Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

door
Finale op de helling: tienkoppig Club verliest in extra tijd

Club Brugge zal aanstaande woensdag vol aan de bak moeten op eigen veld indien het alsnog de finale van de Conference League wil halen. Blauw-Zwart verloor donderdagavond immers zijn heenmatch tegen ACF Fiorentina. Ondanks een rode kaart van Raphael Onyedika leek Club een gelijkspel uit de brand te gaan slepen, maar in de extra tijd werd het alsnog 3-2.

Op weg naar de halve finales rekende Club Brugge af met onder meer Molde FK en PAOK FC. Niet meteen de zwaarste tegenstanders. Fiorentina was dan ook de lastigste opponent tot dusver in de Europese campagne. En dat werd in de aanvangsfase van de heenwedstrijd meteen duidelijk.

LEES OOK: 'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Sterke start van thuisploeg

Nog geen vijf minuten ver konden de Italianen immers al op voorsprong klimmen. Sottil dribbelde zich vrij op zijn linkerflank en pakte vervolgens uit met een puik schot waar Jackers kansloos op was. Een flinke domper voor de Bruggelingen, die ook nog eens ontsnapten aan de 2-0 van Gonzalez.

Maar het Brugse antwoord liet niet lang op zich wachten. Thiago trapte de bal in de zestien op de arm van Biraghi, waarna een strafschop werd gegeven. Vanaken nam zijn verantwoordelijkheid en zette de elfmeter koelbloedig om. En daarna hield Blauw-Zwart behoorlijk goed stand.

Rode kaart Onyedika

De beste kansen bleven wel voor Fiorentina. Vlak voor rust werden ze daar ook voor beloond. Na defensief geaarzel bij Club, trapte Belotti de 2-1 voorbij Jackers. Daarmee legde hij ook de ruststand vast. Vlak na de pauze wist het Brugse sluitstuk zich wel te onderscheiden met een goede redding op opnieuw Belotti.

Na een uurtje spelen volgde echter een absolute rollercoaster voor Club. Nadat Jutgla een grote kans liet liggen, vond Onyedika het noodzakelijk om aan de noodrem te trekken. Het leverde hem prompt zijn tweede gele kaart op. Maar de Nigeriaan was nog maar net van het veld toen Blauw-Zwart weer langszij kwam.

Domper in extra tijd

Met een puike lange bal van Spileers werd Thiago immers richting doel gelanceerd en de Brugse uitblinker maakte er zowaar 2-2 van. En met een man minder tussen de lijnen leek Club dat gelijkspel ook over de streep te trekken. Tot invaller Nzola er in de extra tijd alsnog 3-2 van maakte.

Een koude douche voor Bruggelingen. Toch mag Club gezien de uitsluiting van Onyedika niet helemaal ontevreden zijn met deze nipte nederlaag. Woensdag kan in een uitverkocht Jan Breydel-stadion zeker nog één en ander rechtgezet worden.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

26
26
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

52
52
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

116
116
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

265
265
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

152
152
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

256
256
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

89
89
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

107
107
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

265
265
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

255
255
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

95
95
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

599
599
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

245
245
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

114
114
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

212
212
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

249
249
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

396
396
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

620
620
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

277
277
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

556
556
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

108
108
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

408
408
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

257
257

Meer sportnieuws