Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

door
Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

In de Conference League zijn de eerste halve finalisten bekend. Indien Club Brugge zich kan kwalificeren, wacht een duel tegen AFC Fiorentina. Dat wist zich na verlengingen te plaatsen tegen Viktoria Plzen. Topfavoriet Aston Villa kwam dan weer met de schrik vrij na een penaltyreeks tegen Lille OSC.

LEES OOK: Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Fiorentina - Plzen

De Italianen, vorig jaar nog verliezend finalist, waren de grote favoriet in hun kwartfinale. Maar in de heenmatch wist Plzen zijn kansen op een stunt meer dan gaaf te houden. Zo eindigde het duel in Tsjechië uiteindelijk op 0-0. En ook in de return hielden beide ploegen mekaar lange tijd op 0-0. Uiteindelijk kwam het zelfs tot verlengingen.

Daarin kon Fiorentina het laken dan toch naar zich toe trekken. Plzen had na in de 67ste minuut overigens rood gepakt en betaalde daar de tol voor. Gonzalez wist de score bij de start van de eerste verlenging te openen. Uiteindelijk legde Biraghi de 2-0-eindstand vast.

Fiorentina staat dus opnieuw in de halve finale. Daarin wacht mogelijk een confrontatie met Club Brugge, indien Blauw-Zwart het haalt van PAOK. Een lastige opponent dus, maar niet onhaalbaar. Met een tiende plaats in de Serie A is de club immers niet aan een groots seizoen bezig. Bovendien werden Italianen in de groepsfase lange tijd in bedwang gehouden door KRC Genk (2-2 thuis, 2-1 in Italië).

Lille - Aston Villa

De seizoensrevelatie uit de Premier League wordt bestempeld als de grote favoriet voor de eindzege, maar flirtte donderdag lange tijd met de uitschakeling. Lille kwam op eigen veld immers erg sterk voor de dag tegen Tielemans en co. De club uit Rijsel kon zelfs uitlopen tot een 2-0-voorsprong.

Maar in de slotfase liet de thuisdoelman de bal los, waarna Cash er 2-1 van kon maken. En dus kwam het tot verlengingen en zelfs strafschoppen. Daarin kroonde wereldkampioen Emi Martinez zich tot held. Eerst ontsnapte hij aan een rode kaart, om vervolgens de beslissende penalty te stoppen.

Club moet Fiorentina aankunnen over twee matchen ...

Meest recent

Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

11
11
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

13
13
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

71
71
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

83
83
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

81
81
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

214
214
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

194
194
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

172
172
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

570
570
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

242
242
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

494
494
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

540
540
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

474
474
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

457
457
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

391
391
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

130
130
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

131
131
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

76
76
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

29
29
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

395
395
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

221
221
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

514
514
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

43
43
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

570
570
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

226
226

Meer sportnieuws