Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

259 stemmen
Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

In de Conference League zijn de eerste halve finalisten bekend. Indien Club Brugge zich kan kwalificeren, wacht een duel tegen AFC Fiorentina. Dat wist zich na verlengingen te plaatsen tegen Viktoria Plzen. Topfavoriet Aston Villa kwam dan weer met de schrik vrij na een penaltyreeks tegen Lille OSC.

LEES OOK: 'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Fiorentina - Plzen

De Italianen, vorig jaar nog verliezend finalist, waren de grote favoriet in hun kwartfinale. Maar in de heenmatch wist Plzen zijn kansen op een stunt meer dan gaaf te houden. Zo eindigde het duel in Tsjechië uiteindelijk op 0-0. En ook in de return hielden beide ploegen mekaar lange tijd op 0-0. Uiteindelijk kwam het zelfs tot verlengingen.

Daarin kon Fiorentina het laken dan toch naar zich toe trekken. Plzen had na in de 67ste minuut overigens rood gepakt en betaalde daar de tol voor. Gonzalez wist de score bij de start van de eerste verlenging te openen. Uiteindelijk legde Biraghi de 2-0-eindstand vast.

Fiorentina staat dus opnieuw in de halve finale. Daarin wacht mogelijk een confrontatie met Club Brugge, indien Blauw-Zwart het haalt van PAOK. Een lastige opponent dus, maar niet onhaalbaar. Met een tiende plaats in de Serie A is de club immers niet aan een groots seizoen bezig. Bovendien werden Italianen in de groepsfase lange tijd in bedwang gehouden door KRC Genk (2-2 thuis, 2-1 in Italië).

Lille - Aston Villa

De seizoensrevelatie uit de Premier League wordt bestempeld als de grote favoriet voor de eindzege, maar flirtte donderdag lange tijd met de uitschakeling. Lille kwam op eigen veld immers erg sterk voor de dag tegen Tielemans en co. De club uit Rijsel kon zelfs uitlopen tot een 2-0-voorsprong.

Maar in de slotfase liet de thuisdoelman de bal los, waarna Cash er 2-1 van kon maken. En dus kwam het tot verlengingen en zelfs strafschoppen. Daarin kroonde wereldkampioen Emi Martinez zich tot held. Eerst ontsnapte hij aan een rode kaart, om vervolgens de beslissende penalty te stoppen.

Club moet Fiorentina aankunnen over twee matchen ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

17
17
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

81
81
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

40
40
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

59
59
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

312
312
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

81
81
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

131
131
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

481
481
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

58
58
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

238
238
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

360
360
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1283
1283
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

550
550
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

181
181
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

815
815
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

597
597
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

279
279
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

141
141
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws