Steun voor competitie mét play-offs: "Goed voor iedereen"

736
Steun voor competitie mét play-offs:

De Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League stevent opnieuw op een razend spannende ontknoping af. De topduels volgen mekaar dan ook in sneltempo op en bijna elke week is er een nieuwe wending. Desondanks blijft heel wat tegenstand heersen tegen het competitieformat. 

Het Belgische clubvoetbal maakt zich momenteel op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal.

En dus zijn de voorbereidingen op die onderhandelingen al in volle gang. Allereerst zullen de profclubs een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025 en 2026. Niet voor de hand liggend gezien de vele uiteenlopende standpunten.

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Reclame voor PO's

Eerder vonden dan ook al verkennende gesprekken plaats. En vorige maand werd een nieuwe gespreksronde gehouden, dit keer in drie verschillende werkgroepen. Daaruit bleek dat verschillende ploegen tegen een competitie met Play-Offs is. Met name Club Brugge wil definitief afstappen van de nacompetities.

Columnist Hans Vandeweghe wijst er echter op dat de huidige PO's net reclame zijn voor het format. "Wie nu nog zegt dat de play-offs afgeschaft moeten worden...", klinkt het bij De Morgen. "Ze zijn perfect voor de spanning, voor de ontwikkeling van de spelers, voor de rechtenhouders, voor de zenders, voor het publiek... Goed voor iedereen dus, behalve voor de vastgeroeste traditionalisten."

Grote voetballanden

Over de veelbesproken puntenhalvering laat Vandeweghe zich niet uit, maar het PO-systeem op zich draagt duidelijk zijn voorkeur. Ook al wordt het hier en daar als oneerlijk bestempeld. "Dat is een filosofische discussie natuurlijk over hoe je je competitie moet organiseren. Sommigen lijken nog altijd te denken dat de competitie geleidelijk aan moet uitbloeden terwijl de kampioen al weken van tevoren bekend is."

Bij Club, en dan met name bij voorzitter Bart Verhaeghe, klinkt het dat een competitie met Play-Offs niet te rijmen valt met de Europese ambities. Dan valt het zwaartepunt immers net wanneer het ook in Europa 'money time' is. "Maar dat is in de grote voetballanden ook zo, en België wil toch graag een groot voetballand zijn?", veegt Vandeweghe dat standpunt van tafel.

Bent u voor of tegen het PO-systeem?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

4
4
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

18
18
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

12
12
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

33
33
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

50
50
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

31
31
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

145
145
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

74
74
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

111
111
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

32
32
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

165
165
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

175
175
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

153
153
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

47
47
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

113
113
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

243
243
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

173
173
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

195
195
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

335
335
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

619
619
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

175
175
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

319
319
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

111
111
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws