Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

door
Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, werken de clubs ook al nadrukkelijk aan de toekomst. Zo lopen momenteel gesprekken over een nieuw competitie-format. Daarbij wordt het vooral uitkijken of het systeem met nacompetities intact blijft.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal. Bijgevolg zijn de voorbereidingen op die onderhandelingen al in volle gang.

Allereerst zullen de profclubs een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025-2026. Niet evident gezien de vele uiteenlopende standpunten. Eerder vonden dan ook al verkennende gesprekken plaats. Vorige donderdag werd een nieuwe stap gezet. Zo kwam een drietal werkgroepen samen. Het ging om vertegenwoordigers van de huidige topclubs, de kleinere ploegen uit de JPL en de tweedeklassers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

Wél PO's, géén puntenhalvering

Concrete onderhandelingen vonden evenwel niet plaats, wel werden opnieuw de verschillende standpunten uitgewisseld. Daarbij was het uiteraard uitkijken naar de visie van de topclubs, die kunnen tijdens de onderhandelingen immers het meeste gewicht in de schaal leggen. Onder meer Club Brugge toonde zich daarbij een grote voorstander van de afschaffing van de Play-Offs. Iets wat Anderlecht en Union niet langer uitsluiten.

Daartegenover blijft KRC Genk een grote voorstander. "Wij geloven heel erg in de waarde van play-offs, die ervoor zorgen dat de beste ploegen van het land elkaar bekampen op het allerhoogste niveau en met veel spankracht", stelt preses Peter Croonen bij Het Laatste Nieuws. "Wat betreft de halvering van de punten zijn wij voorstander, maar als dat het offer is dat we moeten doen om iets gedaan te krijgen, zijn we zeker bereid dat te doen."

Minder ploegen in JPL

Wat Club Brugge en co vooral dwarsligt, is het propvolle wedstrijdschema. Daar heeft Croonen echter een gepaste oplossing voor. Zo wil hij het aantal ploegen beperken, wat automatisch voor minder matchen zorgt. "Voor ons is het duidelijk dat er geen 18 volwaardige eersteklassers kunnen zijn in ons land. Dat is geen waardeoordeel of een verwijt, maar een vaststelling. Gegeven de druk op de kalender door de Europese competities zou ik opteren om naar 14 ploegen in eerste klasse te gaan."

🚀

De Play-Offs moeten behouden worden ...

Meest recent

Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

10
10
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

206
206
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

101
101
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

83
83
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

207
207
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

24
24
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

196
196
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

81
81
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

257
257
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

83
83
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

478
478
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

40
40
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

83
83
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

176
176
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

639
639
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

344
344
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

290
290
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1395
1395
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

543
543
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

154
154
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

638
638
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

348
348
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

418
418

Meer sportnieuws