Steun voor competitie mét play-offs: "Goed voor iedereen"

door
Steun voor competitie mét play-offs:

De Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League stevent opnieuw op een razend spannende ontknoping af. De topduels volgen mekaar dan ook in sneltempo op en bijna elke week is er een nieuwe wending. Desondanks blijft heel wat tegenstand heersen tegen het competitieformat. 

Het Belgische clubvoetbal maakt zich momenteel op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal.

En dus zijn de voorbereidingen op die onderhandelingen al in volle gang. Allereerst zullen de profclubs een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025 en 2026. Niet voor de hand liggend gezien de vele uiteenlopende standpunten.

LEES OOK: Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Reclame voor PO's

Eerder vonden dan ook al verkennende gesprekken plaats. En vorige maand werd een nieuwe gespreksronde gehouden, dit keer in drie verschillende werkgroepen. Daaruit bleek dat verschillende ploegen tegen een competitie met Play-Offs is. Met name Club Brugge wil definitief afstappen van de nacompetities.

Columnist Hans Vandeweghe wijst er echter op dat de huidige PO's net reclame zijn voor het format. "Wie nu nog zegt dat de play-offs afgeschaft moeten worden...", klinkt het bij De Morgen. "Ze zijn perfect voor de spanning, voor de ontwikkeling van de spelers, voor de rechtenhouders, voor de zenders, voor het publiek... Goed voor iedereen dus, behalve voor de vastgeroeste traditionalisten."

Grote voetballanden

Over de veelbesproken puntenhalvering laat Vandeweghe zich niet uit, maar het PO-systeem op zich draagt duidelijk zijn voorkeur. Ook al wordt het hier en daar als oneerlijk bestempeld. "Dat is een filosofische discussie natuurlijk over hoe je je competitie moet organiseren. Sommigen lijken nog altijd te denken dat de competitie geleidelijk aan moet uitbloeden terwijl de kampioen al weken van tevoren bekend is."

Bij Club, en dan met name bij voorzitter Bart Verhaeghe, klinkt het dat een competitie met Play-Offs niet te rijmen valt met de Europese ambities. Dan valt het zwaartepunt immers net wanneer het ook in Europa 'money time' is. "Maar dat is in de grote voetballanden ook zo, en België wil toch graag een groot voetballand zijn?", veegt Vandeweghe dat standpunt van tafel.

Bent u voor of tegen het PO-systeem?

Meest recent

'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

12
12
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

50
50
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

61
61
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

60
60
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

39
39
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

468
468
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

88
88
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

55
55
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

74
74
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

253
253
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

154
154
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

167
167
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

238
238
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

58
58
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

109
109
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

572
572
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

136
136
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

292
292
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

495
495
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

300
300
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

709
709

Meer sportnieuws