Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

door
Club kent mogelijke opponent, Villa ontsnapt na penalty's

In de Conference League zijn de eerste halve finalisten bekend. Indien Club Brugge zich kan kwalificeren, wacht een duel tegen AFC Fiorentina. Dat wist zich na verlengingen te plaatsen tegen Viktoria Plzen. Topfavoriet Aston Villa kwam dan weer met de schrik vrij na een penaltyreeks tegen Lille OSC.

Fiorentina - Plzen

De Italianen, vorig jaar nog verliezend finalist, waren de grote favoriet in hun kwartfinale. Maar in de heenmatch wist Plzen zijn kansen op een stunt meer dan gaaf te houden. Zo eindigde het duel in Tsjechië uiteindelijk op 0-0. En ook in de return hielden beide ploegen mekaar lange tijd op 0-0. Uiteindelijk kwam het zelfs tot verlengingen.

Daarin kon Fiorentina het laken dan toch naar zich toe trekken. Plzen had na in de 67ste minuut overigens rood gepakt en betaalde daar de tol voor. Gonzalez wist de score bij de start van de eerste verlenging te openen. Uiteindelijk legde Biraghi de 2-0-eindstand vast.

Fiorentina staat dus opnieuw in de halve finale. Daarin wacht mogelijk een confrontatie met Club Brugge, indien Blauw-Zwart het haalt van PAOK. Een lastige opponent dus, maar niet onhaalbaar. Met een tiende plaats in de Serie A is de club immers niet aan een groots seizoen bezig. Bovendien werden Italianen in de groepsfase lange tijd in bedwang gehouden door KRC Genk (2-2 thuis, 2-1 in Italië).

Lille - Aston Villa

De seizoensrevelatie uit de Premier League wordt bestempeld als de grote favoriet voor de eindzege, maar flirtte donderdag lange tijd met de uitschakeling. Lille kwam op eigen veld immers erg sterk voor de dag tegen Tielemans en co. De club uit Rijsel kon zelfs uitlopen tot een 2-0-voorsprong.

Maar in de slotfase liet de thuisdoelman de bal los, waarna Cash er 2-1 van kon maken. En dus kwam het tot verlengingen en zelfs strafschoppen. Daarin kroonde wereldkampioen Emi Martinez zich tot held. Eerst ontsnapte hij aan een rode kaart, om vervolgens de beslissende penalty te stoppen.

Club moet Fiorentina aankunnen over twee matchen ...

Meest recent

Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

19
19
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

20
20
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

15
15
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

121
121
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

252
252
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

78
78
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

48
48
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

140
140
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

103
103
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

47
47
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

134
134
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

16
16
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

410
410
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

145
145
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

47
47
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

112
112
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

265
265
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

347
347
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

638
638
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

283
283
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

265
265
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

232
232
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

170
170
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

539
539

Meer sportnieuws