Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

door
Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, werken de clubs ook al nadrukkelijk aan de toekomst. Zo lopen momenteel gesprekken over een nieuw competitie-format. Daarbij wordt het vooral uitkijken of het systeem met nacompetities intact blijft.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal. Bijgevolg zijn de voorbereidingen op die onderhandelingen al in volle gang.

Allereerst zullen de profclubs een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025-2026. Niet evident gezien de vele uiteenlopende standpunten. Eerder vonden dan ook al verkennende gesprekken plaats. Vorige donderdag werd een nieuwe stap gezet. Zo kwam een drietal werkgroepen samen. Het ging om vertegenwoordigers van de huidige topclubs, de kleinere ploegen uit de JPL en de tweedeklassers.

LEES OOK: 'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

Wél PO's, géén puntenhalvering

Concrete onderhandelingen vonden evenwel niet plaats, wel werden opnieuw de verschillende standpunten uitgewisseld. Daarbij was het uiteraard uitkijken naar de visie van de topclubs, die kunnen tijdens de onderhandelingen immers het meeste gewicht in de schaal leggen. Onder meer Club Brugge toonde zich daarbij een grote voorstander van de afschaffing van de Play-Offs. Iets wat Anderlecht en Union niet langer uitsluiten.

Daartegenover blijft KRC Genk een grote voorstander. "Wij geloven heel erg in de waarde van play-offs, die ervoor zorgen dat de beste ploegen van het land elkaar bekampen op het allerhoogste niveau en met veel spankracht", stelt preses Peter Croonen bij Het Laatste Nieuws. "Wat betreft de halvering van de punten zijn wij voorstander, maar als dat het offer is dat we moeten doen om iets gedaan te krijgen, zijn we zeker bereid dat te doen."

Minder ploegen in JPL

Wat Club Brugge en co vooral dwarsligt, is het propvolle wedstrijdschema. Daar heeft Croonen echter een gepaste oplossing voor. Zo wil hij het aantal ploegen beperken, wat automatisch voor minder matchen zorgt. "Voor ons is het duidelijk dat er geen 18 volwaardige eersteklassers kunnen zijn in ons land. Dat is geen waardeoordeel of een verwijt, maar een vaststelling. Gegeven de druk op de kalender door de Europese competities zou ik opteren om naar 14 ploegen in eerste klasse te gaan."

De Play-Offs moeten behouden worden ...

Meest recent

Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

45
45
Hayen voert druk op: hij verwacht meer van deze drie spelers

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

9
9
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

41
41
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

44
44
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

59
59
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

203
203
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

101
101
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

75
75
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

58
58
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

417
417
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

197
197
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

22
22
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

532
532
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

345
345
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

356
356
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

83
83
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

287
287
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

411
411
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

105
105
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

254
254
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

101
101
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

473
473
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

72
72
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

575
575
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1383
1383

Meer sportnieuws