Code oranje bij Anderlecht: cruciaal tweetal valt uit

1118 stemmen
Code oranje bij Anderlecht: cruciaal tweetal valt uit

RSC Anderlecht wou zich woensdagavond herpakken na de nederlaag van afgelopen weekend op KRC Genk. En tegen Cercle Brugge kon Paars-Wit voor rust ook uitlopen tot een dubbele voorsprong. Maar daar moest wel een zware tol voor betaald worden.

De leider in de Champions' Play-Offs begon niet bepaald overtuigend aan zijn thuismatch tegen een nochtans gehavend Cercle en kwam opnieuw vrij matig voor de dag. Maar na een dik halfuur spelen pakte Théo Leoni in de zestien uit met een knappe dribbel, waarna hij de bal netjes voorbij Warleson legde.

Enkele minuten later trok RSCA de match helemaal naar zich toe. Leonardo Lopes Da Silva speelde de bal op dramatische wijze in bij Kasper Dolberg. Die bediende vervolgens zijn landgenoot Anders Dreyer, waarna de paars-witte topschutter geen moeite had om de voorsprong te verdubbelen.

LEES OOK: 'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Blessure Dreyer

Maar voor de Deense flankaanvaller werd dat meteen zijn laatste wapenfeit. Niet veel later moest hij immers geblesseerd naar de kant. Vermits er geen sprake was van een contact, lijkt het om een spierblessure te gaan. In de komende dagen zal moeten blijken hoe lang hij buiten strijd staat.

Voor Anderlecht komt de blessure van Dreyer in ieder geval uiterst ongelegen. Het seizoen van Thorgan Hazard zit er immers al op, ook de terugkeer van Yari Verschaeren laat op zich wachten. En de paars-witte blessurezorgen werden er aan de rust nog wat groter op.

Ook Schmeichel valt uit

Zo bleef Kasper Schmeichel in de kleedkamers. Volgens de eerste informatie zou de Deense doelman last hebben van een probleem aan de adductoren. Het zou niet al te ernstig zijn, maar uit voorzorg werd hij toch vervangen door tweede doelman Colin Coosemans. Die maakte zo zijn eerste minuten sinds november 2020.  

Wie zou RSCA het meeste missen?

Meest recent

Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

1
1
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

151
151
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

190
190
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

115
115
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

270
270
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

79
79
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

119
119
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

158
158
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

369
369
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

508
508
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

182
182
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

361
361
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

291
291
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

69
69
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

283
283
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

119
119
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

140
140
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

591
591
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

159
159
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

200
200
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

763
763
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

313
313
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

462
462
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1624
1624

Meer sportnieuws