Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

door
Afschaffing Play-Offs? Genk neemt duidelijk standpunt in

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, werken de clubs ook al nadrukkelijk aan de toekomst. Zo lopen momenteel gesprekken over een nieuw competitie-format. Daarbij wordt het vooral uitkijken of het systeem met nacompetities intact blijft.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal. Bijgevolg zijn de voorbereidingen op die onderhandelingen al in volle gang.

Allereerst zullen de profclubs een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025-2026. Niet evident gezien de vele uiteenlopende standpunten. Eerder vonden dan ook al verkennende gesprekken plaats. Vorige donderdag werd een nieuwe stap gezet. Zo kwam een drietal werkgroepen samen. Het ging om vertegenwoordigers van de huidige topclubs, de kleinere ploegen uit de JPL en de tweedeklassers.

LEES OOK: Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

Wél PO's, géén puntenhalvering

Concrete onderhandelingen vonden evenwel niet plaats, wel werden opnieuw de verschillende standpunten uitgewisseld. Daarbij was het uiteraard uitkijken naar de visie van de topclubs, die kunnen tijdens de onderhandelingen immers het meeste gewicht in de schaal leggen. Onder meer Club Brugge toonde zich daarbij een grote voorstander van de afschaffing van de Play-Offs. Iets wat Anderlecht en Union niet langer uitsluiten.

Daartegenover blijft KRC Genk een grote voorstander. "Wij geloven heel erg in de waarde van play-offs, die ervoor zorgen dat de beste ploegen van het land elkaar bekampen op het allerhoogste niveau en met veel spankracht", stelt preses Peter Croonen bij Het Laatste Nieuws. "Wat betreft de halvering van de punten zijn wij voorstander, maar als dat het offer is dat we moeten doen om iets gedaan te krijgen, zijn we zeker bereid dat te doen."

Minder ploegen in JPL

Wat Club Brugge en co vooral dwarsligt, is het propvolle wedstrijdschema. Daar heeft Croonen echter een gepaste oplossing voor. Zo wil hij het aantal ploegen beperken, wat automatisch voor minder matchen zorgt. "Voor ons is het duidelijk dat er geen 18 volwaardige eersteklassers kunnen zijn in ons land. Dat is geen waardeoordeel of een verwijt, maar een vaststelling. Gegeven de druk op de kalender door de Europese competities zou ik opteren om naar 14 ploegen in eerste klasse te gaan."

De Play-Offs moeten behouden worden ...

Meest recent

Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

18
18
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

102
102
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

148
148
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

287
287
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

113
113
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

326
326
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

614
614
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

639
639
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

219
219
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

367
367
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

229
229
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

521
521
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

841
841
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

297
297
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

749
749
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

554
554
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

322
322
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

33
33
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

93
93
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

428
428
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

109
109
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2217
2217
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

441
441
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

288
288

Meer sportnieuws