Kalender PO's overhoop? Verhaeghe eist actie na droomavond

door
Kalender PO's overhoop? Verhaeghe eist actie na droomavond

Club Brugge heeft zich verzekerd van een plekje in de halve finales van de Conference League. Daarin wacht een dubbele confrontatie met het Italiaanse ACF Fiorentina. Die duels vallen echter midden in de Champions' Play-Offs en dus wil preses Bart Verhaeghe ingrijpen.

Lange tijd dreigde het voor Club opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden. Maar sinds coach Ronny Deila op straat werd gezet en interim-trainer Nicky Hayen het roer overnam, haalt Blauw-Zwart opnieuw zijn gewenste niveau. En ook de resultaten zijn navenant.

Zo plaatsten de Bruggelingen zich donderdag als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales van de UECL. In de kwartfinale werd over twee matchen heen vakkundig afgerekend met PAOK (3-0 in totaal). Om ook de finale te halen moet Club voorbij Fiorentina. Lastig, maar zeker niet onmogelijk.

LEES OOK: Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Onprofessioneel voetballand

Blauw-Zwart doet het echter niet alleen goed in Europa. Zo leidde Hayen zijn ploeg in eigen land naar een sterke start van de Champions' Play-Offs. Met 7 op 9 heeft Club zich weer helemaal in het titeldebat gemengd. Zeker als komende zondag ook nog eens gewonnen wordt op het veld van Union SG.

Die goede prestaties leiden wel tot een vervelende situatie. De topmatchen in de PO's volgen mekaar immers aan een sneltempo op en daar komt nu dus ook een extra Europees tweeluik bovenop. "Andere teams worden gefaciliteerd in hun eigen competitie om Europees te kunnen presteren. In. In België is het zielig en triestig om vast te stellen dat dat niet mogelijk is. We zijn een heel onprofessioneel voetballand. We moeten dringend naar een andere organisatie van onze competitie", zei voorzitter Bart Verhaeghe achteraf bij Het Laatste Nieuws.

Matchen verplaatsen

Dat format zal op korte termijn uiteraard niet veranderen. En dus hoopt de preses dat de kalendermakers zich begripvol zullen tonen en eventueel de Brugse competitiematchen verplaatst naar een latere datum. "Wij staan voor een drukke kalender, terwijl we in een halve finale van een Europees tornooi staan. Wij gaan vragen om onze competitiematchen vóór de matchen met Fiorentina ook uit te stellen, ja. Maar dan is de vraag of die beantwoord kan worden. Waarschijnlijk niet, omdat de kalender vol zit. Eigenlijk dient dat ons voetbal niet", aldus Verhaeghe.

Club moet uitstel krijgen van zijn competitiematchen ...

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

23
23
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

7
7
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

70
70
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

28
28
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

115
115
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

58
58
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

300
300
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

634
634
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

156
156
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

135
135
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

106
106
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

110
110
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

198
198
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

54
54
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

105
105
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws