Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

door
Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

Club Brugge zal aanstaande woensdag vol aan de bak moeten op eigen veld indien het alsnog de finale van de Conference League wil halen. Blauw-Zwart verloor donderdagavond immers zijn heenmatch tegen ACF Fiorentina. Ondanks een rode kaart van Raphael Onyedika leek Club een gelijkspel uit de brand te gaan slepen, maar in de extra tijd werd het alsnog 3-2.

Op weg naar de halve finales rekende Club Brugge af met onder meer Molde FK en PAOK FC. Niet meteen de zwaarste tegenstanders. Fiorentina was dan ook de lastigste opponent tot dusver in de Europese campagne. En dat werd in de aanvangsfase van de heenwedstrijd meteen duidelijk.

LEES OOK: Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Sterke start van thuisploeg

Nog geen vijf minuten ver konden de Italianen immers al op voorsprong klimmen. Sottil dribbelde zich vrij op zijn linkerflank en pakte vervolgens uit met een puik schot waar Jackers kansloos op was. Een flinke domper voor de Bruggelingen, die ook nog eens ontsnapten aan de 2-0 van Gonzalez.

Maar het Brugse antwoord liet niet lang op zich wachten. Thiago trapte de bal in de zestien op de arm van Biraghi, waarna een strafschop werd gegeven. Vanaken nam zijn verantwoordelijkheid en zette de elfmeter koelbloedig om. En daarna hield Blauw-Zwart behoorlijk goed stand.

Rode kaart Onyedika

De beste kansen bleven wel voor Fiorentina. Vlak voor rust werden ze daar ook voor beloond. Na defensief geaarzel bij Club, trapte Belotti de 2-1 voorbij Jackers. Daarmee legde hij ook de ruststand vast. Vlak na de pauze wist het Brugse sluitstuk zich wel te onderscheiden met een goede redding op opnieuw Belotti.

Na een uurtje spelen volgde echter een absolute rollercoaster voor Club. Nadat Jutgla een grote kans liet liggen, vond Onyedika het noodzakelijk om aan de noodrem te trekken. Het leverde hem prompt zijn tweede gele kaart op. Maar de Nigeriaan was nog maar net van het veld toen Blauw-Zwart weer langszij kwam.

Domper in extra tijd

Met een puike lange bal van Spileers werd Thiago immers richting doel gelanceerd en de Brugse uitblinker maakte er zowaar 2-2 van. En met een man minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

Een koude douche voor Bruggelingen. Toch mag Club gezien de uitsluiting van Onyedika niet helemaal ontevreden zijn met deze nipte nederlaag. Woensdag kan in een uitverkocht Jan Breydel-stadion zeker nog één en ander rechtgezet worden.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

11
11
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

86
86
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

22
22
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

130
130
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

242
242
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

89
89
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

158
158
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

170
170
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

182
182
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

448
448
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

412
412
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

26
26
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

61
61
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

933
933
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

278
278
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

159
159
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

142
142
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

202
202
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

61
61
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

730
730
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

369
369
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

235
235
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

173
173
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

1014
1014

Meer sportnieuws