Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

1655 stemmen
Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, werken de clubs ook al nadrukkelijk aan de toekomst. Zo lopen momenteel gesprekken over een nieuw competitie-format. Daarbij wordt het vooral uitkijken of het systeem met nacompetities intact blijft.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal. Bijgevolg zijn de voorbereidingen op die onderhandelingen al in volle gang.

Allereerst zullen de profclubs een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025-2026. Niet evident gezien de vele uiteenlopende standpunten. Eerder vonden dan ook al verkennende gesprekken plaats. Vorige donderdag werd een nieuwe stap gezet. Zo kwam een drietal werkgroepen samen. Het ging om vertegenwoordigers van de huidige topclubs, de kleinere ploegen uit de JPL en de tweedeklassers.

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Wél PO's, géén puntenhalvering

Concrete onderhandelingen vonden evenwel niet plaats, wel werden opnieuw de verschillende standpunten uitgewisseld. Daarbij was het uiteraard uitkijken naar de visie van de topclubs, die kunnen tijdens de onderhandelingen immers het meeste gewicht in de schaal leggen. Onder meer Club Brugge toonde zich daarbij een grote voorstander van de afschaffing van de Play-Offs. Iets wat Anderlecht en Union niet langer uitsluiten.

Daartegenover blijft KRC Genk een grote voorstander. "Wij geloven heel erg in de waarde van play-offs, die ervoor zorgen dat de beste ploegen van het land elkaar bekampen op het allerhoogste niveau en met veel spankracht", stelt preses Peter Croonen bij Het Laatste Nieuws. "Wat betreft de halvering van de punten zijn wij voorstander, maar als dat het offer is dat we moeten doen om iets gedaan te krijgen, zijn we zeker bereid dat te doen."

Minder ploegen in JPL

Wat Club Brugge en co vooral dwarsligt, is het propvolle wedstrijdschema. Daar heeft Croonen echter een gepaste oplossing voor. Zo wil hij het aantal ploegen beperken, wat automatisch voor minder matchen zorgt. "Voor ons is het duidelijk dat er geen 18 volwaardige eersteklassers kunnen zijn in ons land. Dat is geen waardeoordeel of een verwijt, maar een vaststelling. Gegeven de druk op de kalender door de Europese competities zou ik opteren om naar 14 ploegen in eerste klasse te gaan."

De Play-Offs moeten behouden worden ...

Meest recent

Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

10
10
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

43
43
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

125
125
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

118
118
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

101
101
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

185
185
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

213
213
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

846
846
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

235
235
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

448
448
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

368
368
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

80
80
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

46
46
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

56
56
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

247
247
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

71
71
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

333
333
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

117
117
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

753
753
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

34
34
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

80
80
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

89
89
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

361
361

Meer sportnieuws