Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

door
Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

Club Brugge zal aanstaande woensdag vol aan de bak moeten op eigen veld indien het alsnog de finale van de Conference League wil halen. Blauw-Zwart verloor donderdagavond immers zijn heenmatch tegen ACF Fiorentina. Ondanks een rode kaart van Raphael Onyedika leek Club een gelijkspel uit de brand te gaan slepen, maar in de extra tijd werd het alsnog 3-2.

Op weg naar de halve finales rekende Club Brugge af met onder meer Molde FK en PAOK FC. Niet meteen de zwaarste tegenstanders. Fiorentina was dan ook de lastigste opponent tot dusver in de Europese campagne. En dat werd in de aanvangsfase van de heenwedstrijd meteen duidelijk.

LEES OOK: 'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

Sterke start van thuisploeg

Nog geen vijf minuten ver konden de Italianen immers al op voorsprong klimmen. Sottil dribbelde zich vrij op zijn linkerflank en pakte vervolgens uit met een puik schot waar Jackers kansloos op was. Een flinke domper voor de Bruggelingen, die ook nog eens ontsnapten aan de 2-0 van Gonzalez.

Maar het Brugse antwoord liet niet lang op zich wachten. Thiago trapte de bal in de zestien op de arm van Biraghi, waarna een strafschop werd gegeven. Vanaken nam zijn verantwoordelijkheid en zette de elfmeter koelbloedig om. En daarna hield Blauw-Zwart behoorlijk goed stand.

Rode kaart Onyedika

De beste kansen bleven wel voor Fiorentina. Vlak voor rust werden ze daar ook voor beloond. Na defensief geaarzel bij Club, trapte Belotti de 2-1 voorbij Jackers. Daarmee legde hij ook de ruststand vast. Vlak na de pauze wist het Brugse sluitstuk zich wel te onderscheiden met een goede redding op opnieuw Belotti.

Na een uurtje spelen volgde echter een absolute rollercoaster voor Club. Nadat Jutgla een grote kans liet liggen, vond Onyedika het noodzakelijk om aan de noodrem te trekken. Het leverde hem prompt zijn tweede gele kaart op. Maar de Nigeriaan was nog maar net van het veld toen Blauw-Zwart weer langszij kwam.

Domper in extra tijd

Met een puike lange bal van Spileers werd Thiago immers richting doel gelanceerd en de Brugse uitblinker maakte er zowaar 2-2 van. En met een man minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

Een koude douche voor Bruggelingen. Toch mag Club gezien de uitsluiting van Onyedika niet helemaal ontevreden zijn met deze nipte nederlaag. Woensdag kan in een uitverkocht Jan Breydel-stadion zeker nog één en ander rechtgezet worden.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

4
4
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

161
161
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

217
217
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

43
43
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

288
288
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

88
88
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

99
99
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

53
53
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

625
625
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

66
66
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

419
419
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

532
532
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

336
336
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

574
574
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

272
272
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

379
379
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1092
1092
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

451
451
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

500
500
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

131
131
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

245
245
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

376
376
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

461
461
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

58
58

Meer sportnieuws