Steun voor competitie mét play-offs: "Goed voor iedereen"

736 stemmen
Steun voor competitie mét play-offs:

De Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League stevent opnieuw op een razend spannende ontknoping af. De topduels volgen mekaar dan ook in sneltempo op en bijna elke week is er een nieuwe wending. Desondanks blijft heel wat tegenstand heersen tegen het competitieformat. 

Het Belgische clubvoetbal maakt zich momenteel op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal.

En dus zijn de voorbereidingen op die onderhandelingen al in volle gang. Allereerst zullen de profclubs een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025 en 2026. Niet voor de hand liggend gezien de vele uiteenlopende standpunten.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Reclame voor PO's

Eerder vonden dan ook al verkennende gesprekken plaats. En vorige maand werd een nieuwe gespreksronde gehouden, dit keer in drie verschillende werkgroepen. Daaruit bleek dat verschillende ploegen tegen een competitie met Play-Offs is. Met name Club Brugge wil definitief afstappen van de nacompetities.

Columnist Hans Vandeweghe wijst er echter op dat de huidige PO's net reclame zijn voor het format. "Wie nu nog zegt dat de play-offs afgeschaft moeten worden...", klinkt het bij De Morgen. "Ze zijn perfect voor de spanning, voor de ontwikkeling van de spelers, voor de rechtenhouders, voor de zenders, voor het publiek... Goed voor iedereen dus, behalve voor de vastgeroeste traditionalisten."

Grote voetballanden

Over de veelbesproken puntenhalvering laat Vandeweghe zich niet uit, maar het PO-systeem op zich draagt duidelijk zijn voorkeur. Ook al wordt het hier en daar als oneerlijk bestempeld. "Dat is een filosofische discussie natuurlijk over hoe je je competitie moet organiseren. Sommigen lijken nog altijd te denken dat de competitie geleidelijk aan moet uitbloeden terwijl de kampioen al weken van tevoren bekend is."

Bij Club, en dan met name bij voorzitter Bart Verhaeghe, klinkt het dat een competitie met Play-Offs niet te rijmen valt met de Europese ambities. Dan valt het zwaartepunt immers net wanneer het ook in Europa 'money time' is. "Maar dat is in de grote voetballanden ook zo, en België wil toch graag een groot voetballand zijn?", veegt Vandeweghe dat standpunt van tafel.

Bent u voor of tegen het PO-systeem?

Meest recent

'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

44
44
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

11
11
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

158
158
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

26
26
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

137
137
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

370
370
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

398
398
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

112
112
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

76
76
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

367
367
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

368
368
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

132
132
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

152
152
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

662
662
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

80
80
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

146
146
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

281
281
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

315
315
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

296
296
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

319
319
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

128
128

Meer sportnieuws