Kalender PO's overhoop? Verhaeghe eist actie na droomavond

2300 stemmen
Kalender PO's overhoop? Verhaeghe eist actie na droomavond

Club Brugge heeft zich verzekerd van een plekje in de halve finales van de Conference League. Daarin wacht een dubbele confrontatie met het Italiaanse ACF Fiorentina. Die duels vallen echter midden in de Champions' Play-Offs en dus wil preses Bart Verhaeghe ingrijpen.

Lange tijd dreigde het voor Club opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden. Maar sinds coach Ronny Deila op straat werd gezet en interim-trainer Nicky Hayen het roer overnam, haalt Blauw-Zwart opnieuw zijn gewenste niveau. En ook de resultaten zijn navenant.

Zo plaatsten de Bruggelingen zich donderdag als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales van de UECL. In de kwartfinale werd over twee matchen heen vakkundig afgerekend met PAOK (3-0 in totaal). Om ook de finale te halen moet Club voorbij Fiorentina. Lastig, maar zeker niet onmogelijk.

LEES OOK: 'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Onprofessioneel voetballand

Blauw-Zwart doet het echter niet alleen goed in Europa. Zo leidde Hayen zijn ploeg in eigen land naar een sterke start van de Champions' Play-Offs. Met 7 op 9 heeft Club zich weer helemaal in het titeldebat gemengd. Zeker als komende zondag ook nog eens gewonnen wordt op het veld van Union SG.

Die goede prestaties leiden wel tot een vervelende situatie. De topmatchen in de PO's volgen mekaar immers aan een sneltempo op en daar komt nu dus ook een extra Europees tweeluik bovenop. "Andere teams worden gefaciliteerd in hun eigen competitie om Europees te kunnen presteren. In. In België is het zielig en triestig om vast te stellen dat dat niet mogelijk is. We zijn een heel onprofessioneel voetballand. We moeten dringend naar een andere organisatie van onze competitie", zei voorzitter Bart Verhaeghe achteraf bij Het Laatste Nieuws.

Matchen verplaatsen

Dat format zal op korte termijn uiteraard niet veranderen. En dus hoopt de preses dat de kalendermakers zich begripvol zullen tonen en eventueel de Brugse competitiematchen verplaatst naar een latere datum. "Wij staan voor een drukke kalender, terwijl we in een halve finale van een Europees tornooi staan. Wij gaan vragen om onze competitiematchen vóór de matchen met Fiorentina ook uit te stellen, ja. Maar dan is de vraag of die beantwoord kan worden. Waarschijnlijk niet, omdat de kalender vol zit. Eigenlijk dient dat ons voetbal niet", aldus Verhaeghe.

Club moet uitstel krijgen van zijn competitiematchen ...

Meest recent

Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

13
13
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

5
5
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

31
31
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

402
402
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

354
354
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

145
145
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

43
43
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

226
226
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

79
79
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

83
83
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

102
102
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

161
161
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

36
36
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

153
153
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

38
38
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

218
218
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

66
66
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

331
331
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

235
235
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

775
775
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

227
227
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

89
89
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

83
83
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

372
372
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

740
740

Meer sportnieuws