Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

233 stemmen
Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

Halfweg de Champions' Play-Offs is het RSC Anderlecht dat het klassement blijft aanvoeren. De Brusselaars verdedigden woensdagavond hun leidersplaats met een derde zege van het seizoen tegen Cercle Brugge: 3-0. Théo Leoni was de held van de avond met twee doelpunten.

De Brusselaars hadden afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op het veld van KRC Genk. En dus moest in eigen huis een reactie volgen. Cercle leek daarvoor de geknipte tegenstander. Tijdens de onderlinge confrontaties in de reguliere competitie trok Paars-Wit namelijk telkens aan het langste einde.

LEES OOK: 'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Leoni opent de score

Maar na nog geen minuut spelen kwam RSCA met de schrik vrij. Zo liet topschutter Denkey meteen een grote kans liggen. Vervolgens had Anderlecht het lastig om zijn gewenste niveau te halen, de slordigheden stapelden mekaar op. Toch was het de thuisploeg die na een halfuurtje spelen op voorsprong kon komen.

Leoni kwam aan de bal in de zestien en zette vervolgens enkele tegenstanders in de wind, waarna hij de bal netjes voorbij Warleson trapte. Nog geen drie minuten later stond het al 2-0. Lopes Da Silva leverde de bal dramatisch in op Dolberg, die zijn landgenoot Dreyer de tweede treffer op een schoteltje aanbood.

Ook Warleson in de fout

Anderlecht kon dus in een erg comfortabele voorsprong de kleedkamer in. En na de pauze bleven de waardeverhoudingen onveranderd. Cercle, dat enkele sterkhouders moest missen, slaagde er niet in om zijn gewenste niveau te vinden. Paars-Wit kende bijgevolg weinig moeite om de match te controleren.

Uiteindelijk werd het zelfs nog 3-0 na een nieuwe fout bij de Bruggelingen. Dit keer was het Warleson die de bal uit zijn handen liet glippen, waarna Leoni zijn tweede van de avond kon binnen werken. In de slotminuten volgden nog wat kansen aan beide zijden, de eindstand stond toen echter al op het bord.

Blessures Dreyer en Schmeichel

Een ruime overwinning dus voor Anderlecht. Dat blijft halfweg de Play-Offs aan de leiding staan en zit dus in pole-positie voor de landstitel. Al hield men ook gemengde gevoelens over aan de zege tegen Cercle. In de eerste helft viel Dreyer immers uit, schijnbaar met een spierblessure. En aan de rust werd ook Schmeichel gewisseld wegens een probleem aan de adductoren. Paars-Wit hoopt dat de schade meevalt bij de twee Denen, die toch een belangrijke rol hebben in de ploeg van coach Riemer.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

74
74
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

24
24
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

129
129
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

238
238
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

276
276
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

179
179
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

232
232
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

131
131
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

133
133
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

280
280
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

259
259
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

109
109
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

40
40
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

86
86
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

572
572
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

449
449
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

184
184
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

152
152
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws