Anderlecht maakt werk van transfers: dit zijn de plannen

door
Anderlecht maakt werk van transfers: dit zijn de plannen

Bij RSC Anderlecht gaan er in de zomer de nodige transfers plaatsvinden. Paars-Wit wil de nodige in- en uitgaande transfers afronden. Onze redactie kreeg van meerdere bronnen te horen wat de transferplannen zijn van Anderlecht.

LEES OOK: Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Anderlecht speurt rond naar 6 profielen

Anderlecht wil maximaal 6 ingaande transfers gaan afronden. Daarbij horen de spelers die gehuurd worden en mogelijk blijven niet bij. Ze kijken daarbij ook uit naar een doelman. Kasper Schmeichel is einde contract en zijn toekomst is onduidelijk. Paars-Wit werd de afgelopen weken aan doelmannen gelinkt, waardoor het geen verrassing is dat ze de markt rondspeuren. Of blijft Schmeichel, die 38 jaar wordt, mogelijk toch vanwege zijn sterke prestaties?

Achteraan wil Anderlecht twee centrale verdedigers halen. Net zoals in januari zoeken ze naar een jong en iets ouder profiel. De club wil graag een links- en rechtsvoetige verdediger. Zeno Debast vertrekt zeker. De club heeft nu slechts 3 centrale verdedigers. Ook de toekomst van Jan Vertonghen (einde contract) en Federico Gattoni (gehuurd) is onduidelijk. De club hoopt die laatste twee te houden. Als zij ook wegvallen, moet het daar keihard gaan toeslaan.

Daarnaast wil Anderlecht ook een aanvallend ingestelde middenvelder halen. Iemand met een grote motor en drang naar voren. Een verbeterde versie van Majeed Ashimeru. Op het middenveld mogen een aantal spelers weg, waardoor er ruimte vrijkomt voor één extra speler. Aanvallend heeft de club zijn zinnen gezet op twee flankaanvallers. Ze willen vooral iets meer explosievere types halen. Anders Dreyer heeft geen concurrent en Thorgan Hazard speelt niet meer in 2024. Als RSCA een Europees ticket haalt, wordt het programma drukker. Francis Amuzu en Nilson Angulo lopen er ook rond, maar het is niet zeker of die eerste blijft.

6 spelers mogen weg bij Anderlecht

Uitgaand werd onlangs door Sasha Tavolieri aangehaald dat Mohamed Bouchouari, Amadou Diawara, Majeed Ashimeru en Antoine Colassin de club mogen verlaten. Die info klopt. Anderlecht wil echter ook nog Kristian Arnstad en Abdulrazak Ishaq van de hand doen. Dit zijn de voorlopige transferplannen van Anderlecht.

Uiteraard kunnen deze nog wijzigen als er bijvoorbeeld grote aanbiedingen komen voor bepaalde spelers die de club niet kan weigeren. Het is echter de bedoeling om de kern grotendeels bij elkaar te houden en aan te vullen op plaatsen waar er nog hiaten zijn.

CR

Moet RSCA Schmeichel nog een jaar houden?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

14
14
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

75
75
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

44
44
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

196
196
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

249
249
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

37
37
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

530
530
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

241
241
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

35
35
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

459
459
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

41
41
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

277
277
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

124
124
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

114
114
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

521
521
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

187
187
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

166
166
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

146
146

Meer sportnieuws