Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

233 stemmen
Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

Halfweg de Champions' Play-Offs is het RSC Anderlecht dat het klassement blijft aanvoeren. De Brusselaars verdedigden woensdagavond hun leidersplaats met een derde zege van het seizoen tegen Cercle Brugge: 3-0. Théo Leoni was de held van de avond met twee doelpunten.

De Brusselaars hadden afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op het veld van KRC Genk. En dus moest in eigen huis een reactie volgen. Cercle leek daarvoor de geknipte tegenstander. Tijdens de onderlinge confrontaties in de reguliere competitie trok Paars-Wit namelijk telkens aan het langste einde.

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Leoni opent de score

Maar na nog geen minuut spelen kwam RSCA met de schrik vrij. Zo liet topschutter Denkey meteen een grote kans liggen. Vervolgens had Anderlecht het lastig om zijn gewenste niveau te halen, de slordigheden stapelden mekaar op. Toch was het de thuisploeg die na een halfuurtje spelen op voorsprong kon komen.

Leoni kwam aan de bal in de zestien en zette vervolgens enkele tegenstanders in de wind, waarna hij de bal netjes voorbij Warleson trapte. Nog geen drie minuten later stond het al 2-0. Lopes Da Silva leverde de bal dramatisch in op Dolberg, die zijn landgenoot Dreyer de tweede treffer op een schoteltje aanbood.

Ook Warleson in de fout

Anderlecht kon dus in een erg comfortabele voorsprong de kleedkamer in. En na de pauze bleven de waardeverhoudingen onveranderd. Cercle, dat enkele sterkhouders moest missen, slaagde er niet in om zijn gewenste niveau te vinden. Paars-Wit kende bijgevolg weinig moeite om de match te controleren.

Uiteindelijk werd het zelfs nog 3-0 na een nieuwe fout bij de Bruggelingen. Dit keer was het Warleson die de bal uit zijn handen liet glippen, waarna Leoni zijn tweede van de avond kon binnen werken. In de slotminuten volgden nog wat kansen aan beide zijden, de eindstand stond toen echter al op het bord.

Blessures Dreyer en Schmeichel

Een ruime overwinning dus voor Anderlecht. Dat blijft halfweg de Play-Offs aan de leiding staan en zit dus in pole-positie voor de landstitel. Al hield men ook gemengde gevoelens over aan de zege tegen Cercle. In de eerste helft viel Dreyer immers uit, schijnbaar met een spierblessure. En aan de rust werd ook Schmeichel gewisseld wegens een probleem aan de adductoren. Paars-Wit hoopt dat de schade meevalt bij de twee Denen, die toch een belangrijke rol hebben in de ploeg van coach Riemer.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

56
56
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

99
99
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

243
243
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

209
209
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

418
418
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

250
250
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

111
111
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

135
135
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

351
351
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

490
490
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

302
302
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

132
132
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

39
39
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

393
393
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

53
53
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

462
462
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

659
659
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

126
126
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

107
107
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

318
318
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

130
130
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

49
49
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

100
100
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

224
224
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

41
41

Meer sportnieuws