Code oranje bij Anderlecht: cruciaal tweetal valt uit

1118 stemmen
Code oranje bij Anderlecht: cruciaal tweetal valt uit

RSC Anderlecht wou zich woensdagavond herpakken na de nederlaag van afgelopen weekend op KRC Genk. En tegen Cercle Brugge kon Paars-Wit voor rust ook uitlopen tot een dubbele voorsprong. Maar daar moest wel een zware tol voor betaald worden.

De leider in de Champions' Play-Offs begon niet bepaald overtuigend aan zijn thuismatch tegen een nochtans gehavend Cercle en kwam opnieuw vrij matig voor de dag. Maar na een dik halfuur spelen pakte Théo Leoni in de zestien uit met een knappe dribbel, waarna hij de bal netjes voorbij Warleson legde.

Enkele minuten later trok RSCA de match helemaal naar zich toe. Leonardo Lopes Da Silva speelde de bal op dramatische wijze in bij Kasper Dolberg. Die bediende vervolgens zijn landgenoot Anders Dreyer, waarna de paars-witte topschutter geen moeite had om de voorsprong te verdubbelen.

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Blessure Dreyer

Maar voor de Deense flankaanvaller werd dat meteen zijn laatste wapenfeit. Niet veel later moest hij immers geblesseerd naar de kant. Vermits er geen sprake was van een contact, lijkt het om een spierblessure te gaan. In de komende dagen zal moeten blijken hoe lang hij buiten strijd staat.

Voor Anderlecht komt de blessure van Dreyer in ieder geval uiterst ongelegen. Het seizoen van Thorgan Hazard zit er immers al op, ook de terugkeer van Yari Verschaeren laat op zich wachten. En de paars-witte blessurezorgen werden er aan de rust nog wat groter op.

Ook Schmeichel valt uit

Zo bleef Kasper Schmeichel in de kleedkamers. Volgens de eerste informatie zou de Deense doelman last hebben van een probleem aan de adductoren. Het zou niet al te ernstig zijn, maar uit voorzorg werd hij toch vervangen door tweede doelman Colin Coosemans. Die maakte zo zijn eerste minuten sinds november 2020.  

Wie zou RSCA het meeste missen?

Meest recent

'Ajax plant gigantische stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

1
1
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

75
75
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

25
25
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

34
34
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

71
71
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

61
61
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

27
27
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

49
49
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

264
264
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

47
47
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

159
159
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

214
214
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

60
60
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

151
151
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

249
249
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

171
171
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

369
369
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

228
228
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

217
217
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

261
261
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

408
408
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

266
266
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179

Meer sportnieuws