Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

259 stemmen
Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

In de Conference League zijn de eerste halve finalisten bekend. Indien Club Brugge zich kan kwalificeren, wacht een duel tegen AFC Fiorentina. Dat wist zich na verlengingen te plaatsen tegen Viktoria Plzen. Topfavoriet Aston Villa kwam dan weer met de schrik vrij na een penaltyreeks tegen Lille OSC.

LEES OOK: 'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

Fiorentina - Plzen

De Italianen, vorig jaar nog verliezend finalist, waren de grote favoriet in hun kwartfinale. Maar in de heenmatch wist Plzen zijn kansen op een stunt meer dan gaaf te houden. Zo eindigde het duel in Tsjechië uiteindelijk op 0-0. En ook in de return hielden beide ploegen mekaar lange tijd op 0-0. Uiteindelijk kwam het zelfs tot verlengingen.

Daarin kon Fiorentina het laken dan toch naar zich toe trekken. Plzen had na in de 67ste minuut overigens rood gepakt en betaalde daar de tol voor. Gonzalez wist de score bij de start van de eerste verlenging te openen. Uiteindelijk legde Biraghi de 2-0-eindstand vast.

Fiorentina staat dus opnieuw in de halve finale. Daarin wacht mogelijk een confrontatie met Club Brugge, indien Blauw-Zwart het haalt van PAOK. Een lastige opponent dus, maar niet onhaalbaar. Met een tiende plaats in de Serie A is de club immers niet aan een groots seizoen bezig. Bovendien werden Italianen in de groepsfase lange tijd in bedwang gehouden door KRC Genk (2-2 thuis, 2-1 in Italië).

Lille - Aston Villa

De seizoensrevelatie uit de Premier League wordt bestempeld als de grote favoriet voor de eindzege, maar flirtte donderdag lange tijd met de uitschakeling. Lille kwam op eigen veld immers erg sterk voor de dag tegen Tielemans en co. De club uit Rijsel kon zelfs uitlopen tot een 2-0-voorsprong.

Maar in de slotfase liet de thuisdoelman de bal los, waarna Cash er 2-1 van kon maken. En dus kwam het tot verlengingen en zelfs strafschoppen. Daarin kroonde wereldkampioen Emi Martinez zich tot held. Eerst ontsnapte hij aan een rode kaart, om vervolgens de beslissende penalty te stoppen.

Club moet Fiorentina aankunnen over twee matchen ...

Meest recent

'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

5
5
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

54
54
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

23
23
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

17
17
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

336
336
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

271
271
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

51
51
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

233
233
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

116
116
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

240
240
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

129
129
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

171
171
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

105
105
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

66
66
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

71
71
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

512
512
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

242
242
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

319
319
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

312
312
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1068
1068
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

342
342
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

379
379
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

459
459

Meer sportnieuws