voor beloond. Na defensief geaarzel bij Club, trapte Belotti de 2-1 voorbij Jackers. Daarmee legde hij ook de ruststand vast. Vlak na de pauze wist het Brugse sluitstuk zich wel te onderscheiden met een goede redding op opnieuw Belotti.

Na een uurtje spelen volgde echter een absolute rollercoaster voor Club. Nadat Jutgla een grote kans liet liggen, vond Onyedika het noodzakelijk om aan de noodrem te trekken. Het leverde hem prompt zijn tweede gele kaart op. Maar de Nigeriaan was nog maar net van het veld toen Blauw-Zwart weer langszij kwam.

Domper in extra tijd

Met een puike lange bal van Spileers werd Thiago immers richting doel gelanceerd en de Brugse uitblinker maakte er zowaar 2-2 van. En met een man minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

Een koude douche voor Bruggelingen. Toch mag Club gezien de uitsluiting van Onyedika niet helemaal ontevreden zijn met deze nipte nederlaag. Woensdag kan in een uitverkocht Jan Breydel-stadion zeker nog één en ander rechtgezet worden.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

9
9
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

46
46
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

44
44
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

30
30
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

77
77
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

107
107
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

180
180
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

65
65
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

407
407
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

120
120
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

144
144
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

280
280
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

130
130
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

130
130
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

68
68
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

106
106
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

311
311
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

234
234
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

128
128
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

166
166
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

250
250
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

34
34
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

174
174
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws