Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

233 stemmen
Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

Halfweg de Champions' Play-Offs is het RSC Anderlecht dat het klassement blijft aanvoeren. De Brusselaars verdedigden woensdagavond hun leidersplaats met een derde zege van het seizoen tegen Cercle Brugge: 3-0. Théo Leoni was de held van de avond met twee doelpunten.

De Brusselaars hadden afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op het veld van KRC Genk. En dus moest in eigen huis een reactie volgen. Cercle leek daarvoor de geknipte tegenstander. Tijdens de onderlinge confrontaties in de reguliere competitie trok Paars-Wit namelijk telkens aan het langste einde.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Leoni opent de score

Maar na nog geen minuut spelen kwam RSCA met de schrik vrij. Zo liet topschutter Denkey meteen een grote kans liggen. Vervolgens had Anderlecht het lastig om zijn gewenste niveau te halen, de slordigheden stapelden mekaar op. Toch was het de thuisploeg die na een halfuurtje spelen op voorsprong kon komen.

Leoni kwam aan de bal in de zestien en zette vervolgens enkele tegenstanders in de wind, waarna hij de bal netjes voorbij Warleson trapte. Nog geen drie minuten later stond het al 2-0. Lopes Da Silva leverde de bal dramatisch in op Dolberg, die zijn landgenoot Dreyer de tweede treffer op een schoteltje aanbood.

Ook Warleson in de fout

Anderlecht kon dus in een erg comfortabele voorsprong de kleedkamer in. En na de pauze bleven de waardeverhoudingen onveranderd. Cercle, dat enkele sterkhouders moest missen, slaagde er niet in om zijn gewenste niveau te vinden. Paars-Wit kende bijgevolg weinig moeite om de match te controleren.

Uiteindelijk werd het zelfs nog 3-0 na een nieuwe fout bij de Bruggelingen. Dit keer was het Warleson die de bal uit zijn handen liet glippen, waarna Leoni zijn tweede van de avond kon binnen werken. In de slotminuten volgden nog wat kansen aan beide zijden, de eindstand stond toen echter al op het bord.

Blessures Dreyer en Schmeichel

Een ruime overwinning dus voor Anderlecht. Dat blijft halfweg de Play-Offs aan de leiding staan en zit dus in pole-positie voor de landstitel. Al hield men ook gemengde gevoelens over aan de zege tegen Cercle. In de eerste helft viel Dreyer immers uit, schijnbaar met een spierblessure. En aan de rust werd ook Schmeichel gewisseld wegens een probleem aan de adductoren. Paars-Wit hoopt dat de schade meevalt bij de twee Denen, die toch een belangrijke rol hebben in de ploeg van coach Riemer.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

4
4
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

12
12
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

31
31
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

144
144
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

79
79
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

102
102
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

39
39
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

60
60
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

48
48
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

198
198
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

108
108
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

35
35
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

273
273
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

174
174
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

47
47
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

317
317
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

246
246
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

793
793

Meer sportnieuws