'Union verliest smaakmaker, vervanger meteen op komst'

door
'Union verliest smaakmaker, vervanger meteen op komst'

Union gooide sinds zijn terugkeer op het hoogste niveau elk seizoen hoge ogen, maar kreeg in de zomer telkens ook te maken met de keerzijde van dat succes. Telkens zagen de Brusselaars de nodige smaakmakers vertrekken en dat zal na dit seizoen niet anders zijn.

Een uittocht zoals vorige zomer zal er wellicht niet komen, maar toch lijken weer een handvol sterkhouders te zullen vertrekken. Vooral Mohamed Amoura en Cameron Puertas speelden zich dit seizoen in de kijker met hun straffe statistieken, maar ook een andere pion is gegeerd.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Machida naar de Premier League

Sacha Tavolieri weet immers dat Koki Machida het hof gemaakt wordt in Engeland. De Japanner beschikt als linksvoetige centrale verdediger over een zeer interessant profiel en werd in januari al uitgebreid aan Tottenham gelinkt. Nu zouden het Nottingham Forest en Crystal Palace zijn die aan zijn mouw trekken.

Op zijn 26ste is het voor Machida het ideale moment om de sprong naar de Premier League te maken en Union zal hem niet tegenhouden als er boter bij de vis komt. In het Dudenpark zouden ze mikken op een transfersom van 10 à 15 miljoen euro, inclusief bonussen.

Union heeft vervanger in het vizier

Dat komt ook omdat ze bij Union al een vervanger in het vizier hebben. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op José Cordoba, een 22-jarige verdediger uit Panama. Hij beschikt over een gelijkaardig profiel als Machida - ook linksvoetig - en is in Bulgarije aan de slag bij Levski Sofia.

Union zou al geïnformeerd hebben naar Cordoba, die echter ook Franse interesse geniet. Vooral Lille zou ook aan zijn mouw trekken. Union zal zich dus moeten haasten om de strijd te winnen. Daarvoor zullen ze wellicht enkele miljoenen moeten neertellen, want Transfermarkt schat de waarde van Cordoba op 3,2 miljoen euro.

Kan Union meer dan 10 miljoen vangen voor Machida?

Meest recent

'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

6
6
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

16
16
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

152
152
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

66
66
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

38
38
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

42
42
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

36
36
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

220
220
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

102
102
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

115
115
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

50
50
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

123
123
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

141
141
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

117
117
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

160
160
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

120
120
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

129
129
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

52
52
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

460
460
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

208
208
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

149
149
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

305
305
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

435
435
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

363
363

Meer sportnieuws