Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

door
Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

Club Brugge zal aanstaande woensdag vol aan de bak moeten op eigen veld indien het alsnog de finale van de Conference League wil halen. Blauw-Zwart verloor donderdagavond immers zijn heenmatch tegen ACF Fiorentina. Ondanks een rode kaart van Raphael Onyedika leek Club een gelijkspel uit de brand te gaan slepen, maar in de extra tijd werd het alsnog 3-2.

Op weg naar de halve finales rekende Club Brugge af met onder meer Molde FK en PAOK FC. Niet meteen de zwaarste tegenstanders. Fiorentina was dan ook de lastigste opponent tot dusver in de Europese campagne. En dat werd in de aanvangsfase van de heenwedstrijd meteen duidelijk.

LEES OOK: Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Sterke start van thuisploeg

Nog geen vijf minuten ver konden de Italianen immers al op voorsprong klimmen. Sottil dribbelde zich vrij op zijn linkerflank en pakte vervolgens uit met een puik schot waar Jackers kansloos op was. Een flinke domper voor de Bruggelingen, die ook nog eens ontsnapten aan de 2-0 van Gonzalez.

Maar het Brugse antwoord liet niet lang op zich wachten. Thiago trapte de bal in de zestien op de arm van Biraghi, waarna een strafschop werd gegeven. Vanaken nam zijn verantwoordelijkheid en zette de elfmeter koelbloedig om. En daarna hield Blauw-Zwart behoorlijk goed stand.

Rode kaart Onyedika

De beste kansen bleven wel voor Fiorentina. Vlak voor rust werden ze daar ook voor beloond. Na defensief geaarzel bij Club, trapte Belotti de 2-1 voorbij Jackers. Daarmee legde hij ook de ruststand vast. Vlak na de pauze wist het Brugse sluitstuk zich wel te onderscheiden met een goede redding op opnieuw Belotti.

Na een uurtje spelen volgde echter een absolute rollercoaster voor Club. Nadat Jutgla een grote kans liet liggen, vond Onyedika het noodzakelijk om aan de noodrem te trekken. Het leverde hem prompt zijn tweede gele kaart op. Maar de Nigeriaan was nog maar net van het veld toen Blauw-Zwart weer langszij kwam.

Domper in extra tijd

Met een puike lange bal van Spileers werd Thiago immers richting doel gelanceerd en de Brugse uitblinker maakte er zowaar 2-2 van. En met een man minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

Een koude douche voor Bruggelingen. Toch mag Club gezien de uitsluiting van Onyedika niet helemaal ontevreden zijn met deze nipte nederlaag. Woensdag kan in een uitverkocht Jan Breydel-stadion zeker nog één en ander rechtgezet worden.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

30
30
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

39
39
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

109
109
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

210
210
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

98
98
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

145
145
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

195
195
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

389
389
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

254
254
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

668
668
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

226
226
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

543
543
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

232
232
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

103
103
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

575
575
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

65
65
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

758
758

Meer sportnieuws