Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

233
Leoni held van Lotto Park: Anderlecht wint wéér van Cercle

Halfweg de Champions' Play-Offs is het RSC Anderlecht dat het klassement blijft aanvoeren. De Brusselaars verdedigden woensdagavond hun leidersplaats met een derde zege van het seizoen tegen Cercle Brugge: 3-0. Théo Leoni was de held van de avond met twee doelpunten.

De Brusselaars hadden afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op het veld van KRC Genk. En dus moest in eigen huis een reactie volgen. Cercle leek daarvoor de geknipte tegenstander. Tijdens de onderlinge confrontaties in de reguliere competitie trok Paars-Wit namelijk telkens aan het langste einde.

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Leoni opent de score

Maar na nog geen minuut spelen kwam RSCA met de schrik vrij. Zo liet topschutter Denkey meteen een grote kans liggen. Vervolgens had Anderlecht het lastig om zijn gewenste niveau te halen, de slordigheden stapelden mekaar op. Toch was het de thuisploeg die na een halfuurtje spelen op voorsprong kon komen.

Leoni kwam aan de bal in de zestien en zette vervolgens enkele tegenstanders in de wind, waarna hij de bal netjes voorbij Warleson trapte. Nog geen drie minuten later stond het al 2-0. Lopes Da Silva leverde de bal dramatisch in op Dolberg, die zijn landgenoot Dreyer de tweede treffer op een schoteltje aanbood.

Ook Warleson in de fout

Anderlecht kon dus in een erg comfortabele voorsprong de kleedkamer in. En na de pauze bleven de waardeverhoudingen onveranderd. Cercle, dat enkele sterkhouders moest missen, slaagde er niet in om zijn gewenste niveau te vinden. Paars-Wit kende bijgevolg weinig moeite om de match te controleren.

Uiteindelijk werd het zelfs nog 3-0 na een nieuwe fout bij de Bruggelingen. Dit keer was het Warleson die de bal uit zijn handen liet glippen, waarna Leoni zijn tweede van de avond kon binnen werken. In de slotminuten volgden nog wat kansen aan beide zijden, de eindstand stond toen echter al op het bord.

Blessures Dreyer en Schmeichel

Een ruime overwinning dus voor Anderlecht. Dat blijft halfweg de Play-Offs aan de leiding staan en zit dus in pole-positie voor de landstitel. Al hield men ook gemengde gevoelens over aan de zege tegen Cercle. In de eerste helft viel Dreyer immers uit, schijnbaar met een spierblessure. En aan de rust werd ook Schmeichel gewisseld wegens een probleem aan de adductoren. Paars-Wit hoopt dat de schade meevalt bij de twee Denen, die toch een belangrijke rol hebben in de ploeg van coach Riemer.

Anderlecht wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

11
11
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

3
3
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

81
81
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

41
41
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

152
152
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

137
137
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

219
219
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

173
173
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

212
212
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

366
366
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

173
173
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

183
183
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

157
157
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

136
136
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

75
75
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

211
211
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

131
131
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

75
75
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

33
33
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

314
314
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

138
138

Meer sportnieuws