'Nieuwe leegloop bij Union: prijskaartje Amoura staat vast'

241
'Nieuwe leegloop bij Union: prijskaartje Amoura staat vast'

Union SG is dramatisch aan de Play-Offs begonnen, maar kan voorts terugblikken op een uitstekend seizoen. Die goede prestaties blijven evenwel niet zonder gevolgen. Zo dreigen de Brusselaars komende zomer opnieuw een pak spelers te verliezen.

Sinds de terugkeer op het hoogste niveau, kan Union puike resultaten voorleggen. In de voorbije twee seizoenen deed de club telkens volop mee voor de landstitel. Maar die successen hebben ook een keerzijde. Zo moesten de Unionisten steevast afscheid nemen van hun dragende krachten.

Ook afgelopen zomer volgde een heuse leegloop in het Dudenpark. Teddy Teuma, Siebe Van der Heyden, Senne Lynen, Victor Boniface, ... trokken allemaal andere oorden op. Maar de scoutingscel leverde vervolgens opnieuw puik werk met het aantrekken van hun vervangers

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Sterkhouders grof wild

Dat trucje zullen ze komende zomer opnieuw moeten herhalen. Zo komen andermaal verschillende smaakmakers in aanmerking voor een vertrek. Koki Machida kan bijvoorbeeld rekenen op interesse uit Engeland. Gustaf Nilsson ambieert een stap hogerop en ook Cameron Puertas staat ongetwijfeld op verschillende verlanglijstjes.

Dat laatste geldt overigens ook voor Mohamed Amoura. De Algerijnse aanvaller kampt de laatste weken met een dipje, maar maakte in de maanden daarvoor heel wat indruk. Niet voor niets staan inmiddels 21 doelpunten en 5 assists achter zijn naam, terwijl hij pas afgelopen zomer werd overgenomen van FC Lugano.

Union wil jackpot

Het zal echter een heuse klus worden voor Union om Amoura langer dan één seizoen in het Dudenpark te houden. Zeker als hij snel weer zijn gewenste vorm terugvindt. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri liggen momenteel wel nog geen concrete voorstellen op tafel. Maar ploegen als RB Leipzig, Eintracht Frankfurt, Brighton and Hove Albion en Olympique Lyon.

Union zou wel de volle pot verlangen. Zo is er volgens Tavolieri sprake van een vraagprijs van minstens 20 miljoen euro, mogelijk deels via bonussen, en een percentage op de mogelijke doorverkoopsom. Afwachten welke clubs zover willen gaan voor de Algerijnse international.

Amoura is in de zomer weg bij Union ...

Meest recent

‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

8
8
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

17
17
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

14
14
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

15
15
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

31
31
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

43
43
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

213
213
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

48
48
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

41
41
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

95
95
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

76
76
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

128
128
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

160
160
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

61
61
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

332
332
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

831
831
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

93
93
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

28
28
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

181
181
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

175
175
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

217
217
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

410
410
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

728
728

Meer sportnieuws