Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

door
Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

Halfweg de Champions' Play-Offs is het RSC Anderlecht dat het klassement blijft aanvoeren. De Brusselaars verdedigden woensdagavond hun leidersplaats met een derde zege van het seizoen tegen Cercle Brugge: 3-0. Théo Leoni was de held van de avond met twee doelpunten.

De Brusselaars hadden afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op het veld van KRC Genk. En dus moest in eigen huis een reactie volgen. Cercle leek daarvoor de geknipte tegenstander. Tijdens de onderlinge confrontaties in de reguliere competitie trok Paars-Wit namelijk telkens aan het langste einde.

LEES OOK: Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Leoni opent de score

Maar na nog geen minuut spelen kwam RSCA met de schrik vrij. Zo liet topschutter Denkey meteen een grote kans liggen. Vervolgens had Anderlecht het lastig om zijn gewenste niveau te halen, de slordigheden stapelden mekaar op. Toch was het de thuisploeg die na een halfuurtje spelen op voorsprong kon komen.

Leoni kwam aan de bal in de zestien en zette vervolgens enkele tegenstanders in de wind, waarna hij de bal netjes voorbij Warleson trapte. Nog geen drie minuten later stond het al 2-0. Lopes Da Silva leverde de bal dramatisch in op Dolberg, die zijn landgenoot Dreyer de tweede treffer op een schoteltje aanbood.

Ook Warleson in de fout

Anderlecht kon dus in een erg comfortabele voorsprong de kleedkamer in. En na de pauze bleven de waardeverhoudingen onveranderd. Cercle, dat enkele sterkhouders moest missen, slaagde er niet in om zijn gewenste niveau te vinden. Paars-Wit kende bijgevolg weinig moeite om de match te controleren.

Uiteindelijk werd het zelfs nog 3-0 na een nieuwe fout bij de Bruggelingen. Dit keer was het Warleson die de bal uit zijn handen liet glippen, waarna Leoni zijn tweede van de avond kon binnen werken. In de slotminuten volgden nog wat kansen aan beide zijden, de eindstand stond toen echter al op het bord.

Blessures Dreyer en Schmeichel

Een ruime overwinning dus voor Anderlecht. Dat blijft halfweg de Play-Offs aan de leiding staan en zit dus in pole-positie voor de landstitel. Al hield men ook gemengde gevoelens over aan de zege tegen Cercle. In de eerste helft viel Dreyer immers uit, schijnbaar met een spierblessure. En aan de rust werd ook Schmeichel gewisseld wegens een probleem aan de adductoren. Paars-Wit hoopt dat de schade meevalt bij de twee Denen, die toch een belangrijke rol hebben in de ploeg van coach Riemer.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

44
44
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

51
51
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

20
20
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

99
99
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

72
72
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

61
61
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

132
132
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

356
356
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

539
539
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

318
318
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

168
168
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

134
134
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

473
473
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

454
454
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

124
124
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

138
138
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

127
127
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

124
124
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

212
212
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

517
517
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

252
252
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

415
415
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

215
215
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

136
136
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

627
627

Meer sportnieuws