Nieuwe topspits geeft KRC Genk koude rillingen

1372
Nieuwe topspits geeft KRC Genk koude rillingen

Na aanhoudende kritiek op zijn prestaties bij KRC Genk door fysieke tekortkomingen, bewijst Tolu Arokodare eindelijk zijn waarde als topspits tijdens de Champions' Play-offs. Ondersteund door betere voorzetten en een gewijzigd systeem onder coach Wouter Vrancken, is Arokodare nu de vaste nummer negen in de ploeg.

Hij overwint zijn fysieke belemmeringen en is momenteel zelfs de topscorer van Genk. Zijn recente sterke optredens worden toegejuicht door de fans, en Arokodare lijkt eindelijk de belofte waar te maken die bij zijn aankomst werd verwacht.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Tolu is verschrikkelijk om naar te kijken: “Hij maakt Genk nooit kampioen"

Meer dan een jaar is voorbijgegaan en de vraagtekens rond Tolu Arokodare als de vaste nummer negen van KRC Genk werden steeds groter. Kritiek is niet uitgebleven, met Johan Boskamp die hem niet genoeg vond om de aanval te dragen, en Thomas Chatelle die suggereerde dat Tolu geen echte doelpuntenmaker was.

Het Laatste Nieuws stelde dat Tolu simpelweg niet de juiste kwaliteiten bezit om de vaste spits van Genk te zijn. Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad voegde zijn stem toe aan het koor van critici, met opmerkingen in Sjotcast.

“Het zal wel plezant zijn om met hem te spelen, maar om te kijken vind ik het al verschrikkelijk”, aldus Vandewalle. “Zijn manier van spelen straalt een gelatenheid uit. Lamentabel vind ik dat soms. Vanuit de tribune erger ik mij eraan hoe hij zich op het veld beweegt.”

De Morgen ging nog een stap verder door te stellen dat je zelfs vanop elf meter niets meer aan Tolu Arokodare hebt. “Na anderhalf jaar mogen we wel stilaan concluderen dat Tolu gewoon niet goed genoeg is voor het niveau dat Genk ambieert”, concludeerde Stef Wijnants in Het Belang van Limburg.

“Tolu is geen topper. Hij maakt Genk nooit kampioen”, stelde Tomasz Radzinski in HUMO. Hans Vandeweghe noemde hem “een middelmatige spits” in De Morgen.

Zijn nonchalante en lakse houding werkte eerder dit seizoen ook niet in zijn voordeel tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi, waar hij zelfs werd uitgefloten door de eigen fans, en die zelfs juichten toen hij werd gewisseld.

Het fysieke probleem van Arokodare: “Kan het zijn dat dat nooit komt?”

Het fysieke aspect bleek een cruciaal struikelblok voor Tolu Arokodare bij KRC Genk. De club hoopte de afgelopen maanden op verbetering op dit vlak en investeerde aanzienlijk veel tijd en moeite in zijn fysieke ontwikkeling.

Patrick Goots, de voormalige ervaren doelpuntenmaker, benadrukte dit aspect in zijn opmerkingen aan Het Belang van Limburg: “Arokodare is klaar om te schitteren, op voorwaarde dat hij fysiek in orde is.”

Het fysieke probleem werd nogmaals duidelijk tijdens de wedstrijd tegen Fiorentina in december, toen Tolu na slechts 55 minuten het veld moest verlaten vanwege krampen.

Coach Wouter Vrancken uitte toen zijn teleurstelling hierover: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Het was bovendien geen geïsoleerd incident; Tolu had regelmatig moeite om een volledige wedstrijd uit te spelen. In de VTM-podcast 'Vier-nul' werd al in oktober uitgebreid gediscussieerd over deze zorgwekkende situatie.

Jarno Bertho merkte op: “Tolu kan fysiek blijkbaar geen 90 minuten aan.” Aster Nzeyimana uitte zijn verbazing over het gebrek aan vooruitgang: “We hadden gedacht dat hij er ondertussen wel al aan die fysieke paraatheid zou staan. Kan het zijn dat dat nooit komt?”

Marc Degryse voegde toe: “Als je topfit bent, dan moet je toch gewoon 90 minuten kunnen spelen? Anders start je nooit aan een wedstrijd. Als je als trainer de cijfers ziet, en dat is echt onvoldoende, dan moet je hem gewoon laten gaan, lijkt mij.” Bertho: “Zou dat voor de mensen van Genk nu een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

‘No Limit’ Tolu groeit eindelijk uit tot topspits voor KRC Genk

In HUMO stelde Arnar Vidarsson zich de vraag wat Tolu Arokodare zou kunnen bereiken als hij omringd zou zijn door het beste van Genk. Die vraag lijkt beantwoord te worden tijdens de Champions' Play-offs, waarin Arokodare een vaste basisplaats heeft veroverd en de laatste weken in topvorm verkeert.

Tijdens de wedstrijd tegen Club Brugge moest hij stevig weerwerk bieden tegen Brandon Mechele en Joel Ordonez, maar als eenzame spits op een eiland had hij een zware taak op zijn schouders.

In de andere wedstrijden van de nacompetitie begon hij steeds meer zijn draai te vinden als targetman. Met dank aan het uitstekende werk van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj worden er nu betere voorzetten geleverd, waardoor Arokodare meer in stelling wordt gebracht.

Het nieuwe systeem van coach Wouter Vrancken vereist van Arokodare minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers', aangezien zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Terwijl Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, heeft hij nu resoluut gekozen voor de Nigeriaan. Bovendien slaagt Arokodare er nu moeiteloos in om de volle 90 minuten te spelen en is hij momenteel zelfs de topscorer van KRC Genk.

De supporters hebben hun steun ook duidelijk laten blijken, met luid gezang voor Arokodare na zijn uitstekende prestatie tegen Anderlecht, waarbij ze zijn naam zongen op de melodie van 2 Unlimited's 'No Limit'.

Voor Arokodare zelf waren deze woorden van steun een enorme opsteker na enkele moeilijke maanden. Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden.

“Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement", zei Chatelle in Het Belang van Limburg.

Is Tolu eindelijk vertrokken bij KRC Genk?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

29
29
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

29
29
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

39
39
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

394
394
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

81
81
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

24
24
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

285
285
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

332
332
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

291
291
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

260
260
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

316
316
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

194
194
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

196
196
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1177
1177
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws